Τώρα είναι 09:00 am 14 05 2024

Εφημερις "Ελληνισμος"

Συντονιστής: Νέοι

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό OMORFOS » 00:29 am 07 09 2007

Kαλή μου Αμαρυλλιδα, αφου σε ενοχλει τοσο πολυ το nick μου και το ταυτιζεις με την εξωτερικη εμφανιση, λεγε με ασχημη, γιατι η ομορφια μου, δυστυχως, ειναι μονο εσωτερικη. Εσυ ομως αληθεια τι εισαι ;;;;, μηπως το ποωδες καλλωπιστικο φυτο με μονοετη ανθοφορια! Συγνωμη αλλα βγαζω αυτο το συμπερασμα απο το nick (Amarylis) που εσυ το επελεξες και αναμφιβολα θα σε εκπροσωπει.

Ο σκοπος μου βεβαια, οπως θα χεις καταλαβει, δεν ειναι να σε ταυτισω με φυτο, αλλα ουτε και να κανουμε διαγωνισμο ομορφιας, εαν σε προβληματιζει τοσο πολυ αυτο, ξαναλεω πως το στεμμα ανηκει σ εσενα
Εγω και ολοι οι "συμφορουμιστες" περιμενουμε μια απαντηση στην ερωτηση που σου υπεβαλα, αυτος ειναι ο σκοπος μας. Το να απαντας μεσω π.μ σε κατι το οποιο το ξεκινησες εσυ και ενδιαφερομαστε ολοι μας να μαθουμε, ειναι ασεβεια για ολο το φορουμ και νομιζω οτι προσπαθεις να αποφυγεις την ερωτηση ριχνοντας μας σταχτη στα ματι α. Περιμενουμε λοιπον, ολοι μας, μια διαφωτιστικη και πληρως τεκμηριωμενη απαντηση...

[quote]3. Τι σημαίνει η λέξη «διεφθαρμός» γιατί ομολογώ δεν την έχω καταχωρημένη στο νοητό μου λεξικό;; [quote]

Σε εχουμε συνηθισει να πετας σεπετας σε διαφορετικα υψη, μην πεφτεις λοιπον τοσο χαμηλα οταν δεν εχεις επιχειρηματα. Ορθογραφικα και εκφραστικα λαθη εκ παραδρομης γινονται απ ολους μας. Ειναι, νομιζω, οφθαλμοφανες πως ειναι διαφθορα και συγκεκριμενα πολιτικη. Σ ευχαριστω παντως που το εντοπισες.

Y.Γ:Το σημειο 1. ομολογω πως δεν το καταλαβα, θα σου απαντουσα με μεγαλη μου ευχαριστηση εαν με βοηθουσες καπως στην κατανοηση του.
Άβαταρ μέλους
OMORFOS
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 17:24 pm 26 08 2007
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 23:35 pm 07 09 2007

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μάλλον δεν είσαι συνηθισμένη σε κοπλιμέντα... :lol:
Επειδή έχω βαρεθεί να απαντώ σε κάθε "πρόκληση" δίπλο και τρίπλο βαφτισμένη θα πώ κάτι τελευταίο :
Εφόσον επιλέγετε αυτή την οδό(των χιλιοστών nick) πολλοί από εσάς εδώ μέσα...κάντε το αλλά με τρόπο έξυπνο που να μη σας προδίδει αλλά και να μην προσβάλλει τη δική μας νοημοσύνη
Όμορφη...αν δεν κάνω λάθος καταχωρήθηκες στον κατάλογο των μελών του φόρουμ μόλις στις 26/08/2007 και πρόλαβες να δείς σε τί ύψη κινείται ο καθένας μας αλλά κύριως τί αποδεικνύει και τί αντιπροσωπεύει. Αν όντως δεν είσαι άτομο "γνωστό στην πιάτσα" σου αξίζουν συγχαρητήρια!!!!Το να μας παρακολουθούσες καιρό δεν μου λέει κάτι γιατί αν όντως ίσχυε θα είχες δίψα να απαντήσεις σε πολλά θέματα κ όχι να προσβάλλεις κ να επιτεθείς σε ένα συγκεκριμένο άτομο με το καλημέρα!

Εγω και ολοι οι "συμφορουμιστες" περιμενουμε μια απαντηση στην ερωτηση που σου υπεβαλα, αυτος ειναι ο σκοπος μας. Το να απαντας μεσω π.μ σε κατι το οποιο το ξεκινησες εσυ και ενδιαφερομαστε ολοι μας να μαθουμε, ειναι ασεβεια για ολο το φορουμ και νομιζω οτι προσπαθεις να αποφυγεις την ερωτηση ριχνοντας μας σταχτη στα ματι α. Περιμενουμε λοιπον, ολοι μας, μια διαφωτιστικη και πληρως τεκμηριωμενη απαντηση...

