Τώρα είναι 11:14 am 28 03 2024

Υπογραφες

Υπογραφες

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 09:57 am 12 02 2006

Επειδή από όσες συζητήσεις διάβασα στο forum κατάλαβα ότι η υπηκότητα είναι κάτι που μας ενδειαφέρει όλους, προτείνω στο διοικητικό της νεολαίας να ετοιμάσει ένα κείμενο το οποίο θα έχει ως θέμα την διεκδίκηση της διπλής υπηκότητας. Το κείμενο αυτό θα υπογραφεί από όλους τους ενδιαφερόμενους και θα σταλεί προς όλες τις κατευθύνσεις (πολιτικούς, ΜΜΕ).

Είναι δύσκολο?
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 02:11 am 13 02 2006

δυσκολο δεν ειναι, αλλα ισως ειναι ανωφελο!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 05:46 am 13 02 2006

Ίσως, αλλά ίσως και όχι...
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 22:42 pm 05 06 2006

Ειναι το αγαπημενο σπορ τησ συμπροτευουσας, τη μια μαζευουν υπογραφες για τον ΠΑΟΚ , την αλλη για τον ΑΡΗ, ε ηρθε και η στιγμη να μαζεψουν υπογραφες και για μας!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό priest » 18:44 pm 13 06 2006

"Η Θεσσαλονίκη πάλη πρωτοπόρα !
Εδώ και 2 μήνες έχει ξεκινήσει η συγκέντρωση υπογράφων για το ζήτημα της Διπλής Υπηκοότητας και ξέρεται το καλύτερο δεν είναι απλά υπογραφές προς την Βουλή των Ελλήνων αλλά και προς το Δικαστήριο των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων."

MΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!! Αφού θέλουμε διπλή υπηκοότητα εκβιάζοντας τη ΜΗΤΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ (ή έστω την ελληνική πολιτεία) δεν πρέπει να παρεξηγούμαστε αν μας αποκαλούν οι αδελφοί Ελλαδίτες "Αλβανούς" αφού ως τέτοιοι φερόμαστε!

Θα είναι παράλογη η απορία "Με πας στα δικαστήρια και θες μετά να σε δεχτώ ως ισάξιο μου;" ? :shock:

Κι αν τελικά βρεθεί λύση απο εκεί, ποια θα είναι η μετέπειτα συμπεριφορά τους απέναντι μας ως συμπολίτες;
Μάλλον αυτή: :evil: :twisted: (μακρυά από μας)
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό akisp » 20:03 pm 13 06 2006


Θα είναι παράλογη η απορία "Με πας στα δικαστήρια και θες μετά να σε δεχτώ ως ισάξιο μου;" ? :shock:

Κι αν τελικά βρεθεί λύση απο εκεί, ποια θα είναι η μετέπειτα συμπεριφορά τους απέναντι μας ως συμπολίτες;
Μάλλον αυτή: :evil: :twisted: (μακρυά από μας)

Ιερεα εαν εσυ εισαι απο το Φοινικη και γραφεις αυτα
που γραφεις με 13 χρονια παρουσιας στην πατριδα εγω τι να πω.

Λυπαμε που δεν εστειλα την ελληνικη πολιτεια στα ευρωπαϊκα
δικαστηρια οταν πρωτοπατησα το ποδι μου στο ελευθερο κομματι της ελληνικης γης.

Η πλειοψηφια των ελλαδιτων οπως γνωριζεις δεν εχει την παραμικρη ιδεα για την υπαρξη μας.
Οποτε ουδολως θα τους επηρεασει οποιαδηποτε αποφαση
εναντιον της ελληνικης πολιτειας και υπερ μας.
Ισα ισα που μερικοι απο αυτους θα παψουν να δηλωνουν με
κομπιασμα απεναντι στους αλβανους οτι ειναι λαλακες Και αυτο σαν απαντηση στην ερωτηση των αλβανων:
Γιατι ενω κοπτεσται και διαμαρτυρεσται για τα αδερφια σας
τους βορειοηπειρωτες, τους εχεται 16 χρονια στον παγο;(η ερωτηση συνοδευετααι απο
φωτογραφια πορειας μας για την αποδοση της ιθαγενειας)


