Τώρα είναι 12:14 pm 28 03 2024

Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Συντονιστής: Νέοι

Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Δημοσίευσηαπό haskovinos » 19:38 pm 19 04 2007

Εδώ μπορείτε να γράφετε για οποιαδήποτε αστεία στιγμή που ζήσατε στο σχολείο...Οποιαδήποτε ανάμνηση έχετε από αυτό...

Το πιο αστειο απο το σχολειο που θυμουμαι ειναι οταν μια μερα βαλαμε στην καρεκλα του καθηγητη υδροχλωρικο οξυ HCl και του καικε ο ποπος .
Ευτυχως δεν μας εκανε μηνυση αλλα το γελιω που ριξαμε δεν περιγραφετε....



Είμαστε έτοιμοι να διαβάσουμε τις ιστορίες σας
Άβαταρ μέλους
haskovinos
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 13:54 pm 24 03 2007

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 19:44 pm 19 04 2007

εγώ θυμάμαι περισσότερο από όλα τα άλλα ένα πράγμα το όταν ήταν να κάνουμε αλβανικά βγαίναμε να παίξουμε μπάλα και αφήναμε μόνο τα κορίτσια για μάθημα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Δημοσίευσηαπό vlaxogomenos » 19:55 pm 19 04 2007

Εμενα μου αρεσαν οι κοπανες αλλα δε μου κρυβαν απουσιες γιατι ημουν ο απουσιολογος... Αλλα ποσο ping pong εχω παιξει στο λυκειο ενα θεος ξερει.
Ο εξυπνος παραδεχεται..
Ο πονηρος δικαιολογειται...
Ο βλακας επιμενει...
Άβαταρ μέλους
vlaxogomenos
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: 23:15 pm 13 02 2007
Τοποθεσία: Εξαρχεια-Λιβαδεια (Βοιωτιας)

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 21:28 pm 19 04 2007

Tα τσιγαρα στην τουαλετα
και φυσικα την πενταημερη!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Δημοσίευσηαπό Saturn » 15:14 pm 20 06 2007

Εντάξει, καφρίλες και πλάκες στους καθηγητές έχουμε κάνει όλοι... αν όλοι αρχίσουμε να τις απαριθμούμε θα γράψουμε βιβλίο. Εγώ πιστεύω θα θυμάμαι για πάντα (γιατί ακόμη δεν έχει περάσει πολύς καιρός) τις κοπάνες για μπιλιάρδο μέχρι τον Απρίλη και τις κοπάνες για μπάνιο όταν ερχόταν το καλοκαίρι.
Δε θα ξεχάσω επίσης ποτέ τον gay καθηγητή μας που ερχόταν ντυμένος γυναίκα αν και τον φωνάζαμε κύριο.
Saturn
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 15:19 pm 13 05 2007
Τοποθεσία: Πειραίας (Μάλτσιανη)

Re: Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...YEP-YEP

Δημοσίευσηαπό ZEYS » 12:44 pm 05 09 2007

Ήταν χειμώνας και ήμουν 18 χρονών. Ετοιμαζόμουνα να μπω για μπάνιο και φορούσα μόνο το μποξεράκι μου όταν μου τηλεφώνησε η μάνα μου για να πάρω μια κάρτα για το Ίντερνετ από το ασανσέρ. Τότε βιαστικός πήγα να πάρω την κάρτα από το ασανσέρ όπως ήμουν και τότε έγινε το κακό! Κλειδώθηκα έξω από το σπίτι μου μισόγυμνος. Για να μην πολυλογώ μετά από 5 ώρες κολλημένος στην πόρτα να ακούω τηλεόραση και ανεβαίνοντας στην ταράτσα όταν άκουγα ασανσέρ επειδή ντρεπόμουν να με δει κάποιος έτσι ήρθε η μάνα μου και επιτέλους μπήκα μέσα στο σπίτι.
"Ελπιδα ειναι αυτο το πραγμα με φτερα......."
Άβαταρ μέλους
ZEYS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 09:41 am 03 08 2007
Τοποθεσία: **Οι ελπίδες είναι τα όνειρα όσων δεν κοιμούνται.**

φοβερροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Δημοσίευσηαπό ZEYS » 10:40 am 20 09 2007

