Τώρα είναι 12:33 pm 28 03 2024

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Η ανάρτηση θέματος στην παρούσα ενότητα θα γίνεται μόνον κατόπιν ενημέρωσης των διαχειριστών.

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό ilias » 13:24 pm 21 12 2007

Εγώ τελικά πιστεύω πως καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς μερικές φορές ....
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό dropolitissa » 13:49 pm 21 12 2007

Ας επέλθει, επιτέλους, η ΚΑΘΑΡΣΙΣ!!!!!!!


ΚΑΘΑΡΣΙΣ
Βέβαια. Έπρεπε να σκύψω μπροστά στον ένα και, χαϊδεύοντας ηδονικά το μαύρο σεβιότ- παφ, παφ, παφ, παφ -, «έχετε λίγη σκόνη» να είπω «κύριε Άλφα». Ύστερα έπρεπε να περιμένω στη γωνιά, κι όταν αντίκριζα την κοιλιά του άλλου, αφού θα 'χα επί τόσα χρόνια παρακολουθήσει τα αισθήματα και το σφυγμό της, να σκύψω άλλη μια φορά και να ψιθυρίσω εμπιστευτικά: «Άχ, αυτός ο Άλφα, κύριε Βήτα...»

Έπρεπε πίσω από τα γυαλιά του Γάμμα, να καραδοκώ την ιλαρή ματιά του. Αν μου την εχάριζε, να ξεδιπλωσω το καλύτερο χαμόγελό μου και να τη δεχθώ όπως σε μανδύα ιππότου ένα βασιλικό βρέφος. Αν όμως αργούσε, να σκύψω για τρίτη φορά γεμάτος συντριβή και ν' αρθρώσω: «Δούλος σας, κύριε μου».

Αλλά πρώτα πρώτα έπρεπε να μείνω στη σπείρα του Δέλτα. Εκεί η ληστεία γινόταν υπό λαμπρούς, διεθνείς οιωνούς, μέσα σε πολυτελή γραφεία. Στην αρχή δεν θα υπήρχα. Κρυμμένος πίσω από τον κοντόπαχο τμηματάρχη μου, θα οσφραινόμουν. Θα είχα τρόπους λεπτούς, αέρινους. Θα εμάθαινα τη συνθηματική τους γλώσσα. Η ψαύσις του αριστερού μέρους της χωρίστρας θα εσήμαινε: «πεντακόσιες χιλιάδες». Ένα επίμονο τίναγμα της στάχτης του πούρου θα έλεγε: «σύμφωνος». Θα εκέρδιζα την εμπιστοσύνη όλων. Και, μια μέρα, ακουμπώντας στο κρύσταλλο του τραπεζιού μου, θα έγραφα εγώ την απάντηση: «Ο αυτόνομος οργανισμός μας, κύριε Εισαγγελεύ...»

Έπρεπε να σκύψω, να σκύψω, να σκύψω. Τόσο που η μύτη μου να ενωθεί με τη φτέρνα μου. Έτσι βολικά κουλουριασμένος, να κυλώ και να φθάσω.

Κανάγιες!

Το ψωμί της εξορίας με τρέφει. Κουρούνες χτυπούν τα τζάμια της κάμαρας μου. Και σε βασανισμένα στήθη χωρικών βλέπω να δυναμώνει η πνοή που θα σας σαρώσει.
Σήμερα επήρα τα κλειδιά κι ανέβηκα στο ενετικό φρούριο. Επέρασα τρεις πόρτες, τρία πανύψηλα, κιτρινωπά τείχη, με ριγμένες επάλξεις. Όταν βρέθηκα μέσα στον εσωτερικό, τρίτο κύκλο, έχασα τα ίχνη σας. Κοιτάζοντας από τις πολεμίστριες, χαμηλά, τη θάλασσα, την πεδιάδα, τα βουνά, ένιωθα τον εαυτό μου ασφαλή. Εμπήκα σ' ερειπωμένους στρατώνες, σε κρύπτες όπου είχαν φυτρώσει συκιές και ροδιές. Εφώναζα στην ερημία. Επερπάτησα ολόκληρες ώρες σπάζοντας μεγάλα, ξερά χόρτα. Αγκάθια κι αέρας δυνατός κολλούσαν στα ρούχα μου. Με ήβρε η νύχτα...

ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ


ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σύμφωνα με τον Αριστοτέλη, η “ Κάθαρσις ” δεν αναφέρεται μόνον είς τα δρώμενα, η “ κάθαρσις ” δεν αφορά μόνον τους τραγικούς ήρωας, η “ κάθαρσις “ αναφέρεται ( πρωτίστως ) είς τους θεατάς. Και τα “ παθήματα ” των τραγικών προσώπων, καλούνται να φέρουν στην επιφάνεια τυχόν παρόμοια παθήματα τα οποία παραμένουν παγιδευμένα και καταχωνιασμένα ( “ απωθημένα ” ) στις ψυχές των θεατών : ''Το πάθος εστίν ου μόνον εν αισθανομένοις τοις αισθητηρίοις, αλλά και εν πεπαυμένοις''
dropolitissa
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 23:26 pm 05 12 2007

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 15:30 pm 21 12 2007

Το χιονισμένο λιβάδι... του ΚΥ.ΧΑ.ΠΟΙ. (στο κατά Neo Ευαγγέλιο)...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ήταν εκεί στο σπιτάκι….μόνος…. τα τζάμια είχαν θαμπώσει από την ανάσα του και...
την χειμωνιάτικη υγρασία…
Το χιόνι έξω στο δασάκι είχε απλώσει τα πέπλα του παντού...
δείχνοντας την έντονη παρουσία του…
Εκείνος, εκεί χαμένος μέσα στα ζεστά του σκεπάσματα μες στο σκοτάδι...
συντρόφια από το τζάκι και τις φλόγες που είχαν στήσει τρελό χορό..
Μοναδικό ρεσιτάλ ερμηνείας…
Μοναχά για εκείνον….
Το σκοτάδι είχε απλωθεί παντού…..
Ένοιωθε τόσο ευτυχισμένος και ανακουφισμένος…
Ήταν αυτό που επιθυμούσε…
Η υπέρτατη δικαίωση…
Ο πόθος…
Επιτέλους είχε πάρει σάρκα κ οστά….
Δεν ήθελε τις λέξεις παρά μονό το νου…
Την γλώσσα του σώματος…
Του χάρισε ταξίδια που ποτέ του δεν φανταζόταν…
Νέους ορίζοντες νέα μέρη…
Ήταν τόσο τέλειο όλο αυτό που ζούσε που προσπαθούσε να καταλάβει αν ονειρεύεται...
Αν πράγματι ζει όλο αυτό…!!!
Η νύχτα κυλούσε γοργά, το σώμα αποκαμωμένο από το πάθος αφέθηκε στον υπέρτατο αντίπαλο…
το Μορφέα…
Εκείνος…
Δεν ήθελε να ξημερώσει…
Ήθελε να εκπληρώσει όλες τις επιθυμίες του…
Εκείνη… Διπλά του… Χωρίς λέξη…
Αυτό επιθυμούσε ΕΚΕΙΝΟΣ…
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Kelly » 16:03 pm 21 12 2007

