Τώρα είναι 16:52 pm 28 03 2024

Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 13:09 pm 06 05 2008

Για να κάνεις ευτυχισμένη μια γυναίκα αρκεί να είσαι:


1. φίλος
2. σύντροφος
3. εραστής
4. αδελφός
5. πατέρας
6. δάσκαλος
7. εκπαιδευτής
8. μάγειρας
9. μαραγκός
10. υδραυλικός
11. μηχανικός
12. διακοσμητής εσωτερικών χώρων
13. στιλίστας
14. σεξολόγος
15. γυναικολόγος/μαιευτήρας
16. ψυχολόγος
18. ψυχίατρος
19. θεραπευτής
20. τολμηρός
21. τακτικός
22. καλός πατέρας
23. πολύ καθαρός
24. συμπαθητικός
25. αθλητικός
26. στοργικός
27. προσεκτικός
28. ιππότης
29. έξυπνος
30. οραματιστής
31. δημιουργικός
32. γλυκός
33. δυνατός
34. κατανοητικός
35. ανεκτικός
36. ευσυνείδητος
37. φιλόδοξος
38. ικανός
39. θαρραλέος
40. αποφασιστικός
41. έμπιστος
42. γεμάτος σεβασμό
43. παθιασμένος
44. αβρόφρων
45. πολύ πλούσιος
46. να αγαπάς τις αγορές
47. να μην γκρινιάζεις
48. να μην της είσαι βάρος
49. να μην κοιτάζεις άλλες
Ταυτόχρονα θα πρέπει να προσέξεις πολύ να
50. μην είσαι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος
51. να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά της αλλά
να μην αφιερώνεις στην τελευταία περισσότερο χρόνο απ' ό,τι σε αυτή.
52. να της αφήνεις τον χώρο της αλλά να δείχνεις ανήσυχος για το πού πηγαίνει.
Είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό:
53. να μην ξεχνάς ημερομηνίες: -επετείων (γάμου, αρραβώνων, πρώτης συνάντησης...) -πτυχίου (αν υπάρχει) -ονομαστικής εορτής (αν υπάρχει) -τελευταίας περιόδου
Δυστυχώς ακόμη κι αν ανταποκρίνεσαι πλήρως στις παραπάνω απαιτήσεις, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% πως θα την κάνεις ευτυχισμένη,
διότι μπορεί να αισθανθεί φυλακισμένη σε ένα βίο αποπνικτικής τελειότητας από τον οποίο να θελήσει να απελευθερωθεί δραπετεύοντας με το πρώτο
κωλόπαιδο που θα παρουσιασθεί μπροστά της.
Ίσως γι' αυτό ο Θεός (μεγάλη η Χάρη Του) είπε: "αγάπα την " αλλά δεν είπε "κατανόησέ την ".
Τελευταία επεξεργασία από Talk talk και 21:53 pm 06 05 2008, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Moira » 14:02 pm 06 05 2008

Ποτέ μου δεν πίστεψα σε συνταγές,αυτές πιάνουν μόνο στα γλύκα!!!!!
Εγώ πιστεύω πως τα πράγματα είναι πιο απλά,τα άλλα κουβέντα να γίνεται...Καλή είναι και αυτή,παίρνεις ιδεές...για γλυκά...
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re:

Δημοσίευσηαπό Catherine » 00:58 am 11 06 2008

Μπατζακης έγραψε:Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΛΗ:ΧΡΗΜΑ!!!!!ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ!!



ΛΑΑΑΘΟΣΣΣ!!!!!!Αυτό ίσως το θέλουν κάποιες,αλλά οι πολλές θέλουν πράγματα τα οποία δεν μπορούν να αγοραστούν...Εγώ τουλάχιστον,αυτά που θέλω δεν θα μπορούσα να τα αγοράσω ούτε κι αν είχα όλο το χρυσάφι του κόσμου... :heart:
I have to say no to the good,so I can say yes to the best.
Catherine
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 23:49 pm 10 06 2008
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Re:

Δημοσίευσηαπό lazos » 16:19 pm 15 06 2008

Catherine έγραψε:ΛΑΑΑΘΟΣΣΣ!!!!!!Αυτό ίσως το θέλουν κάποιες,αλλά οι πολλές θέλουν πράγματα τα οποία δεν μπορούν να αγοραστούν...Εγώ τουλάχιστον,αυτά που θέλω δεν θα μπορούσα να τα αγοράσω ούτε κι αν είχα όλο το χρυσάφι του κόσμου... :heart:


Τοσο πολύ αξίζουν αυτά που θες;
Πεσμας τα πιο φτηνά έστω.

