Τώρα είναι 11:17 am 29 03 2024

Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό joanna » 20:36 pm 11 11 2007

Φοίβη μου συμφωνώ ο άνδρας να μην είναι σκυλάκι (γιατί εγώ προσωπικά δεν είμαι και πολύ φιλόζωη) αλλά άλλο άνδρας κι άλλο νταής και ψευτόμαγκας που άμα λάχει δέρνει κιόλας.Ελπίζω και εύχομαι να μην το εννοείς αυτό για τη σφαλιάρα.Αν το ξύλο είναι κομμάτι μιας σχέσης,ν'αρχίσουμε κι εμείς να προπονούμαστε.
Μενέλαε,εσύ με τι ακριβώς συμφωνείς?!
No regrets / they don't work
No regrets / they only hurt
Άβαταρ μέλους
joanna
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22:29 pm 24 10 2007

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ » 21:49 pm 11 11 2007

Αγαπητη μου ξαδερφουλα επιτρεψε μου σε αυτο το σημειο να διαφωνησω...!!
Εγω δεν ειπα οτι θελω παραδουλευτρα αλλα ουτε και παλαιστη να παιζουμε ολη μερα μποξ..Πολυ σωστα παρατηρησες οτι υπαρχουν και μερικες γυναικουλες το τραβαει ο οργανισμος τους, αλλα αλλιμονο αν ρχιζαμε ολοι τις εχθροπραξιες τοτε δεν θα ηταν σπιτι θα ηταν το κοσιφοπεδιο....
Κατοικιδιο κουμπαρουλα μου εχω (ξερεις εσυ), οποτε εννοειτε οτι τον αντρα μου( σε περιπτωση λεμε τωρα που ποτε βρω τον καταλληλο) θα τον εχω πασα στα γιαννενα με ολη τη σημασια της λεξεως..
Απλα εκνευριζομαι απιστευτα οταν ακουω( στην προκειμενη περιπτωση διαβαζω) τις εξυπναδες των αγοριων(βλεπε λαζαρο και γιωργο)...
Ηρεμηστε βρε αγορια εξω απο το σπιτι μπορειτε να λετε οτι θελεται αλλα μεσα στο σπιτι πλενουμε και κανενα πιατο...!!!!
Εσενα παλι ιωαννα σε βρισκω σωστη και λογικη...!!!!!!!!


ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΝΩΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΕΣ...........!!!!!!!!!
Μην κοιτας την επιφανεια την θαλασσας γιατι δεν θα δεις τιποτα, ο θυσαυρος ειναι κρυμενος στο βυθο....!!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 17:05 pm 02 09 2007
Τοποθεσία: ΠΕΠΕΛΗ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:27 pm 11 11 2007

Εγω μίλησα όταν έπρεπε
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό joanna » 22:49 pm 11 11 2007

μεφιστοφελής έγραψε:Δεν ξέρω τι θέλουν οι γυναίκες! Ξέρω τι θέλει ο Αδάμ...
Το πλευρό του πίσω!


Μια μερίδα παϊδάκια στον κύριο από μένα!!!
Κερασμένα
No regrets / they don't work
No regrets / they only hurt
Άβαταρ μέλους
joanna
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22:29 pm 24 10 2007

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό ZEYS » 09:29 am 12 11 2007

αυτο που θελουν οι γυναικες ειναι ''το χοιρινο στο ψυγειο απο το γουρουνι στο σαλονι.''
"Ελπιδα ειναι αυτο το πραγμα με φτερα......."
Άβαταρ μέλους
ZEYS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 09:41 am 03 08 2007
Τοποθεσία: **Οι ελπίδες είναι τα όνειρα όσων δεν κοιμούνται.**

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 18:58 pm 12 11 2007

ektoras-menelaos έγραψε:
σε βρισκω πολυ λογικη για την ηλικια σου εσενα φοιβη .πηπως δεν εισαι 18 αλλα μεγαλυτερη?




Σε ευχαριστω για τα καλ σου λογια και δεν κρυβω την ηλικια μου..

Και κατι ακομα εγω δε μιλησα για αντρες ψευτονταηδες (κουραδομαγκες που λεει και ο μπαμπακας μου!!)
που το παιζουν και καλα σκληροι και σε σαπιζουν στο ξυλο...αυτοι δεν λεγονται αντρες...αυτοι λεγονται φασιστογουρουνια που φοβουνται μη τους κλεψουν οι γυναικες την υποτειθεμενη εξουσια την οποια νομιζουν οτι κατεχουν και χρησιμοποιουν τη λεκτικη η τη σωματικη βια ως αμυνα και εκφοβισμο.......αυτο δειχνει αδυναμο και κοινως κολλημενο ανθρωπο...

