Τώρα είναι 12:07 pm 28 03 2024

Διαβαζετε βιβλία; Κάνετε ή παίρνετε δώρα βιβλία;

Συντονιστής: Νέοι

Αγαπημενο μου ειδος βιβλίων

Ιστορικά
5
29%
Φαντασίας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Επιστημονικά γενικώς
2
12%
Λογοτεχνικά
6
35%
Ερωτικά
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Διαφορα
1
6%
Μόνο του σχολείου - σχολής / Δεν διαβαζω
3
18%
 
Σύνολο ψήφων : 17

Διαβαζετε βιβλία; Κάνετε ή παίρνετε δώρα βιβλία;

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 00:15 am 29 12 2006

Όσοι από σας διαβάζετε βιβλία κάνετε και λαμβανετε δωρα και βιβλία παρακαλώ να ψηφίσετε τα βιβλία που προτιμάτε. Εγω διαβάζω κυρίως ιστορικά και περισσότερο αρχαίους ιστορικούς. Μου αρέσει όμως και η πεζογραφία - ποίηση σε δευτερη όμως μοίρα. Παρόλα αυτά δεν κάνω δωρα βιβλία ούτε λαμβανω και πιστευω ότι πρέπει να αρχίσω να κανω και τετοια δωρα
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 16:04 pm 31 12 2006

Λαζαρε, δεν θα βγει σωστο αποτελεσμα αο την ψηφοφορια αφου καποιος πρεπει να επιλεξει μονο μια κατηγορια.
Εμενα, γενικως, με ενδιαφερουν τα βιβλια που θα προσθεσουν κατι στις γνωσεις μου ή θα επιρρεασουν τον τροπο με τον οποιο αντιμετωπιζω καποιες καταστασεις.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό xenia » 10:33 am 03 01 2007

Διαβάζω αρκετά!! Προτημώ τα λογοτεχνικά και τα ιστορικά! Κάνω δώρα βιβλία πολύ συχνά, σε άτομα που ξέρω ότι διαβάζουν. Για μένα αγοράζω ιστορικά και εγκυκλοπαίδιες, αλλά γενικά δανείζομαι απο φίλους!
Μην μετανιώνετε για ότι έχετε κάνει αλλά για ότι δεν κάνατε επειδή φοβηθήκατε ή το σκεφθήκατε αρκετά.
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό Ορεστης » 17:32 pm 03 01 2007

Υπαρχουν και αλλα ειδοι βιβλιων...
Διαβασω τακτικα περιπετειες φαντασιας και αραια και που κανενα ημερολογιο οπως και βιβλια προσωπικης βελτιωσης...
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)
Άβαταρ μέλους
Ορεστης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 07:26 am 10 03 2006
Τοποθεσία: pogoni

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 00:19 am 06 01 2007

Διαβάζω γενικώς πολύ και διάφορα είδη βιβλίου οπότε αναγκάσθηκα να ψηφίσω σύμφωνα με τις προτιμήσεις μου το τελευταίο διάστημα. Όσο για δώρα δεν κάνω βιβλία παρά μόνο όταν γνωρίζω ότι το άτομο που απευθύνετε το δώρο είναι πρόθυμο να κάτσει να διαβάσει ένα καλό βιβλίο.
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 00:53 am 27 01 2007

Την τελευταία δεκαετία διαβάζω κυρίως του κλάδου μου αλλά προ δεκαετίας (από μικρό παιδί) έχω διαβάσει πολλά βιβλία λογοτεχνικά (πρώτα παιδική λογοτεχνία και μετά για μεγάλους), ιστορικά, πολιτικά και επιστημονικά.

Τελευταία ξανάπιασα λογοτεχνικό βιβλίο μετά από πάρα πολλά χρόνια (Ντοστογιέφσκι: Έγκλημα και τιμωρία).

Είχα διαβάσει "το άρωμα" πριν από 15 και πλέον χρόνια. Τότε μου είχε κάνει μεγάλη αίσθηση. Τώρα θέλω να το ξαναδιαβάσω και να δω και την ταινία αλλά που χρόνος....

Κάνω δώρα βιβλία πολύ συχνά ιδίως στους συγγενείς και στους φίλους.
Venceremos!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 12:58 pm 08 11 2006
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό Human » 16:33 pm 30 01 2007

Θα ηθελα να κανω δωρο βιβλια αλλα βαριεμαι να παω να ψαξω το καταλληλοτερο για εκεινον/η που προοριζεται...τα ψυριζω/ψειριζω λιγο(οπως και αν γραφεται αυτο...!).Αν και κυριως οι φιλες μου θα εκτιμουσαν κυριως κανα μπλουζακι,καμια σκια,...κτλ :)
Εχω καιρο να διαβασω λογοτεχνικο βιβλιο.Εχω ενα που θελω να το αρχισω εδω και κανα μηνα αλλα ακομη ανεγγιχτο ειναι εκει στο κομοδινο.
Ειναι ολοκληρη ιεροτελεστια το διαβασμα ενος βιβλιου..θελει το καταλληλο περιβαλλον και συνθηκες..πλαθεις εικονες.το παρατραβηξα! :lol: γεια!
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W


Επιστροφή στο Βιβλια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 7 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 7 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Login Form