Τώρα είναι 12:37 pm 28 03 2024

Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 01:35 am 01 07 2007

Επειδή τον τελευταίο καιρό διακρίνω μια παρεκτροπή από τον βασικό μας στόχο...έλεγα...μήπως είναι καλύτερα να διοχετεύσουμε τη συσσωρευμένη ενέργειά μας σε κάτι επικοδομιτικό και να μην αναλωθούμε άλλο σε προσπάθειες εντυπωσιασμού, διάσωσης προσωπικής ακεραιότητας και απόδειξης οτι δεν είμαστε ελέφαντες. Όσοι έχουν τέτοιες διαθέσεις...τους προσφέρουμε ένα εικονικό Johnnie Walker black label to keep walking! :conf:
Για την πλειοψηφία πιστεύω εξ ημών προέχει το Β/Ητικό ζήτημα και η μελλοντική πορεία των Β/Ητων σε Ελλάδε και Αλβανία, ως εκ τούτου, λοιπόν, θεωρώ οτι η ΝΕΒ(εφόσον είναι ένας αναγνωρισμένος φορέας με πολλούς υποστηρικτές και κατά συνέπεια δύναμη) πρέπει να λάβει μια βασική πρωτοβουλία...ποιά κατά τη γνώμη σας;;;;;;;
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό lazos » 10:25 am 01 07 2007

Η ΝΕΒ είναι να σταματήσει να υπάρχει η να επικεντρωθεί μόνο σε ζητήματα που αφορούν τα πάτρια εδάφη
Εφόσον αποτελείτε από νέους έχει την ευκαιρία να βοηθήσει με οποιονδήποτε τρόπο τους νέους που ζουν εκεί γιατί όπως έχω ξαναπεί,
το σημαντικότερο πράγμα είναι η παιδία και μόνο αυτή.

Στην Ελλάδα αν και εφόσον όλοι αποκτήσουν την Ελληνική υπηκοότητα δεν θα χρειάζονται την ΝΕΒ ή κάποιον αλλον για βοήθεια, υπάρχει το ελληνικό κράτος που εδώ και χρόνια είναι δίπλα στον Έλληνα πολίτη
:^o :^o :^o
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό MPATZIOS » 14:45 pm 01 07 2007

γεια. η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει η νε.β πρεπει να εχει ενα οραμα , την ανεξαρτησια της πατριδας μας, και οχι να βολευτουμε με μια ταυτοτητα.
MPATZIOS
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 18:09 pm 29 05 2007
Τοποθεσία: thesalloniki

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Βανα » 16:03 pm 01 07 2007

Μιας και ηρθε το πληρωμα του χρονου :D πολλοι ειναι αυτοι που αναζητουν τη λυτρωση. . .εγω αποφασισα να το ριξω στα "χορτα" και την αιθυλικη αλκοολη, :conf: :oops: αφου η σωτηρια της ψυχης ειναι σπουδαιο πραγμα !

