Τώρα είναι 11:11 am 29 03 2024

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Η ανάρτηση θέματος στην παρούσα ενότητα θα γίνεται μόνον κατόπιν ενημέρωσης των διαχειριστών.

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Βασίλης » 21:58 pm 18 12 2007

Ο μεγάλος νικητής αυτών των εκλογών είναι οι εκατοντάδες νέοι Βορειοηπειρώτες που αφιέρωσαν αρκετό χρόνο από το Κυριακάτικό τους πρωινό για να έρθουν στο Κέντρο να εκλέξουν τους εκπροσώπους μας.
Έτσι λοιπόν, ο κόπος και ο αγώνας μέχρι τώρα ορισμένων μελών του προηγούμενου Διοικητικού Συμβουλίου αναγνωρίστηκε και ανταμείφθηκε από του ψηφοφόρους με αποτέλεσμα την επανεκλογή τους και στο νέο Δ.Σ.
Ταυτόχρονα δίνεται η δυνατότητα σε 11 νέα άτομα να μας αποδείξουν ότι μπορούν να βοηθήσουν και να καταφέρουν πολλά για τη Β/Η, αφού μέχρι τώρα καταλάβαμε ότι υπάρχει η θέληση και το πείσμα, πράγμα που φάνηκε και από την επιτυχημένη οργάνωση με αποτέλεσμα την εκλογή τους στο νέο Δ.Σ.
Εύχομαι καλή δύναμη και στους 15, η συνεργασία και το έργο σας θα είναι τα κίνητρα που θα κρατήσουν και θα φέρουν πιο κοντά στη Νε.Β. περισσότερους νέους Βορειοηπειρώτες
Άβαταρ μέλους
Βασίλης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 15:45 pm 27 11 2006
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Αννη » 23:19 pm 18 12 2007

Σιδερένιοι παιδιά και συγχαρητήρια σ' όλους!
Και πάνω απ' όλα ένα μπράβο για τον πολιτισμό και το επίπεδο όλων (σχεδόν..), και νικητών και ηττημένων- αν και νομίζω κανείς δεν μπορεί να θεωρηθεί ηττημένος στις εκλογές αυτές.
Είθε να φανείτε αντάξιοι των ψήφων και να πείσετε ακόμα περισσότερους.
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 23:50 pm 18 12 2007

Εύχομαι καλή επιτυχία στα 12 νέα μέλη του ΔΣ της ΝΕβ και στους 3 παλιούς και ελπίζω η ζωντάνια και η ελπίδα τον νέων μελών με την εμπειρία τον παλιών να μας οδηγήσουν σε ένα καλύτερο αύριο για όλους εμάς τους νέους.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη, παλαιά και νέα για την συμμετοχή τους στης Εκλογές που έγιναν και έδωσαν νέο αέρα στην ΝΕβ για ένα καλύτερο αύριο για όλους μας.
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό kostast » 02:45 am 19 12 2007