Και σαφως θα εχεις καποια απαντηση για το γεγονος της
αποδοσης της ιθαγενειας σε οσους βορειοηπειρωτες
αποδυκνειουμε οτι φερουμε καταγωγη απο αλλου,
και οχι απο την πατριδα μας.
Μια απαντηση του ειδους ειμαστε λιγοι οποτε λιγη η ζημια που γινεται στη Βορειο Ηπειρο;


Κατα τα αλλα ο ακατανωμαστος βουρκαρης που δεν ειναι
μελος της Σφεβα σε πειραξε ετσι;
akisp
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 20:42 pm 13 06 2006

priest έγραψε:"Η Θεσσαλονίκη πάλη πρωτοπόρα !
Εδώ και 2 μήνες έχει ξεκινήσει η συγκέντρωση υπογράφων για το ζήτημα της Διπλής Υπηκοότητας και ξέρεται το καλύτερο δεν είναι απλά υπογραφές προς την Βουλή των Ελλήνων αλλά και προς το Δικαστήριο των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων."

MΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!! Αφού θέλουμε διπλή υπηκοότητα εκβιάζοντας τη ΜΗΤΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ (ή έστω την ελληνική πολιτεία) δεν πρέπει να παρεξηγούμαστε αν μας αποκαλούν οι αδελφοί Ελλαδίτες "Αλβανούς" αφού ως τέτοιοι φερόμαστε!

Θα είναι παράλογη η απορία "Με πας στα δικαστήρια και θες μετά να σε δεχτώ ως ισάξιο μου;" ? :shock:

Κι αν τελικά βρεθεί λύση απο εκεί, ποια θα είναι η μετέπειτα συμπεριφορά τους απέναντι μας ως συμπολίτες;
Μάλλον αυτή: :evil: :twisted: (μακρυά από μας)

Εγω θελω να ελπιζω οτι αυτο δεν προκειται να γινει...αλλα θα ηταν καλυτερα να μου απαντησει ο ομοεθνης μας ο οποιος εκανε αναφορα στο θεμα και ως εκ τουτου θα πρεπει να ειναι αρκετα ενημερωμενος, για το αν αυτοι οι οποιοι σκεφτηκαν να κανουν αυτο το βημα (...το οποιο ειναι αποτελεσμα της απελπιστικης αναμονης μας εδω και 16 χρονια...) αναρωτηθηκαν ποτε την οποια αρνητικη αντιδραση της Ελλαδας!!!
Αλλα θα μου πειτε ειμαστε που ειμαστε χαμενοι....οποτε τι εχουμε να χασουμε...καναμε γαιδουρινη υπομονη εδω και 16 χρονια...ανεχτηκαμε τους παντες και τα παντα!!!
Τελος, θα ηθελα να προσθεσω οποιοι ασχολουνται με τις υπογραφες να προσεξουν ποιος υπογραφει, γιατι τα ματια μου εχουν δει ΕΔΤΟ να τα εχουν ατομα απο το Κυκεσι, Μιρντιτα, Πεσκοπι, Φιερι...κα οι οποιοι δεν εχουν καμια σχεση με την ΒΗ!!!! :x :x :x :x
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Gori » 03:55 am 14 06 2006

priest έγραψε:"Η Θεσσαλονίκη πάλη πρωτοπόρα !
Εδώ και 2 μήνες έχει ξεκινήσει η συγκέντρωση υπογράφων για το ζήτημα της Διπλής Υπηκοότητας και ξέρεται το καλύτερο δεν είναι απλά υπογραφές προς την Βουλή των Ελλήνων αλλά και προς το Δικαστήριο των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων."


MΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!! Αφού θέλουμε διπλή υπηκοότητα εκβιάζοντας τη ΜΗΤΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ (ή έστω την ελληνική πολιτεία) δεν πρέπει να παρεξηγούμαστε αν μας αποκαλούν οι αδελφοί Ελλαδίτες "Αλβανούς" αφού ως τέτοιοι φερόμαστε!

