Τώρα είναι 10:15 am 29 03 2024

Ειναι ερωτιαρηδες/ισσες οι ΒΗ;

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Ειναι ερωτιαρηδες/ισσες οι ΒΗ;

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 01:09 am 17 05 2007

Πόση σημασία έχει ο ερωτας για τους ΒΗ; Εχω την εντυπωση ότι οι ΒΗ εξοντωνουν και και ενοχοποιουν τον ερωτα. Συμφωνειτε; Γιατι μπορει να συμβαινει αυτό και κυριως στα κοριτσια μας; Δεν φοβούντε την τιμωρία του φτερωτου θεού οι ΒΗ; Εγω πάντως φοβαμαι πολύ την τιμωρία του και ποτε δεν τον θεωρω ένοχο.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Mr.Tax » 01:22 am 17 05 2007

Λαζαρε ο ψευτο-συντηρητισμός φταιει για όλα, η σταδιακή απελευθέρωση θα φέρει την ισορροπία γιατι πολλοι εκ ΒΗ ορμώμενοι ξεσάλωνουν κιόλας :lol:
Mr.Tax
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 13:25 pm 07 12 2006

Re: Ειναι ερωτιαρηδες/ισσες οι ΒΗ;

Δημοσίευσηαπό Mr.Tax » 01:24 am 17 05 2007

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Εγω πάντως φοβαμαι πολύ την τιμωρία του και ποτε δεν τον θεωρω ένοχο.


Ωραία το θέτεις πάντως, η κοπελιά σου τι άποψη έχει γιαυτό? Μήπως να μπεί να διαβάσει λίγο το φόρουμ? :D
Mr.Tax
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 13:25 pm 07 12 2006

Δημοσίευσηαπό keravnios » 02:25 am 17 05 2007

Εγώ πάντως το αντίθετο βλέπω. Οι πατριώτισσές μας έχουν ξεσαλώσει τελείως. Βρες μου εσύ βορειοΗπειρώτισα παρθένα στα 18. Βρες μου εσύ πατριώτισα στα 18 η οποία δεν έχει εφαρμόσει την "απλή μέθοδο των τριών". Τέλος πάντων ο καθένας έχει τις απόψεις του. Δεν νομίζω ότι ο "συντηρητισμός" στον οποίον αναφέρεστε εξοντώνει ή ενοχοποιεί τον έρωτα. Η φτήνια στην οποία έχει υποπέσει είναι αυτή η οποια τον καταδικάζει κ όχι τον ενοχοποιεί. Ένοχοι είναι όλοι εκείνοι που τον έκαναν τόσο φθηνό.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: Ειναι ερωτιαρηδες/ισσες οι ΒΗ;

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 10:38 am 17 05 2007

Mr.Tax έγραψε:Ωραία το θέτεις πάντως, η κοπελιά σου τι άποψη έχει γιαυτό? Μήπως να μπεί να διαβάσει λίγο το φόρουμ? :D

H τελευταια μου κοπελα διαβαζε το φορουμ και της αρεσε. εκεινη καταλαβαινε οτι οταν λεω φοβαμαι τον Ερωτα σημαινει ακομη οτι δεν μπορω ναι να την πληγωσω. Αν με θεωρεις απιστο, αναγωγο και γυναικα κλπ, με παραξηγεις ισως με το δικιο σου αλλα δεν ειμαι καθολου ετσι.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 11:04 am 17 05 2007

Εππππ.... Βάλτε μέσα τις μπουλντόζες... και κλείστε και κανένα φερμουάρ... μπάζειιιιιι και θα παγώσετε.... :roll:

Και γιατί πρέπει οι ΒΗ/ΒΗς να αλλάζουν από τον μέσο όρο της "καυκασομορφής" φυλής?... :conf:
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 15:37 pm 17 05 2007

Δεν ξέρω αν ισχύουν τα παραπάνω αλλά τα πιτσιρίκια/ες τώρα πια ξεσαλώνουν και το γλεντάνε αβέρτα.
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Δημοσίευσηαπό lazos » 17:10 pm 17 05 2007

Τίποτα δεν άλλαξε

Από τότε που βρέθηκε ο άνθρωπος στη γη τα ίδια γίνονται.
Απλά τώρα όλα μαθαίνονται πιο εύκολα και πιο γρήγορα.

