Τώρα είναι 12:34 pm 28 03 2024

«Διαχρωματική» Ανάλυση των νέων ΒΗ

Συντονιστής: Νέοι

«Διαχρωματική» Ανάλυση των νέων ΒΗ

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 10:25 am 16 10 2006

Κώδικας: Επιλογή όλων
Το δημοψηφισμα καταργηθηκε απο τον support


Η ιδέα γι' αυτή την δημοσκόπηση μου ήρθε όπως θα φαντάζεστε από το κλίμα των τοπικών εκλογών και το αντίστοιχο κλίμα των ελληνικών πανεπιστημίων που πολλοί απο εμάς έχουμε βίώσει και βιώνουμε. Επίσης νομίζω οτι θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον γιατί είναι ανώνυμη και θα δείξει ενδεικτικά που κινούμαστε γενικά ιδεολογικά και πολιτικά.
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 13:27 pm 16 10 2006

Φίλε Νovus δεν είμαι τίποτα απ' όλα αυτά και πραγματικά και ούτε θέλω ποτέ να γίνω, οι καιροί αλλάζουν και τα παιχνίδια των χρωμάτων έχουν ολοκληρώσει το κύκλο τους, πόσο μάλλον για μας που είμαστε τα θύματα αυτού του παιχνιδιού και κινδυνεύουμε να γίνουμε για άλλη μια φορά.

Η αλήθεια είναι ότι νευριάζω με κάποια παιδιά μας που ακόμα δεν έχουν ούτε δικαίωμα ψήφου και τρέχουν να κομματικοποιηθούν και να μετατραπούν σε κομματουποστηριχτές (η άλλη λέξη που χρησιμοποιείται σ’ αυτές τις περιπτώσεις δεν μ’ αρέσει καθόλου). Και το αστείο είναι πως αυτά τα άτομα αντί να είναι στη πρώτη γραμμή διεκδίκησης της ελληνικής υπηκοότητας και της συσπείρωσης των ΒΗ/ων, συνήθως είναι αυτά που στο όνομα της κομματικής τους ταυτότητας σπέρνουν την δυχόνια και την έριδα μεταξύ μας. Κατά τη γνώμη μου τέτοιου είδους γκάλοπ δεν έχουν θέση σ’ αυτή την ιστοσελίδα. Τα παιδιά της ΝεΒ ας κρίνουν και ας αποφασίσουν αν θέλουν να χρησιμοποιείται αυτός ο δικτυακός τόπος για πολιτικές δημοσκοπήσεις.
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό lazos » 17:25 pm 16 10 2006

Απεμπλουτισμένος ασπρόμαυρος.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό akisp » 21:34 pm 16 10 2006

Βορειοηπειρωτες;

Το δημοψηφισμα το ακυρωσαμε.
Οπως ακυρωσαμε για λιγο στην Κλαθμωνος το περιπτερο υποψηφιου δημαρχου στην διαρκεια της πορειας.

Εχετε να προσθεσετε κατι σαν νεοι βορειοηπειρωτες καλως.
Αν εχετε να προσθεσετε πολλα ως δεμενοι σε αρματα ελλαδιτικων παραταξεων, ευχαριστουμε δεν θα παρουμε.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό keravnios » 23:27 pm 16 10 2006

ωραίος ο support ναζί χουντικός φασίστας. Γιατί φίλε σαπόρτ δεν αφήνεις να εκφραστούν τα παιδιά ελεύθερα; τι σε ενοχλεί ακριβώς; ή καλύτερα τι σε φοβίζει; πολλά μπορεί να περάσουν από το μυαλό κάποιου όταν παίρνεις τέτοιες αποφάσεις...

