Τώρα είναι 12:06 pm 28 03 2024

Ας κάνουμε κάτι επιτέλους

Δημοσίευσηαπό BBBB » 11:58 am 10 09 2006

Ας διευκρινίσω μερικά πράγματα.

Φαίνεται πως κάνεις έναν ατυχή διαχωρισμό εδώ. Διαχωρίζεις τους Έλληνες από τους βορειοηπειρώτες, όχι όμως όπως θα ξεχώριζες 2 άτομα που είναι από την Άρτα και τη Θήβα αντίστοιχα, αλλά σαν να υπάρχει μια διαφορά δυναμικού ("ελληνοσίνης" δηλαδή)ανάμεσα σε "εμάς" και σε "εσάς" που στην ουσία και τα δύο είμαστε "ΕΜΕΙΣ".

Ρε άγνωστε δε μου λες που τον είδες τον διαχωρισμό; Πολύ καχύποπτος είσαι. Αν έκανα διαχωρισμό πολύ απλά δε θα καθόμουν να σου μιλάω αυτή τη στιγμή.

Ό,τι κάνουν και στο καφενείο της γειτονιάς σου δηλαδή....

Ναι, ακριβώς ότι κάνουν στο καφενείο της γειτονίας μου και κάτι παραπάνω! Αλλά αυτό δεν το θεωρώ κακό. Εσύ γιατί το βρίσκεις;

Πιστεύεις δηλαδή ότι αυτό το forum έχει να κάνει μόνο με αιτήματα και απαιτήσεις; Για ρίξε μια καλύτερη ματιά...

Όχι αυτό το φόρουμ δεν έχει να κάνει μόνο με αιτήματα και απαιτήσεις, αλλά εγώ αυτή τη στιγμή ενδιαφέρθηκα για τα αιτήματα και τις απαιτήσεις σας ή μάλλον για να τα αιτήματα και τις απαιτήσεις ΜΑΣ, για να δεις ότι δεν κάνω διαχωρισμό.

Κάτσε να δεις πως το λέγανε....α ναι!Εαν πρέπει να διαλλέξεις ανάμεσα σε κάποιους που ξέρουν και σε κάποιους που δεν ξέρουν απέφυγε αυτούς που ξέρουν λίγο, που περίπου ξέρουν, που δεν ξέρουν αν ξέρουν αλλά νομίζουν ότι κάτι ξέρουν. Η ημιμάθεια είναι τρομερά επικίνδυνη, αποδεδειγμένα.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αν δεν το κατάλαβες αυτό ακριβώς ζητάω να με βγάλεις από την επικινδυνότητα της αμάθειας ή της ημιμάθειας.

Θες να μου πεις ότι όλοι οι "μη Β/Η" στείλανε εσένα για να ακούσεις τα προβλήματα μας και να "κανετε" ("εσεις", οι άλλοι δηλαδή) "κατι";

Δε μου λες ερώτηση αυτή;

Έλληνες είμαστε, αυτό κάνουμε από την αρχαιότητα αυτό κάνουμε και τώρα και "εμείς" και "εσείς"(ρίξε μια ματια στα δελτία ειδήσεων, οι τσακωμοί ΠΑΣΟΚτζιδων, ΝΔιτών είναι καθημερινοί στα παράθυρα), τσακωνόμαστε μεταξύ μας. Αλλά στην ουσία είμαστε πάντα ενωμένοι, πάντια ενα.

ΟΚ αυτή τη φράση δέχομαι ότι σήκωνε παρεξήγηση πάντως ήταν γραμμένη με εύθυμη διάθεση
και με αυτοσαρκασμό. Γιατί θα συμφωνήσω μαζί σου ότι Έλληνες είμαστε.


OTI TA ZHTAME OLLA...OLLA AYTA P EIPES KAI KAMIA AKOMA 10RIA XILIADES POY DEN EIPES,OTI DILADI DEN MAS EXEI APODOTHEI STOUS EONES!!!!!

Ναι φίλε μου αλλά τα περισσότερα από αυτά που είπα αν δεν το πρόσεξες, έρχονται σε αντίθεση μεταξύ τους. Εκεί είναι και το πρόβλημα μου.

