Τώρα είναι 12:58 pm 28 03 2024

Τι είναι αυτό που θέλουν οι άντρες;;;

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Τι είναι αυτό που θέλουν οι άντρες;;;

Δημοσίευσηαπό maraki » 19:59 pm 05 11 2006

Εφόσον εξαντλήσαμε το θέμα "Τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες?"

Νομίζω πως είναι καιρός να μας πουν και τα αγόρια της παρέας τι είναι αυτό που θέλουν οι άντρες από μια γυναίκα (για σοβαρή σχέση)?
Άβαταρ μέλους
maraki
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 12:31 pm 23 10 2006
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό Βανα » 20:34 pm 05 11 2006

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θελουν καταπιεση και γενικα δεν τους αρεσουν οι γυναικες με το συνδρομο της κατωτεροτητας (ζηλευουν οποια γυναικα σταθει διπλα/μιλησει στο αγορι τους)!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό keravnios » 21:40 pm 05 11 2006

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι/ες να θέλουν τα ίδια πράγματα; όσον αφορά την μόνιμη σχέση, νομίζω ο καθένας έχει την δική του φιλοσοφία για την ζωή και ανάλογα με την γενικότερη θεώρηση, επιλέγει τον/την σύντροφό του. Ίσως κάποια κριτήρια να ισχύουν για όλους, αλλά δεν νομίζω ότι και αυτό είναι τόσο έυκολο να το διαπιστώσουμε. Ακόμη και αυτό που λες Βάνα, όσο λογικό και αν μου φαίνεται, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ισχύει για όλους. Σίγουρα δεν ισχύει για τους άνδρες που έχουν αυτό το σύμπλεγμα και υπάρχει περίπτωση να παρεξηγήσουν την συγκεκριμένη στάση και να την θεωρήσουν αδιαφορία.

Θα δώσω απάντηση στο ερώτημα με επίκεντρο τον εαυτό μου και θα δεις ότι αν απαντήσουν και άλλοι, οι διαφορές θα είναι σημαντικές ώς προς το τι θέλουν. Θέλω λοιπόν μία κοπέλα χωρίς συμπλέγματα, αστεία αλλά όχι γελοία, έξυπνη αλλά όχι υπερόπτη, κοινωνική και φιλική με τους φίλους μου χωρίς να με κάνει να νοιώθω άβολα όμως με την υπερκοινωνικότητά της, σοβαρή όταν οι περιστάσεις το απαιτούν, μορφωμένη και χειραφετημένη. Θέλω να νοιώθω άνετα με την παρουσία της είτε είμαστε στα μπουζούκια είτε σε δείπνο με συνεργάτες μου. Υπάρχει ένα ρητό που λέει ότι πρέπει η γυναίκα να είναι δούλα στην κουζίνα, κυρία στο σαλόνι και πουτάνα στο κρεββάτι. Αν εξαιρέσεις το πρώτο σκέλος, το οποίο είναι κάπως φαλοκρατικό τα υπόλοιπα μάλλον αντιπροσωπεύουν τους περισσότερους άντρες.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Βανα » 00:43 am 06 11 2006

keravnia έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι/ες να θέλουν τα ίδια πράγματα; όσον αφορά την μόνιμη σχέση, νομίζω ο καθένας έχει την δική του φιλοσοφία για την ζωή και ανάλογα με την γενικότερη θεώρηση, επιλέγει τον/την σύντροφό του. Ίσως κάποια κριτήρια να ισχύουν για όλους, αλλά δεν νομίζω ότι και αυτό είναι τόσο έυκολο να το διαπιστώσουμε. Ακόμη και αυτό που λες Βάνα, όσο λογικό και αν μου φαίνεται, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ισχύει για όλους. Σίγουρα δεν ισχύει για τους άνδρες που έχουν αυτό το σύμπλεγμα και υπάρχει περίπτωση να παρεξηγήσουν την συγκεκριμένη στάση και να την θεωρήσουν αδιαφορία.

Θα δώσω απάντηση στο ερώτημα με επίκεντρο τον εαυτό μου και θα δεις ότι αν απαντήσουν και άλλοι, οι διαφορές θα είναι σημαντικές ώς προς το τι θέλουν. Θέλω λοιπόν μία κοπέλα χωρίς συμπλέγματα, αστεία αλλά όχι γελοία, έξυπνη αλλά όχι υπερόπτη, κοινωνική και φιλική με τους φίλους μου χωρίς να με κάνει να νοιώθω άβολα όμως με την υπερκοινωνικότητά της, σοβαρή όταν οι περιστάσεις το απαιτούν, μορφωμένη και χειραφετημένη. Θέλω να νοιώθω άνετα με την παρουσία της είτε είμαστε στα μπουζούκια είτε σε δείπνο με συνεργάτες μου. Υπάρχει ένα ρητό που λέει ότι πρέπει η γυναίκα να είναι δούλα στην κουζίνα, κυρία στο σαλόνι και π..... στο κρεββάτι. Αν εξαιρέσεις το πρώτο σκέλος, το οποίο είναι κάπως φαλοκρατικό τα υπόλοιπα μάλλον αντιπροσωπεύουν τους περισσότερους άντρες.