από πότε η πολιτκή του φόρουμ είναι να μην αφήνουμε απόψεις αντίθετες με την δική μας να εκφράζονται;

Όλα τα παραπάνω βέβαια ΄χωρίς να διαφωνώ σε τίποτα ούτε με σένα ούτε με την μελίνα όσον αφορά την προτίμησή σας η οποία έγινε σαφής έστω και αν διαγράψατε την δημοσκόπιση.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Οχι φιλε συνεργατης του Μακη ειμαι

Δημοσίευσηαπό akisp » 23:59 pm 16 10 2006

Ναι φοβαμαι αλλα οχι αυτο που νομιζετε.
Φοβαμαι πως εχουμε μαθει - μας εχουνε μαθει να σκεφτομαστε ελλαδιτικα.
Και ελλαδιτικα τα τελευταια χρονια σημαινει:
Εχουμε βαλει πωλητηριο σε οτι θυμιζει Ελλαδα

Κεραυνια εσυ και οι υπολοιποι νεοι βορειοηπειρωτες γνωριζεται καποια φοιτητικη μας οργανωση;

Εγω γνωριζω μια που ιδρυσε ο κ......ς και στη συνεχεια
αναλαβανε, λενε οι ιδιοι, δικα μας παιδια.

Μπορω να επαληθευσω οτι τα παιδια ειναι δικοι μας ,γνησιοι
βορειοηπειρωτες, δεν γνωριζω ομως το εργο τους.
Εκτος απο 2 -3 παρτυ που οργανωσαν προσφατα.

Εσεις τη γνωριζετε γι αυτην;

Μιλαμε για την Ε.Σ.Ε.Σ.Β.Η:
Εκπολιτιστικος συλλογος ελληνων σπουδαστων Βορειου Ηπειρου.

Γιατί φίλε σαπόρτ δεν αφήνεις να εκφραστούν τα παιδιά ελεύθερα; τι σε ενοχλεί ακριβώς; ή καλύτερα τι σε φοβίζει;

Αντιστοιχα υπαρχει μια ερωτηση για σενα φιλε.
Γιατι οι ιστοσελιδες που υποστηριζεις-δημιουργεις δεν εχουν καποια συνδεση(link) με τις υπολοιπες ιστοσελιδες του χωρου μας;
τεχνικες δυσκολιες;

##Εγινε ορθγραφικη διορθωση. Ευχαριστουμε το Λαζαρο για την υποδειξη##
Τελευταία επεξεργασία από akisp και 10:35 am 17 10 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Re: Οχι φιλε συνεργατης του Μακη ειμαι

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 04:08 am 17 10 2006

support έγραψε:Ναι φοβαμε αλλα οχι αυτο που νομιζετε.
Φοβαμε

Γενικως ειναι απαραδεκτη συμπεριφορα να αποφασιζεις πως πρεπει να εκφραζονται και να συμπεριφερονται οι Β/Η. Και μια και τα γκρικλις δεν σου αρεσουν τοτε πρεπει να γραφεις σωστα ελληνικα. Το "φοβαμαι" γραφεται με ¨αι"
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό keravnios » 11:08 am 17 10 2006

φίλε σαπόρτ μάλλον δεν πιάνεις το νόημα των όσων γράφω.
Συμφωνώ απόλυτα είπα με εσένα και την Μελίνα κατά τα άλλα. Αυτό με το οποίο διαφωνώ ειναι να κρύβουμε πράγματα. Εγώ θα ήθελα να δώ τις προτιμήσεις των άλλων, αν άφηνες την ψηφοφορία που ξέρεις μπορεί κανεις να μην ψήφιζε το οποίο θα ήταν υπέροχο. Από την άλλη μπορεί όλοι να ψήφιζαν κάποιο από τα ελληνικά κόμματα. Και πάλι θα ήθελα να δω μεχρι που φτάνουμε.. είναι τόσο απλό. Και αναδιαρθρώνω την ερώτηση: Φοβάσαι οτι θα απογοητευθείς από τις απαντήσεις; γιατί εγώ αυτό φοβάμαι.