Είναι ένας από τους λόγους που κάνει τη γη να γυρίζει.

Γι' αυτό πιάστε δουλεία μην πέσει ο ουρανός και μας πλακώσει. :wink:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 17:51 pm 17 05 2007

Καλα τα λετε για τα ξεσαλωμενα κοριτσακια αλλα εσεις τα αγορακια τι κανετε???
"Εκσυγχρονιστηκατε" κι εσεις και θελετε την trendy ανορεξικη γκομενα με το γυαλι rayban και το μαλλι ξανθο σαντρε πολυ ανοικτο Νο12!!
Ε τοτε γιατι γκρινιαζετε???
ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Αννη » 21:47 pm 17 05 2007

Δεν έχει να κάνει μόνο με τους εκ ΒΗ ορμώμενους, πηγαίνετε μια βόλτα προς τα μέσα να δείτε τι γίνεται με αυτούς που μένουν ΒΗ.
Λάζαρε τα 16χρονα εκεί μόνο που δεν ενοχοποιούν τον έρωτα. Δεν το λέω με διάθεση κατάκρισης, όχι. Ο καθένας είναι κύριος κ υπεύθυνος του εαυτού του, αλλά το να ανοίγουν τα μάτια απότομα μόνο καλό δε φέρνει, μάλλον τύφλωση.
Όσο για τον συντηρητισμό.. όντως για ένα βαθμό βορειοηπειρωτών/τισσων ισχύει η νοοτροπία αυτή - όχι για μικρές ηλικίες όμως-, το ζητούμενο είναι αν ισχύει φαινομενικά δημιουργώντας απωθημένα (που βγαίνουν αργότερα με αποτέλεσμα το ξεσάλωμα που αναφέρατε) ή αν είναι ζήτημα χαρακτήρα (κ όμως υπάρχουν ακόμα συντηρητικοί).
Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ...

ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΑΣ ΜΗΝ ΛΗΣΜΟΝΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 22:34 pm 17 05 2007

kokkinomalla έγραψε:"Εκσυγχρονιστηκατε" κι εσεις και θελετε την trendy ανορεξικη γκομενα με το γυαλι rayban και το μαλλι ξανθο σαντρε πολυ ανοικτο Νο12!!

Εγω ειμαι παραδοσιακος. Θελω η γυναικα να ειναι ναζιαρα και ευαισθητη.
Από την άλλη όμως δεν συνδεω τον ερωτα με την ηθικη η την ανηθικοτητα. Η ηθικη συνδεεται με τον τροπο που αντιμετωπιζει κανεις τον ερωτα
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xenia » 08:54 am 18 05 2007

[quote="Αννη"]Δεν έχει να κάνει μόνο με τους εκ ΒΗ ορμώμενους, πηγαίνετε μια βόλτα προς τα μέσα να δείτε τι γίνεται με αυτούς που μένουν ΒΗ.
Λάζαρε τα 16χρονα εκεί μόνο που δεν ενοχοποιούν τον έρωτα. Δεν το λέω με διάθεση κατάκρισης, όχι. Ο καθένας είναι κύριος κ υπεύθυνος του εαυτού του, αλλά το να ανοίγουν τα μάτια απότομα μόνο καλό δε φέρνει, μάλλον τύφλωση.
Όσο για τον συντηρητισμό.. όντως για ένα βαθμό βορειοηπειρωτών/τισσων ισχύει η νοοτροπία αυτή - όχι για μικρές ηλικίες όμως-, το ζητούμενο είναι αν ισχύει φαινομενικά δημιουργώντας απωθημένα (που βγαίνουν αργότερα με αποτέλεσμα το ξεσάλωμα που αναφέρατε) ή αν είναι ζήτημα χαρακτήρα (κ όμως υπάρχουν ακόμα συντηρητικοί).[/quote]

