Τώρα είναι 12:17 pm 28 03 2024

Φοιτητές Πα.Πει.

Συντονιστής: Νέοι

Φοιτητές Πα.Πει.

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 09:51 am 12 10 2006

Η ενότητα αυτή δημιουργήθηκε για να γνωρίσει και φέρει κοντά όλους τους Βορειοηπειρώτες φοιτητές του Πανεπιστημίου Πειραιώς, που πιστεύω ότι είναι πολλοί και είναι κρίμα να μην γνωριζόμαστε, να συζητάμε, να αλληλοβοηθούμαστε και να μην αναπτύσσουμε σχέσεις μεταξύ μας.
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 13:37 pm 12 10 2006

Novus, τι ενδιαφέρον είναι αυτό ξαφνικά για τους φοιτητές του Πειραιά;
Πολλές ευαισθησίες αντικρύζω..........
Μήπως πίσω από την συζήτηση και την αλληλοβοήθεια κρύβεται κάτι άλλο ποιό ωραίο.......καμία έκπληξη, ασ πούμε......
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 13:59 pm 12 10 2006

Ελεονώρα έγραψε:Novus, τι ενδιαφέρον είναι αυτό ξαφνικά για τους φοιτητές του Πειραιά;
Πολλές ευαισθησίες αντικρύζω..........
Μήπως πίσω από την συζήτηση και την αλληλοβοήθεια κρύβεται κάτι άλλο ποιό ωραίο.......καμία έκπληξη, ασ πούμε......


Είμαι κ γω φοιτητής στο Πα.Πει. και έχω γνωρίσει αρκετούς δικούς μας εκεί, τυχαία τις περισσότερες φορές. Δεν μου αρέσει να συμβαίνει αυτό και η ενότητα αυτή στο φόρουμ είναι μια καλή ιδέα για να γίνουν όλα αυτά που προανέφερα όχι τυχαία. Επίσης πολλοί μάλλον κρύβονται πίσω από την εικόνα του «Γιαννιώτη» και εδώ είναι «ελεύθεροι» να αποκαλυφθούν! Το μέλλον δν ξέρω τι μπορεί να φέρει...

Επίσης λόγο κάποιων συνθηκών μπορώ να βοηθήσω δικούς μας από εκεί να κάνουν δημιουργικά πράγματα, μέσα και έξω από το Πανεπιστήμιο, και να συνδεθούν με αυτό τον τρόπο με την αγορά και τον επιχειρηματικό κόσμο.

Μην αγχώνεσαι δεν ψάχνω λαό για κάτι... απλά θέλω να βοηθήσω δικούς μας όσο θα είμαι ακόμη εκεί! Και επίσης γιατί όχι αν μαζευτούν άτομα να δημιουργήσουν ένα Σύλλογο Βορειοηπειρωτών Φοιτητών Πα.Πει. Γιατί δηλαδή οι Κρητικοί και οι Κύπριοι να έχουν;
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό student_GR » 16:36 pm 12 10 2006

Οποιοσδήποτε θέλει βοήθεια και είναι φοιτητής Στο Παπει ιδιαίτερα Απιροστικό ΆΛγεβρα ας μας πει μιας και ημασταν εκει και ξέρουμε πολύ καλα,;)
student_GR
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 12:48 pm 18 09 2006

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 17:21 pm 12 10 2006

Μπράβο Student πολύ καλή ιδέα... κρίμα που δεν είμαι ΠΑΠΕΙ
-> στη σχολή μου δεν βοηθάνε και τόσο...
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 17:27 pm 12 10 2006

Ακριβώς αυτό είναι που με ανησυχεί.
Κάθε μέρα ξεφυτρώνει και από ένας σύλλογος και κάνεις δεν θα μας παίρνει πλέον στα σοβαρά.
Αυτό που θα πρέπει να κάνουμε είναι να ενωθούμε και όχι να δημιουργούμε κάθε μέρα κάτι καινούργιο.

Εκτός εάν ζήλεψες κι εσύ την προεδρική καρέκλα, σε πληροφορώ έχει βάσανα και πρόκες.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 17:34 pm 12 10 2006

Ελεονώρα έγραψε:Εκτός εάν ζήλεψες κι εσύ την προεδρική καρέκλα, σε πληροφορώ έχει βάσανα και πρόκες.