Όσο για τις σελίδες και τα λινκς η αναφορά σου είναι τελείως άτοπη
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 11:43 am 17 10 2006

support νομίζω ότι δε σκέφτεστε με ανοιχτό μυαλό εκεί στη νεολαία. Στην αγωνία σας, μη σας «κολλήσουν» πράγματα ή σας σχετίσουν με κάποιους, έχετε γίνει μονόπλευροι και εσωστρεφής. Σας δικαιολογώ γι' αυτό αλλά το θέμα είναι να μην γίνει αυτό παγίδα για σας. Τι σχέση έχει η δημοσκόπηση με παρατάξεις, ελλαδίτες κτλ κτλ. Κρυβόμαστε δηλαδή πίσω από δάχτυλό μας και αποφεύγουμε να δούμε την πραγματικότητα. Αφού αυτά καλώς ή κακώς υπάρχουν, γιατί να μην ξέρουμε και πως διαρθρώνονται και κατ' επέκταση τι επιφυλάσσει το μέλλον. Στην τελική ανώνυμη είναι και για να τα λέμε όλα, ξέρω ότι στη νεολαία υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρξουν «χρωματισμένα» άτομα. Πώς λοιπόν αυτό «επιτρέπεται» και η δημοσκόπηση όχι;

Υποτίθεται ότι το forum λειτουργεί για θέματα που άπτονται του ενδιαφέροντός μας και αυτό είναι ένα όπως φαίνεται από τις δημοσιεύσεις. Γιατί λοιπόν άλλα τα «φιμώνετε» αλλάζοντας το κριτήριό σας και άλλα τα αφήνετε;

keravnia μαζί σου!
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gori » 16:30 pm 17 10 2006

keravnia έγραψε:Εγώ θα ήθελα να δώ τις προτιμήσεις των άλλων, αν άφηνες την ψηφοφορία που ξέρεις μπορεί κανεις να μην ψήφιζε το οποίο θα ήταν υπέροχο. Από την άλλη μπορεί όλοι να ψήφιζαν κάποιο από τα ελληνικά κόμματα. Και πάλι θα ήθελα να δω μεχρι που φτάνουμε.. είναι τόσο απλό. Και αναδιαρθρώνω την ερώτηση: Φοβάσαι οτι θα απογοητευθείς από τις απαντήσεις; γιατί εγώ αυτό φοβάμαι.


........... Αλλοι παλι μπορει να ψηφιζανε την παραταξη του κ.Καρατζαφερη ..... ε Κεραβνια, τι λες ;;;
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Μπατζακης » 17:51 pm 17 10 2006

Novus Ordo Seclorum, εγραψε:

...ξέρω ότι στη νεολαία υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρξουν «χρωματισμένα» άτομα. Πώς λοιπόν αυτό «επιτρέπεται» και η δημοσκόπηση όχι; ....




Λυπάμαι, ειλικρινά αφάνταστα, για σένα...
Ποτέ, μα ποτέ η Νεολαία Βορειοηπειρωτών δεν άφησε ούτε μια μικρή οπή, πολιτικού χρωματισμού, ποτέ μα ποτέ δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο προς τα έξω, αλλά αντιθέτως αυτό που πάντα μας διεκρινε από όλες τις αλλες οργανώσεις ήταν το αντιθετο απο αυτό που έγραψες παραπάνω.Σε προκαλώ να αποδείξεις τα παραπάνω σου λόγια....
Λυπάμαι και νιώθω εξοργισμένος με την κουτοπονηρη σκέψη σου.
Αλλά δυστυχώς οι προθέσεις σου φάνηκαν από το πρώτο σου δημοσιευμα στο Φορουμ...
Λάσπη στη Νεολαια...γιατι κατι άλλο δεν μπορείτε να κάνετε ουτε εσύ, αλλα ουτε και οι άλλοι που προσπαθούν με αυτον τον τροπο.
Μπατζακης
 