****** Πιστευω πως η ΝΕΒ, μια εντονη προσωπικοτητα με πανελλαδικη εμβελεια, υστερα απο 4χρονια αρκετα πετυχημενης πορειας στην Ελλαδα, πρεπει να αρχισει τον κυκλο διαιωνισης των στοχων της. Ετσι λοιπον, προτεινω μεσω μιας - σιγουρα οχι μονογενικης !!!- αλλα αμφιγονικης αναπαραγωγης, να δημιουργησει μια θυγατρκη στην Αλβανια :conf: , κατα προτιμηση με εδρα την πρωτευουσα. Οι στοχοι και τα οραματα, οπως καταλαβαινετε, πρεπει να ειναι διαφορετικα και περισσοτερα απ αυτα που εχει θεσει την Ελλαδα . . .γι αυτο και αναφερθηκα σε συγχωνευση και οχι σε δι ή τριζωνικη οργανωση!!!
Ισως το ολο αλβανοκρατουμενο μονοπθλικο κλιμα (γι αυτο και επελεξα τα Τιρανα!, κ οχι Αγ.Σαραντα ή Αργυροκαστρο) θα τους κανει να εκδηλωσουν λιγοτερο τα οποια παθη και τις αναποφευκτες αντιπολοτητες που θα τους κυριευουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα. Δεν ξερω κατα ποσο γινομαι κατανοητη αλλα, εμμεσως πλην σαφως, υποστηριζω πως η ολη ατμοσφαιρα θα λειτουργησει ως αγχολιτικο ή καλυτερα αντικαταθληπτικο...και ετσι αντι να να αλληλοαποθουνται θα ελκονται μεταξυ τους και ισως καταφερουν, επιτελους (!!!), να δημιουργησουν εναν γορδιο δεσμο :conf: .
Τερμα λοιπον, σε καθε διελκυστιδα εξουσιας στην Ελλαδα (οτι ηταν να αποδειξουμε, το αποδειξαμε!), σε καθε ειδους ανεπιβεβαιωτης αυθαιρεσιας, σε καθε ειδους κοντρας, αντιπαλοτητας τερμα σε ολα τα κονταροχτυπηματα....και νομιζω πως ησθε ο καιρος να κανουμε αισθητη την παρουσια μας στην γειτονικη χωρα, ΠΩΣ;;;Με τη δημιουργια μιας πανβορειοηπειρωτικης νεολαιας στην Αλβανια, φυσικα! :conf:
Τι λετε, δε θα ειναι μια καλη κινηση για να αποδειξουμε επιτελους την αυταξια μας! Κακα τα ψεμματα, κοντα στη μανουλα μας ολοι ξερουμε να αοτοανακηρυσσθμαστε δυνατοι, πετυχημενοι ή δεν ξερω εγω τι....για να δουμε ομως και τι ψαρια θα πιασουμε μακρυα απο τη "μητερα" Ελλαδα. Για να δουμε ολοι εμεις που κρινουμε εκ του ασφαλους και πεταμε λασπη στα τυφλα προς πασα κατευθυνση, τι θα κανουμε για το καλο της πατριδας μας, οταν βρεθουμε σε μια παρομοια θεση . Πρεπει καποτε να αποδειξουμε και στους φιλτατους γειτονες πως υπαρχουμε κ εμεις, και δεν το βαλαμε στα ποδια, οπως νομιζουν.
Τελος, θελω να συμπληρωσω, πως οι οποιες αποψεις για αυτονομια, ανεξαρτησια ή δεν ξερω τι αλλο μπορει να σκεφτει ο κοινος β/ητικος νους, με αφηνουν εν μερη αδιαφορη, επειδη προς το παρον δεν ευσταθουν σε κανενα επιπεδο....αυτο βεβαια δε σημαινει πως δεν το επιθυμω!

Υ.Γ1> Εμμενω και τονιζω πως αναφερομαι αποκλειστικα και μονο σε μια ενιαια και ομοφωνη πανβ/ικη νεολαια στην Αλβανια.
Υ.Γ2> Αποκλειω τις συμπαθειες μου ,Priest και Κeravnio, απο μελλοντικους προεδρους :roll: :axe: (παντα φιλικα :D )

(Θα λειψω για καποιες μερες λογω ανειλημμενων υποχρεωσεων)
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό MPATZIOS » 12:55 pm 02 07 2007

γεια σου βανα. μαλλον θα εισαι μικρη και δεν γνωριζεις καταστασεις που επικρατουν για μας στην για σενα φιλτατη χωρα αλβανια. οσο σε αφηνουν αδιαφορη μερικα θεματα μην τα σχολιαζεις. εμεις τα παιδια του μακαριοτατου κ.κ σεβαστιανου εχουμε οραμα οπως και οι προγονοι μας, ανεξαρτητη βορειος ηπειρος.
MPATZIOS
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 18:09 pm 29 05 2007
Τοποθεσία: thesalloniki