KAI EPEIDH POIO POLY GIA PCHOLICH PARA GIA ATOMO POY NOIAZETE ST ALHTEIA M FENESE,YPARXOYN KAI ALLA SITE NA KANEIS KUVEDA KAI NA KRITIKAREIS...

Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει PCHOLICH φαντάζομαι πως είναι κάτι κακό. Σ’ ευχαριστώ πάντως! Επίσης πρέπει να σου πω ότι δεν κριτικάρω κανένα και όταν θέλω να κάνω κουβέντα ως επί το πλείστον δε το κάνω στο διαδίκτυο (αν και φαντάζομαι ότι αυτό το φόρουμ είναι και για κουβέντα).

K OPOS ELEGE KAI ENA SYBATHESTATO SYGROTIMA KAPOTE.....PES KATI THETIKO H VGALE TO SKAMO...KAI OXI DEN KSEXASA TO CAPS LOCK ANOIXTO,FONAZO GIATI ERXESE KSAFNIKA XORIS NA EXEIS IDEA TI GYNETE KAI MAS KANEIS TOULAXISTON ASTEIES PROTASEIS!!!!!!!!
Ρε φίλε που τι είδες τις προτάσεις; Εγώ μια ερώτηση έκανα και μου τα χώσατε. Μου την είπατε που δεν γνωρίζω τι επιθυμείτε εσείς που έχετε τον πρώτο λόγο, αλλά εσείς που γνωρίζετε υποτίθεται, δε μου απαντήσατε. Δε μου είπατε φίλε σε πρώτη φάση θέλουμε να γίνει αυτό και αυτό, σε δεύτερη εκείνο και το άλλο. Άντε να βγάλεις άκρη. Αλλά τελικά μου φαίνεται ότι ούτε εσείς δε ξέρετε.

yparxei kati na kaneis ama theleis fyle moy...thn epomenh fora poy tha deis ena B/Hoti NA TOU PEIS OTI LYPASE GIA TA AYTIA P KANANE OI PAPOUDES SOY KAI OI GONEIS SOY,OTAN OI ELHNES ERXOTAN STHN ELADA,TOYS ADIMETOPIZAN SAN SKYLIA KAI TOYS DIANE 500 DRAXMES MEROKAMATO!!!!!!

Δε λυπάμαι καθόλου για αυτά που κάνανε οι παππούδες μου και οι γονείς μου. Το πώς φέρθηκαν δεν το ξέρεις εσύ.


Ξεσκολίστε λιγάκι ξαναδιαβάστε παρακαλώ το παραπάνω κείμενο που έγραψα, λαμβάνοντας υπόψη ότι γράφω με καλή διάθεση, χωρίς ειρωνεία και χωρίς να θέλω να κριτικάρω κανένα.
Έχω μερικές απορίες τις οποίες δεν μπορούν να μου τις λύσουν τα βιβλία ιστορίας και τα αρχεία. Αν μπορείτε απαντήστε μου αν δεν μπορείτε…

Τέλος εγώ νόμιζα ότι θα μπορούσα να βοηθήσω ενημερώνοντας με τη σειρά μου τους φίλους και γνωστούς για τα αιτήματα σας, κατεβαίνοντας σε καμιά πορεία, βάζοντας κανά φράγκο στην άκρη, ίσως με εθελοντική προσφορά οποιασδήποτε μορφής. Αν εσείς νομίζετε ότι θα βοήθαγε να κάτσω στην άκρη και να σκάσω… τι να πω κάτι θα ξέρετε.
Άβαταρ μέλους
BBBB
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15:08 pm 09 09 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 13:29 pm 10 09 2006

Μην περιμένεις να καταλάβεις κάτι συγκεκριμένο.
Αυτό που θα πρέπει να ξέρεις (το οποίο μάλλον το κατάλαβες) είναι ότι δυστυχώς οι νέοι άνθρωποι της Β/Η ακολουθούν πιστά του προηγούμενες γενιές (πατεράδες, παππούδες). Και το μόνο που ξέρουν να κάνουν σίγουρα είναι να μην συμφωνούν ποτέ σε τίποτα ακόμα και σε απλά θέματα..

