Τώρα είναι 08:42 am 29 03 2024

Αλλαγή ονόματος

Συντονιστής: Νέοι

Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 12:39 pm 05 09 2006

Ξέρει κάποιος τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσω έτσι ώστε να αλλάξω το όνομα και το επώνυμό μου(στην Αλβανία);
Πόσο χρόνο περίπου παίρνει μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία;
Πρέπει να πάω ο ίδιος στην Αλβανία ή μπορώ να εξουσιοδοτήσω και δικηγόρο;

Οι απαντήσεις σας θα με βοηθήσουν εξαιρετικά.

ευχαριστώ
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Re: Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό lazos » 17:20 pm 05 09 2006

agnwstos έγραψε:Ξέρει κάποιος τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσω έτσι ώστε να αλλάξω το όνομα και το επώνυμό μου(στην Αλβανία);
Πόσο χρόνο περίπου παίρνει μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία;
Πρέπει να πάω ο ίδιος στην Αλβανία ή μπορώ να εξουσιοδοτήσω και δικηγόρο;

Οι απαντήσεις σας θα με βοηθήσουν εξαιρετικά.

ευχαριστώ


Στην Αλβανία όλα γίνονται
Νόμιμα πρέπει να γίνει δικαστήριο (έτσι το ονομάζουν)

Αλλιώς με τον γνωστό τρόπο
Κερνάς έναν καφέ τον υπάλληλο του ληξιαρχείου και όλα γίνονται
Δεν μιλάμε βέβαια για καφέ των 2 ευρώ ούτε των 8.

Και στις δυο περιπτώσεις δεν χρειάζεται να είσαι παρών και ειδικά στην δεύτερη.

Πρόσεχε όμως γιατί αν θες χαρτιά για την Ελλάδα με το καινούργιο όνομα
θέλεις βίζα, πιστοποιητικά, σφραγίδες και όλα τα γνωστά γραφειοκρατικά από πρεσβείες, υπουργεία, δικηγόρους, φωτοτυπάδικα κλπ.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 02:03 am 06 09 2006

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου lazo.

Βασικά θέλω να το κάνω όσο πιο γρήγορα γίνεται.Ναι, το θέλω κυρίως για την Ελλάδα.Σε αυτήν την περίπτωση (που το χρειάζομαι για την Ελλάδα εννοώ) πάλι δεν χρειάζεται να πάω; Εάν προτιμήσω τον τρόπο του καφέ θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το όνομα στην Ελλάδα μετά; Εάν πάω μέσω δικαστηρίου, πόσο καιρό θα πάρει περίπου η όλη διαδικασία;Να υποθέσω ότι και στο δικαστήριο υπάρχει τρόπος να επισπευθούν οι διαδικασίες με ένα "κέρασμα";

Ευχαριστώ πάρα πολύ και κάθε απάντηση μου είναι πολύτιμη...
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:22 pm 06 09 2006

agnwstos έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου lazo.

Βασικά θέλω να το κάνω όσο πιο γρήγορα γίνεται.Ναι, το θέλω κυρίως για την Ελλάδα.Σε αυτήν την περίπτωση (που το χρειάζομαι για την Ελλάδα εννοώ) πάλι δεν χρειάζεται να πάω; Εάν προτιμήσω τον τρόπο του καφέ θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το όνομα στην Ελλάδα μετά; Εάν πάω μέσω δικαστηρίου, πόσο καιρό θα πάρει περίπου η όλη διαδικασία;Να υποθέσω ότι και στο δικαστήριο υπάρχει τρόπος να επισπευθούν οι διαδικασίες με ένα "κέρασμα";

Ευχαριστώ πάρα πολύ και κάθε απάντηση μου είναι πολύτιμη...



Γρηγορότερα γίνεται χωρίς δικαστήριο αλλα και αυτό δεν αργεί....

Στην Αλβανία όλα γίνονται ακόμα και στα "δικαστήρια"
Χιλιάδες Αλβανοί έχουν γίνει Βορειοηπειρώτες με νομότυπες διαδικασίες.
Και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να ξανακάνεις τα χαρτιά σου στην Ελλάδα και ανάλογα το τμήμα και τον αστυνόμο μπορεί να σου ζητήσουν τα πάντα από την αρχή ή να σου ζητήσουν άσχετα πράγματα ή να βαρίεται και να σε διώξει ή να στα φτιάξει όλα εύκολα και γρήγορα.