Θα είναι παράλογη η απορία "Με πας στα δικαστήρια και θες μετά να σε δεχτώ ως ισάξιο μου;" ? :shock:

Κι αν τελικά βρεθεί λύση απο εκεί, ποια θα είναι η μετέπειτα συμπεριφορά τους απέναντι μας ως συμπολίτες;
Μάλλον αυτή: :evil: :twisted: (μακρυά από μας)


Malista ....yparxoun kai aytes oi apopseis !!!
:shock:

Signomi pio einai to parakseno na paei kapios/oi to thema ayto sta diethni dikastiria anthropinwn dikaiomatwn??

Giati oxi ... ?

Ayto to bhma tha eprepe na eixe ginei apo kairo ... an oxi san kataggeleia alla san episimansi toulaxiston.

1) Apo pote kalyptei h MHTERA ELLADA file Priest ta dikaiwmata sou san B.H ? Legontas oti ekviazetai h MHTERA ELLADA aposkopeis sto na niwthoun enoxoi merikoi ?
Tetoia mhtera na thn xairomaste olh kai na mas zisei... !!!

2) Fisika kai tha prepei (eprepe apo kairo malista) na paei sta dikastiria h ellhnikh politeia oxi mono gia to thema twn B.H alla kai pollwn allwn kakomoiridwn. H katastasi einai tragikh.... Exoun katapatithei vasika dikaiwmata kai arxes enos politi se aythn thn xwra.

3) Metepeita file mou tha se upologizoun ean dothei lysi apo thn pleyra twn dikastiriwn... tah katalavoun estw kai me agarmpo tropo pos den aksizoun kati parapano apo esena kai emena osoi exoun gennhthei
entos synorwn.

4) Apo oti paratirw esena se endiaferei perissotero to pos tha se vlepoun oi "nomimoi" ellhnes me vasi tis prakseis sou para to na exeis ta idia dikaiwmata me aytous kai na mporeis na sikwneis anastima se periptosi pou thiksoun to "einai" sou.... !
Gori
 

Δημοσίευσηαπό priest » 19:15 pm 15 06 2006

Την απορία θα εκφράσει η ελληνική πολιτεία και η σωστή διατύπωση είναι:
"Με πας στα διακαστήρια και θες μετά να σε δεχτώ στους κόλπους μου;"

Με το ζόρι παντρειά δηλαδή;
Ναι με το ζόρι θα πείτε. Αλλά τη διαφορά θα τη λύσουμε ΕΜΕΙΣ, μέσω της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και των εν Αθήναις Βορ/τικών Συλλόγων (ΟΣΕΒ Αγ. Κοσμάς, ΝΕ.Β κ.α.), μέχρι τελικής δικαίωσης. Αν νομίζετε ότι θα βγει κάτι με τον διασυρμό έξω, με για σας με χαρά σας.
Όσοι πιστοί θέλετε να ακολουθήσετε το παράδειγμα του τέως Κων/νου, που ζήτησε για την κακόμοιρη και παρασιτική του (όπως και κάθε βασιλική) οικογένεια, πίσω την περιουσία (του ελληνικού λαού), προσέλθετε!
(ασφαλώς και δεν μας παρομοιάζω με δαύτους, για να προλάβω διάφορους καλοθελητές)

Akis έγραψε:
"Και σαφως θα εχεις καποια απαντηση για το γεγονος της
αποδοσης της ιθαγενειας σε οσους βορειοηπειρωτες
αποδυκνειουμε οτι φερουμε καταγωγη απο αλλου,
και οχι απο την πατριδα μας.
Μια απαντηση του ειδους ειμαστε λιγοι οποτε λιγη η ζημια που γινεται στη Βορειο Ηπειρο;"

Εφ'όσον αυτή η τακτική δεν δίνει πάτημα στα Σκιπετάρια να μας αφαιρέσουν την αλβανική υπηκόοτητα, καλοδεχούμενη.
Σε αντίθετη περίπτωση η ζημιά γίνεται είτε πάρει την ελληνική υπηκοότητα έστω κι ένας, είτε 1001.

