Τώρα είναι 12:46 pm 28 03 2024

!!ΕΡΩΤΗΣΗ!! ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΙΧΙΩΝ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

!!ΕΡΩΤΗΣΗ!! ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΙΧΙΩΝ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό djvag » 16:13 pm 26 12 2009

Χρονια Πολλά και ευτυχισμένα καταρχήν σε όλους...
Είμαι καινούργιο μέλος στο forum και ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Πρόσφατα πήρα την Ελληνική υπηκότητα και αυτές τις μέρες ασχολήθηκα με τα "διαδιαξτικα" τις αλλαγής του ονόματος σε εφορία,ΙΚΑ, ΟΑΕΔ κτλ. κτλ.
Έβγαλα και το καινούργιο δίπλωμα για το οποιο πλήρωσα 30 ευρώ για να μου βγάλουν το καινούργιο με τα καινούργια μου στοιχεια (Στα ελληνικά)
Σκέφτηκα λοιπόν ότι θα πρέπει να αλλάξω τα στοιχεια και στην άδεια κυκλοφορίας του αυτοκινητου και κατόπιν στην Ασφάλεια.
Εκεί λοιπόν προς μεγάλη μου έκπληξη μου ζήτησαν 75 ευρώ για κάθε άδεια. και εμείς σαν οικογένεια έχουμε 3ής αυτοκινητου 1 μηχανής....
Οποτε καταλαβαίνετε είναι κάπως το ποσο...
Το παράξενο είναι ότι πριν 2 χρονια είχα χάσει την άδεια κυκλοφορίας και μου έβγαλαν εντελώς δωρεάν... και τώρα που πήγα με την παλιά μου άδεια και τα συνηθισμένα Χαρτιά (χαρτί ορκωμοσίας,ταυτότητα,Βεβαίωση μεταβολής στοιχείον στην εφορία κτλ.) μου ζήτησαν χρήματα.
Ξέρει κανεις κάτι για αυτό?
Εμενα μου φαίνεται πολύ τρελό... 75 ευρώ πληρώνεις όταν βγάζεις καινούργιες πινακίδες. Επειδή όμως στην περιοχή μου, είμαι από τους πρώτους που περνώ την ιθαγένεια ( Ιεράπετρα / Κρήτης) μπορεί η υπάλληλοι να μην είναι ενημερωμένοι σωστά... (η καθόλου).
Ευχάριστω εκ των προτέρων...
Νάτσος Βαγγέλης
Τελευταία επεξεργασία από djvag και 11:04 am 27 12 2009, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
djvag
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 15:18 pm 26 12 2009

ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση εχει διαγραφεί από djvag στις 18:30 pm 26 12 2009.

Re: !!ΕΡΩΤΗΣΗ!! ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΙΧΙΩΝ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό djvag » 14:34 pm 12 01 2010

Καμια απαντηση βρε παιδια κανεις?
djvag
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 15:18 pm 26 12 2009

Re: !!ΕΡΩΤΗΣΗ!! ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΙΧΙΩΝ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό nikos112 » 21:38 pm 25 03 2010

Καταρχήν φίλε μου γιατί θέλεις να αλλξεις τα στοιχεία σου στην άδεια? Είναι εντελώς περιττό. Η άδεια συνδέεται με το ΑΦΜ οπότε οτι προβλημα και αν έχεισ με την εφορία τα στοιχεία σου είναι οκ.
Στο λέω γιατι στα ίδια είμαι κ εγώ. Τώρα θα βγάλω το καινούργιο δίπλωμα που μοιάζει με πιστωτική και δεν θα τουσ πώ τίποτα για αλλαγή, απλά θα καταθέσω τα χαρτιά μου με την νέα ταυτότητα.
nikos112
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 21:32 pm 25 03 2010


Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 7 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 7 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Login Form