Σε κάθε περίπτωση παίρνεις την εξάμηνη παντόφλα και μετά τήν ρόζ δεκάχρονη

Αν δεν έχεις μέσο σε Ελλάδα και Αλβανία μην μπείς στην διαδικασία εκτός αν δεν έχεις χαρτιά και θα τα βγάλεις ούτως η άλλως

Διάλεξε κάνα καλό όνομα που να έχει πέραση πχ Σπύρος Δήμας και θα σε δουν με καλύτερο μάτι οι αστυνόμοι στην Ελλάδα. Θα λές ότι είσαι ο αγαπημένος ανηψιός του Πύρρου Δήμα.

Καλά ξεμπερδέματα.


---------

Αλήθεια γιατί θες να αλλάξεις όνομα ;


---------
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 00:54 am 07 09 2006

lazos έγραψε:
agnwstos έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου lazo.

Βασικά θέλω να το κάνω όσο πιο γρήγορα γίνεται.Ναι, το θέλω κυρίως για την Ελλάδα.Σε αυτήν την περίπτωση (που το χρειάζομαι για την Ελλάδα εννοώ) πάλι δεν χρειάζεται να πάω; Εάν προτιμήσω τον τρόπο του καφέ θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το όνομα στην Ελλάδα μετά; Εάν πάω μέσω δικαστηρίου, πόσο καιρό θα πάρει περίπου η όλη διαδικασία;Να υποθέσω ότι και στο δικαστήριο υπάρχει τρόπος να επισπευθούν οι διαδικασίες με ένα "κέρασμα";

Ευχαριστώ πάρα πολύ και κάθε απάντηση μου είναι πολύτιμη...



Γρηγορότερα γίνεται χωρίς δικαστήριο αλλα και αυτό δεν αργεί....

Στην Αλβανία όλα γίνονται ακόμα και στα "δικαστήρια"
Χιλιάδες Αλβανοί έχουν γίνει Βορειοηπειρώτες με νομότυπες διαδικασίες.
Και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να ξανακάνεις τα χαρτιά σου στην Ελλάδα και ανάλογα το τμήμα και τον αστυνόμο μπορεί να σου ζητήσουν τα πάντα από την αρχή ή να σου ζητήσουν άσχετα πράγματα ή να βαρίεται και να σε διώξει ή να στα φτιάξει όλα εύκολα και γρήγορα.

Σε κάθε περίπτωση παίρνεις την εξάμηνη παντόφλα και μετά τήν ρόζ δεκάχρονη

Αν δεν έχεις μέσο σε Ελλάδα και Αλβανία μην μπείς στην διαδικασία εκτός αν δεν έχεις χαρτιά και θα τα βγάλεις ούτως η άλλως

Διάλεξε κάνα καλό όνομα που να έχει πέραση πχ Σπύρος Δήμας και θα σε δουν με καλύτερο μάτι οι αστυνόμοι στην Ελλάδα. Θα λές ότι είσαι ο αγαπημένος ανηψιός του Πύρρου Δήμα.

Καλά ξεμπερδέματα.


---------

Αλήθεια γιατί θες να αλλάξεις όνομα ;


---------



XEXE

Λες να ψαρώσουν έτσι; Βασικά δεν θέλω να κάνω και τίποτα τρελό. Θέλω να αλλάξω το όνομα το οποίο οι Αλβανοί με ανάγκασαν να έχω (όνομα και επώνυμο) και να χρησιμοποιήσω αυτό που θα έπρεπε να έχω κανονικά, το Ελληινικό. Μερικές αλλαγές γραμμάτων είναι δεν αλλάζει εντελώς δηλαδή.
Τη ροζ παρωδεία ταυτότητας την έχω ήδη. Να υποθέσω ότι ένα απλό χαρτί που θα λέει ότι εγώ που ήμουν ο τάδε τώρα είμαι αυτός δεν φτάνει έτσι; Έτσι κι αλλιώς θα πεταχτώ και μέχρι την αστυνομία να ρωτήσω τι ακριβώς χρειάζεται για να είμαι ΟΚ.
Μα εφόσων έχω ήδη τη ροζ γιατί να μου δώσουν ξανά εξάμηνη; Έτσι κι αλλιώς δεν πήρα ποτέ εξάμηνη. Κατευθείαν την "ταυτότητα"...
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 12:23 pm 07 09 2006