Όλα αυτά που λέτε καλά είναι. Ναι, μπράβο στη νεολαία που ηρθε και ψήφησε μαζικά (μαζικότερα απο την προηγούμενη φορά δηλαδη γιατι 580 άτομα δεν είναι και πάρα πολλά!!!!), συγχαρητήρια στο νέο Δ.Σ. συγχαρητήρια στα παιδιά που δεν εκλέχτηκαν γιατί εδωσαν μια σκληρή μάχη. Οι διαδικασίες ήταν πάρα πολυ καλες για την πρόοδο του συλλόγου μας, στα πρότυπα δημοκρατικών χωρών!! Είδα κάποια πράγματα όμως που πραγματικά περισσότερο με ξένησαν παρά μου έκαναν εντύπωση!! Πρώτον, στον χώρο της κάλπης δεν επιτρέπεται σε κανενός είδους ψηφοφορία η ύπαρξη φυλαδίων "συνδιασμων" υποψηφίων που διεκδηκούν θέση στο Δ.Σ. του συλόγου. Για μένα είναι πάρα πολύ σοβαρό "παράπτωμα" που δεν βοηθάει καθόλου τη διαφάνεια της διαδικασίας. Επίσης στα διάφορα πηγαδάκια έξω απο την αίθουσα ακουγόντουσαν φράσεις όπως: "πόσους έφερες" ή "ψήφησε αυτά τα νούμερα" και διάφορα άλα!!!Αυτό αγαπητοί μου δεν το θεωρώ πρέπων για έναν ανεξάρτητο σύλλογο νεολαίας. Και στην τελική έχω μία απορία: Πώς γίνεται και τα 11 παιδιά του συνδιασμού με το ωραίο φυλάδιο (το οποίο θύμιζε φυλάδιο φοιτητηκής παράταξης προσκείμενη σε κάποιο πολιτικό κόμμα) να στελεχώνουν το νέο Δ.Σ. και μάλιστα με μικρές διαφορές ψήφων μεταξύ τους????? Απλά ρωτάω!!!!!!!
Το θέμα δεν είναι να κάνουμε τις διαδικασιες και να πούμε οτι τα κάναμε αλλά να τις κάνουμε ΣΩΣΤΑ. Δεν διεκδικώ τιποτα απλά εκφράζω την άποψή μου και πιστεύω οτι πολλοί απο εσάς έχετε παρόμοια άποψη επι του θέματος. Τέλος, ελπίζω ο σύλογος να κρατίσει ανεξάρτητη γραμμή απο πολιτικούς χρωματισμούς και να συνεχίσει το έργο για το οποίο είναι προορισμένος. Καλή σταδιοδρομία στους νέους και να ξέρεται οτι σε δυο χρόνια θα κριθείτε ξανά (προηγούμενοι και νέοι)!!!!........
Άβαταρ μέλους
kostast
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 03:34 am 30 05 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Βανα » 05:41 am 19 12 2007

Καταρχας, Συγχαρητηρια σε ολους οσους εργαστηκαν πολυ σκληρα προκειμενου να εχουν αισια εκβαση οι εκλογες αυτες !

Χαιρομαι που ο αριθμος των ψηφοφορων (573!!!) ηταν 3,5 φορες μεγαλυτερος σε συγκρηση με αυτον του ετους 2005 (166!)
http://www.neb.gr/node/61...αυτο σημαινει πολλα, και προμηνυει ακομη περισσοτερα...σιγουρα το μελλον της πατριδας μας εχει παψει να ειναι μαυρο, αλλα ειναι γκριζο που σιγα σιγα γινεται λευκο.

Τα 11 παιδια μας απεδειξαν πως αν αφησουμε στην ακρη τις κομματικες μας αντιπαραθεσεις, μαζι με τα κονταροχτυπηματα που τις χαρακτηριζουν, και δρασουμε ολοι μαζι, ενωμενοι, εχοντας κοινους στοχους και κοινα οραματα μπορουμε τελικα- και ΠΡΕΠΕΙ- να καταφερουμε παρα πολλα.

Καλη αρχη στο νεοσυστατο πλεον- με παλια κ νεα μελη- ΔΣ, ευχομαι να εργαστειτε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ με πεισμα, ηθος και αξιοπρεπεια (ο Αιμιλιος τα γνωριζει πολυ καλα) εχοντας παντα ως πιξιδα το Λευκο Μελλον της Πατριδος μας.

Κλεινοντας, θα ηθελα να δωσω μια συμβουλη κυριως στα μελη του ΔΣ αλλα και γενικοτερα ...Να ειστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ !!!Αγαπη για τον τοπο σου σημαινει ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ, ενω η Ανασφαλεια ειναι αυτη η οποια-ακομη και ασυνειδητα- μας οδηγει στον ΕΘΝΙΚΣΙΜΟ.

Αυτα...