Πως ο άντρας θα ξεχωρίσει την γυναίκα που θέλει λεφτά από την γυναίκα που θέλει κάτι άλλο ή κάτι άλλο ηή κάτι άλλο ή και κάτι άλλο;
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό mariza » 20:26 pm 15 06 2008

Ελάτε βρε κορίτσια ας είμαστε ειλικρινείς με τον εαυτό μας και με τους άλλους...αφού ούτε εμείς οι ίδιες δεν ξέρουμε τι θέλουμε :lol: ...τα θέλουμε όλα ή τίποτα ή και τα δυό...και όταν τα έχουμε όλα γκρινιάζουμε γιατί και τότε κάτι μας λείπει το οποίο τις πιο πολλές φορές δεν ξέρουμε αν υφίσταται...και όταν δεν έχουμε τίποτα πάλι γκρινιάζουμε μέχρι να το αποκτήσουμε και φτου και από την αρχή...

Υπάρχουν βέβαια και φωτεινές εξαιρέσεις, αλλά είναι τόσο πολύ φωτεινές που στραβώνουν τους άλλους...και για να τις εντοπίσει κάποιος πρέπει να βλέπει λίγο πιο πέρα από τη μύτη του...
"Η σιωπή είναι χρυσός..."
Άβαταρ μέλους
mariza
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 01:16 am 28 08 2007
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Catherine » 00:53 am 16 06 2008

Τοσο πολύ αξίζουν αυτά που θες;
Πεσμας τα πιο φτηνά έστω.


Κοίτα,αυτά που θέλω εγώ είναι αυτοκίνητα,κοσμήματα,ρούχα-'ολα αυτά τελοσπάντων που έχουν πραγματικά σημασία :lol: :lol:


Σοβαρά τώρα,δεν μπορώ να σου πω τα πιο φθηνά απο αυτά που θέλω,γιατί δεν έχουν ετικέτα και τιμή πάνω τους.Οι άνθρωποι δεν έχουν τιμή αγοράς.Και λυπάμαι αν εσύ έχεις καταλάβει το αντίθετο απο την εμπειρία σου με τις γυναίκες. :(

Όσο για το πως ο άντρας θα ξεχωρίσει την γυναίκα που θέλει λεφτά από την γυναίκα που θέλει κάτι άλλο,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο δύσκολο να ξεχωρίσει κανείς αυτά τα 2.Η γυναίκα πληρώνει τα δικά της και ο άντρας τα δικά του-κανένας δεν εκμεταλλεύεται τα λεφτά κανενός.Κι ούτε υπάρχει ανάγκη για ακριβά δώρα,γιατί αυτά απλά δηλώνουν ότι κάτι άλλο λείπει απο τη σχέση και ο εύκολος τρόπος για πολλούς 'αντρες να επανορθώσουν σε μια τέτοια περίπτωση είναι να αγοράσουν κάτι στη γυναίκα. :(
I have to say no to the good,so I can say yes to the best.
Catherine
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 23:49 pm 10 06 2008
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό kleomenis » 21:51 pm 29 04 2009

πολυ υποκειμενικη ερωτηση .................... παντος το ξυλαρακι τους το θελουν για να ειμαστε λιαν επιεικεις ..αν και δεν συμφωνω με την βια

ρωτηστε τις γυναικες το τι θελουν ΄ αν και ουτε αυτες ξερουν τι θελουν κατα βαθος...
Άβαταρ μέλους
kleomenis
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 16:30 pm 07 02 2008

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Login Form