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Α.Η.1914 » 13:33 pm 02 07 2007

Μα δεν χρειάζεται να είναι κάποιος "παιδί" του Μακαριστού Σεβαστιανού για να ζει και να αγωνίζεται για μια Αυτόνομη, αρχικά, Βόρειο Ήπειρο!
Είναι χρέος μας όλων μας να το επιδιώκουμε αυτό και κάθε νοήμων συμπατριώτης μας νομίζω το επιδιώκει...
Άβαταρ μέλους
Α.Η.1914
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 00:07 am 16 01 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό ilias » 13:52 pm 02 07 2007

δηλώνω χαζός και είμαι καλά
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 12:38 pm 11 07 2007

Ευτυχώς που ανοίγουμε θεματολογίες συχνά πυκνά, γράφουμε εκεί για τον ασύλληπτο πατριωτισμό μας αλλά...από κει και πέρα πλήρης απραξία και λήθαργος.
Έχει αρχίσει να με κουράζει αφάνταστα αυτή η στασιμότητα και επαναληπτικότητα...σε σημείο μάλιστα που συνειδητά επιλέγω την αποχή μου από τους διαλόγους!

Παρέθεσα αυτό το θέμα με την ελπίδα πως, μη θέλοντας για μας μόνο τις αερολογίες, θα υπήρχε μεγάλη ανταπόκριση και προβληματισμός για το επόμενο βήμα....τουλάχιστον της Βορειοηπειρωτικής νεολαίας....με στόχο το πολυσυζητημένο μας μέλλον. Διαπίστωσα, ωστόσο, με μεγάλη μου λύπη πως ακόμη και τους πιο φλογερούς "πατριώτες" τους αφήνει παγερά αδιάφορους η κινητοποίηση, η δράση, η διεκδίκηση. Είναι ωραίο, πράγματι, να λέμε τις απόψεις μας και να τις στηρίζουμε με πάθος αλλά είναι ακόμη πιο ωραίο και αναμφισβήτητα πιο αποτελεσματικό να τις λέμε στο σωστό ακροατήριο....εκεί που έχουμε έστω και μια μικρή πιθανότητα ο λόγος μας, η πρότασή μας να μην πέσει στο έδαφος αλλά στα χέρια κάποιου "ευσυγκίνητου πολιτικού" που θα φιλοτιμηθεί να την υλοποιήσει.

Παίρνω, λοιπόν, την πρωτοβουλία ζητώντας από τον πρόεδρο της ΝΕΒ, τα μέλη αυτής της οργάνωσης αλλά και όλα τα μελη αυτού του φόρουμ, να επιχειρήσουμε ίσως κατι ριζοσπαστικό για τα υπάρχοντα δεδομένα βήμα. Τί είναι αυτό; Τίποτα σπουδαίο...αλλά για αρχή αρκετό ώστε να διατυμπανίσουμε παντού οτι είμαστε εδώ, οτι περιμένουμε κάτι από τους υπάρχοντες πολιτικούς μας και οτι είμαστε υπολογίσιμη δύναμη να προσφέρουμε τη βοήθειά μας όπου και όταν χρειάζεται. Επιθυμία μου είναι να οργανώσουμε μια "συνάντηση" με τις εξής προυποθέσεις :
1. να βεβαιωθούμε για την καθολική συμμετοχή ΟΛΩΝ των μελών και οχι μόνο....γιατί το ζητούμενό μας δεν είναι η απλή απαρτία αλλά η δυναμική παρουσία ολόκληρης, αν είναι δυνατόν, της βορειοηπειρωτικής νεολαίας(αυτό π.χ θα μπορούσαμε να το εξασφαλίσουμε με τη μέθοδο των κομμουνιστών :lol: που ζητούν υπογραφές πριν τη διεκπεραίωση μιας συνδιάσκεψης :lol: )
2. να βεβαιωθούμε οτι στο κάλεσμά μας θα ανταποκριθούν ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως οι Β/Ητες πολιτικοί(ομονιτες, κεαδιτες κ.α)
3. και η σπουδαιότερη, είναι η εκ των πρωτέρων συνεργασία των μελών(όσων επιθυμούν βέβαια) στην ανάδειξη θεματολογίας, σκοπών και επιχειρημάτων
4. πρόσκληση ελληνικών και αλβανικών μέσων μαζικής ενημέρωσης
5. εύρεση χορηγών********sos********* για μη επιτυχημένη διοργάνωση!

