Τώρα είναι 12:03 pm 28 03 2024

Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Συντονιστής: Νέοι

Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό DRAKOS1 » 20:21 pm 22 04 2009

Εν όψει των εθνικών εκλογών που θα διεξαχθούν στην Αλβανία στις 28/06/2009, το Σοσιαλιστικό Κόμμα της Αλβανίας σε συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ, έχει ανοίξει Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες που ζουν στην περιοχής της Αττικής.

Με την πεποίθηση ότι ο εκδημοκρατισμός και η Ευρωπαϊκή προοπτική της Αλβανίας δεν μπορούν να ολοκληρωθούν χωρίς την συμμετοχή των περίπου 800 χιλιάδων συμπατριωτών μας που ζουν στην Ελλάδα, Σας καλούμε να ενώσουμε τις δυνάμεις μας εν όψει των επικείμενων εκλογών της 28ης Ιουνίου.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στην παρακάτω διεύθυνση:

Σοσιαλιστικό Κόμμα Αλβανίας
Παράρτημα Αττικής, Ελλάδα
Οδός Βαλτετσίου 29, Αθήνα
Τηλ.: 210-3896319, 6957476637
Fαξ.: 210-3896418
E-mail: ps.al.ingreece(at))gmail.com
Συντονιστής Φατός Μάλαϊ'
http://www.diavatirio.net/diavat/news.php?extend.4076
Για να ανάψουν λίγο τα αίματα!Εμπρός του Τάβου και τού Τσίπα παληκαρια...
Άβαταρ μέλους
DRAKOS1
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 21:32 pm 26 01 2009

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό keravnios » 11:25 am 23 04 2009

Αν δεν βοηθήσουμε το αδερφό κόμα, ποιόν θα βοηθήσουμε;
Είπα και εγώ τόσο ενδιαφέρον ξαφνικά από το πασοκ είναι κάπως περίεργο..
όλα έχουν την λογική τους εξήγηση τελικά.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό DRAKOS1 » 14:46 pm 23 04 2009

ΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!
Μην ξυπνησουμε τους νεολαίους Βορειοηπειρώτες σοσιαλιστές!!!
Τι έγινε τρέξατε ολοι στην Βαλτετσίου να επανδρώσετε το γραφείο;
Άβαταρ μέλους
DRAKOS1
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 21:32 pm 26 01 2009

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 21:06 pm 23 04 2009

DRAKOS1 έγραψε:Εν όψει των εθνικών εκλογών που θα διεξαχθούν στην Αλβανία στις 28/06/2009, το Σοσιαλιστικό Κόμμα της Αλβανίας σε συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ, έχει ανοίξει Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες που ζουν στην περιοχής της Αττικής.


Με ποιο σκεπτικο το τοποθετησες στην ενοτητα "δημοσιευματα για θεματα που μας αφορουν";

Το φορουμ που γραφουμε ολοι ανηκει στη "Νεολαια Βορειοηπειρωτων", το κοινο γνωρισμα της πλειοψηφιας των μελων ειναι η καταγωγη.
Δε γραφουμε ουτε σαν μελη του ΣΚ Αλβανιας, ουτε σαν μελη του Πασοκ αλλα ουτε σαν αλβανοι μεταναστες.
Ειμαι περιεργος να δω ποσο αφορα τα μελη του φορουμ το παραπανω δημοσιευμα.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 23:13 pm 23 04 2009

Ξύλινε ο Δράκος μπορεί να ανέβασε την δημοσίευση γιατί για αυτόν μπορεί να θεωρούμαστε Αλβανοί μετανάστες που ζούμε στην Ελλάδα!!!
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό Rasputin » 00:13 am 24 04 2009

Καταρχάς οι Βορειοηπειρώτες δεν είναι Ρατσιστές, είναι διωκόμενοι και όχι διώκτες, βίωσαν τον ρατσισμό από τον Αλβανικό εθνικό-σοσιαλισμό του Χότζα μέχρι το ’90 και από κέντρα Αλβανικού εθνικισμού από το ’90 μέχρι σήμερα, φυσικά βίωσαν τον ρατσισμό και από ομοεθνείς στην έλευσή τους στην Ελλάδα. Αυτό το τελευταίο πόνεσε πιο πολύ. (Ιδικά για κάποιους σαν εμένα που δεν έχουμε αρχαιοελληνικά χαρακτηριστικά, από ομοϊδεάτες του χρυσαυγήτη Δράκου.)

Στο δια ταύτα, δεν με πειράζει καθόλου όποια κίνηση γίνεται για την καλυτέρευση του βιοτικού επιπέδου των Αλβανών μεταναστών, στην Ελλάδα η οπουδήποτε αλλού. Αντίπαλός μου δεν είναι ο Αλβανός μετανάστης αλλά οι πολιτικές του Αλβανικού κράτους. Συνεργασία ανάμεσα στα κόμματα και μάλιστα στα ομοειδή και ευρωπαϊκά είναι θεμιτή. Κάτι ανάλογο κάνουν σχεδόν όλα. Εδώ και χρόνια. Αυτό που θα εντυπωσιάσει τον ˝κ.˝Δράκο και τους ακολούθους του είναι οι πολιτικές συνεργασίες του κόμματος που στηρίζουν.
Αλλά οι συνεργασίες του ΛΑΟΣ σε επίπεδο Ευρώπης θα είναι θέμα άλλου δημοσιεύματος μου…

Ενώ ο Δήμαρχος Χιμάρας και Πρόεδρος της Ομόνοιας καταδικάζεται από τα Αλβανικά δικαστήρια ο σχισματικός διακινητής των διχασμών, κατά κόσμο τραμπούκος Δράκος (σσ. Υποψήφιος βουλευτής ΛΑΟΣ) καθώς και οι ακόλουθοί του βλέπε κάτι σε Thunder επιλέγει αυτό το θέμα σαν θέμα των ημερών.