Χαλάρωσε Ελεονόρα, μην βλέπεις τα πάντα με καχυποψία, η πρόταση είναι ενδιαφέρουσα, μακάρι να είχαμε συλλόγους ΒΗ σε κάθε σχολή, δεν ξέρεις πόση δύναμη θα αποκτούσαμε.
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:47 pm 12 10 2006

Τι σπουδαζεις δηλαδη Νοβους;;

Ροταω μιας και δεν ειχαμε την ευκαιρια να μαθουμε κατι για σενα στην προηγουμενη ενοτητα. Εκει μονο ξυλο που δεν εφαγες :lol:
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:39 pm 12 10 2006

student_GR έγραψε:Οποιοσδήποτε θέλει βοήθεια και είναι φοιτητής Στο Παπει ιδιαίτερα Απιροστικό ΆΛγεβρα ας μας πει μιας και ημασταν εκει και ξέρουμε πολύ καλα,;)


....Ωραια μαθηματα βλεπω οτι παραδιδει το ΠΑΠΕΙ πανω στη διαφημιση!!!!
:Hangman: :Hangman: :Hangman: :Hangman:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:47 pm 12 10 2006

Gori έγραψε:Τι σπουδαζεις δηλαδη Νοβους;;

Ροταω μιας και δεν ειχαμε την ευκαιρια να μαθουμε κατι για σενα στην προηγουμενη ενοτητα. Εκει μονο ξυλο που δεν εφαγες :lol:


Γκορι, ο φιλος μας ο Νοβους φανταζομαι θα ξερει οτι στην Δροπολη εχουν εναν περιεργο κωδικα επικοινωνιας (τον οποιον τον εμαθα προσφατα)..., ετσι λοιπον, εγω προσωπικα φροντισα να τον καλωσορισω με εναν ιδιαιτερο αλλα και ξεχωριστο τροπο!

Αποδειξη, εμφανιστηκε παλι κ μαλιστα μ ενα ακρως ενδιαφερον τοπικ!
:wink:
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 01:31 am 13 10 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:56 pm 12 10 2006

Novus Ordo Seclorum έγραψε: Είμαι κ γω φοιτητής στο Πα.Πει. και έχω γνωρίσει αρκετούς δικούς μας εκεί, τυχαία τις περισσότερες φορές. Δεν μου αρέσει να συμβαίνει αυτό και η ενότητα αυτή στο φόρουμ είναι μια καλή ιδέα για να γίνουν όλα αυτά που προανέφερα όχι τυχαία. Επίσης πολλοί μάλλον κρύβονται πίσω από την εικόνα του «Γιαννιώτη» και εδώ είναι «ελεύθεροι» να αποκαλυφθούν! Το μέλλον δν ξέρω τι μπορεί να φέρει...

Επίσης λόγο κάποιων συνθηκών μπορώ να βοηθήσω δικούς μας από εκεί να κάνουν δημιουργικά πράγματα, μέσα και έξω από το Πανεπιστήμιο, και να συνδεθούν με αυτό τον τρόπο με την αγορά και τον επιχειρηματικό κόσμο.

Μην αγχώνεσαι δεν ψάχνω λαό για κάτι... απλά θέλω να βοηθήσω δικούς μας όσο θα είμαι ακόμη εκεί! Και επίσης γιατί όχι αν μαζευτούν άτομα να δημιουργήσουν ένα Σύλλογο Βορειοηπειρωτών Φοιτητών Πα.Πει. Γιατί δηλαδή οι Κρητικοί και οι Κύπριοι να έχουν;


...Καλη ιδεα Νοβους...καλο ειναι να γνωριστητε οι ΒΗ μεταξυ σας, θα σας κανει πολυ καλο!!!Κριμα που εμεις ειμαστε λιγοι εδω στο ξενα...!

***Συν ολων των αλλων που προανεφερες κ ειναι σωστα ξεχασες το σημαντικοτερο...την Α-Π-Ο-Κ-Α-Τ-Α-Σ-Τ-Α-Σ-Η! Μεγαλα παιδια ειστε, το πανεπιστημ. το τελειωνετε...σιγα σιγα πρεπει να μερημνησετε κ για το πως να αυξησετε τον πληθυσμο της ΒΗ! :oops: :oops: :oops:
Ετσι για να λεμε και καποια αλλα πραγματα, ελπιζω χωρις παρεξηγηση, γιατι μπορει να ειναι καποιος/οια που να μην ενδιαφερονται για ολα τα προηγουμενα, αλλα μονο για το τελευταιο! :wink:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Dropolitis » 12:41 pm 13 10 2006

