Τώρα είναι 09:55 am 29 03 2024

Ας κάνουμε κάτι επιτέλους

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 23:05 pm 03 08 2006

nomizo oti ayti h kuveda exei ksefygei......ofeilo na zhthso mia megalh sygnvmh apo ton priest kai ton keravnia...gia tis prosvoles kai t sxoleia m....dn eithela na prosvalo kanenan apla perhmena ta pragmata kai tis apopsei diafretikes apo oti apodikniode telika...to lathos einai diko m parasyrthika....kai panv sthn aperiskepsia m....eipa pragmata p nomizo oti dn tha eprepe na exun thesh s ayto to forum......alla toulaxiston tora kserume tis apopseis o enas tou allou...kati tetoio omos dn shmainei oti dn emmeno stis arxikes m theseis....lypame p ekana thn kuveda n ksefygei...kai thelo na toniso oti o kathenas apo emas p symmetixame sthn kuveda ayth prpei na kanei thn aytokritiki tou....s st kala....
AT THE END THE STORY OF OUR LIFE IS NOT OUR LIFE........ITS OUR STORY!
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 23:06 pm 03 08 2006

*n ste kala....
AT THE END THE STORY OF OUR LIFE IS NOT OUR LIFE........ITS OUR STORY!
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 23:18 pm 03 08 2006

Priest :
Κι επειδή μάλλον δεν σκαμπάζω τα πράγματα με την πρώτη θα κάνω μία αφελή ερώτηση:
ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΟΤΕ ΡΕ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΤΗΣ;
ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΒΑΛΧΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΑΖΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΝΑ ΤΥΡΡΑΓΝΙΩΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΤΡΙΔΑ-ΕΘΝΟΣ .


Pia ipikoothta ths re ... xesmenh thn exw !

Oxi re den tha meinoume me ta xeria stavromena kai na sas vlepoume na kanete party eseis ta fasistomoutra ths eis varos ths patridas olwn mas. Na katseis sta synora ths SFEBA sou kai mhn kouniesai Priest kai ase ta lamogistika logia sou pou pas KAI VARAS STO SINAISTHIMA twn B:H-wn to monadiko kolpo pou pianei akoma.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Gori » 23:23 pm 03 08 2006

Akro-keravnia akoma psaxneis na katalaveis gia pious filous sou milaw ... po pooo ton kakomiri sden katalavainei alla to dixneis monos sou .

Sou apantaw me ayto pou ekanes copy apo monos sou :wink:

Κι επειδή μάλλον δεν σκαμπάζω τα πράγματα με την πρώτη θα κάνω μία αφελή ερώτηση:
ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΟΤΕ ΡΕ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΤΗΣ;
ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΒΑΛΧΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΑΖΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΝΑ ΤΥΡΡΑΓΝΙΩΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΤΡΙΔΑ-ΕΘΝΟΣ .
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Gori » 23:33 pm 03 08 2006

Ρε συ keravnia, τι κάθεσαι τώρα και στεναχωριέσαι!
Το' πες κι έγινε! Οι μάσκες πέσανε!
Η τριάδα συμπληρώθηκε!
Τι χρείαν έχωμεν μαρτύρων!


Gia pia triada milas Priest ??

Nai vaivaia exete martires ... me ayta pou lete sigoura yparxoun martyres. Exete mperdepsei ligo ti tha pei agapi gia thn patrida kai ti tha pei ypermetri egoistiki kai akraia agapi gia thn patrida. Ksanaskeftite den nomizw na yparxei kapoios edw mesa pou na mhn agapaei thn patrida tou opote stamatiste to doulema kai paikste estw kai gia mia fora ton rolo tou elikopterou, na deite thn pragmatiki katastasi apo psila kai oxi mesa apo ton vourko :wink:


Thn kalispera mou kirioi.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό keravnios » 12:22 pm 04 08 2006