Μπορώ να πω ότι με κάλυψε απόλυτα η άποψή σου....Η νέα γενιά όχι μόνο δεν ενοχοποιεί τον έρωτα, αλλά τον έχει απενοχοποιήσει πλήρως, ισώς και σε σημείο που δε μου αρέσει καθόλου!! Τώρα στις πιο μεγάλες ηλικίες υπάρχει λίγο συντιριτησμός και ενοχή, πράγμα λογικό, γιατί έτσι μεγάλωσαν....
Μην μετανιώνετε για ότι έχετε κάνει αλλά για ότι δεν κάνατε επειδή φοβηθήκατε ή το σκεφθήκατε αρκετά.
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό ilias » 10:47 am 18 05 2007

είναι
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 17:37 pm 18 05 2007

"Εγω ειμαι παραδοσιακος. Θελω η γυναικα να ειναι ναζιαρα και ευαισθητη.
Από την άλλη όμως δεν συνδεω τον ερωτα με την ηθικη η την ανηθικοτητα. Η ηθικη συνδεεται με τον τροπο που αντιμετωπιζει κανεις τον ερωτα"
Ποιος μιλησε για ηθικη?Την ηθικη καποιου δεν μπορεισ να την κρινεις απο την εξωτερικη εμφανιση.Εγω μιλησα για το βλακωδες προτυπο γυναικας που προωθειται γενικως και το οποιο οι αντρες το επικροτουν (κοινως τους τρεχουν τα σαλια)και οι γυναικες αναγκαζονται(ή σε ορισμενες περιπτωσεις τις συμφερει κιολας)να το ακολουθουν
ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 18:15 pm 18 05 2007

kokkinomalla έγραψε:Ποιος μιλησε για ηθικη?Την ηθικη καποιου δεν μπορεισ να την κρινεις απο την εξωτερικη εμφανιση.Εγω μιλησα για το βλακωδες προτυπο γυναικας που προωθειται γενικως και το οποιο οι αντρες το επικροτουν (κοινως τους τρεχουν τα σαλια)και οι γυναικες αναγκαζονται(ή σε ορισμενες περιπτωσεις τις συμφερει κιολας)να το ακολουθουν


Καταρχας προφανως η ηθικη δεν εξαρταται απο την εξωτερικη εμφανιση (προφανως), αλλα εγω προσθετω οτι δεν εξαρταται ουτε απο την ερωτική η συμπεριφορα ουτε για τον ερωτισμό που εκπέμπει ή δέχεται κάποιος.

Οσο για το τι ειναι ερωτικο, δεν ειναι η εμφάνιση (ντύσιμο χτένισμα κλπ), αλλά το σωμα το προσωπο κλπ και κυριως ο τροπος που η καθε μια μπορεί να σαγινεψει (με νάζια και κυρίως κεντρίζοντας τον εγκέφαλο των ανδρων)

Το ερωτημα που έθεσα είναι το αν οι ΒΗ καταπιεζουν τον ερωτισμό τους για λογους εγωισμού ηθικης κλπ
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 20:55 pm 20 05 2007

"Το ερωτημα που έθεσα είναι το αν οι ΒΗ καταπιεζουν τον ερωτισμό τους για λογους εγωισμού ηθικης κλπ"

Τοτε λαζαρε γραψε λαθος και ως τριτη ματια θα πω οτι ειναι λιγο των ακρων δηλαδη ή ειναι πολυ συντηρητικοι ή πολυ ξεσαλωμενοι
ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑ » 01:44 am 21 05 2007

Δεν ξερω παρα πολλους ΒΗ, αλλα νομιζω οτι ειναι ερωτικοι και γενικως με πολλα αισθηματα.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΙΑ
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17:49 pm 08 12 2006
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 00:18 am 24 05 2007

kokkinomalla έγραψε:ως τριτη ματια θα πω οτι ειναι λιγο των ακρων δηλαδη ή ειναι πολυ συντηρητικοι ή πολυ ξεσαλωμενοι


Εγω νομιζω οτι οι ιδιο ανθρωποι ειναι και τα δυο. Σε ορισμενες περιστασεις συμπεριφερονται συντηρητικα και σε ορισμενες ξεσαλώνουν για να καλυψουν το χαμενο ερωτισμο. Δεν γενικευω ομως.