Καλημέρα σε όλους! Αρχικά να αναφέρω πως αποτελώ ένα μη ενεργό (θα έλεγα) μέλος του φόρουμ, που παρ΄όλα αυτά παρακολουθώ και ενημερώνομαι συνεχώς για τα όσα διαδραματίζονται στο χώρο μας. Τους τελευταίους μήνες ζω και εργάζομαι στην Πάτρα και δυστυχώς ανειλημμένες υποχρεώσεις δεν μου επέτρεψαν να έρθω στην Αθήνα να ψηφίσω. Λέω δυστυχώς, γιατί πιστεύω πως για όλους εμάς τους "παρατηρητές" που δεν ασχολούμαστε άμεσα ένας τρόπος να βάλουμε ένα "λιθαράκι" στην πρόοδο του τόπου μας είναι να ψηφίζουμε κάθε φορά αυτούς που θεωρούμε ότι δύνανται να μας εκροσωπήσουν επάξια και να πράξουν τα δέοντα. Τυγχάνει να γνωρίζω προσωπικά αρκετούς από αυτούς οι οποίοι απαρτίζουν αυτή τη στιγμή το νεοσύστατο ΔΣ διότι φοίτησα στην Αθήνα. Οφείλω να ομολογήσω πως πράγματι αυτά τα παιδιά όντως θέλουν να προσφέρουν και όντως "πονούν" τον τόπο μας. Για αυτό και χαίρομαι που τους δίνεται η ευκαιρία να αποδείξουν ότι μπορούν να προσφέρουν και να κάνουν πολλά. Συγχαρητήρια σε όλους σας!

ΥΓ:Και για να προλάβω κάποιους, καμιά προσωπική συμπάθεια ή αντιπάθεια δεν με οδήγησε να προβώ σε αυτή την δήλωση. Αυτό το αποδεικνύει άλλωστε και το γεγονός ότι: α) περίμενα να τελειώσουν οι εκλογές για να μιλήσω, β)δεν "ονοματίζω" κανένα και γ) δεν έχω συγχαρει κανένα μέχρι στιγμής προσωπικά.ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΨΥΧΟΣ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ.
Άβαταρ μέλους
Kelly
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22:26 pm 01 06 2007
Τοποθεσία: Δρόπολη

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό aZu » 17:14 pm 21 12 2007

Αφήστε τους τσακωμούς τις αντιπαραθέσεις και τα μαχαιρώματα για λίγο,έχετε όλο το χρόνο να σφαχτείτε μετά την έλευση του νέου έτους. Χριστούγεννα έρχονται... μέρες γιορτινές, μέρες χαράς, μέρες αγάπης, μέρες χαρμόσυνες και όλοι πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι.

Νιώθω λίγο πιο.. πως να το πω.. συναισθηματικός τώρα τελευταία. Έχω την επιθυμία να βάψω λίγο τα μάτια μου και να φυτέψω μαλλιά, νιώθω "γυμνός" χωρίς φράντζα, ένιγουέϊ.

Άντε και καλά Χριστούγεννα παιδιά άντε και του χρόνου πάλι.

Peace, Love, Unity!
Άβαταρ μέλους
aZu
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 497
Εγγραφή: 21:44 pm 03 06 2007
Τοποθεσία: Αθήνα - Δερβιτσιάνη

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό priest 2 » 18:05 pm 21 12 2007

Λοιπόν, πολλά γράφτηκαν και πολλά θα μπορούσαν να γραφτούν ακόμα για τα αποτελέσματα, αλλά πλέον ανήκουν στην ιστορία. Δεν τα γράφω αυτά επειδή θέλω να αποφύγω τυχόν απαντήσεις σε κάποια ποστ, απλά δεν έχει νόημα και δεν θα βγάλουν πουθενά.
Οι εξελίξεις τρέχουν και κοιτάμε τα νεότερα πλέον.
Από χθες η Νε.Β. γύρισε και τυπικά σελίδα με την κατανομή των θέσεων στα νέα μέλη του Δ.Σ. Από σήμερα η πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος της Νε.Β. προέρχονται από δύο σκληροπυρηνικά (ως προς τα εθνικά ζητήματα) χωριά της Βορείου Ηπείρου: Δερβιτσάνη και Αλύκο αντίστοιχα. Σε συνδυασμό ότι άλλα τέσσερα μέλη του νέου ΔΣ κατάγονται από τη Χιμάρα, τότε μπορούμε να μιλάμε για μια ανατρεπτική Νε.Β. Βέβαια δεν κάνω λόγο για αυτό λόγω της καταγωγής, αλλά γιατί γνωρίζω τα περισσότερα από αυτά τα άτομα, είτε προσωπικά είτε μέσω φόρουμ. Και μόνο το ότι κατέλαβαν συγκεκριμένες θέσεις (σημαντικό θέμα κατ' εμέ) ανεβάζει τον πήχη ως προς τις προσδοκίες.
Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην επιτέλεση των καθηκόντων που ο καθένας ανέλαβε.