Βαγγέλη πραγματικά από εμένα αξίζεις συγχαρητήρια. Όλοι οι υπόλοιποι ας καταλάβουμε επιτέλους ότι δεν είναι κακό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. αν ήταν όλοι να συμφωνούμε, δεν θα είχε λόγο ύπαρξης το φόρουμ, ούτε ο διάλογος. Οι αρχές του διαλόγου όμως λένε πως όταν συμμετέχεις σε ένα διάλογο και σκοπός σου είναι να πείσεις για τις απόψεις σου, τότε ο διάλογος είναι χαμένος. Αν μπορούσαμε να πλησιάσουμε στην αντίληψη ότι "Παρουσιάζουμε τις απόψεις μας, ακούμε αυτές των άλλων και τέλος καταλήγουμε σε συμπεράσματα", θα ήμασταν όλοι κερδισμένοι..

Υ.Γ. Γκόρι, έχεις πολλά να μάθεις, το κακό είναι πως δεν έχεις θέληση. Αν συμφωνώ σε κάτι με τον Priest, σε κάτι άλλο συμφωνώ με τον Is..
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 13:13 pm 04 08 2006

Βαγγέλη, είμαι καλλιεργημένη και δεν το παίζω. Και ούτε με αφορά εάν το κατάλαβες εσύ ή όχι.
Όταν χρειαστεί να πω σε κάποιον κάποια λογάκια έξω από τα δόντια, να είσαι σίγουρος πως θα το κάνω. Έχω τη δύναμη και το σθένος.
Κακομοίρη μου, κανένας δεν σου τάζει έτσι υπουργεία, θέλω να ξέρεις ότι ο πραγμτικός αγώνας δίνεται με αυτά που νιώθεις και όχι με αντιπαροχή.
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό priest » 19:12 pm 04 08 2006

Gori:
Oxi re den tha meinoume me ta xeria stavromena kai na sas vlepoume na kanete party eseis ta fasistomoutra ths eis varos ths patridas olwn mas. Na katseis sta synora ths SFEBA sou kai mhn kouniesai Priest kai ase ta lamogistika logia sou pou pas KAI VARAS STO SINAISTHIMA twn B:H-wn to monadiko kolpo pou pianei akoma.


Αντιγράφω παλιότερη απάντηση μου στον... Νέλσον Μαντέλα:
Όσο για χαρακτηρισμούς όπως "ΦΑΣΙΣΤΟΜΟΥΤΡΟ" όταν αυτοί προέρχονται από άτομα υμνούν τον Ενβέρη και υπερασπίζονται τους εχθρούς και εγκληματίες εις βάρους του Έθνους και της ιδιαίτερης πατρίδας μας, όπως ο... Ραμίζ Αλία, τότε αυτοί αποτελούν ύψιστη τιμή για το πρόσωπο μου, αφού δείχνουν ότι βαδίζω στο σωστό δρόμο.
Το δρόμο κατά του καρπαζοεισπρακτορισμού, το δρόμο της αλήθειας και της αρετής, το δρόμο που ακολουθεί το σωστό και ωφέλιμο για την Πατρίδα (κάτι τέτοιο για τον... Μεχμέτ Σέχου βέβαια είναι ανύπαρκτο και ανούσιο).


Gia pia triada milas Priest ??


Νέλσον Μαντέλα, Γενς Στολτενμπεργκ, Αντονίν Νοβότνι.

ΥΓ.: Ωραίος ο Vagelliscz!
Ας έχει καθένας τις απόψεις του. Το θέμα είναι να μην ρίχνουμε το επίπεδο.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 22:00 pm 04 08 2006

Ποσοι απο σας εχετε ξευτελιστει απ την ελληνικη αστυνομια ?
Σε ποσους απο σας ετυχε να σας κατεβασει, απο ενα γεματο (αστικο) λεοφωρειο καποιος τιποτενιος μπατσος και να σας παει στο τμημα για αναγνωριση, επειδη η φατσα σου δεν ειναι ελληνικη?
Ποσοι απο σας μεινατε 4 ωρες στα κρατητηρια της αστυνομιας, χωρις κανενα λογο, μαζι με εγκληματιες?
Ποσοι φαγατε κλωτσιες και γκλοπ εξω απ τη ΓΑΔΑ για να παρετε ενα κωλοχαρτο?