"Κατα τα αλλα ο ακατανωμαστος βουρκαρης που δεν ειναι
μελος της Σφεβα σε πειραξε ετσι;"

Ώστε ο... "Ισμαήλ Κανταρέ" είναι Βουρκάρης;
Τότε σίγουρα θα τρίζουν τα οστά του Θύμιου Λώλη.
Με πειράζει οποιοσδήποτε αντί για καλό τα κάνει χειρότερα.
Και μην πει κανείς χειρότερα δεν γίνεται, γιατί μόνο όταν στερούμαστε κάτι δεδομένο και αυτονόητο το εκτιμάμε (αναφέρομαι γενικά).

Έπειτα Gori έγραψε:
"Tetoia mhtera na thn xairomaste olh kai na mas zisei... !!!"

Ωραία τότε, γιατί δεν ψάχνεις να βρεις άλλη μάνα;;; :wink:
Κι αφού δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη, γιατί πασχίζεις να αποκτήσεις την υπηκόοτητα της :?: :!:

"Fisika kai tha prepei (eprepe apo kairo malista) na paei sta dikastiria h ellhnikh politeia oxi mono gia to thema twn B.H alla kai pollwn allwn kakomoiridwn. H katastasi einai tragikh.... Exoun katapatithei vasika dikaiwmata kai arxes enos politi se aythn thn xwra."

Πολύ σωστά! Γιατί δεν πας να ζήσεις στη φιλελεύθερη γειτονική Τουρκία, όπου όλοι ανεξαιρέτως οι πολίτες και ειδικά οι μη Τουρκογενείς και μη Μουσουλμάνοι απολάμβάνουν όλα τα δικαιώματα;
Θα έχεις έτσι και την ευκαιρία να γνωρίσεις κι από κοντά το... Οθωμανικό Δίκαιο :P

Έχω γράψει σε άλλη θεματική ενότητα περί αχαριστίας και αλβανοηπειρωτισμού στα οποία με κάλυψε αργότερα η Βάνα.
Δεν θα μπω στην ίδια διαδικασία.

"Apo oti paratirw esena se endiaferei perissotero to pos tha se vlepoun oi "nomimoi" ellhnes me vasi tis prakseis sou para to na exeis ta idia dikaiwmata me aytous kai na mporeis na sikwneis anastima se periptosi pou thiksoun to "einai" sou.... !"

Ο κάθε Ελλαδίτης με βλέπει είτε ως Βορειοηπειρώτη είτε ως άτομο ανεξαρτήτου καταγωγής, από τη δική του οπτική γωνία.
Απο'κεί και πέρα αν θιχτεί το "ΕΙΝΑΙ" μου, όπως το είπες, δεν θα το περισώσει κανένα χαρτί και καμμία προσφυγή σε δικαστήρια.
Έχεις δει κανέναν εναγόμενο να σέβεται πραγματικά τον ενάγοντα;
Από μέσα του τον μισεί και καιροφυλακτεί να τον βλάψει.

Τέλος Βάνα έγραψε:
"Τελος, θα ηθελα να προσθεσω οποιοι ασχολουνται με τις υπογραφες να προσεξουν ποιος υπογραφει, γιατι τα ματια μου εχουν δει ΕΔΤΟ να τα εχουν ατομα απο το Κυκεσι, Μιρντιτα, Πεσκοπι, Φιερι...κα οι οποιοι δεν εχουν καμια σχεση με την ΒΗ!!!! "

Μην πας τόσο μακρυά Βάνα.
" Ο Δήμαρχος της Πρεμετής έχει ΕΔΤΟ και είναι ο Νο 1 ανθέλληνας της πόλης" δήλωσε πέρσι τέτοια εποχή ο υποψήφιος του ΚΕΑΔ στη συγκεκριμένη ζώνη.
Και για να έρθουμε στις αναγνωρισμένες περιοχές, τι πιστεύετε;
Αξίζουν ελληνικής υπηκόοτητας άτομα σαν τον Βαγκέλ Τάβο και τον Στεφάν Τσίπα;
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό akisp » 00:40 am 17 06 2006

priest έγραψε:
Ώστε ο... "Ισμαήλ Κανταρέ" είναι Βουρκάρης;
Τότε σίγουρα θα τρίζουν τα οστά του Θύμιου Λώλη.

