Τώρα είναι 09:53 am 29 03 2024

Εκδοση ΕΔΤΟ

Εκδοση ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό Renos » 04:23 am 24 02 2010

Καλησπέρα παιδειά θα ήθελα να ρωτήσω για την Ροζ ταυτότητα. Είμαι ομογενής και δεν έχω πάρει ακομα ΕΔΤΟ και έχουμε περάσει από τη λεγόμενη Επιτροπή ομογενών που έχει το κάθε τμήμα και έχουν περάσει σχεδόν δυο χρόνια από τότε που περάσαμε απο την επιτροπή και ακόμα νέα δεν έχουμε πάρει και όταν πηγένω να κάνω ανανέωση τους ρωτάω τι γίνεται με την υποθεσή μου και μου λένε θα περιμένεις να έρθει η απάντηση απο το Υπουργείο. Να πω την αλήθεια το έχω βαρεθεί αυτό γιατί σχεδών ολοι οι συγγενείς του πατέρα μου έχουν ΕΔΤΟ και εμείς δεν εχουμε, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρεται κάτι η έστω αν έχετε ζήσει περίπου κάποια τέτοια περίπτωση αν μπορείτε να με ενημερώσεται τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και όντως καθυστερεί μια τέτοια απόφαση. Υπάρχει τρόπος η δυνατότητα να ενεργήσω εκτός να προβώ στον Συνήγορο του Πολίτη.
Renos
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23:25 pm 08 01 2010

Re: Εκδοση ΕΔΤΟ

Δημοσίευσηαπό aekara » 00:31 am 29 03 2010

Παιδια καλησπερα.Ειμαι ομογενης απο Αλβανια και εχω ΕΔΤΟ.Για να παρει και η συζυγος μου το ΕΔΤΟ εκτος απο τα δικαιολογητικα που καταθεσαμε εμεις χρειαζεται και βιζα απο προξενειο στο Αργυροκαστρο??Να πω οτι η συζυγος μου ειναι με αδεια παραμονης σε ισχυ, στην Ελλαδα τα τελευταια 12 χρονια περιπου.Ευχαριστω εκ των προτερων!
aekara
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 00:14 am 29 03 2010


Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Login Form