Re: Οχι φιλε συνεργατης του Μακη ειμαι

Δημοσίευσηαπό Βανα » 00:48 am 18 10 2006

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε: Και μια και τα γκρικλις δεν σου αρεσουν τοτε πρεπει να γραφεις σωστα ελληνικα. Το "φοβαμαι" γραφεται με ¨αι"


Ελα βρε Λαζαρε, τροπος ειναι αυτος να επιτηθεσαι σε καποιον!
Τι σημαινει "δεν σου αρεσουν τα γκρικλις"... :?: :?: :?:
Ελληνικους χαρακτηρες πρεπει να χρησιμοποιουμε..., δηλαδη δεν ειναι θεμα αρεσκειας ή δυσαρεσκειας!!!!
Ειναι θεμα εθνικης καταγωγης, κουλτουρας, ηθη εθιμων ....κ.ά!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:04 am 18 10 2006

ΜΠΑΤΖΑΚΗΣ έγραψε:
Λυπάμαι και νιώθω εξοργισμένος με την κουτοπονηρη σκέψη σου.




Το να σαι κουτοπονηρος ειναι οτι χειροτερο....ειναι προτιμοτερο να σαι :roll: :roll: :roll: , γιατι το καταλαβαινουν ολοι το καταλαβαινεις κ εσυ κ στο τελος συμβιβαζεσαι! Αλλωστε τιποτα δεν ειναι ντροπη...! Το να σαι ομως κουτοπονησος, ειναι σαν να ζεις με ψευδαισθησεις γιατι, ενω αρχιζουν να σε δουλευουν ολοι γι αυτο που εισαι, εσυ νομιζεις οτι εισαι ξυπνιος :lol: :lol: :lol:
Αλλα το ξυπνιο σπουργητακι απο τη μυτη πιανεται....!

Αυτα τα ολιγα...απο μια ξανθια! :wink:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό keravnios » 09:28 am 18 10 2006

Δεν γνωρίζω κανέναν σας προσωπικά και δεν μπορώ να έχω άποψη πέραν των όσων διαβάζω. Δεν νομίζω Βάνα και Μπατζάκη, ότι κάποιος έβαλε κατά της Νε.Β Άλλο η Νε.Β. ως οργανισμός και άλλο η νεολαία που είναι το σύνολο των νέων βορειοηπειρωτών είτε είναι μέλη της Νε.Β είτε όχι. Αν η Νε.Β δεν έχει κομματικό χρωματισμό, αυτό δεν σημαίνει ότι σε προσωπικό επίπεδο τα μέλη δεν μπορούν να υποστηρίξουν κάποιο κόμμα, έστω και αθόρυβα ή να μην επιθυμούν να έρθει κάποιο κόμμα στην εξουσία. Όπως το βλέπω εγώ που ξαναλέω δεν γνωρίζω κανέναν μάλλον άδικα επιτίθεστε εκτός αν εγώ δεν είμαι καν κουτοπόνηρος αλλά απλά κουτός και μου διαφεύγουν πράγματα.

Αυτό που δεν λέτε να καταλάβετε είναι πως ενώ κάποιος συμφωνεί μαζί σας, πως δεν πρέπει να είμαστε χρωματισμένοι διαφωνεί στις μεθόδους. Μεσα στις αρχές των Ηπειρωτών είναι και η δημοκρατία. έτσι δείχνετε ότι όποτε σας βολεύει την στέλνετε για έναν κοντινό περίπατο. Λογοκρισία στις βρισιές και τις απολίτιστες επιθέσεις να την δεχθώ. λογοκρισία στις ιδέες όμως είναι απαράδεκτη για έναν οργανισμό που θέλει να εκπροσωπεί τους νέους βορειοΗπειρώτες. Θεωρείτε την Νε.Β δικη σας και οργανισμό που πρέπει να προστατευθεί από κάθε εξωτερικό μικρόβιο; καλά κάνετε, προσέξτε όμως μην κλειστείτε στο καβούκι σας και χάσετε κάθε επαφή με τον έξω κόσμο μέχρι να εξαφανιστείτε. (Το τελευταίο σχόλιο δεν είναι κακόβουλο, συμβουλή είναι και μιλώ εκ πείρας)