Αγαπητε ελλαδιτη ιερεα δεν γνωριζεις την καταγωγη
του πρωην προεδρου της Σφεβα του κ. Καραθανου;

Αληθεια αληθευει πως τον διωξατε απο τη Σφεβα;
akisp
 

Δημοσίευσηαπό Gori » 01:06 am 17 06 2006

Έπειτα Gori έγραψε:


Ωραία τότε, γιατί δεν ψάχνεις να βρεις άλλη μάνα;;; :wink:
Κι αφού δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη, γιατί πασχίζεις να αποκτήσεις την υπηκόοτητα της :?: :!:


Thn mana sou esy thn dialekses ? :wink:

Den katalaves kala h kaneis pos den katalaves (to pythanotero) ... Distixos gia tous pollous thn mana aytoi thn exoun kanei koureli kati typoi me apopseis akrees ? Mipos tous gnorizeis Priest ?
Den pasxizw na apoktisw thn yphkoothta alla pasxizw na antimetopizomai san isos pros isous ... kai efoson h yphkoothta einai o monos dromos na ginei ayto gia ayto kai to epidiokw.
H matia ayth pou sou rixnoun se kathe ypiresia esena den se enoxlei ?



Πολύ σωστά! Γιατί δεν πας να ζήσεις στη φιλελεύθερη γειτονική Τουρκία, όπου όλοι ανεξαιρέτως οι πολίτες και ειδικά οι μη Τουρκογενείς και μη Μουσουλμάνοι απολάμβάνουν όλα τα δικαιώματα;
Θα έχεις έτσι και την ευκαιρία να γνωρίσεις κι από κοντά το... Οθωμανικό Δίκαιο :P


Ayto to onomazw katantia egw ... diladi h pantisi pou mou dineis einai apla na paw na zhsw sthn Tourkia? Ayto einai to metro sigkrishs sou ? Eisai patriotis apo oti katalavainw kai thes mono to kalo ths patridas.
Eisai kai Priest parola ayta!!!

Έχω γράψει σε άλλη θεματική ενότητα περί αχαριστίας και αλβανοηπειρωτισμού στα οποία με κάλυψε αργότερα η Βάνα.
Δεν θα μπω στην ίδια διαδικασία.


Pali ta les opos se symferei kai to theteis monopleyra to thema. APo pote mia krhtikh prepei nte kai kala na einai kakoproaireth ? :roll:
... mporei esena na se voleyei h parousa katastash gia na ekfereis tis apopseis sou (opoies ki an einai aytes) emena pali den me kalyptei kai malista me enoxlei.


Ο κάθε Ελλαδίτης με βλέπει είτε ως Βορειοηπειρώτη είτε ως άτομο ανεξαρτήτου καταγωγής, από τη δική του οπτική γωνία.
Απο'κεί και πέρα αν θιχτεί το "ΕΙΝΑΙ" μου, όπως το είπες, δεν θα το περισώσει κανένα χαρτί και καμμία προσφυγή σε δικαστήρια.
Έχεις δει κανέναν εναγόμενο να σέβεται πραγματικά τον ενάγοντα;
Από μέσα του τον μισεί και καιροφυλακτεί να τον βλάψει.


Fysika efoson se kalyptei h SFEBA "me kalo mati" tha se vlepoun oloi, den yparxei kamia amfivolia peri aytou. Mou fenetai mas douleyeis kanonika me ta pio panw legomena sou :roll: ¨

Fisika kai den tha periswsei kanena xarti to "EINAI" sou alla toulaxiston tha doseis to enaysma se pollous na mhn ypotimoun tous eaytous tous apenanti se fasistomoutra kai ratsistika ypokeimena pou synantan se kathe tous vhma.