(για ονόματα κλπ ας γραφτεί καλύτερα επίσημη ανακοίνωση)
Άβαταρ μέλους
priest 2
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: 16:54 pm 12 10 2007
Τοποθεσία: Φοινίκη-Κρανιά, Αθήνα

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό keravnios » 02:09 am 22 12 2007

Αφού δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση ας τα πω ανεπίσημα:

-Πρόεδρος: Ευθυμία Σέλιου
-Αντιπρόεδρος: Σπύρος Ιωάννου
-Γενικός Γραμματέας: Άρης Κατσαλίδας
-Ειδικός Γραμματέας: Μελίνα Σιώνη
-Ταμίας: Ιφιγένεια Βεϊζη
-Ειδικοί Σύμβουλοι:
-Οικονομικός Σχεδιασμός: Σπύρος Κούτουλας (aka Κεραυνιος)
-Κοινωνικοπολιτικός Σχεδιασμός: Στέλιος Μπολάνος
-Οργανωτικό: Κώστας Μπερέτης

Εύχομαι καλές γιορτές και η γέννηση του θείου βρέφους να φέρει φώς στις ψυχές μας και φώτιση στα μυαλά όσων θέλουν να αγωνίζονται για τα δίκαια της αλύτρωτης Ηπείρου.

Με τιμή
Σπύρος.
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 20:21 pm 22 12 2007

Kαλη επιτυχια στο νεο προεδρειο. Ή καλυτερα καλη δουλεια.
Και οπως λενε και οι προγωνοι δεν υπαρχουν οιωνοι για το μελλον ... μονο προσπαθεια.
Οιωνός άριστος αμυνεσθαι περι πατρις
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό priest 2 » 15:20 pm 23 12 2007

Πριν ολοκληρώσω την παρουσία μου σε αυτή την μακροσκελή και ιστορική αν μη τι άλλο, θεματική ενότητα θα ήθελα να απαντήσω σε δύο σχόλια που γράφτηκαν, ένα προεκλογικό (δήλωση υποψηφίου) και ένα μετεκλογικό (ιατρική συμβουλή), τα οποία συνδέονται έμεσα.

Ξεκινάω από την μετεκλογική συμβουλή.

Βάνα:
"Να ειστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ !!!Αγαπη για τον τοπο σου σημαινει ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ, ενω η Ανασφαλεια ειναι αυτη η οποια-ακομη και ασυνειδητα- μας οδηγει στον ΕΘΝΙΚΣΙΜΟ."

Από το χωριό μου φτάνουν πληροφορίες ότι ένας επιχειρηματίας από το Κόσοβο έχει βάλει στο μάτι μια μεγάλη έκταση που εκτείνεται ανάμεσα από Φοινίκη και Βρωμερό-Βρυώνι. Είναι διατεθειμένος να δώσει λεφτά αρκετά. Σε αυτό είναι πρόθυμοι κάποιοι συγχωριανοί να τον βοηθήσουν. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη προδοσία να πουλάς τη γη σου σε αλλόθρησκο και αλλοεθνή. Και δυστυχώς αρκετοί πατριώτες μας το έχουν πράξει ήδη, σε διάφορα χωριά της ΒΗ. Σε αυτήν την έκταση λοιπόν έχω κι εγώ ένα κομμάτι γης. "Και να μην το δώσεις" μου λεν μερικοί μοιρολάτρες, "θα στο πάρει από μόνος του, όπως γίνεται συνέχεια".
Είναι λογικό γιατρίνα μου να αισθάνομαι μεγάλη ανασφάλεια με όλα αυτα.
Ας φροντίσουν λοιπόν οι άρχοντες, τοπικοί, μειονοτικοί και κρατικοί να μου διώξουν αυτή την ανασφάλεια...