Ναι..είμαι ασεβής, και το έχω δηλώσει, ΑΛΛΑ ΜΌΝΟ απέναντι σε άτομα που κινούνται σ'αυτό το μήκος κύματος ενώ δεν διστάζω να εκφράζω την χαρά μου όταν άτομα με εκπλήσσουν ευχάριστα, όταν άτομα αποδεσμευμένα από κολλήματα δεν αρνούνται να αποκαλύψουν και την άλλη όψη του νομίσματος ακόμη και αν δεν συμφωνούν μ'αυτή.
Και δεν κατάλαβα...δίνουμε μήπως προαγωγικές εξετάσεις και μας υπαγορεύεις το είδος των απαντήσεων για να περάσουμε την τάξη;;;Αν είναι να σε προτείνουμε για συντονίστρια!
Να σου υπενθυμίσω, ωστόσο, οτι εξετάσεις ήθους δίνουμε καθημερινώς ακόμη και εδώ...στο φόρουμ...γιατί οι άνθρωποι μας καταλαβαίνουν...
Εσυ ομως αληθεια τι εισαι ;;;;, μηπως το ποωδες καλλωπιστικο φυτο με μονοετη ανθοφορια! Συγνωμη αλλα βγαζω αυτο το συμπερασμα απο το nick (Amarylis) που εσυ το επελεξες και αναμφιβολα θα σε εκπροσωπει.

Το Amarylis το χρησιμοποιώ για αντιπερισπασμό...στην πραγματικότητα είμαι ένα υβρίδιο μεταξύ τσουκνίδας και κάκτου!!!!
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό lazos » 10:06 am 08 09 2007

AMARYLIS έγραψε:Το Amarylis το χρησιμοποιώ για αντιπερισπασμό...στην πραγματικότητα είμαι ένα υβρίδιο μεταξύ τσουκνίδας και κάκτου!!!!


Αγκάθια που τσουκνίζουν. Μοναδική γυναίκα
:conf: :conf: :conf: :conf:
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 02:30 am 11 09 2007

Αγγελος έγραψε:"Αρκετά χρήματα" εχει διαφημίσεις- πωλήσεις ? Από που είναι τα χρηματα....)


Διανεμεται δωρεαν και εχει πολυ αστειες καταχωρησεις για να ειναι τα μοναδικα εσοδα. Προφανως χρηματοδοτειται απο τον Καραθανο για να τον διαφημιζει και να βριζει τους αντιπαλους του (ολους δηλαδη τους ΒΗ μαζι με τους συλλογους τους κλπ)

Αγγελος έγραψε:"Ακριβό χαρτί " ---> που εκτυπώνεται ?


Δε ξερω και δεν εχει σημασια σε ποιο τυπογραφειο

Αγγελος έγραψε:Και μια παράκληση όποιος έχει ένα φύλλο ας το ανεβάσει να δούμε ένα πρωτοσέλιδο ...( μεγάλη ανάλυση αν είναι δυνατόν)

Δεν χανεις τιποτα. Δεν θα τη διαβασεις (εκτος και αν εισαι σε καραβι η στη φυλακη και δεν εχει κανενα αλλο εντυπο)
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Αγγελος » 18:27 pm 11 09 2007

Λαζαρος έγραψε:Δε ξερω και δεν εχει σημασια σε ποιο τυπογραφειο



Εχει ... εχει...
Αγγελος
 

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 19:27 pm 12 09 2007

Αγγελος έγραψε:Εχει ... εχει...

Για να το λες κατι θα ξερεις, αλλα πες το μας και σε μας να το μαθουμε.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Βανα » 00:58 am 13 09 2007

Ενα απο τα βιβλια που διαβασα αυτο το καλοκαιρι ηταν το "Εγκαταλειψη". Σκοπος μου βεβαια δεν ειναι να σχολιασω το βιβλιο, ισως καποια στιγμη το κανω στην αναλογη θ.ενοτητα, αλλα να εκφρασω την ακολουθη απορια: Τι σχεση ειχε/εχει ο Ελληνισμος με τον Πυρρο, την Αφυπνηση, το Δικαιωμα και τον Αδεσμευτο ; Eιναι και αυτες εφημεριδες που δεν γνωριζω κατα ποσο συνεχιζουν να εκδιδονται ακομη.
Οποιος μπορει να μας απαντησει ας το κανει, ισως οι "πρεσβυτεροι" να γνωριζετε περισσοτερα πραγματα.
Thnx εκ των προτερων!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό MIKE » 11:50 am 13 09 2007