Υ.Γ. Και για να μην σε φάει η περιέργεια Mr.Εθνικό-Κοινωνιστή Δράκο ΚΕΑΔ στηρίζω!
Άβαταρ μέλους
Rasputin
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 14:13 pm 15 04 2008

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό papaflessas » 13:00 pm 24 04 2009

Δρακε εχεις μια εμονη να θεωρείς τους Βορειοηπειρωτες μεταναστες..προσπαθείς με συνέπεια να δημιουργείς φτήνες εντυπώσεις παρερμηνευοντας την πραγματικότητα...
Το ξαναείπαμε οι βορειοηπειρωτες δεν ειναι πρόβατα και δεν χρειάζονται για ποιμένα ουτε εσενα, ουτε τον ταβο ουτε τον τσιπα, ουτε τον παπανδρεου , ουτε τον καραμανλή και σε καμια περίπτωση ουτε τον kara tzafer ..για σχολίασε σε μου όμως την γελοία εισηγηση βουλευτή του λαος , ''πηγαμε στο Ηρακλειο και είχαμε μια συναντηση με το σωματειο Βορειοηπειρωτων , οπου μας ζητησαν να τους βγαλουμε αδεια παραμονής'' και αυτη η δηλωση παρακαλω έγινε στη βουλη...πόσο ελάφρυς μπορεiς να γινεσε με τις βαθυστόχαστες πολιτικες σου παρατηρησεις και αναλυσεις αδελφε συν ελληνα? η πολιτικη ωριμοτητα μια και που ασχολεισαι και με τα κοινα προϋποθετει στοιχειωδη κοινωνικη...
όσο για την αβαντα του κεραυνιου στον μεγα δρακο , με αποφατικές ερωτησεις του στυλ : ''σε ποια τσεπη βρισκεται ο ελεφαντας, στην δεξια η την αριστερη'''' με φοβερες απαντησεις όπως: ''οχι βρισκεται στην εσωτερικη του μπουφαν και μετα ετσι εξηγούνται τα παντα '' είναι γοητευτικές αλλά και εκδηλες αφασίας και συγχυσης...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ!
papaflessas
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 20:35 pm 31 01 2009

Re: Γραφείο Ενημέρωσης για τους Αλβανούς μετανάστες .

Δημοσίευσηαπό DRAKOS1 » 14:39 pm 24 04 2009

Η Βορ. Ηπειρος είναι ακόμη Αλβανική επικράτεια και οι Ελληνες κάτοικοί της λοιπόν είναι Αλβανοί πολίτες.
Σας εύχομαι,όχι μόνο σε εσάς αλλα και σε εμένα,να είμαστε μεταναστες και κάποτε να φυγουμε απο εδώ και να γυρίσουμε ΜΟΝΙΜΑ στόν τόπο μας.
Ολα τα Ελληνικά κόμματα έχουν αποφασίσει να στηρίζουν το ΚΕΑΔ.Η συνεργασία προεκλογικως με ομοειδές Αλβανικό κομμα υπονομεύει αυτήν την προσπάθεια.Τό ιδιο έγινε και οταν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΝ έριξαν στο καλάθι των αχρήστων την εισήγηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για την ένταξη της Αλβανίας σε ΝΑΤΟ και ΕΕ και δέν περίμεναν κάποιες υποχωρήσεις απο τους Αλβανούς.Αποτέλεσμα οι καταδίκες στα παιδιά απο την Χειμαρα και στον Β. Μπολάνο.
Πάμε και στα προσωπικά τώρα,υποψήφιος του ΛΑΟΣ μπορεί να ειμαι αλλά ούτε μέλος του είμαι,ούτε επικροτώ όλες του τις επιλογές.Η προσωπική μου άποψη είναι οτι με τους Αλβανούς είμαστε πρωτα ξαδέρφια γι αυτο έχω και φίλους ακόμη και μαλιόκους μουσουλμάνους.Βέβαια μεταξύ μας υπάρχει μπέσα, άγνωστη λέξη σε μερικούς δικούς μας πού γιά μία φορά ακομη θα μπούν στα λεωφορεία της ΟΜΟΝΟΙΑΣ,θα βάλουν και τα παιδιά για το καλοκαίρι μέσα,θα ψηφίσουν PS και στην επιστροφή θα ρωτάνε ''ποιός κερατάς τούς ψήφισε''.
Οσοι βέβαια από εσάς που τυχόν ψηφίζετε PS και επιλέξετε τα πούλμαν της παρτίας για την μεταφορά στην Β.Ηπειρο,
αφιερωμένο εξαιρετικά:

http://www.youtube.com/watch?v=PENLsc-jDt8
Άβαταρ μέλους
DRAKOS1
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 21:32 pm 26 01 2009


Επιστροφή στο Δημοσιεύματα για Θέματα που μας Αφορούν

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 8 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 8 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

Login Form