Και μην ξεχναμε πως η Πατριδα μας δεν βρισκεται εν Αθηναι...!!!
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 11:19 am 19 12 2007

Kostast...
Σαφώς και παρουσίασες απλά την άποψή σου και βεβαίως πολύ καλά έκανες...δημοκρατία έχουμε, συνεπώς και ελευθερία έκφρασης...ΑΛΛΑ...μήπως λέω εγώ τώρα μήπως θα έπρεπε να σταματήσουν επιτέλους αυτά τα καρφιά και οι μπηχτές;Οι εκλογές τελείωσαν (επιτέλους!) και κατά τη γνώμη μου τέτοιου είδους δηλώσεις είναι άσκοπες...Ό,τι έγινε, έγινε..Επαναφέροντας το κλίμα του "ξεκατινιάσματος" (συγνώμη και για τη λέξη) δεν θεωρώ ότι θα αλλάξει κάτι.Αντιθέτως μόνο ταραχή και διενέξεις (φτου και απ' την αρχή!) μπορεί να επιφέρει...
Δεν έχω κανένα δικαίωμα να κάνω παρατήρηση σε κανέναν για τα γραφόμενά του απλά φρόνω πως είναι κρίμα να δίνουμε μεγαλύτερη βάση στις διαδικασίες και στο αποτέλεσμα και όχι στο τι θα ακολουθήσει, στο έργο δηλαδή του νέου ΔΣ (ακόμα είναι νωρίς αλλά καταλαβαίνετε τη θέλω να πω). Π.χ.να δούμε πώς θα διαμορφωθεί το 15μελές (πρόεδρος κτλ.). Σε ποιό θέμα να στρέψουν αρχικά την προσοχή τους, και μπλα μπλα μπλα.
Επίσης η ύπαρξη φυλλαδίων δεν αποτελούσε και απαραίτητη προϋπόθεση για το ποιόν/ά θα ψηφίσει κάποιος.Δεν ψηφίζαμε κατά ομάδες αλλά ατομικά τον κάθενα.Λέτε να κατάλαβα εγώ λάθος;Στο κάτω κάτω ΑΝ υπήρχε και μια μικρή υπονόμευση των δημοκρατικών διαδικασιών θα έλεγα πως είναι μια ακόμα απόδειξη ότι είμαστε Έλληνες 100% (βουνίσιο χιούμορ-χεχε).
Τελοσπάντων αρκετά είπα πάλι, απλά αφήστε πίσω τα "πώς έγινε" "γιατί έγινε έτσι" "γιατί νη μην γινόταν έτσι" μπλα μπλα μπλα.Αυτά ανήκουν στο παρελθόν.Ας τα αφήσουμε στην αίθουσα του ξενοδοχείου.Δεν έχει νόημα να σπέρνουμε τώρα τη διχόνοια.Πρέπει να στηρίξουμε την ομαδικότητα και την συνεργασία των μελών του ΔΣ.

kostast έγραψε:Τέλος, ελπίζω ο σύλογος να κρατίσει ανεξάρτητη γραμμή απο πολιτικούς χρωματισμούς και να συνεχίσει το έργο για το οποίο είναι προορισμένος. Καλή σταδιοδρομία στους νέους και να ξέρεται οτι σε δυο χρόνια θα κριθείτε ξανά (προηγούμενοι και νέοι)!!!!........


Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με αυτό.Ας ελπίσουμε να διατηρηθεί η Νεβ αποστασιοποιημένη από κομματικές αποχρώσεις.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΔΣ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ.ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΗΡΕΜΙΑ, ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ!(επαναλαμβάνομαι το ξέρω αλλά...)

ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΑΥΤΩΝ.(εφορευτική επιτροπή,ψηφοφόρους και μη κτλ.)
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Ούτις » 12:46 pm 19 12 2007

**
Φοίβη έγραψε:Επίσης η ύπαρξη φυλλαδίων δεν αποτελούσε και απαραίτητη προϋπόθεση για το ποιόν/ά θα ψηφίσει κάποιος.Δεν ψηφίζαμε κατά ομάδες αλλά ατομικά τον κάθενα.Λέτε να κατάλαβα εγώ λάθος;
**

Ακριβώς, κατάλαβες λάθος!
Η ύπαρξη φυλλαδίων υπήρξε ο καθοριστικός παράγων στην διαμόρφωση του εκλογικού αποτελέσματος. Η ατομική ψήφος υπήρξε η εξαίρεση η οποία απλά επιβεβαίωνε τον κανόνα της ομαδικής σταυροδότησης είτε αυτό προκλήθηκε από φυλλάδια (κυρίως) είτε από ραβασάκια είτε από μηνύματα.