Σε δεύτερο χρόνο θα παραθέσω και την άποψή μου σχετικά με τον σκοπό μιας τέτοιας διοργάνωσης, τη θεματολογία και τα συναφή(χρειάζεται και κάποια επεξεργασία!!!!! :lol: )

Βάνα, βρίσκω ενδιαφέρουσα την άποψή σου(αν και δεν κατάλαβα αν τα έλεγες αυτά σοβαρά ή ειρωνικά) και πιστεύω πως θα ήταν μια καλή κίνηση για την οργάνωση της εκει νεολαίας. Αυτό που χρειαζόμαστε είναι μια και μοναδική οργάνωση σε Ελλά δα και Αλβανία και την αντίστοιχή της νεολαία για να μπορέσουμε να έχουμε μια κοινή πορεία, συνεννόηση και αλληλοβοήθεια!Δεν ξέρω κατά ποσο είναι αυτό εφικτό τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο και χωρίς να έχει κατασταλλάξει η βασική οργάνωση(δλδ. ομόνοια) στον τρόπο επιβίωσης και ανάπτυξής της!
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 13:25 pm 13 07 2007

θέλω να πιστεύω πρόεδρε...οτι η σιωπή οφείλεται στο ταξίδι σου...... :lol: :lol:
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό lazos » 14:32 pm 13 07 2007

AMARYLIS έγραψε:1. να βεβαιωθούμε για την καθολική συμμετοχή ΟΛΩΝ των μελών και οχι μόνο....γιατί το ζητούμενό μας δεν είναι η απλή απαρτία αλλά η δυναμική παρουσία ολόκληρης, αν είναι δυνατόν, της βορειοηπειρωτικής νεολαίας(αυτό π.χ θα μπορούσαμε να το εξασφαλίσουμε με τη μέθοδο των κομμουνιστών :lol: που ζητούν υπογραφές πριν τη διεκπεραίωση μιας συνδιάσκεψης :lol: )
2. να βεβαιωθούμε οτι στο κάλεσμά μας θα ανταποκριθούν ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως οι Β/Ητες πολιτικοί(ομονιτες, κεαδιτες κ.α)
3. και η σπουδαιότερη, είναι η εκ των πρωτέρων συνεργασία των μελών(όσων επιθυμούν βέβαια) στην ανάδειξη θεματολογίας, σκοπών και επιχειρημάτων
4. πρόσκληση ελληνικών και αλβανικών μέσων μαζικής ενημέρωσης
5. εύρεση χορηγών********sos********* για μη επιτυχημένη διοργάνωση!


Και ξαφνικά ακούω φασαρία
Ντρινγκ ντρινγκ
Ηταν ο ξυπνητήρι :D
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Νεολαια » 18:20 pm 13 07 2007

Αμαρρυλις μου, Η Νε.Β ήταν και ειναι εδώ.

Έχουμε κάνει αρκετά σε αυτο το μικρό χρονικό διάστημα και άλλα θα γίνουν.

Η κάθε πρόταση ειναι καλοδεχούμενη, η κάθε συνεργασία το ίδιο, η καθε βοήθεια ακόμα πιο πολύ.
Όρεξη και θέληση να υπάρχει...Επίσης και χρόνος.