Εγω μιλησα για αντρα που θα ειναι ρομαντικος,ευγενικος,Κυριος και θα σεβεται τον εαυτο του....γιατι αν σεβεται τον εαυτο του τοτε θα σεβεται και τους αλλους και θα κερδιζει με τη σειρα του το σεβασμο των αλλων αντιστοιχα.....Απλα για να ειναι ενας αντρας ετσι πρεπει και αμεις οι γυναικες να εκλαβουβε αυτη την "ισοτητα" των φυλων λιγο πιο χαλαρα γιατι μου φαινεται μια μεγαλη πλειοψηφια απο μας εχει καβαλισει ενα καλαμι και οποιο αρσενικο παρει ο χαρος.....Γενικα εγω η ιδια οντας γυναικα και εκτιμωντας την σημερινη κατασταση ειμαι κατα ενα ποσοστο υπερ των ανδρων..Βεβαια οταν υπαρχει και οι σχετικη ανταποκριση ετσι?

Με λιγα λογια (ξερω γινομαι κουραστικη αλλα πρεπει και γω να αναπτυξω το συλλογισμο μου) θελω να πω οτι τα δυο φυλλα δεν διαφερουμε και πολυ....απλα δεν εχουμε αποβαλει απο μεσα μας την προκαταληψη για το οτι νομιζουμε πως ξερουμε πως θα αντιδρασει το αλλο φυλλο...και φυσικα μιλαω για τις πασιγνωστες φρασεις τυπου "ολες οι γυναικες ιδιες ειναι" η "ολοι οι αντρες ιδιοι ειναι".....ναι δεν αντιλεγω καποιες αντιδρασεις μπορει να ειναι ιδιες αλλα αν το σκεφτουμε λιγο ειναι και αυτο που θα προκαλεσει την αντιδραση ιδιο καθε φορα.....Πρεπει καθε ανθρωπος ανδρας η γυναικα να αντιμετωπιζει το αλλο φυλλο καθε φορα ως κατι διαφορετικο....Οι "προκατατασκευασμενες" κινησεις οδηγουν στις "προκατασευασμενες" αντιδρασεις και κανεις δεν βρησκει ακρη γινεται ολο ενα μπερδεμα και η συνεννοηση πιανει πατο!!!!Πρεπει ο καθενας να ειναι ευατος του να ειναι αυθορμητος και να τολμα το διαφορετικο χωρις προκαταληψεις!!!!!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ?

Το ελπιζω και ευελπιστω να δυμφωνειτε!αυτα!!
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 01:12 am 13 11 2007

Φοίβη μου μην κουράζεσαι καλή μου...οι άνδρες,δυστυχώς, μας έχουν πάρει χαμπάρι. Κατάλαβαν οτι μόνο δύο πράγματα μας συγκινούν πραγματικά : το να μην είναι δίπλα μας οταν τους χρειαζόμαστε ΑΛΛΑ να μας λένε στο αυτί οτι θα είναι πάντα εκεί οποτεδήποτε αυτό χρειαστεί...ωραία τα καταφέραμε νομίζω... :lol:
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό ektoras-menelaos » 01:22 am 13 11 2007

AMARYLIS έγραψε:Φοίβη μου μην κουράζεσαι καλή μου...οι άνδρες,δυστυχώς, μας έχουν πάρει χαμπάρι. Κατάλαβαν οτι μόνο δύο πράγματα μας συγκινούν πραγματικά : το να μην είναι δίπλα μας οταν τους χρειαζόμαστε ΑΛΛΑ να μας λένε στο αυτί οτι θα είναι πάντα εκεί οποτεδήποτε αυτό χρειαστεί...ωραία τα καταφέραμε νομίζω... :lol:



πολυ απογοητευση παρατηρω!!!!!
Άβαταρ μέλους
ektoras-menelaos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 14:12 pm 24 10 2007
Τοποθεσία: kapernaum

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Αννη » 01:25 am 13 11 2007

εγώ πάλι άλλα παρατηρώ..
πράσινα γραμματάκια.."παράδεισος"..ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ?? :lol: :lol:
Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ...

ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΑΣ ΜΗΝ ΛΗΣΜΟΝΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό ektoras-menelaos » 01:36 am 13 11 2007

Αννη έγραψε:εγώ πάλι άλλα παρατηρώ..
πράσινα γραμματάκια.."παράδεισος"..ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ?? :lol: :lol:



η ατακα της Αμαριλις δηλωνει πως και ο παραδεισος κοντευει να γινει κολαση .
ειναι αντιφατικα η ανησυχια και ο παραδεισος ..... εαν ηταν θα το ειχε καταλαβει,, αλλα δεν ειναι .... αρα κατα καπερναουμ παμε,,,,,
Άβαταρ μέλους
ektoras-menelaos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 14:12 pm 24 10 2007
Τοποθεσία: kapernaum

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Αννη » 01:45 am 13 11 2007

ευχαριστω για την επεξηγηση "συναδερφε", αλλα δεν ηταν εκει το point μου.. :wink:
Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ...

ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΑΣ ΜΗΝ ΛΗΣΜΟΝΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 11:49 am 13 11 2007

Οι άντρες, πάντως, εκτός από το πλευρό τους και τις μερίδες παϊδάκια θέλουν και θεωρούν σημαντικά 4 πράγματα (αντί για 2 που συγκινούν τις γυναίκες):

1. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που μαγειρεύει και καθαρίζει.
2. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που βγάζει καλά λεφτά.
3. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που τρελλένεται για sex.
4. Είναι σημαντικό οι τρεις πιο πάνω να μην συναντηθούν ποτέ.
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 12:02 pm 13 11 2007

Σοβαρα τωρα: Οι γυναικες ΔΕΝ ξερουν τι θελουν και δεν θα παψουν να το ψαχνουν μεχρι να το βρουν :D
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό lazos » 12:23 pm 13 11 2007

Yiannis έγραψε:1. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που μαγειρεύει και καθαρίζει.
2. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που βγάζει καλά λεφτά.
3. Είναι σημαντικό να βρεις μια γυναίκα που τρελλένεται για sex.
4. Είναι σημαντικό οι τρεις πιο πάνω να μην συναντηθούν ποτέ.


Αι γκατ γιορ ποιντ :wink:
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 14:27 pm 13 11 2007

Δόκτορα, αυτό το είπε ο FR.Tompson και οχι ο ψυχικός μου κόσμος...είναι μια πικρή αλήθεια για μας τις γυναίκες..

Κύριε Brad, πιστεύετε δλδ οτι ισχύει το γνωστό ρητό :όποιος θέλει να παντρευτεί μια όμορφη,έξυπνη και πλούσια γυναίκα πρέπει να παντρευτεί τρεις φορές ή...... να κάνει αυτό που υπαινίσσεστε;

Άννη...τί θέλει να πεί η ποιήτρια;;;Πάντως στον παράδεισο μου έχουν πεί κυριαρχεί ο γαλανός ουρανός και κάπου σε κάτι λιγοστά λιβάδια υπάρχουν κάποιοι που διαμαρτύρονται ανάβοντας φωτιές...δεν ικανοποιούνται ουτε με τον παράδεισο!Με πιάνεις πιστεύω ε;

Merci beaucoup.... :lol:
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 15:02 pm 13 11 2007

Λαζαρος έγραψε:Σοβαρα τωρα: Οι γυναικες ΔΕΝ ξερουν τι θελουν και δεν θα παψουν να το ψαχνουν μεχρι να το βρουν :D


Αυτό που ισχυρίζεσαι αγαπητέ Λάζαρε είναι πολύ σοβαρό και αποτελεί κλασσική και πλέον άκρως βαρετή ατάκα!!!! εκατομμύρια χρόνια τώρα την ίδια ατάκα λέτε!!Δεν τι βαρεθήκατε πια?

Μια γυναίκα ΔΕΝ ξέρει τι θέλει όταν βλέπει πως ο άλλος δεν έχει κάτι που να τη συγκινεί και να της προσφέρει!!!

Τι υπονοείς δηλαδή ότι εσείς οι άντρες είστε τόσο τέλειοι που πλέον έχετε απηυδήσει και φταίνε όλο οι γυναίκες??
Πολλές φορές κάνετε το ίδιο λάθος με μας ….νομίζουμε ότι ξέρουμε τον άλλο κρίνοντας μόνο και μόνο από την ιδιότητα του να είναι άνδρας η γυναίκα και δεν προσπαθούμε να τον μάθουμε πρώτα … θεωρούμε κάπου μέσα μας ότι ήδη τον ξέρουμε… και κάπως έτσι προκύπτουν αυτά τα ανόητα συμπεράσματα και οι διαπροσωπικές μας σχέσεις βρίσκονται κατά ένα μεγάλο ποσοστό σε «κρίση»!!!Έλεος πια!!