Ποσοι απο σας αισθανθηκατε εθνικα υπερηφανοι οταν οι AGIM XHELILI, LUAN SHABANI KAI LUAN GOGA προβαλονταν στα παραθυρα σαν τα ελληνοπουλα απ τη Βορειο Ηπειρο, ενω την ιδια στιγμη ΕΛΛΗΝΕΣ , οπως ο Τζουμπας, Στρακοσιας και Μπελλας ολοι τους αποκαλουσαν Αλβανους?

Ποσο περηφανοι αισθανθηκατε οταν ο Αρειος Παγος δικαιωνε αυτους που εκαναν κατασχεση σε περιουσια βορειοηπειρωτη, με προσχημα τους νομους περι εχθρικης περιουσιας?

Σε ποσους απο σας ετυχε να μην σας προσλαβουν επειδη ειστε ξενοι?

Ποσοι απο σας περασατε 48 ωρες στο τελωνειο της Κακαβιας?

Ποσοι απο σας αισθανθηκατε την ζεστη, ανοιχτη αγκαλια των συμπατριωτων μας στις αρχες του 90?
Ποσοι απο σας δουλεψατε για 500 δραχμες μεροκαματο και ενα κομματι ψωμι?

Ποσοι απο σας αισθανθηκατε το φθονο των γειτονων σας, οταν τολμησατε να αγορασετε αυτοκινητο?

Ποσοι απο σας νοιωσαν την κοροιδια και την ειρωνια των συμμαθητων τους οταν πηγαινατε σχολειο με ρουχα απ τη λαϊκη?

Ποσοι απο σας, μετα απο 15 χρονια εργασια στην πατριδα, θα παρετε συνταξη τα 200 ευρω του ΟΓΑ?

Τελικα τι φταιει??? Η αστυνομια, η δικαιοσυνη, οι δημοσιογραφοι, οι πολιτες???
Η μηπως φταινε ολοι μαζι?

ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 03:41 am 05 08 2006

eixa pei oti dn tha kano post ksana s ayth tn syzithsh....alla ti na su po....diavasa to diko sou isa kai me 10 fores ksana kai ksana......ksero ti ftaiei fyle mou.....giati an oxi olla t perissotera ta exo zysei.......ta perasa kai ego kai poly san k emmas....kai pistepse m otan eisai paidi kai ta zeis ola ayta s ponei perissotero........to teleytaio p akusa...htan mesa sthn taksi.....3h lykeiou.....m eipes enas kathygiteis...vaggelaki agori m alvanos eisai?ego shmera to ematha......e tote m emena dn mporeis n diafoneis giati ego exo palepsei gia tis meionothtes......pede ethuses poio ekei ekane mathyma h kopela m(elladitisa)....madepse pos eniosa.......ayth einai h teleytai empeiria apo to sxoleio...teleytaia mera...tleytai ora........10 lepta prin xtypisei to kuduni.......

KSERO TI FTAEI...EGO P DEN ARPAKSA AFTON TO KEFTE EAPO TO GIAKA NA TON KANO TOPI STO KSYLO......EGO...EMEIS FTEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό Never Surrender » 02:28 am 07 08 2006

priest έγραψε:ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΒΑΛΧΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΑΖΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΝΑ ΤΥΡΡΑΓΝΙΩΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΤΡΙΔΑ-ΕΘΝΟΣ .