epgiorgos82:
"Όσον αφορά κάποιες απόψεις που ακούω για απελευθέρωση και αυτονομία εγώ προσωπικά το βλέπω κομμάτι δύσκολο και ακατόρθωτο να γίνει (μακάρι δηλαδή), γιατί για να πετύχουμε κάτι τέτοιο πρέπει να πάρεις τα όπλα και να πας να το διεκδικήσεις."

Δεν χρειάζεται να το πας τόσο μακρυά Γιώργο. Σε παραπέμπω απλώς σε απόσπασμα από τη συνέντευξη που έδωσε ο Δήμαρχος Χιμάρας Βασίλης Μπολάνος στην εφημερίδα Λαϊκό Βήμα (16-30/11/2007).

ΛΑΪΚΟ ΒΗΜΑ: Πριν από μερικούς μήνες μια δήλωση σας που παραλλήλιζε το βορειοηπειρωτικό ζήτημα με αυτό του Κοσσυφοπεδίου, προκάλεσε έντονες αντιδράσεις από τον Τύπο και ορισμένους πολιτικούς χώρους της Αλβανίας. Σήμερα που ο κουρνιαχτός έχει πια κατακάτσει και μπορείτε να δείτε τα πράγματα πιο ψύχραιμα, θεωρείτε ότι ήταν μια άστοχη δήλωση ή ότι είπατε απλώς το αυτονόητο;

ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΟΛΑΝΟΣ: Δεν αναιρώ τίποτα από όσα είχα δηλώσει, είπα απλώς το αυτονόητο. Θέλω να τονίσω ότι ποτέ δεν κάνω παραλληλισμούς. Κάποιοι θέλουν να το ερμηνεύσουν έτσι. Κάποιοι άλλοι θέλησαν να καλυφθούν. Δεν κατάλαβα γιατί.
Με την ευκαιρία αυτής της ερώτησης, θα ήθελα να τονίσω ότι υπάρχουν πιο πολλά διεθνή νομικά κείμενα, τα οποία καθορίζουν τα δικαιώματα των Βορειοηπειρωτών και της Βορείου Ηπείρου, από όσα υπάρχουν μέχρι στιγμής για το Κόσοβο. Δεν κατάλαβα γιατί όλος αυτός ο θόρυβος και η πρεμούρα από δικούς μας ανθρώπους.
Άβαταρ μέλους
priest 2
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: 16:54 pm 12 10 2007
Τοποθεσία: Φοινίκη-Κρανιά, Αθήνα

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό priest 2 » 16:38 pm 23 12 2007

Η θεματική ενότητα με τον τίτλο: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ» ήταν σίγουρα η μεγαλύτερη σε έκταση και σημασία (αν δεν κάνω λάθος) συζήτηση στα δύο χρόνια λειτουργίας του φόρουμ του neb.gr.
Ήταν μια συζήτηση που τα είχε όλα: λίστες, ανακοινώσεις, ντοκουμέντα, προεκλογικές εξαγγελίες και δεσμεύσεις, σχόλια, πάθη, συμβουλές, υπονοούμενα, ποιήματα, τραγούδια, λινκς, βίντεο, ανέκδοτα...
Ολα ανήκουν πια στην ιστορία και κοιτάμε μπροστά.
Ελπίζω πέρα από τα άλλα το νέο Δ.Σ. της Νε.Β. να στηρίξει το συγκεκριμένο φόρουμ, με την ίδια ζέση του προηγούμενου.

