Τώρα είναι 09:55 am 29 03 2024

υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Συντονιστής: Νέοι

υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Δημοσίευσηαπό mar20 » 16:00 pm 15 10 2008

Γεια σας..
ειμαι νεα σ αυτή την παρέα και δεν εχω ιδεα πως λειτουργεί το όλο πραγμα...θα ήθελα όμως κ εγώ με τη σειρά μου να σας κάνω μια ερώτηση...παίρνω πτυχίο πληροφορικής σε κάτι μήνες από τώρα και ενδιαφέρομαι να κανω κ μεταπτυχικό, αλλά μέχρι τώρα όσα έχω βρει είναι πανάκριβα και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα..ξέρει μήπως κάποιος απο σας,εαν υπάρχει περίπτωση να κερδίσω καμία υποτροφία για κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα??απο κάποιον οργανισμό ή κατι ανάλογο...γιατί αν βασιστω στις υποτροφίες που δίνει το υπουργειο εξωτερικών στο προξενείο του αργυροκάστρου...δεν θα την πάρω ουτε σε χίλια χρόνια...εκτός κ αν έχω τρομερά γερό μεσω..(το οποίο δεν διαθέτω)...σορυ αν εγινα κουραστική..ευχαριστώ...

υ.γ. ελπίζω να μπορεί να με βοηθήσει κάποιος..
mar20
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03:01 am 15 10 2008

Re: υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 12:11 pm 20 10 2008

Καλημέρα στην συνάδελφο:-)
Μια υποτροφία που αξίζει για εξωτερικό είναι του Ωνασίου, αλλά πρέπει να έχεις άριστα πτυχίο...
Κοίτα όμως και αυτό και μίλα μαζί τους... έχει τηλέφωνα στα έγγραφα.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, Δ/ ΝΣΗ ΟΙΚΟΝ. ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ, ΤΜΗΜΑ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑΤΩΝ - ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ

Το Τμήμα Κληροδοτημάτων-Περιουσίας ανακοινώνει τις προσκλήσεις για τις υποτροφίες των Κληροδοτημάτων Βιολέττας Βίμπλη, Κων/νου Γκωλέτση και Πέτρου Κόκκορου για το πανεπιστημιακό έτος 2008-2009, 2009-2010. (3 συνημμένα αρχεία)

Σχετικό Αρχείο:
http://www.uoi.gr/announcements/system/attachments/1998.zip

ΤΑ ΛΕΜΕ
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Δημοσίευσηαπό Human » 21:09 pm 20 10 2008

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας απ΄το Υπουργείο Παιδείας κ να ζητήσεις ένα βιβλιαράκι, κάτι σαν ενημερωτικό Οδηγό Υποτροφιών (κληροδοτήματα, κρατικές υποτροφίες, κ ο,τι αλλο σχετικό). Αναφέρει τις προυποθέσεις που πρεπει να πληρείς, όπως κ τα στοιχεία επικοινωνίας. Μόλις βρω που το έχω θάψει, θα δω τι είχα κυκλώσει κ μουντζουρώσει αλλά μην περιμένεις κ πολλά.

Εάν αναφέρεσαι σε μεταπτυχιακά του εξωτερικού, τότε καλύτερα να απευθυνθείς στο τμήμα υποτροφιών του πανεπιστημίου. Είναι ευκολοτερο!
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Re: υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Δημοσίευσηαπό mar20 » 19:01 pm 25 10 2008

Γεια σας και παλι...Πρωτον σας ευχαριστω που μου απαντησατε..Δευτερον...Ενδιαφερομαι μόνον για υποτροφίες Εσωτερικού και όχι εξωτερικου...εχω ρωτησει στο τμημα μας , αλλα δεν μπορουσας να με βοηθησουν..δυστηχως ο βαθμος μου ειναι 7.5 και οχι αριστα..οσο για την επικοινωνια με το υπουργειο.. μου ειναι λιγο δύσκολο, νε επικοινωνησω μαζι τους επειδη σπουδαζω Κερκυρα και μενω εδω...αν μπορει κάποιος απο σας να θυμηθει ή να ξεθάψει κάποια επιπλεον πληροφορία.. θα του ήμουν ευγνωμων...
mar20
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03:01 am 15 10 2008

Re: υποτροφίες για μεταπτυχιακά

Δημοσίευσηαπό Human » 18:45 pm 27 10 2008

Θα ψαξω αλλη μια κ θα επανελθω (αν και νομιζω το εχω εκσφενδονισει).
Ριξε μια ματια στην παρακατω βαση, επιλεγοντας το επιστημονικο πεδιο κ ακολουθωντας τους συνδεσμους. Μερικα απ αυτα δεν εχουν διδακτρα.
http://career.mech.ntua.gr/βάση.htm
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W


Επιστροφή στο Φοιτητικό-Μαθητικο στέκι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 5 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 5 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Login Form