Δεν χρειάζεται να ζητήσουμε τίποτα εμείς.
Η Ελλάδα απλώς πρέπει να εκπληρώσει τα αυτοδίκαια.

Αν ρωτάς εμένα προσωπικά τι θέλω, είναι πριν από οτιδήποτε άλλο το Ελληνικό κράτος να καταργήσει όλους του συλλόγους Β/Η.
Εγώ είμαι 1000% σίγουρος ότι αν τόσα χρόνια υπήρχε μόνο ένας δεν θα κάναμε σήμερα αυτή την συζήτηση


Υ.Γ.
Αν έχεις την όρεξη να συμμετέχεις και σε μελλοντικές συζητήσεις στείλε ένα μήνυμα στον administrator να σου βάλειμ κάνενα κανονικό ψευδώνυμο.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό BBBB » 21:13 pm 10 09 2006

Λάζε σε ευχαριστώ πολύ!

Κατάλαβα τι εννοείς. Η αλήθεια ήταν ότι αυτό είχα καταλάβει και εγώ αλλά ήθελα να είμαι σίγουρος. Να υποθέσω ότι οι στόχοι στους οποίους συμφωνούν όλοι είναι η διπλή υπηκοότητα, η διατήρηση της πολιτιστικής κληρονομιάς και του ελληνικού πληθυσμού, υπό καλύτερες συνθήκες, στα χωριά της Β/Η. Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει και μια διαφορετική άποψη.

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η προσωπική σου (και των υπολοίπων εδώ) άποψη, έκανες καλά που την είπες. Βλέπεις, προσπαθώ να μπω στο κλίμα.

Λες ότι: Η Ελλάδα απλώς πρέπει να εκπληρώσει τα αυτοδίκαια. Φίλε μου αν ποτέ η Ελλάδα εκπλήρωνε το 5% των αυτοδίκαιων της… καλύτερα άρχισε να ζητάς!


Υ.Γ. Γιατί τι έχει το ψευδώνυμο μου :cry: ; Είναι τα αρχικά τεσσάρων λέξεων. Είναι τα 4Β της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας που βρίσκονταν και στη σημαία των Παλαιολόγων.
Άβαταρ μέλους
BBBB
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15:08 pm 09 09 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 21:28 pm 10 09 2006

BBBB έγραψε:Λάζε σε ευχαριστώ πολύ!

Κατάλαβα τι εννοείς. Η αλήθεια ήταν ότι αυτό είχα καταλάβει και εγώ αλλά ήθελα να είμαι σίγουρος. Να υποθέσω ότι οι στόχοι στους οποίους συμφωνούν όλοι είναι η διπλή υπηκοότητα, η διατήρηση της πολιτιστικής κληρονομιάς και του ελληνικού πληθυσμού, υπό καλύτερες συνθήκες, στα χωριά της Β/Η. Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει και μια διαφορετική άποψη.

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η προσωπική σου (και των υπολοίπων εδώ) άποψη, έκανες καλά που την είπες. Βλέπεις, προσπαθώ να μπω στο κλίμα.
Μην είσαι καθόλου σίγουρος ότι συμφωνούν όλοι στην διπλή υπηκοότητα.
Η Β/Η δεν είναι μόνο μερικά χωριά άλλα και κάποιες πόλεις στις οποίες ο πληθυσμός είναι και Έλληνες και Αλβανοί.

BBBB έγραψε:Λες ότι: Η Ελλάδα απλώς πρέπει να εκπληρώσει τα αυτοδίκαια. Φίλε μου αν ποτέ η Ελλάδα εκπλήρωνε το 5% των αυτοδίκαιων της… καλύτερα άρχισε να ζητάς!
Σ’ αυτό δεν μπορώ να διαφωνήσω αλλά και να ζητήσεις κάτι πάλι γραμμένο σε έχουν.