Σε κανέναν δεν αρέσει να κάνει φυσική στο σχολείο και όλοι βαριόμαστε αφάνταστα. Εμείς λοιπόν έχουμε έναν καθηγητή όπου αυτός κάποτε ήταν στις ειδικές δυνάμεις δηλαδή πεζοναύτης και έτσι. αυτός ανέκαθεν είχε πολλά νεύρα(επινε πολυ καφε αποτι φενεται) και κανένα για δικό του πάντα καλό, λόγω δεν του έφερνε αντίρρηση.(Α ηξερε και καρατε επισις) Δεν κάνaμε ποτέ φασαρία όταν τοn ηχαμε. Κάποια στιγμή λοιπόν εκεί που κάναμε το μάθημα με ηρεμία τον πιάνει κρίση (με πιανει κριση=Μακροπουλος ολε) πετα θρανια με άγριο τρόπο και να φωνάζει. Τότε εμείς πάθαμε σοκ (κατι σαν ηλεκτροσοκ βρε φουλι) και ουσιαστικά τα κάναμε (το χεσιμο οπως θες παρτο) πάνω μας ποιος δεν είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε. Είχε γίνει κατά κόκκινος και το μονό πράγμα που έκανε συνεχώς ήταν να πετά τα βιβλία του παιδιού που καθόταν στον πρώτο θρανίο με αποτέλεσμα να του σκίσει την φυσική στα δυο(ουαου=καλε αυτος ειναι σουπερδυνατος). Τέλος δεν άντεξε και εκεί που ήταν μέσα στα νεύρα(απο τον καφε ειπαμε) κοπανά τη σιδερένια πόρτα που ηταν χοντρη 5ο ποντους και την κλωτσά με το πόδι του και ακουστήκαμε σε όλων τον όροφο(α την πορτα την διελυσε φυσικα δεν υπαρχη λογος για αυτο. Για ποιόν λόγω βέβαια ξεκίνησε τις φωνές δε μάθαμε και ούτε θελήσαμε ποτέ. Από τότε ήμασταν πάντα έτοιμοι για οποιανδήποτε κρίση το έπιανε. αυτά τα έχει ξανακάνει και πιο παλιά αλλά κανένας δεν είχε την καλοσύνη να μας προειδοποιήσει οτι ειναι τοσο βειεος. Τελικά αυτός έπαθε ένα έμφραγμα και είναι στο νοσοκομείο, στενοχωρηθήκαμε λίγο αλλά ας πρόσεχε. Ήταν αναμενόμενο!Καλα να παθει ο πουστης....................(γελια)
"Ελπιδα ειναι αυτο το πραγμα με φτερα......."
Άβαταρ μέλους
ZEYS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 09:41 am 03 08 2007
Τοποθεσία: **Οι ελπίδες είναι τα όνειρα όσων δεν κοιμούνται.**

Re: Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 22:39 pm 04 02 2008

Anna Vissi Ta Mathitika ta Xronia


...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ » 23:29 pm 04 02 2008

Εγω θυμαμαι που με τσακωσε ο διευθυντης στην 3ημερη να καπνιζω και μου εκανε "τρακα"... Ακομα θυμαμαι την καθηγητρια της ιστοριας στο λυκειο , που με το που εμπενε μεσα στην ταξη ελεγε : Αλεξανδρα -Ναταλια ,εξω... Εμεις της λεγαμε : μα κυρια τι καναμε?, Και εκεινη απαντουσε...: τιποτα αλλα αν μεινετε μεσα θα κανετε... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μην κοιτας την επιφανεια την θαλασσας γιατι δεν θα δεις τιποτα, ο θυσαυρος ειναι κρυμενος στο βυθο....!!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 17:05 pm 02 09 2007
Τοποθεσία: ΠΕΠΕΛΗ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Re: Ιστορίες & αναμνήσεις από το σχολείο...

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ » 23:33 pm 04 02 2008


"Οταν πηγαιναμε μαζι σχολειο"


Μην κοιτας την επιφανεια την θαλασσας γιατι δεν θα δεις τιποτα, ο θυσαυρος ειναι κρυμενος στο βυθο....!!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 17:05 pm 02 09 2007
Τοποθεσία: ΠΕΠΕΛΗ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ


Επιστροφή στο Φοιτητικό-Μαθητικο στέκι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 5 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 5 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Login Form