**
kostast έγραψε:Πρώτον, στον χώρο της κάλπης δεν επιτρέπεται σε κανενός είδους ψηφοφορία η ύπαρξη φυλαδίων "συνδιασμων" υποψηφίων που διεκδηκούν θέση στο Δ.Σ. του συλόγου. Για μένα είναι πάρα πολύ σοβαρό "παράπτωμα" που δεν βοηθάει καθόλου τη διαφάνεια της διαδικασίας.
**

Βεβαίως και η είσοδος στην αίθουσα ψηφοφορίας με το φυλλάδιο ανά χείρας αποτελεί παράπτωμα, αλλά αυτό, εκ των πραγμάτων, ήταν αδύνατον να εμποδιστεί από την εφορευτική επιτροπή η οποία λόγω της αθρόας προσέλευσης και του περιορισμένου χρόνου ψηφοφορίας έδωσε προτεραιότητα σε σημαντικότερα ζητήματα για το κύρος της εκλογικής διαδικασίας.
Και νομίζω ότι το κύρος της εκλογικής διαδικασίας η εφορευτική επιτροπή το διαφύλαξε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Τα ως άνω αναφερόμενα, ελπίζω να ληφθούν υπόψη στην δημιουργία ενός κώδικα δεοντολογίας -πέραν όσων ορίζονται στο καταστατικό-, απαράβατου από τους υποψηφίους σε μελλοντικές εκλογικές διαδικασίες.
Μάλλον ζητάω πολλά, ε…!!!;;;
Άβαταρ μέλους
Ούτις
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 21:56 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: Εν Αθήναις

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 13:12 pm 19 12 2007

Ουτις να το κρατήσεις αυτό για τις επόμενες εκλογές....γιατί αυτές οι εκλογές έχουν τελειώσει εδώ και περίπου 67 ώρες 8 λεπτά και κάποια δευτερόλεπτα.Αρκετή ώρα ώστε να θεωρηθούν παρελθόν κατ' εμέ.

Όσο για το αν εγώ κατάλαβα λάθος η όχι επέτρεψε μου να σου πω ότι το επιχείρημα σου είναι άτοπο.Είναι σαν να μου λες ότι όσοι ψήφισαν δεν υπήρξαν τίποτε άλλο παρά παθητικοί δέκτες της κατάστασης και ετεροπροσδιοριζόμενα άτομα.Δηλαδή μας υπέδειξαν ποιούς να ψηφίσουμε;Διαφωνώ κάθετα.Δεν αναγκάστηκε κανείς να ψηφίσει και τους εν λόγω 11 (μιας και για αυτό γίνεται-πάλι-το τζέρτζελο).Δηλαδή εσύ, εγώ ή όποιος άλλος ψήφισε είμασταν "ζώα" και πήγαμε με τον υπόλοιπο "κοπάδι";Αρνούμαι να πιστέψω και να στηρίξω κάτι τέτοιο.Υπήρχε ελευθερία επιλογής.Στο ψηφοδέλτιο τα ονόματα ήταν τοποθετημένα με αλφαβιτική σειρά όχι με βάση το κάθε "ρεύμα".Θεωρώ και υποστηρίζω πως ο κάθε ψηφοφόρος είχε την ευκαιρία να ενημερωθεί και να αποφανθεί για την κατάθεση της ψήφου του.Αδυνατώ να πιστέψω πως οι ψηφοφόροι έπεσαν "θύμα" κάποιας "προπαγάνδας".Αν είναι δυνατόν!Δεν είμαστε 10 χρονών παιδιά.Όλοι έχουμε την ικανότητα να αντιλαμβανόμαστε για το τι συμβαίνει γύρω μας και να πράξουμε ανάλογα.Τα λεγόμενα σου υποβαθμίζουν την νοημοσύνη μερικών.Δεν λέω ίσως η ύπαρξη φυλλαδίων να μην αποτελούσε κια την καλύτερη εικόνα και ίσως να μην ήταν και η καλύτερη μορφή "έκφρασης" δημοκρατικών φρονημάτων, αλλά επιστήμη το κάναμε!Και ξαναεπαναλαμβάνω πάλι (!!!) Η ΥΠΑΡΞΗ ΦΥΛΛΑΔΙΩΝ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΗΦΟΥ!