Όσο γι' αυτο που λες παραπάνω, ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.neb.gr/photo/displayimage.php?album=43&pos=0

κι εδώ

http://www.neb.gr/node/65

κι εδώ

http://www.neb.gr/node/66

κι εδώ

http://www.neb.gr/node/63

κι εδώ.

http://www.neb.gr/node/36

Προβλέπεται στα μεσα Οκτωβρίου να ξαναγίνει μια άλλη ημερίδα.
Μακαρι να βρεθούν άτομα να συνεισφέρουν.
Διεύθυνση υπάρχει, γραφεία το ίδιο, τηλ. επισης καθώς και mail.

Περινένουμε...
Άβαταρ μέλους
Νεολαια
Site Owner
Site Owner
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 17:50 pm 23 12 2005

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό nikos » 19:13 pm 15 07 2007

Αγαπητή AMARYLIS !
Χρόνια παρακολουθώ όλες τις κινήσεις των πολιτικών μας και τον ελλαδητών μαζί στο θέμα ανάπτυξη στη Βόρεια Ήπειρο, αλλά τέτοιο λόγο πρώτη φορά διαβάζω κει χαίρομαι ιδιαίτερα για δύο λόγουσ , μια γιατί τον εκφράζει μια νεαρά από τον τόπο μου και δεύτερον γιατί τον γράφει μια γυναίκα, φαίνεται πως γνωρίζει πολύ καλά τι λεει . μόνο που δεν κατάλαβες ακόμα σε ποιους τα λες , ναι μπορεί να ακούγεται κακία αλλά έχω ιδίαν πείρα από συλλόγους και γνωρίζω τη λεω. Πριν γράψω την σκέψη μου σε θέμα επιστροφής και ανάπτυξης θα ήθελα να σε συγχαρώ ιδιαίτερα και ελπίζω σύντομα να σε ακούσουν όλοι αυτοί που κόπτονται για την β/η και να αλλάξουν δρόμο , αν και είναι δύσκολο να ξεφύγεις από τους χορούς και τα τραγούδια και τις εκδρομές και να νομίζεις πως αυτό είναι παραγωγή πολιτισμού. Θα σε παρακαλούσα να επικοινωνήσεις σε αυτήν την διεύθυνση. [email protected]
nikos
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18:56 pm 15 07 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Α.Η.1914 » 00:36 am 16 07 2007

Ρε Νικο υπαρχει και το PM (προσωπικο μηνυμα) για καμακι!!! :lol: :lol: :lol:

Παντως χωρις πλακα δεν ειναι το καλυτερο να δινετε το e-mail σας δημοσιως... Ποτε δεν ξερεις! Spam κυκλοφορουνε...
Άβαταρ μέλους
Α.Η.1914
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 00:07 am 16 01 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό nikos » 09:47 am 16 07 2007

Επειδή δεν είμαι καλός στο pc δεν το ήξερα αυτό φίλε μου, ζητώ συγνώμη για αυτό.
Όσο για το καμάκι βλέπω πως είσαι πολύ μικρός ακόμα να καταλάβεις πότε γίνεται καμάκι και πότε έχει αξία στη ζωή μια κουβέντα με κάποιον που ξέρει να συζητά, μακάρι να μπορέσουν να ακούσουν έστω το λόγο της AMARYLIS. Φίλε μου αγαπημένε , διαβάζοντας πολύ καιρό όλα τα μηνύματα έχω την εντύπωση πως βρεθήκατε σε ένα γήπεδο και δεν ξέρεται από που να φύγετε, ξαναλέγω, ΑΚΟΎΣΤΕ ΔΙΑΒΆΣΤΕ ΤΗΝ AMARYLIS ΑΝ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΣΕ ΣΑΣ , γιατί η γενιά μου έκανε δεύτερο νοικοκυριό και έργο που θα το δούμε πολλά χρόνια μετά και θα το δουν αυτοί που σκέφτονται συλογικά.
nikos
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18:56 pm 15 07 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό lazos » 10:15 am 16 07 2007

nikos έγραψε:ΑΚΟΎΣΤΕ ΔΙΑΒΆΣΤΕ ΤΗΝ AMARYLIS ΑΝ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΣΕ ΣΑΣ