Γκόρι το περιεχόμενο της απάντησής σου δεν νομίζω ότι επιδέχεται σχολιασμό. Το γεγονός ότι έγραψες κάτι τελείως ανούσιο με μοναδικό σκοπό να προκαλέσεις έμένα όμως, μάλλον δείχνει ότι έχεις κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα. Εκτός αν δεν το θεωρείς ανούσιο αυτό που έγραψες οπότε μάλλον έχεις πρόβλημα έκφρασης και έκθεσης. Θα σου συνηστούσα σε αυτήν την περιπτωση "Σκέφτομαι και γράφω" Β' Δημοτικού
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 10:51 am 18 10 2006

ΜΠΑΤΖΑΚΗΣ έγραψε:Novus Ordo Seclorum, εγραψε:

...ξέρω ότι στη νεολαία υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρξουν «χρωματισμένα» άτομα. Πώς λοιπόν αυτό «επιτρέπεται» και η δημοσκόπηση όχι; ....




Λυπάμαι, ειλικρινά αφάνταστα, για σένα...
Ποτέ, μα ποτέ η Νεολαία Βορειοηπειρωτών δεν άφησε ούτε μια μικρή οπή, πολιτικού χρωματισμού, ποτέ μα ποτέ δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο προς τα έξω, αλλά αντιθέτως αυτό που πάντα μας διεκρινε από όλες τις αλλες οργανώσεις ήταν το αντιθετο απο αυτό που έγραψες παραπάνω.Σε προκαλώ να αποδείξεις τα παραπάνω σου λόγια....
Λυπάμαι και νιώθω εξοργισμένος με την κουτοπονηρη σκέψη σου.
Αλλά δυστυχώς οι προθέσεις σου φάνηκαν από το πρώτο σου δημοσιευμα στο Φορουμ...
Λάσπη στη Νεολαια...γιατι κατι άλλο δεν μπορείτε να κάνετε ουτε εσύ, αλλα ουτε και οι άλλοι που προσπαθούν με αυτον τον τροπο.


Αξιότιμε κ. ΜΠΑΤΖΑΚΗ μάλλον είσαι κ συ ένας από τους πολλούς που ξέρουν να διαβάζουν αλλά όχι να κατανοούν και να αντιλαμβάνονται! Έγραψα «χρωματισμένα» άτομα και όχι «χρωματισμένη» ΝΕΟΛΑΙΑ!

Μη λυπάσαι για μένα! Τον έχω βρει το δρόμο μου...

Δεν χρειάζεται να αποδείξω κάτι σ' εσένα. Έχω γνωρίσει άτομα που ήταν στην ΝΕΟΛΑΙΑ και γνωρίζω πως σχετίζονται με πολιτικά «χρώματα». Δεν τους κατηγορώ για κάτι, απλά πρέπει όλοι οι νεολαίοι να γνωρίζουν το πολιτικό παρελθόν των «ηγετών» τους.

Ξέρεις τα θέματα που δημοσιεύω θέλω να είναι τροφή για σκέψη και με ουσιαστικά ερεθίσματα για συζήτηση και όχι τερτριμένα, ανούσια και «καθημερινά» όπως θα βόλευαν πολλούς!

Η ΝΕΟΛΑΙΑ μπορεί να γίνει όσο εσωστρεφής θέλει... (π.χ. η μικρή συμμετοχή στις πορείες) το «στοίχημα» έχει σημασία ποιος θα το κερδίσει.