ΕΛΕΟΣ


See you in valhala! priest h valhala einai meros twn viking! min tsakwneste paides ellhnwn! olous emas enwnei h ellas! oi politikoi mas den einai ellines einai apogonoi tourkwn,italwn kai agglwn touristwn!
Άβαταρ μέλους
Never Surrender
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 18:31 pm 29 06 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 06:38 am 07 08 2006

Merikoi to kanane Vaggeli :wink: Afou den ginotan me to kalo kapos eprepe ta zwa na katalavainoun.... kai meta akous ton Keravnia kai ton priest na sou lene <oxi re h ellada den einai ratsistiki xwra>

Alitheia poses fores tsakothikes priest kai keravnia me kosmo pou to eixan paratraviksei me ayto to alvanos kai alvanos?
Gori
 

Δημοσίευσηαπό keravnios » 18:59 pm 07 08 2006

Γκόρι, όταν ήμουν μικρός πλακώθηκα πολλές φορές στο ξύλο. Αυτό δεν σημαίνει τίποτε. Θα μπορούσα να σου μιλήσω για τους φίλους μου, οι περισσότεροι Ελλαδίτες, για να σου αποδείξω ότι έχεις άδικο στην κρίση σου αλλά ούτε αυτό σημαίνει τίποτε. Ίσως εγώ βρήκα 5, 6 10 άτομα που βλέπουν το θέμα διαφορετικά. 16 χρόνια στην Ελλάδα όμως πιστεύω ότι οι εμπειρίες μου είναι αρκετές για να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. Αυτά τα χρόνια λοιπόν γνώρισα ανθρώπους που με είδαν με μισό μάτι. Γνώρισα ανθρώπους που με καλοδέχθηκαν στα σπίτια τους. Γνώρισα ανθρώπους που με θεωρούσαν Αλβανό, κατώτερο, ανάξιο των όσων κατέχω. Πιστεύεις ότι αν ήμουν σε οποιαδήποτε άλλη χώρα οι πάνω γραμμές θα μπορούσαν να ειναι διαφορετικές; εγώ όχι. Πιστεύω όμως ότι τα ποσοστά αλλάζουν σε κάθε χώρα. Προσωπικά στην Ελλάδα, βρήκα κυρίως αδέρφια. Μπορείς να μου πεις ότι έτυχε και ότι εγώ ζώ στον κόσμο μου. Μπορώ όμως να σου πω, πως ποτέ δεν ντράπηκα να πώ από που είμαι. Καμία από τις κοπέλες μου καμία από τις γκόμενες έστω και της μίας βραδυάς δεν νόμιζε ποτέ ότι είμαι από την Κρήτη ή τα Ιωάννινα. Σε κανέναν ποτέ δεν επέτρεψα να με προσβάλει για την καταγωγή μου χωρίς να αναιρέσει την προσβολή του. Όταν κάποιος εργοδότης μου (Κύπριος) με αποκάλεσε Αλβανό, δεν ντράπηκα να του απαντήσω ρωτώντας για την καθαρότητα του δικού του λαού μπροστά σε κόσμο. Έμαθα ότι όταν ένας αστυνομικός σε αποκαλεί Αλβανό υπάρχουν εκει γύρω άλλοι τρείς οι οποίοι όταν το αντιληφθούν θα σε υπερασπιστούν. Καταλήγω, και ας ακουστεί όπως θέλει, πως όταν εσύ δεν έχεις