Τώρα είναι 22:40 pm 16 04 2024

Τα σχεδια μετα την υπηκοοτητα;

Τα σχεδια μετα την υπηκοοτητα;

Δημοσίευσηαπό Gori » 22:42 pm 18 10 2006

Εβλεπα παλια και νεα δημοσιευματα και ετσι πολυ απλα σκεφτηκα μεσα μου.... τι σχεδια να εχει για το μελλον του/της ο/η καθε Β.Η-ης/α που αργα η γρηγορα θα αποκτησει την ακατανομαστη ;;;;

Τι ειναι τα σχεδια σας παιδια (υποψην: σχεδια οχι μυστικα σχεδια :wink: ) ;;
Gori
 

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:52 pm 18 10 2006

Τα σχέδια για τους άντρες τα αποφάσισαν άλλοι.
Φανταράκια. :wink:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gori » 00:02 am 19 10 2006

Καλα το φανταριλικι δεν ειναι σχεδιο..... αλλα υποχρεωση ! 8)
Gori
 

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 03:56 am 19 10 2006

Μέχρι να την...πάρουμε,κάτσε να είμαστε σε ηλικία να πάμε φαντάροι!!
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 09:51 am 19 10 2006

Δεν θα είσαι λιγότερο από 45 :conf:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 14:42 pm 19 10 2006

Από πολλούς ακούω ότι θα επιστρέψουν στα πάτρια εδάφη μας.

Δεν είναι λίγοι εκείνοι που σκέφτονται πως με την απόδοση της ελληνικής υπηκοότητας θα ανοίξουν περισσότερες επιχειρήσεις στην Αλβανία και θα επιστρέψουν να εργαστούν εκεί.

Για μένα δεν θα αλλάξει κάτι, εδώ που είμαι θα παραμείνω, απλώς δεν θα υπάρχουν για κανέναν μας τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε υπό το καθεστώς του Ειδικού Δελτίου Ταυτότητος Ομογενούς.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό keravnios » 01:14 am 20 10 2006

Ναι γιατί άμα έχεις ελληνική υπηκοότητα είναι πολύ πιο εύκολο να ανοίξεις επιχείρηση στην Αλβανία. Ποιος ακριβώς κοροϊδεΰει ποιόν; μπερδεύτηκα ειλικρινά.
Κατά τα άλλα ναι τα τρομερά προβλήματα που αντιμετωπίζω θα λυθούν. Θα πάρω αύξηση 87% και επίδομα ελληνικότητας 34% επί του καθαρού μηνιάτικου, θα έχω δύο θεογκόμενες ρωσίδες (με την αυξηση θα μπορώ να τις συντηρώ) γιατί το Ριτάκι εντάξει καλή είναι αλλά άλλο το ανατολικό μπλόκ, θα αγοτάσω την κοκκινη Φεράρι γιατί μονο άσπρες και μπλε πουλάνε σε όσους δεν έχουν ελληνική υπηκοότητα και άχτι το είχα τόσον καιρό, θα αναπτερωθεί το ηθικό μου γιατί θα είμαι ισότιμος με τους φίλους μου από την Αγγλία και τους συνεργάτες μου από την Γερμανία που τόσον καιρό με κοροϊδεύανε, θα μπορέσω επιτέλους να αγοράζω τις ντομάτες με 1 ευρώ αντί για 2 καθώς μέχρι τώρα μου ζητούσαν διαβατήριο για να τις αγοράσω και έπρεπε να πληρώσω τελωνείο και τέλη έκδοσης βίζας οπότε μου πήγαινε διπλή τιμη. θα περνάω κάτω από τις ταμπέλες που γράφουν Σεγκεν (το έκανα και πριν για να δω πως είναι αλλά μετά γυρνούσα και πήγαινα από την άλλη). και το πιο σημαντικό, είναι ότι θα μπορώ να ψηφίζω τα ελληνικά κόμματα και ας είμαι αχρωμάτιστος. Βέβαια δεν ξέρω αν θα μπορώ να ψηφίζω και τα αλβανικά αλλά σιγά το πράγμα ποιος τα λογαριάζει αυτά. Θα πουλήσω και κάτι κτήματα που έχω σε κάτι κοσοβάρους που κάνουν αμάν να τα πάρουν και άντε γεια. στο κάτω κάτω όπου γης πατρίς. Και εδώ στο Ντουμπάι από όπου γράφω τώρα μια χαρά πατρίδα μπορεί να γίνει. Μπορείς να πηγαίνεις και όλο το χρόνο για μπάνιο, όχι όπως σε αυτό το αλβανοχώρι την Χιμάρα που μόνο 2-3 μήνες τον χρόνο είναι ζεστή η θάλασσα..[/quote]
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Gori » 02:57 am 20 10 2006

Αυτο ειναι πολυ πετυχημενο να ειναι δικο σου tease: :lol: Ποσα εδωσες να στο γραψουν ;;; Απο Κακαβια το περασες :lol: :lol:

Κακα τα ψεματα και τωρα μπορεις να αγορασεις Φεραρι, τα ανοιξεις επιχειρηση στην Αλβανια και την Ελλαδα ακομα και στην Νορβηγια εαν θελεις σχεδον ολα μπορεις να τα κανεις απλα σε βλεπουν με αλλο ματι.
Γιατι αργοτερα δεν θα το κανουν αυτο ;;; Αυτο ειναι το θεμα το να μπορουμε να κρυβουμε το πιοι ειμαστε ;;; Δεν νομιζω!
Αυτος ειναι ο πυρηνας του προβληματος και συναμα της θελησης για αποκτηση υπηκοοτητας για τους περισσοτερους ομεγενεις δευτερης γενιας στην Ελλαδα. Το πως με βλεπουν οι αλλοι μετραει πολυ στον σημερινο κοσμο.