BBBB έγραψε:Υ.Γ. Γιατί τι έχει το ψευδώνυμο μου :cry: ; Είναι τα αρχικά τεσσάρων λέξεων. Είναι τα 4Β της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας που βρίσκονταν και στη σημαία των Παλαιολόγων.
Δεν ξέρω την σημαία των παλαιολόγων ούτε τι σημαίνουν τα 4Β.
Νόμιζα ότι το διάλεξες έτσι βιαστικά για πλάκα.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 00:13 am 11 09 2006

Εάν παρεξηγήθηκαν τα λόγια σου από εμένα, τότε ζητώ συγγνώμη. Αλλά ήταν το πρώτο σου post και φαινόσουν αρκετά ειρωνικός.
Εάν αυτές δεν ήταν οι προθέσεις σου, τότε παρακαλώ να κρατήσεις μόνο τις γραμμές της προηγούμενης απάντησης μου που σε αντιπροσωπεύουν.

φιλικά....[/img]

Υ.Γ. ο διαχωρισμός ήταν στο ότι είπες :"εγω και οι περισσοέτεροι Έλληνες". Μα και εμείς Έλληνες είμαστε....
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 11:39 am 11 09 2006

Εμενα μου φαινεται οτι πολλοι ελλαδιτες δεν θελουν να παρουμε ιθαγενεια για να υπαρχουν παντα βορειοηπειρωτες κακομοιροι και να αισθανονται εκεινοι καλυτερα. Δειτε πως αισθανονται οταν καποιος βορειοηπειρωτης πετυχαινει στη δουλεια του η καπου αλλου ειναι καλος. Σαν να τους πηρες το ψωμι και να του αφησες νηστικους
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 20:54 pm 11 09 2006

paidia as kanume ligo krati to fagame to paidi,akoma den bike.....
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό BBBB » 23:36 pm 11 09 2006

Δεν τρέχει τίποτα άγνωστε. Μπορώ να καταλάβω πως έτσι όπως το έγραψα σήκωνε παρεξήγηση. Όπως ζήτησα να το ξαναδιαβάσετε έχοντας υπόψη την καλή μου διάθεση, το ξαναδιάβασα και εγώ προσπαθώντας να δω γιατί υπήρξε πρόβλημα. Είδα ότι είχατε δίκιο που αντιδράσατε έτσι. Θα μπορούσε σε πολλά σημεία να θεωρηθεί ειρωνικό. Ας ζητήσω και εγώ συγνώμη λοιπόν, για την αναστάτωση που προκάλεσα. Είναι αυτονόητο ότι είστε και εσείς Έλληνες και θεωρώ χαζή ακόμα και τη συζήτηση που κάνουμε αυτή τη στιγμή περί αυτού, αυτό το αυτονόητο είναι ο λόγος που έγραψα “και οι περισσότεροι Έλληνες” και όχι “οι περισσότεροι υπόλοιποι Έλληνες” γιατί ούτε καν υποψιάστηκα ότι θα μπορούσε να δοθεί αρνητική ερμηνεία. Από το την προηγούμενη απάντηση σου πάντως δε θα ήθελα να κρατήσω κάτι γιατί τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι δε βρήκα κάτι που να με αντιπροσωπεύει. Μην ξεχνάμε ότι η Βόρεια Ήπειρος είναι απλά άλλο ένα κομμάτι της πατρίδας μου, της πατρίδας μας. Την πονάω και εγώ το ίδιο με εσάς όπως και όσοι αισθάνονται Έλληνες (γιατί τώρα τελευταία μερικοί αν και είναι δεν αισθάνονται).

Αρχηγέ, Λάζαρε κατά την άποψη μου, κάνεις ένα μεγάλο λάθος. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη θέλουν να πάρετε ιθαγένεια γιατί κανείς δε γνωρίζει ότι τη διεκδικείτε. Μη παίρνεις στα σοβαρά όλα όσα ακούς. Τα ίδια ακούσαν και οι Μικρασιάτες, τα ίδια οι Κωσταντινουπολίτες, τα ίδια οι Πόντιοι και πάει λέγοντας. Αρνούμαι πάντως να δεχτώ ότι η ελληνική κοινωνία (η υπόλοιπη ελληνική κοινωνία :wink: ) σας αντιμετωπίζει αρνητικά. Τα ίδια με αυτούς που λες αισθάνεται και ο γείτονας μου (λέμε τώρα, γιατί είμαι τυχερός και έχω καλούς γείτονες!) αν πετύχω στη δική μου δουλειά.

