Τώρα είναι 14:16 pm 29 03 2024

!ΕΡΩΤΗΣΗ! ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΗ

!ΕΡΩΤΗΣΗ! ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό djvag » 16:27 pm 26 12 2009

Μια ερωτηση εχω ακομα...
Τελειωνουμε λοιπον τις διαδικασιες με την Πολιτογραφιση, Περνουμε Ελληνικη Ταυτοτητα....
Το αλβανικο διαβατηριο συνεχιζει να υσχιει; Αν θελουμε να ταξιδεψουμε Αλβανια, πρέπει να βγαλουμε ελληνικο διαβατηριο;
Οπως ξερουμε να βγαλεις το ελληνικο διαβατηριο θελει ενα σωρο χαρτια... και στην ουσια δεν το χρειαζομαστε αφου στις περισσοτερες χωρες ταξιδευοθμε μονο με την ταυτοτητα... Αν λοιπον μπορω να χρεισιμοποιω το Αλβανικο για την Αλβανια δεν μου χρειαζετε...
Και επισης αν συνεχιζουμε να εχουμε ολα τα δικαιωματα στην Αλβανια με την αποκτηση της Ελληνικησ Ιθαγενειας...
Σασ ευχαριστω εκ τον προτερων και συγνωμη αν σας ζαλισα, απλα ειμαι καινουργιος σε αυτα (Πριν απο 20 μερες πηρα την ταυτοτητα) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
djvag
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 15:18 pm 26 12 2009

Re: !ΕΡΩΤΗΣΗ! ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό zeroG » 00:19 am 06 01 2010

djvag έγραψε:Μια ερωτηση εχω ακομα...
Το αλβανικό διαβατήριο συνεχίζει να ισχύει;

Ναι.
djvag έγραψε:Αν θέλουμε να ταξιδέψουμε Αλβανία, πρέπει να βγάλουμε ελληνικό διαβατήριο;

Εφόσον ισχύει το Αλβανικό διαβατήριο, ΟΧΙ. Δεν θα χορηγείτε πλέον "άδεια διαμονής" (το αυτοκόλλητο που επικολλούσαν στο Αλβανικό διαβατήριο όταν χορηγούσαν την ταυτότητα ομογενούς). Θα πρέπει κατά την είσοδό σου στην Ελλάδα να επιδεικνύεις την Ελληνική ταυτότητα και ΟΧΙ το Αλβανικό διαβατήριο.
djvag έγραψε:Όπως ξέρουμε να βγάλεις το ελληνικο διαβατηριο θελει ενα σωρο χαρτια... και στην ουσια δεν το χρειαζομαστε αφου στις περισσοτερες χωρες ταξιδευουμε μονο με την ταυτοτητα...

Αυτό ισχύει μόνο για τις χώρες μέλη της συνθήκης Schengen.
djvag έγραψε:Αν λοιπον μπορω να χρεισιμοποιω το Αλβανικο για την Αλβανια δεν μου χρειαζετε...

Δες πιο πάνω.
djvag έγραψε:Και επισης αν συνεχιζουμε να εχουμε ολα τα δικαιωματα στην Αλβανια με την αποκτηση της Ελληνικησ Ιθαγενειας...

Ναι. Παραμένεις Αλβανός υπήκοος. Έχεις πλέον διπλή υπηκοότητα.
zeroG
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 23:52 pm 05 01 2010


Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Login Form