:-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Olga » 19:39 pm 16 07 2007

Μου αρέσει ο τρόπος που γραφτηκε ο Νίκος στο Φόρουμ...
Αμέσως -αμέσως στο ψαχνό...
Καιροφιλάει σαν ο λύκος όταν είναι πεινασμένος...
Κρύβεται, κρύβεται και με το που βλέπει φαγητό, ορμάει...

Εντάξει είπαμε, να καταθεσεις την αποψή σου, όχι να ..να..να...

Σου στελνω κι εγώ το e-mail μου, γιατί όντως είσαι σπουδαίος, έξυπνος και ξέρεις πως κινείσαι.

Θα μου αρεσε να σε γνωρίσω.

Το e-mail μου ειναι [email protected] και σε παρακαλώ, επικοινωνήσε μαζί μου
Άβαταρ μέλους
Olga
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12:24 pm 22 05 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό nikos » 20:42 pm 16 07 2007

Μπήκα στο site μετά από πολύ συζήτηση και πολλές διαφωνίες σχετικά με τους στόχους που πρέπει να βαλθούν στο θέμα της β/η , και διάβασα προσεχτικά όλα τα μηνύματα και μου άρεσε η σκέψη της AMARYLIS.
Αν καταλάβατε δεν είμαι συνομήλικος σας και επειδή τυγχάνει να γνωρίζω πολλά πολιτικά θέματα που θα τα βρείτε μπροστά σας θα ήθελα να δώσω μερικά στοιχεία στην AMARYLI S μιας και έχει καταλάβει πολύ καλά που πάμε και πως πρέπει να πάμε.
Με λίγα λόγια καλή μου ΌΛΓΑ δεν είμαι τσογλάνι και αν θέλεις να με γνωρίσεις μην το φωνάζεις και μην ειρωνεύεσαι τόσο παιδιάστικα. ΦΙΛΑΚΙΑ
nikos
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18:56 pm 15 07 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό akisp » 22:47 pm 16 07 2007

Μπήκα στο site μετά από πολύ συζήτηση και πολλές διαφωνίες σχετικά με τους στόχους που πρέπει να βαλθούν στο θέμα της β/η

Τις οποιες συζητησεις απαξιωνετε να κανετε δημοσια μαζι μας ;
Αν διαβασατε προσεκτικα την αναφερομενη θα προσεξατε την προτροπη της για
δημοσιο διαλογο.

, και διάβασα προσεχτικά όλα τα μηνύματα

Εντυπωσιαστηκα, και συναμα απογοητευτηκα.
Μηπως εχετε διαβασει μονο τα μηνυματα της;
Γιατι θελω και πιστευω οτι υπαρχουν αναμεσα μας και αλλοι συμμετεχοντες που κινουντε
προς την ιδια κατευθυνση.

τυγχάνει να γνωρίζω πολλά πολιτικά θέματα που θα τα βρείτε μπροστά σας

Πολυ απαξιωτικο για μας.
Μονον για πολιτικους καριερας αφιερωνετε τον χρονο σας;
Οταν τα βρουμε οπως αναφερετε θα εχετε δικαιωθει και μεις στο συνολο θα ειμαστε οι χαμενοι;

δεν είμαι τσογλάνι

Δεν χρειαζετε να εξαπτεστε, δεν συμβαλλετε ετσι στον πολυποθητο διαλογο.
Φροντιστε εμπρακτα να γινουμε γνωστες της ηλικιας σας .