Vageliscz καλώς σε βρήκα! Ευχαριστώ για την υποστήριξη αλλά νομίζω ότι ήδη λύσαμε τις παρεξηγήσεις.

Ρε μπαγάσιδες ούτε στη διπλή υπηκοότητα δε συμφωνείτε; Λάζε ναι, ότι και να κάνεις σε έχουν γραμμένο (εκτός αν πας στα κανάλια ή χρησιμοποιήσεις το γρηγορόσημο). Δες τους Κυπρίους, με τη σειρά τους μας έγραψαν και αυτοί κανονικά, τα οικονομήσανε και πάνε μια χαρά. Μήπως αντί για ελληνική υπηκοότητα θα έπρεπε να σκεφτείτε την Κυπριακή; :yawinkle:
Άβαταρ μέλους
BBBB
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15:08 pm 09 09 2006

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 00:03 am 12 09 2006

Τα βρήκαμε λοιπόν :) :)

Όχι φίλε μου, ούτε σε αυτό συμφωνούμε. Είμαστε μια χούφτα άνθρωποι, αλλά έχουμε τόσους, μα τόσους συλλόγους. Ο καθένας με μια δική του άποψη. Η περισσότεροι όμως την περιμένουν ως μάννα εξ ουρανού. Γενικά έχουμε αρκετά δικαιώματα σε σχέση με τους αλλογενείς.Αλλά αυτό που μας τρώει, είναι μέσα μας, δεν φαίνεται σε κανένα χαρτί, σε κανένα πιστοποιητικό. Είναι ο πόνος να είσαι Έλληνας, οι πατεράδες σου, οι παππούδες σου να έχουν πολεμήσει γι'αυτό, να έχουν υποφέρει γι'αυτό, να τους έχουν βρίσει γι'αυτό και στην Ελλάδα, τη γλυκιά μας πατρίδα, να μας στέλνουν στο "τμήμα αλλοδαπών" και όχι στα ΚΕΠ και στα αστυνομικά τμήματα όπως κάνουν όλοι για να πάρουμε ένα χαρτί, που εσείς το παίρνετε αυθημερών.Είναι το βάρος που κουβαλάει μέσα του ο καθένας από εμάς (εγώ τουλάχιστον του κουβαλάω) του να σε θεωρούν "υποέλληνα" "υποπολίτη".

αυτά...

φιλικά

agnwstos
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 00:04 am 12 09 2006

BBBB έγραψε:Ρε μπαγάσιδες ούτε στη διπλή υπηκοότητα δε συμφωνείτε;
Λάζε ναι, ότι και να κάνεις σε έχουν γραμμένο (εκτός αν πας στα κανάλια ή χρησιμοποιήσεις το γρηγορόσημο). Δες τους Κυπρίους, με τη σειρά τους μας έγραψαν και αυτοί κανονικά, τα οικονομήσανε και πάνε μια χαρά. Μήπως αντί για ελληνική υπηκοότητα θα έπρεπε να σκεφτείτε την Κυπριακή; :yawinkle:


Το θέμα είναι ότι δεν συμφωνούν πολλοί κομματοβαμένοι και πολιτικοβαρεμένοι στην διπλή υπηκοότητα
Δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτούς.
Όπως έλεγε και ο Σταυρίδης δεν θέλω ούτε πυρετό να έχω μαζί τους, ούτε πυρετό.

Στα κανάλια έχουν πάει κάποιοι αλλά πάντα τύχαινε να υπάρχουν πιο έκτακτα και σοβαρά θέματα πχ. ότι ο η μαϊμού κάποιου άρχισε να τρώει και μπανάνες.
Κάποιοι άλλοι που εμφανίστηκαν στον παρελθόν ήταν κομματόσκυλα και όσα είπαν ήταν αέρας κοπανιστός.

Αλήθεια μήπως ξέρεις τι γίνεται με τους Βορειοηπειρώτες που μετανάστευσαν στην Κύπρο.