Εγώ κατάλαβα ότι θες να αλλάξεις όνομα και επώνυμο π.χ. από Dritan Baskim σε Γιάννη Παππά όχι ότι θες να τα διορθώσεις, π.χ. να κάνεις το Γκεργκι Γιώργος ή το Γιον Γιάννη

Αν είναι έτσι τότε καλύτερα κάντο νόμιμα γιατί σίγουρα γίνεται.

Υποτίθεται ότι για να ξαναβγάλεις την ροζ ταυτότητα αρκεί η βεβαίωση ότι πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο αλλά πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να βρεις αστυνόμο να ακολουθεί τον νόμο.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 18:43 pm 07 09 2006

Και όνομα και επώνυμο θέλω να αλλάξω, αλλά στην ουσία πρόκειται για δορθώσεις, όχι για ολοκληρωτική αλλαγή.Π.χ. στο επώνυμο θα προσθέσω ένα γράμμα και θα βάλω στο τέλος το "ς" που έχουν όλα τα Ελληνικά επώνυμα. Στο όνομα είναι λίγο μεγαλύτερη η αλλαγή, αλλά και πάλι η βάση μένει ίδια. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια φίλε lazo.
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 19:08 pm 07 09 2006

agnwstos έγραψε:Και όνομα και επώνυμο θέλω να αλλάξω, αλλά στην ουσία πρόκειται για δορθώσεις, όχι για ολοκληρωτική αλλαγή.Π.χ. στο επώνυμο θα προσθέσω ένα γράμμα και θα βάλω στο τέλος το "ς" που έχουν όλα τα Ελληνικά επώνυμα. Στο όνομα είναι λίγο μεγαλύτερη η αλλαγή, αλλά και πάλι η βάση μένει ίδια. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια φίλε lazo.

Αυτό το έχουν κάνει και άλλοι και γίνεται σίγουρα με νόμιμο τρόπο.

Όταν ξεμπερδέψεις με όλα αν θες να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μας,
θα μας βοηθήσει όλους.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 19:26 pm 07 09 2006

Το τελικό Σιγμα ξεχασέτο!!!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό lazos » 21:45 pm 07 09 2006

xylino spathi έγραψε:Το τελικό Σιγμα ξεχασέτο!!!


Γ ι α τ ί ;
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 00:54 am 08 09 2006

Ναι όντως, γιατί; Εφόσον έχει το δικαίωμα να αλλάξεις το όνομα μπορείς να το κάνεις όπως θέλεις, το τελικό σίγμα τους χάλασε;

lazo, και βέβαια θα μοιραστώ την εμπειρία μαζί σας. Είναι καλό να την ξέρουν όλοι. Δεν ξέρω, αλλά πιστεύω( είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή) ότι με το να είναι το όνομά μου ίδιο με τα ελληνικά(έστω και στα λατινικά) θα με βγάλει από αρκετούς μπελάδες.
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 06:25 am 08 09 2006

Kala to onoma sou giati thes na to allakseis? Ayto einai to megalo erwtima oxi ean geinete!!? Se ayton ton kosmo ola geinontai ... Diladi toso megalo provlima yparxei me to pos se lene ... egw tha elega na epikentrotheis sto pios kai ti anthropos eisai para sto pos eisai grammenos se eggrafa.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 12:43 pm 08 09 2006

Gori έγραψε:Kala to onoma sou giati thes na to allakseis? Ayto einai to megalo erwtima oxi ean geinete!!? Se ayton ton kosmo ola geinontai ... Diladi toso megalo provlima yparxei me to pos se lene ... egw tha elega na epikentrotheis sto pios kai ti anthropos eisai para sto pos eisai grammenos se eggrafa.


Πωπω περιέργεια! :?: :?: :) :)

Την απάντηση εν μέρη την έδωσα στο προηγούμενο post μου, απο κει και πέρα υπάρχουν προσωπικοί λόγοι που είναι αδύνατον να αναφερθούν εδώ.