ΥΓ1: Παρατήρησα ότι είμαι αρκετά δημοφιλής, αλλά αν με γνώριζαν από κοντά αυτοί που ήθελαν να με δουν ως φυσική παρουσία μάλλον θα απογοητεύονταν. Γιατί φαίνεται πως σχημάτισαν για μένα την εικόνα του ψηλού, γεροδεμένου, ξανθού γαλανομάτη. Αλλά τα προσόντα αυτά από δω μέσα τα πληρεί μόνο ο Yiannis.

ΥΓ2: Αγιες μέρες διανύουμε γι' αυτό σας συμβουλεύω: Αφήστε τα μίση και πιάστε το Δερβίση (ναι, αυτό το τζοβόρι που προσπαθεί να μας αλλαξοπιστήσει με αθώα δήθεν μέσα).


ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ εύχομαι από καρδιάς σε όλους.
Η Γέννησις του Θεανθρώπου να φέρει ειρήνη στις καρδιές, αγάπη, υγεία και ευτυχία προσωπική και οικογενειακή.
Και όσοι πάτε στην πατρίδα να φιλήσετε τους παππούδες.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
priest 2
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: 16:54 pm 12 10 2007
Τοποθεσία: Φοινίκη-Κρανιά, Αθήνα

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 22:58 pm 23 12 2007

[quote]ΥΓ2: Αγιες μέρες διανύουμε γι' αυτό σας συμβουλεύω: Αφήστε τα μίση και πιάστε το Δερβίση (ναι, αυτό το τζοβόρι που προσπαθεί να μας αλλαξοπιστήσει με αθώα δήθεν μέσα).[/quote]
Ξαναδηλώνω αθώος και Χ.Ο.!!! Αν θέλει κάποια να με πιάσει, δεκτά τα p.m. χα χα χα


Ας μας δώσει η γέννηση του Θεανθρώπου την μέγιστη δύναμη δημιουργίας για ένα μέλλον γεμάτο ελπίδα, αισιοδοξία, χαρά και ευημερία. Εύχομαι οι μέρες αυτές να βρουν όλους τους Βορειοηπειρώτες ανά την Γη χαρούμενους, ευτυχισμένους, ακόμη πιο περήφανους για την καταγωγή τους, αλλά και συνειδητοποιημένους για τον αγώνα υπέρ αυτής!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 03:55 am 24 12 2007

Τελικα οι εκλογες της Νε.Β σχετιζονται με πολλα θεματα της ζωης των Βορειοηπειρωτων που ειναι ομως ασχετα με τα κοινα.

Ανεκδοτα:
Βεβαιως ... οταν δεν ειμαστε μεσα οι αλλοι μας μοιαζουν ανεκδοτο. Δε νοειται να ειναι σοβαρες εκλογες αν δεν ψηφιζουμε ΕΜΕΙΣ η δεν ψηφιζουν ΕΜΑΣ. Προφανως οι υπολοιποι παντα ειναι Ποντιοι και ανακατευονται να κανουν μια τρυπα στο νερο. Αυτο και αν ειναι συντομο ανεκδοτο: Βορειοηπειρωτης Δημοκρατης. Που εισαι Ακη Πανα; Μας λειπεις. Εισαι τουλαχιστον τιμιος. Λες και κανεις αυτο που οι αλλοι κρυβουν.

Ερωτας - σεξ - ιντρικες
Εκλογες -> Εξουσια -> Αφροδισιακο (το καλυτερο για Βορειοηπειρωτοπουλες των ονειρων μας, γιατι μονο αυτες των ονειρων μας εχουμε σιγουρες, οι αλλες μας φτιανε καμια φορα)

Ευχες Χριστουγεννων
Εννοειται οτι στο τοπικ αυτο θα πρεπει να πουμε και τις ευχες μας. Με τον τροπο αυτο κανεις δεν καταλαβαινει οτι βριζουμε η μισουμε.
Ααααα Χρονια πολλα και απο μενα (παρολιγον να το ξεχναγα)
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό dropolitissa » 12:32 pm 24 12 2007