Υ.Γ.
Αν δεν σε πειράζει μην με λες Λάζε αλλά Λάζο
Ξέρω ότι έτσι είναι σωστό αλλά για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει καθόλου
Τελευταία επεξεργασία από lazos και 00:13 am 12 09 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό lazos » 00:10 am 12 09 2006

agnwstos έγραψε:Τα βρήκαμε λοιπόν :) :)

Όχι φίλε μου, ούτε σε αυτό συμφωνούμε. Είμαστε μια χούφτα άνθρωποι, αλλά έχουμε τόσους, μα τόσους συλλόγους. Ο καθένας με μια δική του άποψη. Η περισσότεροι όμως την περιμένουν ως μάννα εξ ουρανού. Γενικά έχουμε αρκετά δικαιώματα σε σχέση με τους αλλογενείς.Αλλά αυτό που μας τρώει, είναι μέσα μας, δεν φαίνεται σε κανένα χαρτί, σε κανένα πιστοποιητικό. Είναι ο πόνος να είσαι Έλληνας, οι πατεράδες σου, οι παππούδες σου να έχουν πολεμήσει γι'αυτό, να έχουν υποφέρει γι'αυτό, να τους έχουν βρίσει γι'αυτό και στην Ελλάδα, τη γλυκιά μας πατρίδα, να μας στέλνουν στο "τμήμα αλλοδαπών" και όχι στα ΚΕΠ και στα αστυνομικά τμήματα όπως κάνουν όλοι για να πάρουμε ένα χαρτί, που εσείς το παίρνετε αυθημερών.Είναι το βάρος που κουβαλάει μέσα του ο καθένας από εμάς (εγώ τουλάχιστον του κουβαλάω) του να σε θεωρούν "υποέλληνα" "υποπολίτη".

αυτά...

φιλικά

agnwstos

Κάποτε ήμασταν αδέρφια.
Μετά γίναμε Βορειοηπειρώτες.
Μετά Αλβανοί με Ελληνική ιθαγένεια.
Τώρα ομογενείς από Αλβανία.
Σε λίγο αλλοδαποί Αλβανικής καταγωγής.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό akisp » 22:13 pm 12 09 2006

Μην γραφουμε πραγματα με περισια ευκολια αν γινετε.
Καποιοι τα κονομησανε με ενα βολι πανω στον τουρκικο ιστο,
Καποιες περιμενουν ακομη τα κοκκαλα απο τα παιδια τους..

Δεν σας ξεχασανε οι Κυπριοι, εσεις οι ελλαδιτες ξεχνατε με περισια ευκολια.
Ακομη και οσους απο σας πολεμησανε τοτε εκει.
Δεν φταιτε , δεν φταινε, δε φταιμε.
Ειμαστε θεατες στο δικο μας εργο.

Λαζο τωρα πια εξαρταται και απο μας η συνεχεια του εργου
που αναφερεις.
Ειμασταν κομπαρσοι θα παραμεινουμε;
akisp
 

Δημοσίευσηαπό BBBB » 00:28 am 14 09 2006

Εντάξει ΛΑΖΟ!

Όχι δεν γνωρίζω για τους Β/Η στη Κύπρο άλλα έχει πράγματι ενδιαφέρον έτσι;

Aki Pana εσύ πως θα σκηνοθετούσες τον πρωταγωνιστικό ρόλο;
'Εχεις συγκεκριμένα πράγματα κατά νου;
Άβαταρ μέλους
BBBB
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15:08 pm 09 09 2006

Δημοσίευσηαπό akisp » 21:48 pm 18 09 2006

BBBB έγραψε:εσύ πως θα σκηνοθετούσες τον πρωταγωνιστικό ρόλο;
'Εχεις συγκεκριμένα πράγματα κατά νου;

Το πιο απλο πραγμα που θα μπορουσαμε να κανουμε εμεις,
οι βορειοηπειρωτες:

Να σηκωθουμε απο τον καναπε ,που με τοση υπομονη μας ανεχεται
εμας και τα παραπονα μας.
Γιατι ,ας με διαψευσει καποιος, νομιζω πως μονο σε αυτον
παραπονιουμαστε.