Αγαπημένη μου Αμαρυλλίς σαφώς και έχεις δίκιο τι κουράζομαι? Αλλά δεν μπορώ με πνίγει το δίκιο!! (και δεν είμαι αι φεμινίστρια!!)
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 16:39 pm 13 11 2007

Φοίβη έγραψε:εκατομμύρια χρόνια τώρα την ίδια ατάκα λέτε!!

Όχι και εκατομμύρια χρόνια ρε Φοίβη. Νομίζεις ο Neandertal νοιαζόταν για:
α) τι θέλει η γυναίκα του ή
β) που θα βρει καλά και μεγάλα μαμούθ;

Φοίβη έγραψε:Τι υπονοείς δηλαδή ότι εσείς οι άντρες είστε τόσο τέλειοι...

Δεν ξέρω πόσο εννοείς εσύ, αλλά ναι, είμαστε.

Φοίβη έγραψε:Πολλές φορές κάνετε το ίδιο λάθος με μας… και οι διαπροσωπικές μας σχέσεις βρίσκονται κατά ένα μεγάλο ποσοστό σε «κρίση»!!!Έλεος πια!!

Γι αυτό κανείς πρέπει να μαθαίνει από τα δικά του λάθη και όχι από της συντρόφου του. Να πως θα βγουν οι διαπροσωπικές σχέσεις από το αδιέξοδο και την κρίση.

Φοίβη έγραψε:Αγαπημένη μου Αμαρυλλίς σαφώς και έχεις δίκιο τι κουράζομαι?..

Καίρος είναι να ακούσουμε ότι γίνονται και θυσίες στο βωμό τς διδαχής.
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 17:15 pm 13 11 2007

Επειδή δεν θα καταλάβεις ποτέ τι ακριβώς θέλει μία γυναίκα, κάνε αυτό που θες ΕΣΥ! - Από την Κατερίνα Μπέη - Status

Φαντάσου έναν κόσμο όπου οι άντρες θα αναλύουν τα πάντα, θα κλαίνε στις ρομαντικές κομεντί, θα μιλάνε με υποκοριστικά, θα λένε συνέχεια κομπλιμέντα, δεν θα χαλάνε χατίρι στην καλή τους, θα παίρνουν κάθε μία ώρα τηλέφωνο για να πουν χωρίς λόγο «σ' αγαπώ», θα ξέρουν τα πάντα για την καινούργια moisturising της Este Lauder, θα είναι ανασφαλείς με το σώμα τους και θα νομίζουν πως έχουν μεγάλο κώλο και, επιπλέον, δεν θα κατουράνε στο καπάκι της τουαλέτας, δεν θα βλέπουν ποδόσφαιρο και θα κοιτούν τις σερβιτόρες στην ψυχή. Επιπλέον, δεν θα είναι εύκολοι, δεν θα παίζει το μάτι τους και θα είναι ορκισμένοι οπαδοί της μονογαμίας. Ε, αυτός είναι ένας κόσμος στον οποίο καμία γυναίκα δεν θα ήθελε να ζήσει.

Χρειάζεται πολλές φορές απλώς μία αλλαγή οπτικής για να συνειδητοποιήσεις πως τελικά αυτά που νομίζεις πως δεν θέλεις είναι αυτά που κατά βάθος ψάχνεις. Κακά τα ψέματα, όσο και να παραπονιούνται οι γυναίκες για ορισμένα αντρικά ελαττώματα, αν αυτά εκλείψουν, θα αρχίσουν να παραπονιούνται για την έλλειψή τους, και με το δίκιο τους.

Γιατί το μόνο που δεν θέλουν, τελικά, όσο και να υποστηρίζουν το αντίθετο, είναι να έχουν δίπλα τους έναν ακίνδυνο, διαφανή και ευνουχισμένο άντρα με γυναικεία χαρακτηριστικά. Βέβαια, και αυτοί οι άντρες χρειάζονται, αλλά μόνο και μόνο ως θεραπεία-αντίδοτο για εκείνους που κουβαλάνε όλα τα αντρικά ελαττώματα που ορίζουν τη μάτσο γοητεία.