Τελοσπάντων, μου φαίνεται παρασύρθηκα και γω απο το κλίμα της αντιπαράθεσης, αλλά : ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΕΜΙΑ;ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η "ΘΥΕΛΑ" ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ;ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΛΟΓΟ, ΜΟΝΟΝ ΕΝΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΨΙΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΗΣΚΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!ΒΑΛΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

Αυτά.

Φιλικά πάντα,Φοίβη.
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 13:32 pm 19 12 2007

Να σου πω Φοίβη έναν λόγο για να συνεχιστεί αυτό το θάψιμο όπως το λες, αν και είναι μπροστά στα μάτια σου.

Οι ανοιχτού τύπου ερωτήσεις που κάνεις: Πείτε μου ένα λόγο...; Ο κάθε νοήμων το αντιλαμβάνεται ότι -προφανώς- θες να σου πει κάποιος ένα λόγο, άρα και να συνεχιστεί η κουβέντα.

Προτίμησε τις κλειστού τύπου τοποθετήσεις (δεν αποτελεί συμβουλή αυτό, αλλά κοινώς αποδεκτή μέθοδος και δεν απευθύνεται προσωπικά σε σένα, βλ. τρίτο πρόσωπο)
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Βόρειος » 13:35 pm 19 12 2007

Μιας και μιλάτε για φυλλάδια, ένα μικρό δείγμα για να καταλάβουν και αυτού που δεν βρέθηκαν στις εκλογές.
Συνημμένα
Φυλλάδιο @.JPG
Άβαταρ μέλους
Βόρειος
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 13:49 pm 12 06 2007
Τοποθεσία: Ριζά

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 13:41 pm 19 12 2007

Μήπως υπήρχαν και κάμερες ώστε να δημοσιεύσουμε και κανά βιντεάκι;;;

Έτσι μωρέ για να έχει πιο πολύ "ζουμί" τι κουτσομπολιό μας...

(ΕΛΕΟΣ!!!)
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Βόρειος » 13:59 pm 19 12 2007

Γιατί ενοχλείσαι Φοίβη;
Αυτή είναι η πραγματικότητα είτε μας αρέσει είτε όχι.
Άβαταρ μέλους
Βόρειος
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 13:49 pm 12 06 2007
Τοποθεσία: Ριζά

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό absolute » 14:06 pm 19 12 2007

Βόρειος έγραψε:Μιας και μιλάτε για φυλλάδια, ένα μικρό δείγμα για να καταλάβουν και αυτού που δεν βρέθηκαν στις εκλογές.


Ενα φυλλάδιο υπήρχε φίλε μου εκει ή αυτό μας "συμφέρει" .....
Άβαταρ μέλους
absolute
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 11:07 am 12 12 2007
Τοποθεσία: Στο στέκι που αλλού ! www.northepirus.com/

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 14:13 pm 19 12 2007

Βόρειος έγραψε:Γιατί ενοχλείσαι Φοίβη;
Αυτή είναι η πραγματικότητα είτε μας αρέσει είτε όχι.


Την απάντηση σε αυτό θα τη βρεις στις παραπάνω δημοσιεύσεις μου...Αν και εφόσον κατάλαβες όχι μόνο εσύ αλλά και όσοι μπουν στον κόπο να τις διαβάσουν, "τι τελοσπάντων θέλει να μας πει αυτή η Φοίβη".