Πορεια εχουμε σε λιγες μερες , προσκληση λαβαμε.
Ντου θα κανουμε;:ctf:
Η περιοριζεται το ξεσπασμα στα πληκτρολογια; :twisted:
akisp
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:13 pm 18 09 2006

Akis Panas έγραψε:Το πιο απλο πραγμα που θα μπορουσαμε να κανουμε εμεις,
οι βορειοηπειρωτες:

Να σηκωθουμε απο τον καναπε ,που με τοση υπομονη μας ανεχεται
εμας και τα παραπονα μας.
Γιατι ,ας με διαψευσει καποιος, νομιζω πως μονο σε αυτον
παραπονιουμαστε.

Πορεια εχουμε σε λιγες μερες , προσκληση λαβαμε.
Ντου θα κανουμε;:ctf:
Η περιοριζεται το ξεσπασμα στα πληκτρολογια;
:twisted:

***Εγω θε ελεγα δερματινη πολυθρονα, αφου αυτο ειναι το ονειρο του καθε συμπατριωτη μας...να καθεται σε μια πλαστικη καρεκλα και να ονειρευεται ποτε θα παρει την Υπηκοοτητα, πως θα μπορεσει να γινει προεδρος καποιοι συλλογου η ακομη καλυτερα να ιδρυσει εναν δικο του συλλογο :conf: :conf: :conf: ...και να "θαψει" ολους οσους δεν μενουν στην αδρανεια....δηλ.οσους δραστηριοποιουνται, κανουν κατι...ασχετα εαν αυτο που κανουν δεν αποφερει καρπους...το κανουν ομως, συτο εχει σημασια!

***Ολοι θα δωσουμε ενα δυναμικο παρον στην πορεια Ακη, να δειξουμε σε ολους οτι μαχομαστε για τα δικαιωματα μας...!
Εγω οντας απο τα Ριζα και υπερηφανη για την καταγωγη μου, δε θα μπορουσα να λειψω απο εναν τετοια αγωνα, ο οποιος μπορει θεωρητικα να ειναι μαζικος, αλλα ουσιαστικα ειναι ατομικος...!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό mayromata » 10:19 am 21 09 2006

Eimai periergh na dw poioi apo to Foroym tha einai stis 2 Oktwbrioy sthn poreia.

Eimai periergi na dw posoi apo toys spoydastes - foithtes tha briskontai ekei..
posa paidia Lykeioy..

Eimai periergoi na dw posoi apo toys logokrites tha dwsoyn to paron.

Tha einai h megaliteri apogoiteysi gia mena an apo ta meli toy Foroym den kateboyn oloi.
Tote den mporw na katalabw gia pio logo yparxei to Foroym.


Mono gia gomenes kai koytsompolia tha milame?
«ΚΙ ΑΝ ΠΛΗΘΟΣ Τ΄ ΑΣΧΗΜΑ, ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ΄ ΑΔΕΙΑ ΑΦΕΝΤΕΣ, ΦΤΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΜΙΑ ΨΥΧΗ, ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΦΤΑΝΩ, ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ. ΕΝΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.»
Άβαταρ μέλους
mayromata
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 21:30 pm 26 01 2006

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 14:23 pm 22 09 2006

ego pados dn tha me.....alla k ego eimai periergos para polz periergos omos......szmfona me thn edzposh p exo an eiste gyro stous....2000 tha einai thayma...opos kai na exei eyxome to kalytero kai tha eithela na po ena eyxristos se osous tha pane....
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό mayromata » 13:36 pm 24 09 2006

Thelw na pisteyw, meta to xthesino Party, oti h symmetoxi toy kosmoy stis 2 Oktwbrioy tha einai pera twn anamenomenwn.

Oloi dwsame ranteboy thn epomeni Deytera sthn plateia Kotzia.
«ΚΙ ΑΝ ΠΛΗΘΟΣ Τ΄ ΑΣΧΗΜΑ, ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ΄ ΑΔΕΙΑ ΑΦΕΝΤΕΣ, ΦΤΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΜΙΑ ΨΥΧΗ, ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΦΤΑΝΩ, ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ. ΕΝΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.»
Άβαταρ μέλους
mayromata
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 21:30 pm 26 01 2006

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form