Καλως ορισατε
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό nikos » 23:39 pm 16 07 2007

Αγαπητέ φίλε!
Δεν απαξιώνω και δεν προσβάλω κανέναν , αν σας ενόχλησε που έδωσα το εμαιλ μου δημοσίως δεν μπορώ να το αλλάξω , διάβασα πολύ προσεχτικά όοοοοοοολα τα μηνύματα και επιμένω στις απόψεις μου τις οποίες θα τις δημοσιεύσω σύντομα , το αν θέλω να δώσω στοιχεία σε άτομα του φόρουμ που νομίζω πως θα τα αξιοποιήσουν καλύτερα κατά τη γνώμη μου αυτό είναι δικαίωμα μου .
Δεν αμφιβάλω πως υπάρχουν πάρα πολοί εδώ μέσα που έχουν ισχυρή άποψη όπως υπάρχουν και πολύ άλλοι που έχουν το δικό τους θέλω και πρέπει και για αυτό ακριβός το λόγο δεν λεω κάτι παραπάνω δημόσια . Συμφωνώ για το δημόσιο διάλογο και επιμένω χρόνια σε αυτόν και αυτό δεν νομίζετε πως πρέπει να γίνει θεσμικά και όχι σε μια σελίδα που παίζει το κάθε παιδάκι?
Όσο για τον χρόνο μου τον αφιερώνω μόνο για άτομα που σκέφτονται συλλογικά η τουλάχιστον σε αυτούς που εγώ πιστεύω πως μπορούν να μου δώσουν δύναμη και προκοπή στον τόπο μου, πάντως σίγουρα δεν είστε εσείς.
Το τσογλάνι δεν έχει να κάνει με την ηλικία αγαπητέ μου .
Να μην σας ενοχλώ άλλο , καλή τύχη στο ηλεκτρονικό σας νυφοπάζαρο.
nikos
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18:56 pm 15 07 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό akisp » 00:04 am 17 07 2007

για αυτό ακριβός το λόγο δεν λεω κάτι παραπάνω δημόσια .

Συμφωνουμε και ζηταμε να συνεισφερετε εμπρακτα αλλα..
θεσμικά και όχι σε μια σελίδα που παίζει το κάθε παιδάκι?

Αναδρομη στην θεσμικη προσπαθεια θελετε να κανουμε;
Αλλαξε κατι;
Οσο για τα παιδια που έμμεσα απαξιωνετε το νου σας.
Γιατι αν σκεφτοντε και αυτοι το ιδιο για σας, χανουμε οσοι σας φιλοξενουμε
Όσο για τον χρόνο μου τον αφιερώνω μόνο για άτομα που σκέφτονται συλλογικά η τουλάχιστον σε αυτούς που εγώ πιστεύω πως μπορούν να μου δώσουν δύναμη και προκοπή στον τόπο μου, πάντως σίγουρα δεν είστε εσείς.

Συλλογικα ειπατε; Πολυ ωραια ακουγετε.
Ποσοι συμμετεχετε στην προσπαθεια αν επιτρεπετε;
Γιατι απο παντου ακουω για συλλογικοτητα.
Στην πραξη βλεπω δυστυχως ατομα να ξεσκιζοντε για να καλυψουν
την αποχη και τις μεηγαλες προσδοκιες που οι ιδιοι θετουν για μας σε μας.

Να μην σας ενοχλώ άλλο , καλή τύχη στο ηλεκτρονικό σας νυφοπάζαρο.

Το παραπανω εφοσον με γνωριζετε να μην το ανακαλεσετε.
Το παλμαρε μου εμπλουτιζετε με αλλο ενα κομπλιμαν απο ταλαντουχο
βορειοηπειρωτη.

Εγω θα περιμενω παντα στη γωνια για να επικροτησω την καρποφορηση
των προσπαθειων σας.
Οποιοι και αν ειστε, αρκει να ειστε ομοεθνείς μου.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Επόμενο

Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form