Καταρχάς, να ευχηθώ καλή σταδιοδρομία στο νέο Δ.Σ. της ΝεΒ!!! Χαίρομαι που «δόθηκε» η σκυτάλη σε νέα πρόσωπα, τα οποία μαζί με τους «παλιούς» θα συνεχίσουν να προσφέρουν στον αγώνα μας… Χαίρομαι, επίσης, που η πρόεδρος είναι Δεροπολίτισσα (φαντάζεστε το λόγο…), χωρίς να αμφιβάλλω για τις ικανότητες και το ήθος των υπολοίπων μελών. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!

Φτάσαμε πλέον και στις γιορτές…
Σας στέλνω, λοιπόν, τις ευχές μου για καλές γιορτές, με υγεία και αγάπη και με τη σκέψη ότι το κάθε αύριο θα είναι καλύτερο από το σήμερα… Είθε αυτές οι γιορτές να γίνουν αφορμή κάθε άνθρωπος να γνωρίσει την αγάπη του Χριστού, που δυστυχώς πολλοί έχουν ξεχάσει…
Αυτός είναι ο πραγματικός σκοπός των Χριστουγέννων!!!

Εύχομαι τα αφιερώματα όλων μας να είναι κοντά στο πραγματικό νόημα της γιορτής. Γιορτάζουμε, γιατί γεννήθηκε ο Χριστός, γεγονός ιστορικό και αποδεδειγμένο!! Γιορτάζουμε για να θυμόμαστε να ειρηνεύουμε εντός μας και τα πάντα θα ειρηνεύσουν γύρω μας!!
Καλά Χριστούγεννα, λοιπόν, Ειρήνη εντός μας…

Εύχομαι το Νέο Έτος να ξυπνήσει συνειδήσεις, να φέρει πίσω τις χαμένες ηθικές αξίες και να μας κάνει να καταλάβουμε πως την αξιοπρέπεια και το ήθος τα δικαιούται ο κάθε άνθρωπος, που υπάρχει πάνω στη πολύπαθη γη μας, αλλά τα αποκτά μόνο μέσα από επίπονες προσπάθειες...

Χαρούμενες Γιορτές, αδέλφια μου Έλληνες Βορειοηπειρώτες και να αγαπάτε την ΠΑΤΡΙΔΑ κάθε μέρα πιο πολύ!!!
………………………….

Υ.Γ. Ο «Δερβιτσιώτης» και ο «Πάτερ» είναι ό,τι καλύτερο σ’ αυτό το φόρουμ και γενικά στο χώρο μας (συγχωρήστε μου οι υπόλοιποι/ες την αδυναμία μου αυτή). ΑΛΛΑ θα ήταν θείον έργον, τέτοιες φυσιογνωμίες να ασχολούνται πιο ενεργά με τα βορειοηπειρωτικά κοινά…
(αγαπητέ "Δερβιτσιώτη», εγώ πάντως, με τα λίγα που είπαμε, πείστηκα για την αθωότητα και αγνότητά σου... )
(αγαπητέ «πάτερ», ο άνθρωπος που διαθέτει τέτοιο πνεύμα δεν γίνεται να απογοητεύσει… παρά μόνο να γοητεύσει…)
dropolitissa
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 23:26 pm 05 12 2007

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Νεολαια » 17:25 pm 26 12 2007

Το παρόν κλειδώνεται...Αρκετά ειπώθηκαν, αρκετά διαβάσαμε, αρκετά είδαμε..
Από δω και πέρα τα υπόλοιπα επί του έργου.
Καλή επιτυχία στους 18 του Δ.Σ. ΚΑΙ Ε.Ε. της ΝΕ.Β.
Άβαταρ μέλους
Νεολαια
Site Owner
Site Owner
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 17:50 pm 23 12 2005

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις της Νεολαίας Βορειοηπειρωτών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 10 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 10 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

Login Form