1 Μην την αφήνεις να σου επιβληθεί γιατί είναι μέσα στη νοοτροπία της να σε εκμεταλλευτεί, έστω και με την καλή έννοια. Η γυναίκα είναι σαν το αέριο, όσο χώρο της δίνεις τόσο καταλαμβάνει. Αν, λοιπόν, την αφήσεις θα σε μετατρέψει σε οικόσιτο, με την πρώτη ευκαιρία. Και με τη δεύτερη θα σε κερατώσει με κάποιον μάτσο που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του. Γι' αυτό κάνε της τα χατίρια μόνο κατ' εξαίρεση κι όχι κατά κανόνα.

2 Καλύτερα θρασύς παρά κορόιδο. Προτίμησε να γίνεις παράλογος, απαιτητικός, άδικος από το να είσαι υποχωρητικός, μαλακός κι ευάλωτος. Μην την αφήσεις να σου ξυρίσει το μουστάκι, ακόμη κι αν δεν έχεις.

3 Μην μπαίνεις σε περιττές κουβέντες μαζί της. Οι ατέλειωτες αναλύσεις και οι διεξοδικές -αλά Γούντι Aλεν- συζητήσεις είναι για να τις μοιράζεται με τις φίλες της και τη μάνα της κι όχι με σένα. Για την ακρίβεια, εσύ αρκεί με τις πράξεις σου ή τις παραλείψεις σου να φροντίζεις να της δίνεις θέμα να έχει για να ασχολείται.

4 Μην προσπαθείς να καταλάβεις πότε λέει «ναι» και εννοεί «όχι» και πότε λέει «όχι» και εννοεί «ναι». Όπως χρέος της είναι να εννοεί άλλα από αυτά που λέει, δικό σου είναι να καταλαβαίνεις αυτά που σε συμφέρουν και να αγνοείς τα υπόλοιπα.

5 Διατήρησέ της την ανασφάλεια. Ο φόβος φυλάει τα έρμα και καλό είναι να μην την αφήνεις να επαναπαύεται. Γι' αυτό όσο και να γκρινιάζει, φτιάχνεται στην ουσία αν το μάτι σου φεύγει ή αν φαντάζεται πως κάτι παίζεται με σένα και μία πρώην ή νυν. Αν της στερήσεις τον ανταγωνισμό, της αφαιρείς νόημα από τη ζωή της και δεν είναι καθόλου απίθανο να ψάξει να το βρει αλλού.

6 Προτίμησε να της πεις ψέματα από μία αλήθεια που δεν σε συμφέρει. Όσο και να σε διαβεβαιώνει πως αν της πεις την αλήθεια θα σε συγχωρήσει, μην πέσεις στην παγίδα της και φλόμωσέ τη στο ψέμα. Μην ψάχνεσαι για να βρεις πολύπλοκα ψέματα. Όσο πιο αφελές είναι αυτό που θα της πεις τόσο πιο πιστευτό μπορεί να γίνει, αφού το βασικό σου επιχείρημα είναι πως αν ήθελες να την κοροϊδέψεις, θα έβρισκες κάτι πιο ευφάνταστο.

7 Εφάρμοσε τις μεθόδους της ομοιοπαθητικής, πηγαίνοντας ένα βήμα παρακάτω. Μούτρα αυτή; Βαρύ πεπόνι εσύ. Γκρίνια αυτή; Νεύρα εσύ. Παράπονα αυτή; Έξω με τους φίλους σου εσύ. Οι γυναίκες έχουν ένστικτο και όταν νιώθουν ότι δεν τις παίρνει, προσαρμόζονται και αναθεωρούν.

Θυμήσου πως όλα μπορείς να τα κάνεις, φτάνει να δείχνεις σίγουρος για την επιλογή σου. Αν εσύ το πιστέψεις, θα δεις με έκπληξή σου πως εκείνη θα ακολουθήσει, ακόμη και στα πιο ακραία. Σε αντίθεση με αυτά που υποστηρίζει η σύγχρονη γυναίκα, όσο πιο ανεξάρτητη και σίγουρη για τον εαυτό της είναι τόσο κατά βάθος ψάχνει κάποιον να της επιβληθεί. Με λίγα λόγια, και το βρισίδι -την ώρα του σεξ- και το χαστούκι -επίσης- και το κέρατο -ενίοτε- θα καταπιεί, αν αυτά προέλθουν από τον Κούρκουλο ή έστω από κάποιον με την αυτοπεποίθησή του.

