Τώρα είναι 11:55 am 28 03 2024

Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 15:53 pm 11 07 2008

συγνωμη 10 ετια ειπα?? 3 αιτια πειραν οι γονεις μου 2 φορες ο πατερας μου γεννηθηκε στην μπιλιστα και η μητερα μου στην κοριτσα.
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό keravnios » 16:11 pm 11 07 2008

ε δεν καταλαβαινω ρε φιλε. παρε εναν δικηγορο και πηγαινε. πηγαινε στον συνηγορο του πολιτη
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 16:15 pm 11 07 2008

keravnios έγραψε:ε δεν καταλαβαινω ρε φιλε. παρε εναν δικηγορο και πηγαινε. πηγαινε στον συνηγορο του πολιτη

εχω απευθηνθει ειδη εκει και περειμενουν απαντισει απο το αρχηγειο αλλα η επιτροπη μας ειπαι οτι δεν θα την παρουμε.
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 11:18 am 01 09 2008

καλημερα,
θελω να ρωτισω αν σου απορριψουν το εδτο και εχεις κανει αιτηση πολιτογραφησεις πριν απο πολλα χρονια και σου ερθει η αιτηση και σου ζηταει για να παρεις υπηκοοτητα πρεπει να φερεις εδτο τοτε τη κανεις πρεπει να κανεις καινουρια αιτηση αν δεν εχεις εδτο.Μας ηρθε ενα χαρτη απο το Ypes και μας ζηταει εδτο.
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό Moira » 18:58 pm 01 09 2008

δεν γράφεις για ποιο λόγο απορρίφθηκε ,πότε απορρίφθηκε και με ποιά έγγραφα,
νομιμοποιήσαι στην Ελλάδα αυτήν τη στιγμή...γράψε όλα αυτά και τα λέμε..
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 16:20 pm 02 09 2008

Moira έγραψε:δεν γράφεις για ποιο λόγο απορρίφθηκε ,πότε απορρίφθηκε και με ποιά έγγραφα,
νομιμοποιήσαι στην Ελλάδα αυτήν τη στιγμή...γράψε όλα αυτά και τα λέμε..

η επιτρποπη μας ειπαι ομοφονα οτι δεν μπορουμε να αποδειξουμε οτι ειμαστε βορειοηπειρωτες εστιλαν αρνητικη εισηγηση στο αρχειγειο της ελ.ας και μαλλον σε 1-2 χρονια θα μας απορριψουν το εδτο (ειχαμε εναν γνωστο και μας το ειπαι αυτο). τι εννοεις οταν λες "νομιμοποιήσαι στην Ελλάδα αυτήν τη στιγμή".ευχαριστο πολυ
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 12:27 pm 11 09 2008

ξερει κανει τι θα γινει τωρα???
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 22:01 pm 28 10 2008

καλησπερα,


μετά από έναν σχεδόν χρόνο αναμονης ήρθε η πρώτη απόρριψη στην μητέρα την οποίαν την καλέσανε την προηγουμενη τρίτη για να υπογράψει τα χαρτιά για την απόρριψη χρογηγησεις Ε.Δ.Τ.Ο της είπαν να κάνει μια υπεύθηνοι δηλώσει αν το πάρει ο πατέρας μου το ε.δ.τ.ο να το πάρει και αυτή σαν σύζυγος με ομογενή αν το πάρει ο πατέρας μου δηλαδή........


-πάντως εύχομαι να το πάρει επειδή σε 3 χρονια γίνομαι 18 και θέλω δελτίο ταυτότητας "ομεγνους" όχι άδεια παραμονής.
ευχαριστο...
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 13:48 pm 29 10 2008

Η μητέρα σου να μην υπογράψει προς το παρόν την υπεύθυνη δήλωση, αλλά να καταθέσει μια αίτηση θεραπείας με αυτόν τον τρόπο θα πάρει πίσω την 6μηνη και θα κερδίσει κάμποσο χρόνο.
Ακόμα και αν δεν έχετε νέα στοιχεία για την ιδιότητα ομογενούς, συγκεντρώστε ήδη ότι έχετε μέχρι σήμερα, (παλιές βίζες της μητέρας σου, επικυρωμένα αντίγραφα Ε.Δ.Τ.Ο. που ίσως έχουν πάρει κάποιοι συγγενείς σας – αδέρφια της μητέρας, θείοι κλπ) , φτιάξτε και ένα μικρό κείμενο με το από πού προκύπτει η ελληνική καταγωγή, ακόμα και αν δεν σας αναγνωρίζουν στην Αλβανία. Όλα αυτά θα τα καταθέσετε μαζί με την αίτηση θεραπείας στην οποία πρέπει να αναπτύξετε τους λόγους για τους οποίους δικαιούται η μητέρα σου το ΕΔΤΟ. Καλό είναι να πάτε σε κάποιον δικηγόρο να σας το φτιάξει αλλά και μόνοι σας μπορείτε.
Έχει σημασία πάντως να μην υπογράψει από τώρα την υπεύθυνη δήλωση και σε καμία περίπτωση με το περιεχόμενο που θα της δώσουν.
Αν θες γράψε από ποιο χωριό κατάγεσαι και αν δεν θες να το πεις στο φόρουμ στείλε μου pm
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 16:32 pm 29 10 2008

φιλε Phoenix δυστυχώς η μητέρα μου ήδη υπόγραψε την υπεύθηνοι δήλωση για να το πάρει από τον πατέρα μου αν το πάρει αυτός το e.d.t.ο.Η αστυνομικίνα εκεί είπε στην μητέρα μου να μην κάνει καμια είδους προσφύγει ούτε αίτηση θεραπείας ούτε να γραφτή στον δήμο διότι δεν έχει στοιχεια και θα χάσει αν κάνει κάποια είδους προσφυγή (βασικά είχε 15 μέρες θεώρηση-visa) τώρα περιμένουμε την από απόφαση του πατέρα μου από το αρχηγείο της ελλάς ο πατέρας μου ειχε 99 μέρες σαν βορειοηπειρωτες και είχε πάρει 2 φορες τριετία μέχρι το 2006....

--αν ναι και η μητέρα μου κατάγεται στην κορυτσά εκεί γεννήθηκε.
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Re: Απόρριψη χορήγησης ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό spiderfry » 15:13 pm 09 04 2009

καλησπέρα,
μετά από κάποιους μήνες καθυστέρησης τελικά ήρθε η απόρριψη για τον πατέρα μου.δεν υπόγραψε ακόμα διότι έλειπε ο δοικητής του τμήματος ..πάντως η αστυνομικίνα εκεί του είπε να πάει να γραφτεί στο δήμο για άδεια διαμονής..
spiderfry
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18:44 pm 08 04 2008

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 5 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 5 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Login Form