Ma ti lew kai giati sta lew.... :roll:

Exeis tis apopseis sou kai den prokeitai na tis allakseis akoma kai an h Konstantinoupoli ginei ellhnikh (elpizw na xarikes me to teleytaio).
Gori
 

Δημοσίευσηαπό kotsos » 11:49 am 18 06 2006

Ενδιαφέρον το θέμα της προσφυγής στο Δικαστήριο του Στρασβούργου. Πλην όμως... ανώφελο. Διότι το ζήτημα της απόδοσης ιθαγένειας σε κάποιο φυσικό πρόσωπο είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των Κρατών.
Εάν όμως υπήρχε η δυνατότητα προσφυγής θα έπρεπε να το κάνουμε όλοι μαζί. Διαφωνώ απολύτως με όσους θέτουμε διλήμματα του τύπου: "
Θα πάμε την Πατρίδα μας στα Δικαστήρια; Πώς περιμένουμε να μας δεχτεί μετά;" Όσοι αγαπάμε την Πατρίδα μας, δεν θέλουμε να τη βλέπουμε να παρανομεί- επαναλαμβάνω ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν το κάνει, υποθετικά πάντα μιλάμε. Θα είχαμε, συνεπώς, χρέος να τη βελτιώσουμε, και αν αυτό γίνεται μέσω της παραπομπής της στο ΕΔΑΔ, θα έπρεπε να το πράξουμε.
Και κάτι ακόμη πάνω σ'αυτό: Οι σύγχρονες κοινωνίες έχουν "οικοδομηθεί" πάνω σε ένα "Κοινωνικό Συμβόλαιο". Όταν οι όροι του "Συμβολαίου" δεν τηρούνται από κάποιον από τους συμβαλλόμενους, τότε ο αδικούμενος έχει δικαίωμα και υποχρέωση να αντιδράσει.[/b][/b][/b]
kotsos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 20:32 pm 27 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό priest » 22:09 pm 19 06 2006

Αναρωτήθηκε ο Δροβιανίτης:
"Αγαπητε ελλαδιτη ιερεα δεν γνωριζεις την καταγωγη
του πρωην προεδρου της Σφεβα του κ. Καραθανου;
Αληθεια αληθευει πως τον διωξατε απο τη Σφεβα;"

Σε πληροφορώ ότι ο Καραθάνος διώχτηκε από τη ΣΦΕΒΑ το 1988 κακήν κακώς όντας πρόεδρος της οργάνωσης.
Αλλά εγώ δεν ήμουν μπροστά στο σκηνικό γιατί τότε ήμουν ακόμα Βορειοηπειρώτης. Μετά από χρόνια έγινα Ελλαδίτης! :P :P :P
(τι άλλο θα ακούσω Κύριε; )

Όσο για τον Gori, είναι απ'αυτούς που θα βλέπουν το ποτήρι πάντα μισοάδειο κι όχι μισογεμάτο.
Γι'αυτό και τα περί Τουρκίας και αλλαγής μάνας.
Αλλά και πάλι, γιατί όχι; Γιατί να ταλαιπωρείσαι στην Ψαροκώσταινα που σου βγάζει το λάδι και δεν μένεις λίγα χρόνια παραπάνω στην προοδευτική Νορβηγία, όπου θα πάρεις και γρήγορα την υπηκοότητα της;
Ποιο εύκολα θα αντιμετωπίζεσαι ισότιμα από τους Βίκινγκς παρά από τους Ελλαδίτες!
Γράψ' τους στα... παλιά σου τα παπούτσια τους Βαλκάνιους!
Είσαι ο τελευταίος αδερφέ Νορβηγέ που θα μου πεις ότι με βολεύει η υπάρχουσα κατάσταση. Βλέπεις οι μόνες σπουδές που είχα ήταν το 8τάξιο του χωριού μου. Έτσι πάντα κατέφευγα σε χαμαλοδουλειές. Εδώ και τέσσερα χρόνια δουλεύω για ψίχουλα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ από τις 11 τη νύχτα μέχρι τις 6 το πρωί, παίρνοντας ένσημα της πλάκας.
Τα προβλήματα με τη γραφειοκρατία ατέλειωτα και το ΕΔΤΟ δεν μου έδωσε τις λύσεις που περίμενα (την πρώτη φορά η υπάλληλος που της το έδειξα αναρωτήθηκε τι πράγμα ήταν τούτο).
Για ένα συγκεκριμένο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα θα πρέπει να καταφύγω στη δικαιοσύνη για να το λύσω.
Ναι! θα πήγαινα το Ελλαδικό ΚΡΑΤΟΣ στα δικαστήρια για τις άδικες ταλαιπωρίες που μου κάνει.
Αλλά ΕΔΩ!
Δεν θα την διέσυρα ποτέ έξω την πατρίδα και δεν θα έδινα ποτέ δικαίωμα στους ξένους καλοθελητές.