φιλικά :wink:
[/img]
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 12:56 pm 08 09 2006

Δεν καταλαβαίνεις ρε Gori ότι δεν ακούγετε ωραίο όταν λες σε όλους ότι λέγεσαι π.χ. Βασίλής άλλα στην ταυτότητα γράφει Βασίλ ή Βασιλακ ότι ό καθένας στραβώνει.
Σε άλλες χώρες μπορεί να μην έχει νόημα αλλά στην Ελλάδα το τελικό σίγμα είναι απαραίτητο στα Ελληνικά ονόματα.

Συμβουλέυω τον φίλο αν θέλει να είναι σωστός και μπορεί να το κάνει, να είναι γραμένος στα Αλβανικά χαρτιά όπως θα είναι και αναγραφή του Ελληνικού ονόματος με λατινικούς χαρακτήρες κατα το πρότυπο ΕΛΟΤ το οποίο χρησιμοιποιητε στα ελληνικά διαβατήρια και ταυτότητες

Αν δηλαδή τώρα λέγετε Βασίλης Μπάρκας στα Αλβανικά έγγραφα θα είναι VASIL BARKA ενώ θα πρέπει να είναι VASILIS BARKAS.

πχ. εμένα στα αλβανικά με γράφουν LLAZO στα ελληνικά ΛΑΖΟΣ και με λατινικούς χαρακτήρες LAZOS.
Άλλα παραδείγματα

Ελληνικό, Αλβανοποιημένο, Σωστό
ΜΙΧΑΛΗΣ, MIHAL, MICHALIS
ΧΡΗΣΤΟΣ, KRISTAQ, CHRISTOS
ΓΙΑΝΝΗΣ, JON, GIANNIS
ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ, ANASTAS, ANASTASIS

Το παραπάνω πρόβλημα θα το αντιμετωπίσουν όλοι αν κάποια στιγμή δοθεί ελληνική υπηκοότητα γιατί όπως είπα στα ελληνικά έγγραφα γράφουν το όνομα και με λατινικούς χαρακτήρες σύμφωνα με το πρότυπο ΕΛΟΤ.

Στην Ελλάδα βέβαια υπάρχει νόμος για τα παραποιημένα ελληνικά ονόματα αλλα ποιος ακολουθεί τον νόμο στην Ελλάδα.
Ακόμα και οι Αμερικάνοι που επιστρέφουν στην Ελλάδα δεν τους γράφουν Κώστας Παπαδόπουλος αλλα Γκας Παπ.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

με καταλαβαίνεις απόλυτα

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 13:23 pm 08 09 2006

Με καταλαβαίνεις απόλυτα φίλε lazo!! :D
Ακριβώς αυτό θέλω να πετύχω. Έχω υπόψιν μου το πρότυπο ΕΛΟΤ, έτσι θα κάνω και το όνομά μου (μήπως έχεις καμία διεύθυνση στο internet για να το συμβουλευτώ, πήγα στη σελίδα του ΕΛΟΤ, αλλά δεν βρήκα τίποτα). Το κάνω για την τωρινή κατάσταση (να έχω τα έγγραφα μου με το κανονικό ελληνικό μου όνομα), αλλά και για την περίπτωση (η οποία φαίνεται πολύ πιθανή πλέον) που μας δοθεί η υπηκοότητα. Για να μην έχω προβλήματα κα τρέχω τότε καλύτερα να τρέξω τώρα... :arrow:
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Re: με καταλαβαίνεις απόλυτα

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:53 pm 08 09 2006

agnwstos έγραψε:Με καταλαβαίνεις απόλυτα φίλε lazo!! :D
Ακριβώς αυτό θέλω να πετύχω. Έχω υπόψιν μου το πρότυπο ΕΛΟΤ, έτσι θα κάνω και το όνομά μου (μήπως έχεις καμία διεύθυνση στο internet για να το συμβουλευτώ, πήγα στη σελίδα του ΕΛΟΤ, αλλά δεν βρήκα τίποτα). Το κάνω για την τωρινή κατάσταση (να έχω τα έγγραφα μου με το κανονικό ελληνικό μου όνομα), αλλά και για την περίπτωση (η οποία φαίνεται πολύ πιθανή πλέον) που μας δοθεί η υπηκοότητα. Για να μην έχω προβλήματα κα τρέχω τότε καλύτερα να τρέξω τώρα... :arrow:


Οταν μιλάμε για Ελληνικούς οργανισμούς σπάνια βρίσκεις αυτό που θέλεις εκεί που θα έπρεπε να είναι και με ευκολο τρόπο.