Σωστος ο Κεραυνια! Συμφωνω και επαυξανω!!!!

Ειναι ομως πολυ δυσκολα να συναντησεις μια τετοια γυναικα...και ειδικα στην εποχη μας. Εαν την εχεις βρει, να σαι σιγουρος οτι θα περασεις μια πολυ ομορφη και ευχαριστη ζωη.

Αυτα να τα βλεπουν οσα κοριτσια εχουν παραπονα απο τους ΒΗ :wink: :!:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό ΑΡΕΙΑΝΟΣ » 13:01 pm 06 11 2006

Οι άνδρες κι οι γυναίκες είναι πολύ πιο διαφορετικοί από ό,τι νομίζουμε.

Οι γυναίκες επιζητούν έναν άνδρα που θα είναι ειλικρινής, γνήσιος, απλός, και διακριτικός. Κάτι που δεν ισχύει απαραίτητα και για τους άνδρες. Χρειάζεται ιδιαίτερη προσπάθεια στο να είσαι παρών, συναισθηματικά διαθέσιμος και ευαισθητοποιημένος όσον αφορά στις ανάγκες της συντρόφου. Εστιάζοντας λιγότερο στις φυσικές ανάγκες, το ζευγάρι μπορεί να επιτύχει έναν καλύτερο επίπεδο οικειότητας στη σχέση του.


Οι άνδρες δείχνουν την αγάπη τους με διαφορετικό τρόπο από ό,τι οι γυναίκες. Οι πιο πολύ πιστεύουν ότι μπορούν να εκφράσουν την αγάπη τους κάνοντας πράγματα για/με την σύντροφό τους. Αυτά είναι: η οικονομική υποστήριξη της γυναίκας, η διάθεση του χρόνου τους σε αυτήν, το να πάνε μια βόλτα, να δουν τηλεόραση, να επισκευάσουν το αυτοκίνητο και κάνουν σεξ μαζί της. Ο άνδρας επομένως δείχνει την αγάπη του με το να μοιράζεται τον χρόνο μαζί με την γυναίκα ή με το κάνει πράγματα γι’ αυτήν. Τα λόγια δεν είναι απαραίτητα.

Οι γυναίκες από την άλλη δείχνουν την αγάπη τους με την κουβέντα και το συναισθηματικό δόσιμο. Αυτό είναι κάτι που το κάνουν και μεταξύ τους. Δίνουν μεγάλη έμφαση στη λεκτική επικοινωνία. Η συναισθηματική οικειότητα είναι πολύ σημαντική γι’ αυτές. Η αγάπη δείχνεται με την ειλικρινή έκφραση των συναισθημάτων, με το να ανοίγονται και να συζητούν για τις σχέσεις τους.

Οι γυναίκες εκτιμούν τους άνδρες που, κάποιες φορές, τους εκφράζουν τα συναισθήματά τους, συζητούν μαζί τους κι είναι ευάλωτοι.
Οι γυναίκες, επίσης, θέλουν έναν άνδρα που να τους λέει: «Μωρό μου, σ’αγαπώ!». . Απλώς οι άνδρες δεν έχουν συνειδητοποιήσει πόσο σημαντικές είναι αυτές οι λέξεις.

Οι άνδρες ικανοποιούνται σωματικά, ενώ οι γυναίκες συναισθηματικά.
Για τους άνδρες οι λέξεις δεν έχουν ιδιαίτερη αξία. Η δράση είναι πιο σημαντική.

Οι γυναίκες πιστεύουν ότι το μέλλον των σχέσεων στηρίζεται στο κατά πόσο το ζευγάρι συζητά τα προβλήματά του. Στις περισσότερες γυναίκες δεν αρέσουν οι συζητήσεις για τα αυτοκίνητα, τα σπορ, κι άλλα θέματα που ενδιαφέρουν τους άνδρες. Νιώθουν όμορφα όταν τους κάνουν κάποια φιλοφρόνηση, κάποιες ρομαντικές χειρονομίες κι όταν τις δείχνουν ότι τις εκτιμούν. Θέλουν να ακούσουν ότι είναι ωραίες ή χρήσιμες. Οι πιο πολλοί άνδρες κάτι τέτοιο το θεωρούν περιττό κι έτσι δεν εκφράζονται κατά αυτόν τον τρόπο. Θεωρούν ότι οι γυναίκες απλά ξέρουν ότι οι άνδρες τους τις αγαπούν και δεν είναι απαραίτητο να το εκφράσουν και με τα λόγια.