Στο τελευταίο φύλλο της η εφημερίδα αυτή στην πρώτη σελίδα γράφει ( δεν ξέρω αν το συνηθίζει, πρώτη φορά την επιασα στα χέρια μου και δεν σκοπεύω να το ξανακάνω ) :


"ο Ελληνισμός είναι ένα ελέυθερο βήμα υπερήφανης Εθνικής σκέψης και φρουρός Ιστορικής Αλήθειας για τον Βορειοηπειρωτικό Ελληνισμό.Στηρίξτε τον"

Για πείτε μου γιατί θα τρελαθώ , απο που ξεφύτρωσε αυτός και τι είναι αυτά που λέει.
MIKE
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 22:25 pm 08 09 2007
Τοποθεσία: ΜΕΜΟΡΑΧΗ - ΡΙΖΑ - ΘΕΟΛΟΓΟ

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 14:14 pm 13 09 2007

Κοινός παρανομαστής των εφημερίδων αυτών, φαντάζομαι, είναι το ελεύθερο "δημοσιογραφικό πεδίο" που έχουν αφήσει κατά καιρούς στο συγγραφέα του εν λόγω βιβλίου. :) Κοινώς...αποτέλεσαν ένα παράθυρο απ'όπου θα μπορούσε να ακουστεί η φωνή του.Δεν είναι όμως μόνο αυτό.Κατά βάθος είχαν και παραπλήσιο ιδεολογικό υπόβαθρο και σε κάποιες περιπτώσεις τους ίδιους υποκινητές.Βέβαια κάποιες εξ αυτών, αν δεν με απατά η μνήμη μου, δεν εκδίδονται πλέον. Επρόκειτο για "πυροτεχνήματα" που έσβησαν μόλις οι "ενοχλημένοι" κατέπνιξαν τα αντίστοιχα κινήματα που οι εφημερίδες αυτές αντιπροσώπευαν(πχ. η Πύρρος).
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Α.Η.1914 » 17:06 pm 13 09 2007

Δεν ξέρω τι γράφετε εσείς...
Εγώ, εκτός από την καταδικαστέα σαφώς, υποστήριξη της εφημερίδας σε πολιτικό-ους δεν βλέπω κάτι άλλο άσχημο... Άλλωστε όλες οι εφημερίδες υποστηρίζουν κάποιους! Και μην μου πείτε όχι...

Στην εφημερίδα, λοιπόν, βλέπω πολύ αξιόλογα ιστορικά, πατριωτικά, εθνολογικά θέματα και κάποια προπαγανδιστικά θέματα, τα οποία είναι σαφώς λιγότερα...

Όμως ο καθένας κρίνει όπως θέλει... Και αν θέλει ας μην την διαβάζει!
Εγώ που την διαβάζω, δεν το κάνω όμως επειδή συμφωνώ με τις πολιτικές θέσεις και πεποιθήσεις της εφημερίδας!
Άβαταρ μέλους
Α.Η.1914
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 00:07 am 16 01 2007

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Αγγελος » 23:36 pm 13 09 2007

Α.Η.1914 έγραψε:Δεν ξέρω τι γράφετε εσείς...

Tην γνώμη μας μόνο
Α.Η.1914 έγραψε:όλες οι εφημερίδες υποστηρίζουν κάποιους! Και μην μου πείτε όχι...

Συμφωνώ
Α.Η.1914 έγραψε:Στην εφημερίδα, λοιπόν, βλέπω πολύ αξιόλογα ιστορικά, πατριωτικά, εθνολογικά

Και οικονομικά μια φίλη μου γράφει..
Α.Η.1914 έγραψε:Όμως ο καθένας κρίνει όπως θέλει... Και αν θέλει ας μην την διαβάζει!

Αυτονόητα πράγματα

Κανείς δεν απαγορεύει να την διαβάζεις ευτυχώς δημοκρατία έχουμε
Αγγελος
 

Re: Εφημερις "Ελληνισμος"

Δημοσίευσηαπό Νεολαια » 10:24 am 14 09 2007

Το όλο θέμα κάπου έχει κουράσει.Ακούστηκαν όλες οι γνώμες.Τα συμπεράσματα δικά σας.
Άβαταρ μέλους
Νεολαια
Site Owner
Site Owner
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 17:50 pm 23 12 2005

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Δημοσιεύματα για Θέματα που μας Αφορούν

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Login Form