Ακου να θες να βρείς το πρότυπο του ΕΛΟΤ στην σελίδα του ΕΛΟΤ
Ντροπή σου. Δεν σου έχει ζητήσει ποτέ η εφορία το εκκαθαριστικό σου το οποίο η ίδια έχει εκδώσει.
Και πάλι ντροπή σου.

Αν το θες σώνει και καλά από τον ΕΛΟΤ αγόρασέ το
https://sales.elot.gr/online/search/det ... 0000020380

Αλλίως πάρε ένα δείγμα από ISO 843:1997 το οποίο στην ουσία έχει αποδεχτεί το ΕΛΟΤ 743

Εικόνα
Αν σε μπερδέυουν τα διφθογκα κάνε πως δεν τα βλέπεις.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 16:21 pm 13 09 2006

Δε γνωριζω κανεναν που να πετυχε την αλλαγη του ονοματος μα την προσθηκη του τελικου σιγμα.
Ευχομαι στον "agnwsto" να ειναι ο πρωτος.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό lazos » 17:07 pm 13 09 2006

xylino spathi έγραψε:Δε γνωριζω κανεναν που να πετυχε την αλλαγη του ονοματος μα την προσθηκη του τελικου σιγμα.
Ευχομαι στον "agnwsto" να ειναι ο πρωτος.


Το ονομά σου μπορείς να το κάνεις όπως θές ακόμα και στην Αλβανία
αλλά ακόμη και αν δεν γινόταν υπάρχει ο δρόμος του καφέ. :wink:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 11:33 am 14 09 2006

Για την αλλαγή ονόματος, εάν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει έγγραφο στην Ελλάδα, οι ελληνικές υπηρεσίες θέλουν αλβανική δικαστική απόφαση για την αλλαγή του ονόματος.

Υπάρχει νόμος που απαιτεί αυτό, αλλά τι γίνεται: Ο νόμος αυτός ισχύει στα κράτη που η νομοθεσία επιτρέπει την αλλάγή ονόματος με δικαστική απόφαση. Στην Αλβανία δεν ισχύει ο νόμος αυτός για δικαστική απόφαση, επειδή όμως οι έλληνες υπάλληλοι δεν είναι σωστά ενημερωμένοι και ο νόμος δεν το διευκρινίζει σωστά ζητούν από εμάς δικαστική απόφαση. Ξέρω πολλούς που άλλαξαν το όνομά τους στην Αλβανία με δικαστική απόφαση, πληρώνοντας έτσι κάποιον δικαστική για την έκδοση αυτής.

Εγώ με κάποιους άλλους που έιχαν αυτό το πρόβλημα πήγα στο Υπουργείο Δημοσίας Τάξεως και έψαξα το θέμα.

Στη συνέχεια πήγα και στο Τμήμα Αλλοδαπών για γνωμοδότηση με σκοπό να γίνει η αλλάγή ονόματος χωρίς δικαστική απόφαση επειδή δεν το προβλέπει η αλβανική νομοθεσία.

αλλά δεν προχώρησα΄στη διαδικασία, γιατί έπρεπε να πληρώσουμε πολλά λεφτά και δεν ήταν σίγουρο εάν θα υλοποιούταν.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό agnwstos » 19:00 pm 14 09 2006

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Όταν λες ότι έπρεπε να πληρώσετε πολλά λεφτά, τι εννοείς; Για να αλλάξει το όνομα στο ελληνικά έγγραφα; Για πόσα λεφτά μιλάμε; Δηλαδή το ποιο σίγουρο είναι να βρω ένα δικαστή στην Αλβανία που (με το αζημίωτο βέβαια) θα μου βγάλει μια απόφαση που θα λέει ότι άλλαξα το όνομά μου;
agnwstos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 02:42 am 19 07 2006

Επόμενο

Επιστροφή στο Νομοθεσία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 10 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 10 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

Login Form