Gori & Bana βλέπω ότι τα έχετε βρει τελευταία και συνωμοτείτε ενάντια σε άλλους.
Ο Novus είχε ωραία ηδέα, και καλό είναι να τον ακολουθήσουν και άλλοι.
Όσο για σας τους δύο δεν υπάρχει θέμα που να μην διαφωνείτε με κάποιον . Γιατί?????
Α και κάτι για σένα Bana καλό θα ήταν να μην αναφέρεσαι σε περιοχές όπως την Δρόπολη με υπόνοιες αυτού του είδους.
Άβαταρ μέλους
Dropolitis
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 13:00 pm 10 07 2006

Δημοσίευσηαπό Βανα » 14:01 pm 13 10 2006

Dropolitis έγραψε:Gori & Bana βλέπω ότι τα έχετε βρει τελευταία και συνωμοτείτε ενάντια σε άλλους.


Φτου φτου σκορδα....!!!! :mrgreen:
Ξερεις ομως ποιο ειναι το καλο, οτι μπορει να διαφωνουμε η να συμφωνουμε...αλλα ειμαστε διαφορετικα "προσωπα" 8) !

Α και κάτι για σένα Bana καλό θα ήταν να μην αναφέρεσαι σε περιοχές όπως την Δρόπολη με υπόνοιες αυτού του είδους.

:conf: :conf: :conf: Προσεχε...εαν δεν εισαι σε θεση να ξεχωριζεις το "καλο" απο το "κακο" μη βγαζεις ευκολα συμπερασματα!
:wink: Τα λεγαμε τα καλοκαιρι...με κατι φιλαρακια μου απο τη Δροπολη...κ ηταν αυτοι που μου επιβεβαιωσαν το θεμα αυτο... :wink:!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Ορεστης » 14:44 pm 13 10 2006

Bana έγραψε: ... Φτου φτου σκορδα....!!!!...


po po δεν τους μπορω αυτους τους προληπτικους... :x

:P :P :lol: :lol: :lol:
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)
Άβαταρ μέλους
Ορεστης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 07:26 am 10 03 2006
Τοποθεσία: pogoni

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:08 pm 13 10 2006

Dropolitis έγραψε:Gori & Bana βλέπω ότι τα έχετε βρει τελευταία και συνωμοτείτε ενάντια σε άλλους.
Ο Novus είχε ωραία ηδέα, και καλό είναι να τον ακολουθήσουν και άλλοι.
Όσο για σας τους δύο δεν υπάρχει θέμα που να μην διαφωνείτε με κάποιον . Γιατί?????
Α και κάτι για σένα Bana καλό θα ήταν να μην αναφέρεσαι σε περιοχές όπως την Δρόπολη με υπόνοιες αυτού του είδους.


Καλα ε, σου απαντησα σε πμ οσο αφορα την προηγουμενη σου δηλωση-επιθεση κατα εμενα που και παλι ο Νοβους ειχε ανοιξει για να μην γινει χαμος στο Φορουμ..... ΑΛΛΑ απο οτι βλεπω δεν παιρνεις χαμπαρι και ζεις στην κοσμαρα σου....

Τι λες βρε συ , μονος τα γραφεις αυτα η ο μικρος σου αδερφος ;;;

Σε τι πραγμα διαφωνω μαζι του για πες μας ;;; Που τον ρωτησα τι σπυδαζει;; Σε λιγο θα μου πεις οτι τον εβρισα κιολας.

Με την Βανα ΜΟΝΟ συμφωνουμε ξερεις !!!!!! Εαν παρακολουθησεις λιγο τα τοπικς μονο μαχαιρια που δεν βγηκαν .....

Δεν βαρας το κεφαλι σου πριν γραψεις κατι γιατι ολο κουφα πετας.
Τελευταία επεξεργασία από Gori και 17:11 pm 13 10 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:10 pm 13 10 2006

...αλλα ειμαστε διαφορετικα "προσωπα" 8) !