ΜΦΧ

Novus Ordo Seclorum
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

πιο στοιχημα;

Δημοσίευσηαπό akisp » 12:25 pm 18 10 2006

προσκληση προς οσους αισθανονται φιμωμενοι
Οσοι επιθυμουν να στησουν κοκορομαχιες βορειοηπειρωτων σε θεματα που
δεν εχουμε προς το παρον καμμια μα καμμια προσβαση, ας επικοινωνησουν μαζι μου.
Θα φροντισω να αποκτησουν το δικο τους διαδικτυακο ιστοτοπο -φορουμ-καφενειο
για να μπορουν να εκφραζονται ελευθερα.

Αν δεν το πραξετε τοτε θα σεβαστειτε αυτους που μας φιλοξενουν.
Και θα προσπαθεισετε να δημιουργεισετε προυποθεσεις γαι κατι καλυτερο,σωστα μαντευω;

Σας παραθετουμε email που στειλαμε σε μελος του φορουμ.

η ερωτηση

Και εγω συμφωνω με ολα οσα λες, αλλα αυτο δεν μας δινει το δικαιωμα να επιβαλλουμε στους αλλους τις αποψεις μας η να διαγραφουμε οσα διαφωνουμε απο ενα φορουμ που εχει σκοπο το διαλογο.


και η απαντηση που δωσαμε

Σκοπος του φορουμ ειναι να αναδειξει τη Βορειο Ηπειρο και τα παιδια της, τους Βορειοηπειρωτες.

Τις κομματικες τους προτιμησεις ας τις αναδειξετε οσοι εχετε να κερδισετε κατι απο αυτο.
Αλλα εδω δεν θα σας παρεχουμε αυτη την δυνατοτητα !


Διαλογος βορειοηπειρωτων ναι ελευθερα, διαλογος ελλαδιτικων κομματικων παραταξεων οχι!
Τοσα αλλα φορα υπαρχουν εδω θα τους φιλοξενησουμε;

Γιναμε γιαννιωτες για χαρη τους και αλλα πολλα, αλλα οπου εμεις μπορουμε θα γινουμε αυτο που ειμαστε.
Θα γινουμε κακοι, οχι αρεστοι σε μερικους, πολλους, το δικαιουμαστε για οσα εχουμε υποστει.

Η φιλοξενια ειναι γνωρισμα και δικο μας.
Γνωριζετε δε πως οταν δεν την σεβονται οι φιλοξενουμενοι μας, ενεργουμε και απανταμε δεοντως.

Το ποσο αδικοι ειμαστε το γνωριζουμε , γνωριζουμε επισης ποσο αδικοι ηταν και ειναι αλλοι εις βαρος μας.

Εδω θα τους τιμησουμε αναλογα με την προσφορα τους απενατι μας, απενατι στους γονεις και τις οικογενειες μας.


support
βορειοηπειρωτης
##Υποδειξεις καλοδεχουμενες.Βελτιωσεις προσδοκιμες##
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό Ελεονώρα » 14:04 pm 18 10 2006

Φίλε Μπατζάκη, μην ανησυχείς δεν μπορεί κανείς να ρίξει λάσπη στη νεολαία, για το μόνο λόγο ότι στέκεται γερά στα πόδια της και ακόμη θέλει πολύ καιρό να κρατήσει δεκανίκια.

Novus, κατηγορείς παιδιά από τη νεολαία ότι είναι πολιτικοποιημένα, θα πρέπει όμως πρώτα να κατηγορήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό και αφού το κάνεις και αναλογιστείς τη ζημιά που έχεις πάθει.......θα καταλάβεις πως δεν πρέπει να κρίνεις και να κατηγορείς άδικα τους άλλους.


Από δημοσιογραφικές μου πληροφορίες κάτι αντίστοιχο που αναφέρεις για τα άλλα παιδιά πληροφορήθηκα κι εγώ για σένα και λυπάμαι........σοβαρά.