κόμπλεξ με την καταγωγή σου, δεν έχουν και οι άλλοι μαζί σου είτε είσαι βορειοΗπειρώτης, είτε Αλβανός είτε οτιδήποτε άλλο. Βλέπω τον φίλο μου τον Σαμ από την Συρία (πολιτικός μηχανικός στην Συρία, εργάτης σε πλυντήριο αυτοκινήτων εδώ) προχθές και του λέω που χάθηκες. Μου δίνει μια κάρτα η οποία έγραφε "ΣΑΜ Εργολάβος Ανακαινίσεις Κατασκευές". Οι πελάτες του είναι Έλληνες και τον προτιμούν γιατί είναι καλό παιδί και τίμιο. Απέναντι από το σπίτι μου έχει ένα λιβανέζικο εστιατόριο το οποίο ανήκει σε ένα ζευγάρι από τον Λίβανο. Οι πελάτες τους κυρίως είναι από την γειτονιά. Κανείς δεν έχει πρόβλημα μαζί τους γιατί εκτός από το ωραίο φαγητό είναι άνθρωποι χαμογελαστοί και φαίνονται καλόκαρδοι. Αλήθεια για την αντιμετώπιση των Αλβανών από τους Έλληνες ποιοι ευθύνονται; οι δημοσιογράφοι, οι πολιτικοί, εμείς, οι αλβανοί ή οι ρατσιστές έλληνες; και όσο και αν λέμε "άντε μωρέ ότι γίνεται το φορτώνουμε στους ξένους", τα στοιχεία του Υπουργείου Δημοσίας Τάξεως είναι ξεκάθαρα. Κλοπές 30% από αλλοδαπούς π.χ. τη στιγμή που οι αλλοδαποί δεν αποτελούν ούτε το 10% του πληθυσμού. αυτό είναι δυνατόν να μην επηρεάσσει τον πληθυσμό; κάποιος έγραψε για 500 δραχμές μεροκάματο. Δεν ξέρω στην επαρχία και στα χωράφια τι γινόταν αλλά κανένας δεν δούλεψε οικοδομή για λιγότερο από 3500 δρχ. Και στο κάτω κάτω αν δεν ήθελες να δουλέψεις για αυτά τα λεφτά δεν σε υποχρέωνε κανείς. και δεν έχει σχέση με τον ρατσισμό, δεν του έδινε 500δρχ γιατί ήταν αλβανός αλλά το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν να μειώσει το κόστος του. μην μπερδεύουμε τα πράγματα. Για τα ρούχα της λαϊκής, δεν ξέρω που πήγαινε σχολείο όποιος το έγραψε, στο δικό μου πάντως δεν ήταν μόνο οι ξένοι που τα φορούσαν. Να αναφερθώ και σε ένα προηγούμενο μήνυμα του Βαγγέλη που έλεγε ότι τον κοιτούσαν περίεργα με έναν φίλο του Αφρικανό. Συγγνώμη αλλά δεν μου φαίνεται αυτό ρατσιστική συμπεριφορά. Το καινούργιο το διαφορετικό όλοι μας το αντιμετωπίζουμε με περιίεργεια. Μπορεί η περιέργεια να είναι αγένιεα αλλά δεν είναι ρατσισμός. Μπορώ να καταλογίσω πάρα πολλά πράγματα, στο ελληνικό κράτος και άλλα τόσα στον ελληνικό λαό, αλλά ο ρατσισμός (με την ευρέως αποδεκτή έννοια) όσο και αν θέλουν να μας κατηγορούν οι Ευρωπαίοι, είναι δική τους εφεύρεση.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό priest » 19:17 pm 07 08 2006