Αυτο ελειπε να ειμασταν και ιδιο προσωπο ... φτου φτου κρεμμυδια :lol:
Gori
 

Δημοσίευσηαπό student_GR » 17:34 pm 13 10 2006

Εγώ πάντως απευθύνομαι σε αυτούς που μπορεί να θέλουν βοήθεια έστω και πληροφορίες γιατί θυμάμαι τι τράβηξα στην αρχή και δεν θέλω κάποιος να τραβήξει τα ίδια.
Και για παλιά θέματα, και για συμβουλές. Δεν έχει να κάνει με κανένα οργανισμό ή με καμία ένωση. Τώρα αν υποψιάζεστε άλλα, μην επικοινωνείτε.
Και ότι βλέπουν την βοήθεια με καχυποψία είναι λογικό, γιατί στις μέρες μας το έχουμε ξεχάσει τι θα πει βοήθεια (χωρίς να χαϊδεύω τ’αυτιά μου), απλά να καταλάβουν και οι άλλοι γιατί άλλες φορές μπορεί να κρίνονται με καχυποψία.
student_GR
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 12:48 pm 18 09 2006

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 13:48 pm 14 10 2006

Την πρωτη μερα που μπηκα στη ΑΣΟΕΕ ειχα χασει τη μπαλα. Δεν μπορουσα να βρω τιποτα, ολο κυκλους εκανα!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 20:02 pm 14 10 2006

Χαίρομαι που οι πιο πολλοί και μάλιστα αυτοί που έχουν ζήσει την κατάσταση το βρίσκουν καλή ιδέα. Όσο γι' αυτούς που το βλέπουν απ' έξω δεν έχει και μεγάλη βάση η γνώμη τους, χωρίς να θέλω να τους προσβάλω.

Το να έχουμε ΒΗ συλλόγους σε κάθε πανεπιστήμιο είναι μία πολύ απλή, καλή και με ελπίδες για το μέλλον σκέψη, που όμως είναι πολύ δύσκολη για να την κάνει η ΝΕΟΛΑΙΑ μας. Είναι καλύτερα δηλαδή να προσυλητίζονται οι φοιτητές μας από τη ΔΑΠ και την ΠΑΣΠ! Πάντως έχω παρατηρήσει ότι εμείς οι ΒΗ έχουμε πρόβλημα μα τα συλλογικά, τα υλοποιήσιμα και αποδοτικά πράγματα. Επίσης το μεγαλύτερο μας είναι πως δεν γνωρίζουμε να επικοινωνούμε αυτά που θέλουμε προς τα έξω και τελικά μπορεί και να χάνουμε και το δίκιο μας.

Όσο για τη Δερόπολη πρέπει να πω στη Bana ότι ήταν και κατά μεγάλη πιθανότητα συνεχίζει να είναι η πιο μορφωμένη περιφέρεια της Αλβανίας.
Επίσης το Πα.Πει. έχει πολλά τμήματα και μέσα σε αυτά κάποια χρειάζονται και μαθηματικά!!! Η αποκατάσταση είναι και επαγγελματική. Πως εσύ που έχεις κάποια σχέση με τα λατινικά δεν έκανες κανένα σχόλιο για το ψευδώνυμο μου; Περίεργο!

Ελεονώρα γιατί όποτε θέτω ένα θέμα μου μιλάς για καρέκλες κτλ. κτλ. Ήμαρτον!

Σπουδάζω Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:25 pm 14 10 2006

[quote="Novus Ordo Seclorum"
Όσο για τη Δερόπολη πρέπει να πω στη Bana ότι ήταν και κατά μεγάλη πιθανότητα συνεχίζει να είναι η πιο μορφωμένη περιφέρεια της Αλβανίας.

*....Οπως κ τα Ριζα φημιζονται οτι βγαζουν ανθρωπους των τεχνων κ των γραμματων!

Πως εσύ που έχεις κάποια σχέση με τα λατινικά δεν έκανες κανένα σχόλιο για το ψευδώνυμο μου;

*Νοβους, το απεφυγα γιατι δεν ηθελα να αισθανθουν μειωνεκτικα οσοι δεν γνωριζουν Λατινικα! Εσυ εαν θεωρεις οτι σε αντιπροσωπευει πληρως το nick σου, κ εχεις αμεση σχεση με τα Λατινικα, δεν εχεις παρα να το μεταφρασεις.

Περίεργο!

*Εσυ μπορει κ να νομιζεις οτι δεν ειμαι φοιτητρια Ιατρικης... :roll: :roll:, δε σε παρεξηγω, απαντες σκεψεις δεκτες :!:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Επόμενο

Επιστροφή στο Φοιτητικό-Μαθητικο στέκι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 5 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 5 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Login Form