Τέλος από μένα.
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Ούτις » 14:22 pm 19 12 2007

Φοίβη,
Είμαι πολύ ήρεμος στην εκφορά του λόγου μου και δεν υποβαθμίζω την νοημοσύνη κανενός. Δεν θα σχολιάσω όσα προσβλητικά προσωπικά μου προσάπτεις…..
Τα σχόλια σου περί "ζώων" και "κοπαδιών" τα αφήνω και αυτά στην κρίση όσων διαβάζουν αυτό το νήμα.
ΤΕΛΟΣ

Και τώρα απευθύνομαι στην νοημοσύνη όλων.
Τα όσα ανέφερα για την ατομική ψήφο και την ομαδική σταυροδότηση διαπιστώθηκαν απ’ όλους όσους βρέθηκαν κατά την καταμέτρηση των ψήφων, είτε αυτοί ήταν μέλη της εφορευτικής επιτροπής είτε παρατηρητές.
Αν υπήρχε η δυνατότητα να σκαναριστούν ένα προς ένα όλα τα 573 ψηφοδέλτια και οι εικόνες τους να αναρτηθούν στο site θα μπορούσε να το διαπιστώσει ο καθένας ανεξαρτήτως βαθμού νοημοσύνης. Το σχόλιό μου αφορούσε ___όλες τις πλευρές___ και απλά διαπίστωνε πια πλευρά ήταν προεξέχουσα σ’ αυτήν την ομαδική σταυροδότηση, άλλωστε γι’ αυτό και νίκησε κατά κράτος. Αν οι 11 ήταν 15 αυτή τη στιγμή το Δ.Σ. της ΝεΒ θα ήταν εξ ολοκλήρου δικό τους…
Εξ άλλου γι' αυτό αναφέρθηκα και σε κώδικα δεοντολογίας, αλλά όπως είπα ζητάω πολλά...

Υ.Σ. Πάντως προσφέρομαι να σκανάρω τα 573 ψηφοδέλτια και να τα ανεβάσω στο site. Άλλωστε συστατικό στοιχείο της Δημοκρατίας είναι η Δημοσιότητα. Όποιος φοβάται την Δημοσιότητα φοβάται την Δημοκρατία.

INFORMATION MUST BE FREE!!!

Ζήτω η Δημοκρατία!
Άβαταρ μέλους
Ούτις
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 21:56 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: Εν Αθήναις

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 14:29 pm 19 12 2007

Ωραία τα λες και ωραίο τρόπο σκέψης έχεις (δεν ειρωνεύομαι).

Φαίνεται όμως δεν κατανόησες το περιεχόμενο των λεγόμενων μου.Δεν πειράζει..δεν θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε περαιτέρω σχόλια και αντιπαραθέσεις.Δεν είναι του στυλ μου.

Εγώ ό,τι είχα να πω το είπα, όποιος κατάλαβε κατάλαβε, και αν επιθυμείτε να συνεχίσετε το "ξεκατίνιασμα" ελεύθερα...να δω τι θα καταλάβετε!

Αρκετά προσπάθησα εγώ.Τελος!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 14:47 pm 19 12 2007

Για μαθήματα δημοκρατίας, πικρίας και τα συναφή, θα σας παραπέμψω στην συμπεριφορά του νύν ΠΡΟΕΔΡΟΥ και των "δικών" του.
Σιγά σιγά την κερδίζουμε την δημοκρατία και δίνουμε μαθήματα στους "μεγάλους". Ας σιωπήσουν λοιπόν οι κλασικές "μουρμούρες".
Η αξία του ηττημένου δεσμεύει πλέον τον νικητή. Το νέο Δ.Σ. έχει μεγάλο και δύσκολο δρόμο μπροστά του.
Και εδώ θα είμαστε να τους "τζινάμε", να τους τα "χώνουμε" δημιουργικά πάντα και ας καταντήσει αυτό το πράγμα δεύτερη "δουλειά" μας.
Όσον αφορά την συμμετοχή είμαστε ακόμη πίσω... από τους 300+ νεολαίους Δερβιτσιώτες εν αθήναι μόνο, ήρθαν το πολύ 5-6%...
την προηγούμενη φορά δεν πρέπει να ήταν κανείς... οπότε ακόμη και αυτό είναι μία μεγάλη νίκη...
Στόχος πλέον είναι η ΝΕΒ να γίνει "γνωστή και "προσιτή" σε αυτούς, και προσιτό είναι μόνο το εμπνευσμένα δημοκρατικό... το ανοικτό... το καθημερινό...