Θα σου πω και κάτι, το σούρσιμο και το γλύψινο δε βγάζει πουθένα, το μόνο που κάνει είναι να σκάβει κάποιου το λάκκο βαθιά.

ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ!!!!!
Άβαταρ μέλους
Ελεονώρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 12:39 pm 20 06 2006

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 14:29 pm 18 10 2006

Προσωπικά πιστεύω πως τα υπάρχοντα κόμματα και παρατάξεις δεν έχουν να προσφέρουν τπτ στη σημερινή Ελλάδα, πόσο μάλλον σε μας που δεν είμαστε πολίτες αυτής της χώρας.
Επίσης, ούτε οι διαχωρισμοί δεξιών και αριστερών έχουν καμία αξία διότι ζούμε σε μια άλλη εποχή, οπού τα πάντα έχουν εξισωθεί ακόμα και η ακροαριστερά με την ακροδεξιά.
Όταν λοιπόν παγκοσμίως οι πολιτικές δυνάμεις που κυριαρχούν εκλογικά (άρα εκφράζουν τις τάσεις της κοινωνίας) κινούνται στο χώρο του κέντρου, όταν πια βλέπουμε ότι οι κοινωνίες δεν ζητούν πολιτικούς ηγέτες αλλά καλούς διαχειριστές... εμείς τι ψάχνουμε άραγε? Γιατί γυρίζουμε πίσω?

Μέχρι σήμερα η ανάμειξη χρωματισμένων ατόμων στα κοινά της ΒΗ μόνο κακό έχει κάνει, ακόμα και όταν αυτά τα άτομα είχαν αγνές προθέσεις.

Όσο για την ΝεΒ όπως μέχρι σήμερα τα πολιτικά πιστεύω του καθενός μένουν έξω από τις εκδηλώσεις της, έτσι και πρέπει να συνεχίσει...

Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει ... όταν συμμετέχει όμως σε μια τέτοια οργάνωση οφείλει να είναι άχρωμος σε ότι αφορά την δράση της οργάνωσης... έξω απ' αυτήν μπορεί να εκφραστεί όπως θέλει.

Όσο για την δημοσκόπηση, θεωρώ πως οποιαδήποτε προσπάθεια σφυγμομέτρησης των πολιτικών τάσεων των ΒΗ μόνο βλαπτική μπορεί να είναι για τους ίδιους, διότι όπως καλά αντιλαμβάνεστε ένας από τους σοβαρότερους λόγους που τόσο καιρό δεν έχουμε γίνει πολίτες αυτής της χώρας είναι ο φόβος ότι η συμμετοχή μας στις εκλογές μπορεί να φέρει πολλά απρόοπτα στον πολιτικό κόσμο, με λίγα λόγια η μια παράταξη φοβάται ότι θα στηρίξουμε τους άλλους και για αυτό εναντιώνετει...
Ας μην δώσουμε λοιπόν τροφή στους φόβους τους...
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 17:11 pm 18 10 2006

Ελεονώρα έγραψε:
Novus, κατηγορείς παιδιά από τη νεολαία ότι είναι πολιτικοποιημένα, θα πρέπει όμως πρώτα να κατηγορήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό και αφού το κάνεις και αναλογιστείς τη ζημιά που έχεις πάθει.......θα καταλάβεις πως δεν πρέπει να κρίνεις και να κατηγορείς άδικα τους άλλους.

Από δημοσιογραφικές μου πληροφορίες κάτι αντίστοιχο που αναφέρεις για τα άλλα παιδιά πληροφορήθηκα κι εγώ για σένα και λυπάμαι........σοβαρά.

Θα σου πω και κάτι, το σούρσιμο και το γλύψινο δε βγάζει πουθένα, το μόνο που κάνει είναι να σκάβει κάποιου το λάκκο βαθιά.

ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ!!!!!


Πρώτον φαίνεται ότι είσαι άσχετη με την πολιτική και τις λειτουργίες της από αυτά που γράφεις.

