Τώρα είναι 12:00 pm 28 03 2024

Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Συντονιστής: Νέοι

Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Δημοσίευσηαπό lazos » 11:25 am 30 06 2006

Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας.
Είναι τόσο χάλια όσο νομίζω.
Οσοι ξέρουν ας ενημερώσουν
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 14:35 pm 30 06 2006

Αναλόγος που θα βρίσκεσαι. Μέσα στις πόλεις υπάρχουν Internet Cafe.
Στα περισσότερα χωριά δεν υπάρχουν σταθερά τηλέφωνα, γι' αυτό δεν έχουν. Τώρα προσπαθούν να βάλουν οι έπαρχοι στα γραφεία τους.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό .xxx » 22:56 pm 01 07 2006

από του χρόνου στη χιμάρα θα έχει ασύρματο..
Καλησπέρα!
ELEOS
Άβαταρ μέλους
.xxx
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 17:17 pm 08 06 2006

Δημοσίευσηαπό Βανα » 00:05 am 02 07 2006

Aπ οτι ξέρω στην πρωτεύουσα ειναι αρκετά προσιτές οι ταχύτητες....εαν εχεις και τα κονέ "σου κανουν δωρο" και κανεναν κωδικο :lol: :lol: :lol:!!!
Στους Αγ.Σαραντα οποιος θελει μπορει να εχει, αλλα τις περισσοτερες φορες (70% :shock: ) μπλοκαρει...συνεπως για να μπορεσεις να τελειωσεις μια εργασια, να στειλεις ενα e-mail, να επισυναψεις ενα αρχειο η να κατεβασεις τραγουδια/ταινιες κανεις εναν αιωνα, η σε πετανε εξω :? :oops: :oops: ......και η Αλμπ Τελεκομ γραφει :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: , μετα οταν ερχεται ο λογαριασμος παθαινεις σοκ γιατι ειναι μακραν υψηλοτερος απο το βασικο μισθο....οποτε και οι λιγοι υποστηρικτες της τεχνολογιας βλεποντας τον λογαριασμο :shock: :shock: :shock: οχι μονο Ιντερνετ δε βαζουν, αλλα κλειδωνουν και τα 0 :idea: :idea: :idea: !!!!
Οσο γαι τα Internet-caffe, οπως ειπε και η Ελεονωρα πριν, ειναι αρκετα up-to-date, και μπορεις να φερεις εις περας τη "δουλεια" σου, εχοντας λιγη υπομονη.

Οσο για το χωριο μου, Μαλτσιανη, τυχαινει να πιανει ιταλικο σημα το κινητο ( Χ το ονομα τις εταιριας, μη με κατηγορισουν οτι τους κανω και διαφημιση). Οποτε εχοντας το Laptop και φορτισμενη μπαταρια απο το εξωτερικο, γιατι με την ταση/ενταση που υπαρχει εκει :shock: αρχιζεις να το θρηνεις με μαυρο δακρυ το Laptop :cry: :cry: :cry: , μπορεις να συνδεθεις στο Ιντερνετ χαρη στην Ιταλικη τεχνολογια και ειδικοτερα στην κιν τηλεφ. της Χ (μονο γι αυτον τον λογο ειναι χρησιμη, γιατι σε αρκετα μερη της Ιταλιας δεν εχει σημα :shock: :shock: :shock: ).
Aς ελπισουμε οτι η Αλμπα, δε θα επιχειρησει να βαλει κεραιες και εδω, οχι τιποτ αλλο, αλλα μετα θα τρεχουμε με αστρονομικες ταχυτητες!!!!

Ε βλεπετε εχουμε κι εμεις οι χωριατες τα προνομια μας :D :D :wink:!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό lazos » 18:11 pm 06 07 2006

.xxx έγραψε:από του χρόνου στη χιμάρα θα έχει ασύρματο..
Καλησπέρα!


Σοβαρά το λές η κάνεις πλάκα;
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 14:19 pm 20 02 2008

Πάντως, για όσους έχουν ασύρματο Ίντερνετ στην Ελλάδα και επιχειρήσουν να πάρουν μαζί τους το λαπτοπ συνήθως πιάνει, αλλά το πρόβλημα με την ταχύτητα είναι ίδιο, σήμα υπάρχει αλλά καθυστερεί πολύ να φορτώσει μια σελίδα. Αυτά. Ρώτα και την Αλεξάντρα που το παίρνει μαζί και χαλεύουμε πέρα στο Ρεπάρτι μια ώρα σήμα. :lol:
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Δημοσίευσηαπό Αννη » 14:40 pm 20 02 2008

Αυτό συμβαίνει σε περιοχές που έχουν καθαρά σήμα-όπου χρεώνεσαι σαν να είσαι εδώ- και όχι σε περιοχές που μπαίνουν ΤΙΜ ALB, VOD ALB, AMC κλπ κλπ. Τότε ξεκουρώνει, είναι σαν να μιλάς με roaming.
Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ...

ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΑΣ ΜΗΝ ΛΗΣΜΟΝΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Re: Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 15:33 pm 20 02 2008

Ε ναι ψάχνει να βρει σήμα από κάποια αντένα WIND (TIM) κτλ. Όχι από αλβανικά δίκτυα. 8)
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: Από Internet τι γίνετε στα μέρη μας;;;

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ » 00:27 am 21 02 2008

Φοίβη έγραψε:Πάντως, για όσους έχουν ασύρματο Ίντερνετ στην Ελλάδα και επιχειρήσουν να πάρουν μαζί τους το λαπτοπ συνήθως πιάνει, αλλά το πρόβλημα με την ταχύτητα είναι ίδιο, σήμα υπάρχει αλλά καθυστερεί πολύ να φορτώσει μια σελίδα. Αυτά. Ρώτα και την Αλεξάντρα που το παίρνει μαζί και χαλεύουμε πέρα στο Ρεπάρτι μια ώρα σήμα. :lol:



Μπορεις να συνδεθεις με ασυρματο ιντερνετ....Εγω που προσπαθησα επιασε... Αλλα καμια σχεση η ταχυτητα... Πολυ αργο αλλα απο το ιτσιου.... Εγω το δοκιμασα... Το μονο που φοβηθηκα ειναι μη μου μπει το AMC.....!!!!! :lol: :lol: :lol:
Μην κοιτας την επιφανεια την θαλασσας γιατι δεν θα δεις τιποτα, ο θυσαυρος ειναι κρυμενος στο βυθο....!!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 17:05 pm 02 09 2007
Τοποθεσία: ΠΕΠΕΛΗ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση εχει διαγραφεί από Admin στις 16:45 pm 21 07 2009.
Αιτία: greeklish


Επιστροφή στο Νεα απο τα μέρη μας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Login Form