Ειναι ομως χαρακτηριστικο μας να μην συμπεριφερομαστε γνησια και σταθερα.

Εγω πιστευω οτι φταινε οι οικογενειακες μας αρχες και τα "πρεπει" της γιαγια και της γιαγιας του γειτονα. Υπακουμε δηλαδη πιστα το νομο που θελει μερικους χωριατες να ζησουν σε μια πολη με ανωνυμια και ηθικη ελευθερια.

Και για να συδεσω τη λογικη μου με αυτα που εγρφα στο θεμα "παπουτσι απο τον τοπο σου" δεν μου φαινεται σωστη λογικη να εχουμε μεταξυ μας ερωτικους δεσμους, γιατι οι συμπεριφορες μας θα ειναι γεματοι από συμπλεγματα και φοβικοτητα. Τουλαχιστον να μην κανουμε μεταξυ μας σχεσεις αν δεν εχουμε επαρκη εμπειρια από σχεσεις με ελλαδιτες κλπ. Και αυτο για να απαλλαγουμε απο τα συμπλεγματα αυτα. Θεωρω οτι οι σχεσεις με ελλαδιτες ειναι συνηθως περισσοτερο υγιεις.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 10:25 am 24 05 2007

kokkinomalla έγραψε:"Εκσυγχρονιστηκατε" κι εσεις και θελετε την trendy ανορεξικη γκομενα με το γυαλι rayban και το μαλλι ξανθο σαντρε πολυ ανοικτο Νο12!! Ε τοτε γιατι γκρινιαζετε???


Ιδέα δεν έχω τι είναι το "σαντρέ", το "Νο12" ή το "rayban" και πιστεύω το ίδιο κάνει και μεγάλη μερίδα των ανδρών. Όσο για το "ανορεξική", τι λες μο τώρα; Αν δεν είναι ψίχα τσουπωμένη η ύπαρξη τι να την κάνεις ωρέ; Και να 'χει και γιούκι μπόγλικο (γιοργάνια και τέτοια). Τι ζόρι τραβάτε και εσείς! Επίσης, εγώ δεν είδα κανένα να γκρινιάζει. Εσύ Λάζαρε;

Και επειδή έπεσα και στην περίπτωση, κοκκινομάλα να είναι και τα άλλα έρχονται καθ' οδόν.
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Δημοσίευσηαπό ilias » 11:23 am 24 05 2007

Yiannis έγραψε:
kokkinomalla έγραψε:"Εκσυγχρονιστηκατε" κι εσεις και θελετε την trendy ανορεξικη γκομενα με το γυαλι rayban και το μαλλι ξανθο σαντρε πολυ ανοικτο Νο12!! Ε τοτε γιατι γκρινιαζετε???


Ιδέα δεν έχω τι είναι το "σαντρέ", το "Νο12" ή το "rayban" και πιστεύω το ίδιο κάνει και μεγάλη μερίδα των ανδρών. Όσο για το "ανορεξική", τι λες μο τώρα; Αν δεν είναι ψίχα τσουπωμένη η ύπαρξη τι να την κάνεις ωρέ; Και να 'χει και γιούκι μπόγλικο (γιοργάνια και τέτοια). Τι ζόρι τραβάτε και εσείς! Επίσης, εγώ δεν είδα κανένα να γκρινιάζει. Εσύ Λάζαρε;

Και επειδή έπεσα και στην περίπτωση, κοκκινομάλα να είναι και τα άλλα έρχονται καθ' οδόν.


αν ο brad pitouras μίλαγε σαν και σένα αντί για aniston θα είχε άφιστον
από την άλλη άμα είσαι brad pitouras ότι και να λες θα αρέσει στις γυναίκες
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Επόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 6 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 6 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Login Form