Δεύτερον σαν μεγάλη δημοσιογράφος που είσαι θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι άλλο είναι η πολιτικοποίηση και άλλο η κομματικοποίηση. Οπότε άνοιξε κανένα λεξικό! Δεν κατηγόρησα κανένα, απλά θα πρέπει να ξέρουμε ποιος είναι τι για να μπορούμε να κρίνουμε τις ενέργειές του.

Τρίτον οι «αξιόπιστες» δημοσιογραφικές σου πληροφορίες δεν είναι παρά το προϊόν της δική σου φαντασίας. Και σε προκαλώ να δείξεις στοιχεία και γεγονότα ΑΝ έχεις

Τέλος τις συμβουλές σου μάλλον θα πρέπει να τις λες μπροστά στον καθρέθτη σου!

ΚΡΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

melina συμφωνώ μαζί σου εκτός από την τελευταία παράγραφο που σηκώνει πολύ και μεγάλη συζήτηση...
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οχι φιλε συνεργατης του Μακη ειμαι

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 01:54 am 19 10 2006

Bana έγραψε:
ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε: Και μια και τα γκρικλις δεν σου αρεσουν τοτε πρεπει να γραφεις σωστα ελληνικα. Το "φοβαμαι" γραφεται με ¨αι"


Ελα βρε Λαζαρε, τροπος ειναι αυτος να επιτηθεσαι σε καποιον!
Τι σημαινει "δεν σου αρεσουν τα γκρικλις"... :?: :?: :?:
Ελληνικους χαρακτηρες πρεπει να χρησιμοποιουμε..., δηλαδη δεν ειναι θεμα αρεσκειας ή δυσαρεσκειας!!!!
Ειναι θεμα εθνικης καταγωγης, κουλτουρας, ηθη εθιμων ....κ.ά!

Εγω δεν γραφω ποτε με γκρικλις στο φορουμ και μου αρεσουν οι υποδειξεις που μπορουν να με βελτιωσουν. Με εκνευριζει ο φασισμος και ο ετσιθελισμος οσο δεν μπορεις να φανταστεις. Όσο για την υποδειξη στην ορθογραφια δεν ηταν επιθεση αλλα κανονικη υποδειξη, οτι για να γραφουμε σωστα ελληνικα δεν αρκει να χρησιμοποιηουμε το σωστο αλφαβητο, αλλα να βαζουμε και τα σωστα γραμματα. Με αυτο εννοω οτι αν μπουν κανονες γραφης τοτε οπωσδηποτε πρεπει να εχει προτεραιοτητα η ορθογραφια, αν θελουμε να τιμησουμε τη γλωσσα μας. Και δεν ειναι δυσκολο αν γραφουμε διπλα σε ενα λεξικο για καμποσο καιρο και παραλληλα να κανουμε και εξασκηση πολυ ωφελιμη
Συμφωνω και εγω οτι δεν πρεπει να γραφουμε με ξενο αλφαβητο και το δηλωνω και συμφωνω που μπηκε ως ορος στο φορουμ, αλλα πρεπει να μπει και της ορθογραφιας και κυριως να μην γραφει ανορθογραφα ο σαπορτ.
Επισης πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει λογοκρισια σε καμια περιπτωση. Ελεος πια. Δεν υπαρχει καποιος που μπορει να επιβληθει με τετοιο τροπο και εμεις να μην αντιδρασουμε. Δεν ειδα τι εγραψε (δεν προλαβα), αν και ο σαπορτ προσπαθουσε να μου εξηγησει, αλλα καταλαβα οτι ο σαπορτ αποφασισε να το διαγραψει γιατι δεν ειναι συμφωνο με τη γραμμη του κομματος (μου θυμιζει τη ρινία του Χοτζα)
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Επόμενο

Επιστροφή στο Πολιτικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 9 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 9 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Login Form