Ξύλινο Σπαθί, ορισμένα απο αυτά που περιγράφεις τα έχω ζήσει κάποια άλλα όχι. Για ένα κομμάτι ψωμί δουλεύω ακόμα και σήμερα.
Έχω αναρωτηθεί κι εγώ αρκετές φορές για το αν πρέπει να γίνω αρσιβαρίστας, προκειμένου να κερδίσω την "αναγνώριση" από τους Ελλαδίτες...
Για ότι άδικα τραβάμε, θα βρίσω το κράτος και τη γραφειοκρατεία του. Θα τα βάλω με την ασχετοσύνη και κακοήθεια των δημοσίων υπαλλήλων (π.χ. αστυνομικών) που βλέποντας με αδύναμο μπροστά τους, θα μου συμπεριφερθούν λες κι ο κόσμος κρέμεται από τα... νύχια τους.
Ποτέ όμως δεν θα βρίσω την ΕΛΛΑΔΑ.

Όσο για τον φθόνο, το έχω ξαναγράψει, τον έχω ζήσει σε όλο του το μεγαλείο από συγχωριανούς μου. Και γενικώς άμα κάποιος Βορειοηπειρώτης πάει να προκόψει σε κάτι, οι ίδιοι του οι συγχωριανοί είναι που θα πέσουν να τον "φάνε" πρώτοι. "Στο σπίτι του κρεμασμένου" λοιπόν "δεν μιλάνε για σχοινί".

Κι αν γράψω ότι ΟΛΟΙ οι Ελλαδίτες είναι ρατσιστές Gori, τότε αυτό θα είναι τεράστια αχαριστία προς όσους Ελλαδίτες με βοήθησαν και με στηρίζουν ακόμα και σήμερα, όσο μπορεί ο καθένας, χωρίς να περιμένουν να κερδίσουν κάτι από μένα.
(Έκανα σύγκριση σε προηγούμενο μου post, μεταξύ Ελλαδιτών- που δεν με ξέρουν- και συγχωριανών μου, όσον αφορά την συμπεριφορά τους απέναντι μου.)

Η Βαλχάλα Never Surrender ήταν ο Παράδεισος των Βίκινγκς, των "πολιτισμένων" προγόνων των σημερινών κατοίκων της Νορβηγίας.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 19:55 pm 07 08 2006

sygnvmh paidia alla dn katalava.....tha evgnomonume opoion mas ferete,isos pros iso....ego ena exo na po...tha rthei mia mera pou merika fidania tha t feroun ksaplotous......ta moutra tous otan ksypnisoun thelo poly na do!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gori ayto to kaneis otan dn exeis na xaseis kai polla....ego tha exana ena xrono apo th zoh m......

kai oso gia to"Μπορώ όμως να σου πω, πως ποτέ δεν ντράπηκα να πώ από που είμαι" ayto p eisia gia tous elladites einai alvanos...k osoi s adymetopisan kala opos les dn se adimetopisan epeidi pistevan oti den eisai alvanos...ala epeidi eisai kalos antropos m t synxeume ta pragmata.......

oi monoi elladites pou kseoun oti dn eimaste alvanoi einai oi genhma thram eiphrvtes...kai aytoi einai ligoi...

oso gia to 30% tvn klopon....ama s dinun 500 draxmes merokamato k esxei paidia kai oikogeneia kapos prepei na ziseis h oxi.....?
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 21:21 pm 07 08 2006

Paides mhn ta mperdeyoume ta pragmata.

Otan milame gia ratsismo den milame gia ta filarakia mas kai to pos mas vlepei o Nikos h Maria kai o Panagiotis.....Eleos.

Milame gia to pos se antimetopizoun ta armodia organa kai ipiresies. Pos se antimetopizei h koinh gnomi....kai to elliniko kratos. Opos exw anaferthei kai se alla topics otan sizitousa me thn Vana. Paidia h Ellada akoma YPER-ekmetaleyetai tous kakomoirides tous ksenous kai tous liwnei... Ean den exete idea apo anthropina dikaiwmata kai ta dikaiwmata twn metanastwn kai vazw kai emas mesa giati ws tetioi antimetopizomaste.

Den dexomai tis apopseis oti aytoi pou gnorisa egw htan swstoi kai den kserw gia tous allous. Den eipa adika kapoia stigmh vges eksw apo ton vourko kaides thn olh thn istoria apo psila xwris paropides kai epireasmenos apo thn agaph twn dikwn sou anthropwn.

Oloi mas exoume tis poly kales mas filies kai empiries apo thn Ellada kai oloi mas exoume tis kakes parentheseis. Alla to thema den to proseggizw prosopika alla synolika.

Sto telos prosopika kataligw pos o simerino ellinikos laos den exei koultoura se ayto to sigkekrimeno thema kai genika exei kataliksei na einai laos pou masaei eykola thn propaganda kai to paramythi. Einai liga xronia piso apo thn pragmatikothta. Ola ayta einai san apotelesma neoploutismou kai sigkrinontas ton eayto tous me katwterous oikonomika kai koinika laous.