Σιγά σιγά μου τελειώνουν και τα "ανέκδοτα" του Ναστραντίνι... χαλαρώστε λοιπόν.
---
Κάποτε, ένας μαθητής του Χότζα τον ρώτησε: «Τι είναι αλήθεια, δάσκαλε»;
Κι ο Χότζας απάντησε: «Κάτι που ποτέ και σε καμιά περίπτωση δεν έχω πει και ούτε πρόκειται ποτέ να πω».
----
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Α.Η.1914 » 18:43 pm 19 12 2007

[quote="Βανα"]Κλεινοντας, θα ηθελα να δωσω μια συμβουλη κυριως στα μελη του ΔΣ αλλα και γενικοτερα ...[b]Να ειστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ !!!Αγαπη για τον τοπο σου σημαινει ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ, ενω η Ανασφαλεια ειναι αυτη η οποια-ακομη και ασυνειδητα- μας οδηγει στον ΕΘΝΙΚΣΙΜΟ.[/b][/quote]

Δεν θα κρίνω αυτή τη στιγμή την άποψή σου, απλώς θα πω πως είναι σχόλιο off-topic, ή αν έχει κάποια σχέση με το τόπικ παρακαλώ να αποσαφινιστεί!
Άβαταρ μέλους
Α.Η.1914
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 00:07 am 16 01 2007

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Βανα » 19:22 pm 19 12 2007

[quote="Α.Η.1914"][quote="Βανα"]Κλεινοντας, θα ηθελα να δωσω μια συμβουλη κυριως στα μελη του ΔΣ αλλα και γενικοτερα ...[b]Να ειστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ !!!Αγαπη για τον τοπο σου σημαινει ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ, ενω η Ανασφαλεια ειναι αυτη η οποια-ακομη και ασυνειδητα- μας οδηγει στον ΕΘΝΙΚΣΙΜΟ.[/b][/quote]

Δεν θα κρίνω αυτή τη στιγμή την άποψή σου, απλώς θα πω πως είναι σχόλιο off-topic, ή αν έχει κάποια σχέση με το τόπικ παρακαλώ να αποσαφινιστεί![/quote]

Καλως τον, καιρο ειχαμε να σε δουμε !
Δεν νομιζω πως υπαρχει κατι το οποιο πρεπει να αποσαφινισω, ηταν απλα κ μονο μια ΣΥΜΒΟΥΛΗ η οποια αλλωστε απορρει απο τον δικο μου κωδικα αξιων, πεποιθησεων και αντιληψεων . . .Τωρα εαν εσυ θιχτηκες, αυτο-φωτογραφιστηκες(!) ή δεν ξερω εγω τι αλλο επαθες, ειναι προσωπικο σου θεμα και ως εκ τουτου δεν μπορω να σου το λυσω εγω.
Κ επειδη μ αρεσει να δινω συμβουλες, απευθυνομενη σ εσενα αυτη τη φορα σου λεω πως: Τα ''εντομα'' -ΜΟΝΟ OTAN και εφοσον μας ενοχλουν- συνηθιζεται να τα παταμε με τα ποδια και δεν χρειαζεται να ανατρεξουμε στα τουφεκια!
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ «ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ»

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 19:39 pm 19 12 2007

Μια μέρα, εκεί που κουβαλούσε ο Χότζας με τον γάιδαρό του ένα πολύτιμο φορτίο με λεπτεπίλεπτα γυαλικά από μακρινή χώρα, κάτι δεν έκανε καλά και αδειάζουν όλα στο δρόμο και γίνονται θρύψαλα! Αμέσως μαζεύτηκε ένα σωρό κόσμος και κοίταγε, οπότε ο Χότζας τους έβαλε τις φωνές: «Τι κοιτάτε βρε ανόητοι, δεν έχετε ξαναδεί ηλίθιο στη ζωή σας;»

Και σας το ξαναλέω τελειώνουν τα ανέκδοτα... χαχαχαχα.... Μαθήματα ήθους με p.m. στον χρήστη "Νεολαία"!
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις της Νεολαίας Βορειοηπειρωτών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form