Οσο για το Σεγκεν, σε μια Αγγλια δεν μπορεις να πας, ε και τι εγεινε δηλαδη, θα κλαψουμε ;;

Πιστευω πως η αποδοση της υπηκοοτητας περισσοτερο θα μας αναναιωσει ψυχολογικα παρα εμπρακτα.

Πολλα υπαρχουσα προβληματα μας θα λυθουν αλλα και παλι εκει καταληγω τουλαχιστον εγω σαν Γκορι. Οτι στην ουσια θα ειναι μια εκπληρωση των προσδοκιων και ενος ονειρου που ειναι η πραγματικοτητα μου παρα οτι θα με διευκολυνει να αλλαξω την ζωη μου.
Ειτε αραβας ειτε τουρκος ειτε ελληνας και ειτε αλβανος εισαι εαν σου κοβει το μυαλο και εχεις παντα Plan B στις λυσεις των προβληματων σου μια χαρα θα τα καταφερεις και δεν θα χαθεις.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Never Surrender » 06:01 am 20 10 2006

.....................
Τελευταία επεξεργασία από Never Surrender και 06:25 am 15 02 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Never Surrender
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 18:31 pm 29 06 2006

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 11:00 am 20 10 2006

... ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΡΟΕΔΡΙΝΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό lazos » 11:37 am 20 10 2006

melina έγραψε:... ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΡΟΕΔΡΙΝΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ


Και όμως αυτό είναι το μόνο που σίγουρα δεν μπορεί να γίνει κανένας.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 14:34 pm 20 10 2006

Κεραύνια, εκείνοι που σκέφτονται πως θα ανοίξουν επιχειρήσεις εκεί, έχουν στο πίοσω μέρος του μυαλού τους την ασφάλεια. Όπως λένε θα νιώθουν πιο αφαλείς. Αυτές είναι απόψεις άλλων και όχι δικές μου.

Όσο για τα προβλήματα που ανέφερα και στα οποία θα δοθεί μία λύση είναι στη Δ.Ο.Υ και ειδικά στις απελάσεις των Βορειοηπειρωτών ακόμη και για τα πιο ελαφρά παραπτώματα.

Απ' ότι καταλαβαίνετε υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ταλαιπωρούνται περισσότερο από κάποιους άλλους.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 18:36 pm 20 10 2006

Το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις παρω υπηκοοτητα ειναι να ψηφισω τον ανθρωπο μας, το Μπάμπη!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 18:40 pm 20 10 2006

Εγώ πάλι θα σας βγάλω όλους έξω να το γιορτάσουμε! Ψήνεστε;
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 19:27 pm 20 10 2006

It depends where :P :P :P :P

Αεροπορικα κερνας music: worthy: worthy:
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 22:10 pm 20 10 2006

Δεν θα χρειαστεί βρε Gori αφού θα είσαι στην Ελλάδα για να παραλάβεις την ταυτότητα :lol: :lol: :lol:
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:51 pm 20 10 2006

1. Αλλαγή στοιχείων στην εφορία.
2. Αλλαγή στοιχείων στην άδεια οδήγησης και άδεια κυκλοφορίας ίσως.
3. Αλλαγή στοιχείων στην ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ σε όσους είναι Αλβανοποιημένα.

4. Αγορά κινητόυ χωρίς τρελή εγγυηση.
5. Θέση στο δημόσιο για όλους τους τεμπέληδες.
6.7.8.9.... και πολλά αλλα
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ορεστης » 23:19 pm 20 10 2006

αχααα εχει λαο το θεμα σου...

θα απαντησω μιαν αλλη φορα... :!:
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)
Άβαταρ μέλους
Ορεστης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 07:26 am 10 03 2006
Τοποθεσία: pogoni

Δημοσίευσηαπό Gori » 00:10 am 21 10 2006

Talk talk έγραψε:Δεν θα χρειαστεί βρε Gori αφού θα είσαι στην Ελλάδα για να παραλάβεις την ταυτότητα :lol: :lol: :lol:


Υπαρχουν και πρεσβειες που τα κανιζουν αυτα ξερεις :wink: whistle:
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:51 am 21 10 2006

Τα σχεδια μου ειναι τα ιδια ειτε εχω την υπηκοοτητα...ειτε οχι!

Απλα η υπηκοοτητα θα με ευκολυνει αρκετα στο να τα πραγματοποιησω...κ θα με βγαλει απο τη δυσκολη θεση στην οποια βρισκομαι καθε φορα που ταξιδευω κ χρειαζεται να βγαζω το αλβανικο διαβατηριο... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :evil:.
Επισης, θα με απαλλαξει απο τα αισθηματα πατριωτισμου των αλβανων :arrow: "δικια μας αυτη, αλβανιδα"
:P :x .
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα


Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form