"Fysika efoson se kalyptei h SFEBA "me kalo mati" tha se vlepoun oloi, den yparxei kamia amfivolia peri aytou"

Για πες μου Σκανδιναυέ σε ποιο θέμα με καλύπτει η ΣΦΕΒΑ κοινωνικά;
Αν δεν με αποκαλέσουν οι μισοί Ελλαδίτες Αλβανό (κι αν το κάνουν, αυτό από ασχετωσύνη), σίγουρα θα με αποκαλέσουν φασίστα (το συνηθέστερο, μιας και επικρατεί η θολοκουλτούρα και ο ψευτοπροοδευττισμός που θεωρούν εθνικιστή καθέναν που ξεστομίζει τον όρο Βόρειος Ήπειρος-Βορειοηπειρώτης). Για τους άλλους μισούς θα είμαι ο αλύτρωτος αδερφός, αλλά δεν θα το εκφράσουν για τους ανωτέρω λόγους.
Αν με καλύπτει σε κάτι η συγκεκριμένη οργάνωση, είναι πως νιώθω ότι υπάρχουν κάποιοι που ξέρουν τι είμαι και ξέρουν για τον τόπο μου, βοηθώντας τον με τον τρόπο τους (καθαρά ηθικά δλδ).
(στα εξηγώ γιατί φαίνεται πως ΕΣΥ είσαι αυτός που δεν θέλει να καταλάβει)

"Exeis tis apopseis sou kai den prokeitai na tis allakseis akoma kai an h Konstantinoupoli ginei ellhnikh (elpizw na xarikes me to teleytaio)."

Μ' έφτιαξες για τα καλά φίλε! :)
Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικιά μας θα'ναι!
:D :D :D
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:11 pm 20 06 2006

Is-apartheid έγραψε:05/06/2006 - Δικαιώνεται ο μεγαλοδικηγόρος Αλέξανδρος Λυκουρέζος στο δικαστήριο των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων που είχε προσφύγει για το θέμα του ασυμβίβαστου των βουλευτών.

Έλληνας Βουλευτής πάει την πατρίδα του στο δικαστήριο των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων, και εκθέτοντας ''ανεπανόρθωτο'' και το υπέρτατο αξίωμα του βουλευτή και την χώρα που τον ταΐζει και τον ποτίζει ????? ( χαχαχα )

Να απελαθεί από την χώρα !
Άμα δεν του αρέσει η Ελλάδα να πάει αλλού στην Τουρκία !

Η Ελλάδα δεν αλλάζει , πάρτε το χαμπάρι !

Η Αλβανός η Εβραίος είναι και αυτός !
Λυκουρέζε παλιό Μασόνε που εξέθεσες την χώρα,,, Αίσχος!!!

Ζήτω ο Μεσαιωνας και η Θεοκρατία !


:lol: :lol: :lol:
Gori
 

ΩΡΑΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ !

Δημοσίευσηαπό priest » 17:38 pm 20 06 2006

Να και κάτι που συμφωνούμε!!!!! :o :shock: :D
Κατά τ' άλλα ωραίο παράδειγμα εμφανίζετε!
Τέτοια πρότυπα να σας ζήσουν (άκους εκεί το Λυκουρέζο)! :?
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Re: ΩΡΑΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ !

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:56 pm 20 06 2006

priest έγραψε:Τέτοια πρότυπα να σας ζήσουν (άκους εκεί το Λυκουρέζο)! :?



Giati to diko sou protypo kai metro sigkrisis (sta pio panw) htan kalytero :roll:
Gori
 

Δημοσίευσηαπό priest » 18:12 pm 20 06 2006

Αν θες να ξέρεις, τουλάχιστον σ'αυτό το θέμα, πρότυπο έχω μόνο τον εαυτό μου. Δεν χρειάζομαι κανέναν μεγαλοδικηγόρο ή διανοούμενο για να μου δείξει το δρόμο. :wink:
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Επόμενο

Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form