:lol: :lol: :lol:

Και το πάρτα... μόνο link... λογοκρισία
http://www.youtube.com/watch?v=RQvnWVlOuq8
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 17:31 pm 13 11 2007

"Η γυναίκα που γουστάρει φαίνεται. Η γυναίκα που δε δείχνει να γουστάρει δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε γουστάρει." Αγνωστός ποιητής
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες;;;

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 17:42 pm 13 11 2007

Δεν έχω συναντήσει γυναίκα που να είναι ευχαριστημένη με τους άντρες. (Εξαιρούνται οι ερωτευμένες). Οι κοπέλες που είναι ελεύθερες παραπονιούνται ότι οι άντρες δεν τις πλησιάζουν, και εάν τις πλησιάσουν, το κάνουν με λάθος τρόπο. Οι παντρεμένες; Όσες έχουν υπερβεί το μελιστάλαχτο όριο των 2 ετών και να χαμογελούν δεν με πείθουν ότι είναι ευτυχισμένες. Οι maneaters θα συνεχίσουν να ψωνίζουν παλικαράκια στα μπαράκια μέχρι να φτάσουν τα β@ζι@ τους στον αφαλό τους.

Τί θέλουν οι γυναίκες για να είναι ευτυχισμένες; Ας αφήσουμε στην άκρη το σεξ. Εντάξει, όλες θέλουν να χάνουν το μέτρημα στο κρεβάτι. Αλλά αν όλες οι γυναίκες κυνηγούσαν την ικανοποίηση της κ@βλ@ς τους θα υπήρχαν λιγότερα μπακούρια στον κόσμο, λιγότεροι σύμβουλοι γάμου και περισσότεροι σεξογιατροί. Ας αφήσουμε στην άκρη και το οικονομικό. Έστω ότι όλες οι γυναίκες είναι οικονομικά ανεξάρτητες. Τί μένει; Την ακούω να ζητάει ειλικρίνια και ευαισθησία. Όμως βλέπω την θανατηφόρα βαρεμάρα να κυλάει στο αίμα της όταν είναι με ένα προβλέψιμο “καλό παιδί” που της ανοίγει τα εσώψυχά του. Αντίθετα τα κακά παιδιά κάτι της κάνουν.

Δεν θέλει τα Κακά Παιδιά. Ούτε τα Καλά Παιδιά θέλει. Θέλει μια Πρόκληση. Κάποιον που να μην είναι ... (δυνάστης) αλλά ούτε και μαμάκιας. Αλλά αφού δεν βρίσκει την Πρόκληση συνεχίζει να ταλαντεύεται ανάμεσα στα δύο. Όταν τρώει στη μάπα τον ζηλιάρη που την έχει με το μαστίγιο για αρκετό καιρό και μπουχτίζει λέει “τέρμα με τους μαλάκες. Μόνο Καλά Παιδιά από ‘δω και πέρα “. Μόλις βρίσκει ένα Καλό Παιδί που δεν της χαλάει χατήρι και δεν ακούει το “όχι” ποτέ απ’το στόμα του, καταλαβαίνει ότι σιγά-σιγά γίνεται η μαμάκα του. Αυτό που φοβάται. Και πάλι απ’την αρχή. Με τον γκόμενο-δυνάστη συμβιβάζεται η κοπέλα που έχει πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση. Με τον μαμάκια συμβιβάζεται αυτή που γουστάρει να έχει πάντα τον έλεγχο (γυναίκα δυνάστης).

Τελικά οι άντρες οι σκληροί κι αισθηματίες υπάρχουν μόνο στις ασπρόμαυρες ταινίες; Αυτοί που έχουν επιτυχίες με τις γυναίκες είναι πολύ λίγοι. Είναι αυτοί που δεν παίρνουν την απόρριψη κατάκαρδα γιατί ξέρουν ότι στην τελική ένα παιχνίδι είναι ο έρωτας. Είναι αυτοί που δεν παίρνουν τον εαυτό τους υπερβολικά στα σοβαρά όταν μιλάνε με τις γυναίκες και ξέρουν να τις κάνουν να κοκκινίζουν και να γελάνε. Αυτοί που ξέρουν πως να φερθούν σε μια γυναίκα αλλά και να κρατήσουν το μυστήριο ζωντανό.

(jojox blog)

Ίσως καθεμιά σας να βρει μία κατηγορία να εντάξει τον εαυτό της... :lol: :lol: :lol:

ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form