Τώρα είναι 13:02 pm 28 03 2024

Παραίτηση μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Συντονιστής: Νέοι

Παραίτηση μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Δημοσίευσηαπό Αδέσμευτος » 20:22 pm 16 01 2009

Παραίτηση Θωμά Μήτσιου μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Για την παραιτησή του από το πόστο του διευθυντή Επιθεώρησης Δουλειάς, αιτία είναι η διαμάχη του με το Ντούλε και με το ΚΕΑΔ, τόνισε ο κ.Μήτσιου.
Δεν είμαι ανίκανος, αλλα έγινες σκοπίμως παρασκηνιακός πόλεμος εναντίον μου, μέσα στο ίδιο μου το Κόμμα.
Το ίδιο έπραξεο Ντούλε και με τον Κώστα Μπάρκα. Και αυτό το έκανε για να μας μειώσει πολιτικά και να αναδείξει πιο πολύ το εαυτό του.( Ο Θωμάς Μήτσιου είναι αντιπρόεδρος του ΚΕΑΔ)
Spoiler:
Miço: Dorëheqja, pas konflikteve në PBDNJ
Shekulli Online |
*

TIRANË-Drejtori i Inspektoriatit të Punës, Thoma Miço, ka deklaruar sot se shkak për dorëheqjen e tij janë bërë konfliktet që ka pasur në partinë e tij, PBDNJ. "Jam i detyruar të jap dorëheqjen nga ky institucion, jo se jam i paaftë të drejtoj ISHP, por sepse është bërë një luftë e qëllimshme, e paprincipë kundër meje, si pasojë e prapavijave politike dhe divergjencave brenda PBDNJ-së".

Po kështu ai është shprehur se ministri aktual i Punës, Anastas Duro, nuk ka mbështetur propozimet e tij si kryeinspektor i punës. "Ministri Duro ka penguar në praktikë ushtrimin e kompetencave të mia ligjore me urdhra, veprimtari arbitrare të pa mbështetura në ligj", u shpreh më tej Miço.

Thoma Miço është emëruar tre vjet më parë në kryer të Inspektoriatit të Punës nga ish-ministri, Kosta Barka.

"Prapavijë e të gjithë këtyre qëndrimeve është lufta e kryetarit të Partisë së Bashkimit të të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule, për denigrimin dhe eliminimin tim politik", tha ndër të tjera Miço, i cili mban edhe postin e nënkryetarit të PBDNJ-së.

Kujtojnë se edhe ish-ministri i Punës, Barka u shkarkua disa muaj më parë, pas një konflikti që pati me kreun e PBDNJ-së, Dule.
Αδέσμευτος
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11:34 am 24 02 2007

Re: Παραίτηση μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 19:03 pm 17 01 2009

Ετσι θα συσπειρωθει η εκλογικη βαση
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Παραίτηση μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Δημοσίευσηαπό keravnios » 04:38 am 19 01 2009

Δεν είμαι ανίκανος, αλλα έγινες σκοπίμως παρασκηνιακός πόλεμος εναντίον μου, μέσα στο ίδιο μου το Κόμμα.
Το ίδιο έπραξεο Ντούλε και με τον Κώστα Μπάρκα. Και αυτό το έκανε για να μας μειώσει πολιτικά και να αναδείξει πιο πολύ το εαυτό του

Ναι γιατί είχε ανάγκη το δικό σας μερίδιο ανάδειξης ο Ντούλες. Ά ρε ρουφιάνοι θα έρθει η ώρα σας.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: Παραίτηση μετά από διαμάχες με το ΚΕΑΔ

Δημοσίευσηαπό παρατηρητης » 02:33 am 20 01 2009

Το ρουφιανοι να παει και στον Ντουλε.Το ιδιο μπουμπουκια ειναι με τον Μητσο.
Άβαταρ μέλους
παρατηρητης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 17:52 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: απο την μεση και κατω


Επιστροφή στο Πολιτικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 6 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 6 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Login Form