Thn kalispera mou.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό priest » 22:35 pm 07 08 2006

o Nikos h Maria kai o Panagiotis, Gori δεν είναι τμήμα της ελληνικής κοινωνίας;
Οι "δικοί μας άνθρωποι" είναι απόβλητοι; Αυτοί δεν πιάνονται;

Κι αν δεχτούμε ότι η ελλαδική κοινωνία είναι ρατσιστική (που δεν αντιλέγω), τότε γιατί στο μεγαλύτερο Δήμο της χώρας, αυτόν των Αθηναίων, εξελέγη δημοτική σύμβουλος μία έγχρωμη (Υβέτ Τσάρβις) και μάλιστα ανάμεσα στους πρώτους σε σταυρούς υποψήφιους;

oso gia to 30% tvn klopon....ama s dinun 500 draxmes merokamato k esxei paidia kai oikogeneia kapos prepei na ziseis h oxi.....?


Μιλάς σοβαρά Βαγγέλη;
Σ' εμένα που παίρνω 600 ευρώ μηνιάτικο στον πέμπτο χρόνο εργασίας στην συγκεκριμένη επιχείρηση σε δουλειά ανθυγιεινή και με ένσημα της πλάκας, έχοντας πάνω μου άλλες τρεις ψυχές, τι προτείνεις;
Να γίνω συνεργάτης του Παλαιοκώστα;
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Vagelliscz » 23:07 pm 07 08 2006

dn leo ayto fysika.....leo oti h koinonia se kanei kai fonia kai kleyth kai apatevna kai Paleokosta....otan oikogenisrxes antrvpoi antimetopizode sa skilia ti theleis n kanune......
h esy mou les oti to oi perissoteroi eglhmaties einai allodapoi giati....to exune sta gonidia tous...gia rvta tous germanus pos tous ferthikan oi ellhnes tis dekaeties tis metanasteyshs?.....rvta kai tha sou poun oti akugan ellhnas kai allazan dromo...kai oxi giati emas tous kaimenus tous ellines oloi mas zhlevan kai mas misousan...alla giati akoma mexri shmera h mafia anikei se turkus kai ellhnes!!!!!!!!!!!!!
gia na prosexoume ti kai pos to leme...einai krima na spatalame kai esy alla kai ego...kai o opoiosdipote allos ta logia mas...gia na na eksygume o enas ston allon pragmata pou eidi kseroume. :wink:
Άβαταρ μέλους
Vagelliscz
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 02:36 am 26 07 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 06:37 am 08 08 2006

o Nikos h Maria kai o Panagiotis, Gori δεν είναι τμήμα της ελληνικής κοινωνίας;
Οι "δικοί μας άνθρωποι" είναι απόβλητοι; Αυτοί δεν πιάνονται;


Pianontai alla den einai to antiprosopeytiko deigma Priest. Einai oi dikoi mas anthropoi.

Κι αν δεχτούμε ότι η ελλαδική κοινωνία είναι ρατσιστική (που δεν αντιλέγω), τότε γιατί στο μεγαλύτερο Δήμο της χώρας, αυτόν των Αθηναίων, εξελέγη δημοτική σύμβουλος μία έγχρωμη (Υβέτ Τσάρβις) και μάλιστα ανάμεσα στους πρώτους σε σταυρούς υποψήφιους;


Ti pou den antilegeis re sy priest.... exoume spasei ta daxtyla kai kontrarizomaste gia ayto to thema apo tote pou mpikes edw mesa kai twra les den antilegw. Ama den antilegeis ti to sizitame toso kairo!??

Na sou pw egw giati vgike ayth.... Proton einai amerikanida deyteron htan athlitria (poly simantiko ayto) triton eixe stiriksi pou ta exwne apo piso ths gia ton proeklogiko ths agwna kai tetarton exei mhnei kai tosa xronia Ellada kai eixe erthei se alles epoxes. otan leme eixe stiriksi katalavainei kapoios apo pou....