Οι γυναίκες θέλουν από τους άνδρες να είναι παρόντες σε μια σχέση.


Οι γυναίκες διεγείρονται πιο πολύ με το άγγιγμα και τα λόγια, ενώ οι άνδρες με αυτό που βλέπουν.


Οι άνδρες έχουν την τάση να είναι πολύ βιαστικοί κατά τη διάρκεια των ερωτικών παιχνιδιών.

Από την άλλη οι γυναίκες, γενικά, έχουν μια δυσκολία στο να διεγερθούν και να ερεθιστούν. Δεν κάνουν κάτι μηχανικά όπως οι άνδρες.





Θέλω η γυναίκα να είναι.

Αποκλειστικά δικιά μου( ερωτικά)
Καλή μάνα
Ειλικρινέστατη
Να περιποιείται τον εαυτό της.
Παιχνιδιάρα
Καθαρή
Μαγείρισσα
Να με ηρεμεί
Η γυναίκα είναι το πιο γλυκό λάθος της φύσης
Άβαταρ μέλους
ΑΡΕΙΑΝΟΣ
Αρθρογράφος
 
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 21:10 pm 04 12 2005

Δημοσίευσηαπό ilias » 13:04 pm 09 11 2006

Η ιστορία της ζωής μου μέχρι σήμερα.............

Όταν ήμουν 14 χρονών, ήλπιζα ότι μια μέρα ότι θα βρω ένα κορίτσι.
Οταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι, αλλά δεν είχε καθόλου πάθος, κι έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.

Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι, αλλά παραήταν συναισθηματική.

Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική. Ήταν μελοδραματική, έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες. Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.

Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι, αλλά ήταν βαρετή. Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα. Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.


Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι, αλλά δεν μπορούσα να
παρακολουθήσω τους ρυθμούς της. Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο,
ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της. Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή. Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης, αλλά
αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες. Έτσι αποφάσισα να βρω ένα
κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του .


Όταν έφτασα τα τριάντα, βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δυο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και ..... την παντρεύτηκα. Ήταν τόσο
φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ό,τι είχα και δεν είχα.


Τώρα είμαι πιο ώριμος και πιο σοφός, και ψάχνω για ένα κορίτσι με μεγάλα βυζιά.
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 02:34 am 10 11 2006

Ηλία, μας δουλεύεις....

Πες στα κορίτσια ότι όλες αυτές είχαν μεγάλα βυζιά :lol: :lol: :lol:
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό ilias » 15:16 pm 10 11 2006

den ekthetoume kyries :wink: :wink: :wink:
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ » 14:11 pm 16 11 2006

Bana έγραψε:
keravnia έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι/ες να θέλουν τα ίδια πράγματα; όσον αφορά την μόνιμη σχέση, νομίζω ο καθένας έχει την δική του φιλοσοφία για την ζωή και ανάλογα με την γενικότερη θεώρηση, επιλέγει τον/την σύντροφό του. Ίσως κάποια κριτήρια να ισχύουν για όλους, αλλά δεν νομίζω ότι και αυτό είναι τόσο έυκολο να το διαπιστώσουμε. Ακόμη και αυτό που λες Βάνα, όσο λογικό και αν μου φαίνεται, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ισχύει για όλους. Σίγουρα δεν ισχύει για τους άνδρες που έχουν αυτό το σύμπλεγμα και υπάρχει περίπτωση να παρεξηγήσουν την συγκεκριμένη στάση και να την θεωρήσουν αδιαφορία.

Θα δώσω απάντηση στο ερώτημα με επίκεντρο τον εαυτό μου και θα δεις ότι αν απαντήσουν και άλλοι, οι διαφορές θα είναι σημαντικές ώς προς το τι θέλουν. Θέλω λοιπόν μία κοπέλα χωρίς συμπλέγματα, αστεία αλλά όχι γελοία, έξυπνη αλλά όχι υπερόπτη, κοινωνική και φιλική με τους φίλους μου χωρίς να με κάνει να νοιώθω άβολα όμως με την υπερκοινωνικότητά της, σοβαρή όταν οι περιστάσεις το απαιτούν, μορφωμένη και χειραφετημένη. Θέλω να νοιώθω άνετα με την παρουσία της είτε είμαστε στα μπουζούκια είτε σε δείπνο με συνεργάτες μου. Υπάρχει ένα ρητό που λέει ότι πρέπει η γυναίκα να είναι δούλα στην κουζίνα, κυρία στο σαλόνι και π..... στο κρεββάτι. Αν εξαιρέσεις το πρώτο σκέλος, το οποίο είναι κάπως φαλοκρατικό τα υπόλοιπα μάλλον αντιπροσωπεύουν τους περισσότερους άντρες.