Μιλάς σοβαρά Βαγγέλη;
Σ' εμένα που παίρνω 600 ευρώ μηνιάτικο στον πέμπτο χρόνο εργασίας στην συγκεκριμένη επιχείρηση σε δουλειά ανθυγιεινή και με ένσημα της πλάκας, έχοντας πάνω μου άλλες τρεις ψυχές, τι προτείνεις;
Να γίνω συνεργάτης του Παλαιοκώστα;


Diladi twra me ayta pou les Priest den dixneis oti eisai arni kai akoloutheis to kopadi??
Ti ti na kaneis re file? Ayth den einai allh mia morfi ratsismou? O (kariolis) o ergodotis sou den einai kathiki pou se ekmetaleyete kai grafei thn ipolipsi sou sta papoutsia tou(gia na mhn pw kai allou) ?
H mipos Priest ta konomas kai apo pouthena allou kai den se polyapasxolei ayto to gegonos?
Opos kai na exei einai ntropi na mhn mporeis na sikwneis anastima sta skoulikia kai efoson exeis kai alles treis psixes na kratiseis zontana.

Ena ena ta vgazeis ayta pou sou kanei h mhtera patrida ....A re Elladara me to megaleio sou... katse giati tha grapsoun kai alloi to ti provlimata exoun kai tha pesei gelio me thn mh-ratsistiki Ellada.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό keravnios » 10:10 am 08 08 2006

Όταν αναφέρω το ποσοστό κλοπών από αλλοδαπούς, δεν θέλω να πώ ότι οι αλλοδαποί είναι πιο "κακοί" από τους ντόπιους. Εννοώ ότι είναι κατανοητή η καχυποψία με την οποία αντιμετωπίζονται.
Εκτός από τον Παναγιώτη και την Μαρια γνωρίσαμε όλοι και διαφόρους που είχαν άλλη άποψη. Με τόσους που γνωρίσαμε τόσα χρόνια, το δείγμα νομίζω γίνεται αντιπροσωπευτικό. Οι φίλοι μου μπορεί να είναι φίλοι λόγω του χαρακτήρα, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν γνωρίζουν την ταυτότητά μου. Και αν δεν την κατανοούσαν πρωτύτερα, τώρα την κατανοούν. Αν δεν μπορείς να στηρίξεις την ταυτότητά σου, τότε μην παραπονιέσαι ότι είσαι θύμα ρατσιστικής συμπεριφοράς. Όσο για τα 600 ευρώ είναι στο χέρι του καθενός να τα κάνει περισσότερα. Και δεν σχετιζονται σε καμία περίπτωση με τον ρατσισμό. Μην μπερδεύουμε τα πράγματα. Η κερδοσκοπία, δεν έχει χρώμα και φύλο.
Η Ελληνική κουλτούρα σε αυτά τα θέματα είναι όντως πολύ πίσω Γκόρι, γιατί οι Έλληνες δεν έχουν κανένα βεβαρυμένο αμαρτωλό παρελθόν να ξεπλύνουν. Οι Ελλαδίτες ήρθαν πολύ πρόσφατα σε επαφή με έγχρωμους. Δεν έκαναν δουλεμπόριο οι Έλληνες, ποτέ (το εννοώ το ποτέ), με την μορφή που έκαναν όλοι οι Ευρωπαίοι χωρίς αυτό να αποτελεί πράξη κατακριτέα από την κοινωνία. Δεν έριχναν οι Έλληνες σακιά με δηλητηριασμένο αλεύρι από τα ελικόπτερα στους ιθαγενείς για να τους αφανίσουν (ελικόπτερα ε; δεν μιλάμε για πολύ παλιά). Οι Έλληνες δεν αντιμετώπισαν κανέναν σαν άγριο και κατώτερο. Οι πολιτισμένοι Ευρωπαίοι, κυρίαρχοι των 7 θαλασσών όμως;
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form