Σωστος ο Κεραυνια! Συμφωνω και επαυξανω!!!!

Ειναι ομως πολυ δυσκολα να συναντησεις μια τετοια γυναικα...και ειδικα στην εποχη μας. Εαν την εχεις βρει, να σαι σιγουρος οτι θα περασεις μια πολυ ομορφη και ευχαριστη ζωη.

Αυτα να τα βλεπουν οσα κοριτσια εχουν παραπονα απο τους ΒΗ :wink: :!:



ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΚΕΡΑΥΝΙΑ.....ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....
Άβαταρ μέλους
ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: 13:44 pm 25 10 2006
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ilias » 17:33 pm 16 11 2006

Για να επανέρθω θα με ωφελούσε πιο πολύ αν μάθαινα τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες και όχι οι άντρες. Για ευνόητους λόγους. Πάντως ρε παιδιά άντε και το βρήκατε, τι σας λέει ότι θα συνεχίσουν και αύριο να το θέλουν ;
Όλα μια αναζήτηση είναι τελικά ;
Θα πρότεινα να βρει ο καθένας τι θέλει τη δεδομένη χρονική στιγμή και να το εκφράζει. Αυτό θα είναι ένα βήμα πιστεύω. Και για να πετάξω το πρώτο κοτσάνι, όπως λέει ένας φίλος, εγώ τη χρονική στιγμή αυτή θέλω μια έξυπνη και ωραία γυναίκα 20 με 27 από καλή (ξέρω σχετικό είναι) οικογένεια και αναλόγου μορφωτικού επιπέδου. Να την αγαπώ και να με αγαπάει και είναι λίγο της κλασσικής σχολής (ξέρετε τώρα ο άντρας είναι ο αρχηγός του σπιτιού).
Τι θα θέλω αύριο δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι αλλάζω, αλλά θα ήθελα και εκείνη να αλλάζει μαζί μου. Τότε θα είναι ΕΚΕΙΝΗ.
Αααα ξέχασα το να με ανέχεται είναι προαπαιτούμενο (δύσκολο το ξέρω αλλά με μια ελπίδα ζούμε).
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ » 13:32 pm 21 11 2006

ilias έγραψε:Για να επανέρθω θα με ωφελούσε πιο πολύ αν μάθαινα τι είναι αυτό που θέλουν οι γυναίκες και όχι οι άντρες. Για ευνόητους λόγους. Πάντως warning: παιδιά άντε και το βρήκατε, τι σας λέει ότι θα συνεχίσουν και αύριο να το θέλουν ;
Όλα μια αναζήτηση είναι τελικά ;
Θα πρότεινα να βρει ο καθένας τι θέλει τη δεδομένη χρονική στιγμή και να το εκφράζει. Αυτό θα είναι ένα βήμα πιστεύω. Και για να πετάξω το πρώτο κοτσάνι, όπως λέει ένας φίλος, εγώ τη χρονική στιγμή αυτή θέλω μια έξυπνη και ωραία γυναίκα 20 με 27 από καλή (ξέρω σχετικό είναι) οικογένεια και αναλόγου μορφωτικού επιπέδου. Να την αγαπώ και να με αγαπάει και είναι λίγο της κλασσικής σχολής (ξέρετε τώρα ο άντρας είναι ο αρχηγός του σπιτιού).
Τι θα θέλω αύριο δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι αλλάζω, αλλά θα ήθελα και εκείνη να αλλάζει μαζί μου. Τότε θα είναι ΕΚΕΙΝΗ.
Αααα ξέχασα το να με ανέχεται είναι προαπαιτούμενο (δύσκολο το ξέρω αλλά με μια ελπίδα ζούμε).





Ε ΟΧΙ ΒΡΕ ΗΛΙΑ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ:-ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΤΙ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ!
ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΥΞΙΔΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ ΠΑΣ???ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ?ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΣ !!!ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ :( :( :x :x
Άβαταρ μέλους
ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: 13:44 pm 25 10 2006
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό xenia » 13:43 pm 21 11 2006

Εγώ θα πω τι είναι αυτό που ΔΕ θέλουν οι άντρες. Δε θλεουν τις ανεξάρτητες και τις χειραφετημένες. Νομίζω ότι τις φοβούνται και εννοίωται τις ζηλεύουν κίολας!!
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ » 14:16 pm 21 11 2006

ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ????????????????????????????????????????????

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΥΡΜΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ,ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ,ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ)
:x :x :x
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΕΝΙΚΕΥΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ(ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ :oops: :oops: :oops: )
Άβαταρ μέλους
ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: 13:44 pm 25 10 2006
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ilias » 14:53 pm 21 11 2006

Χριστινάκι, μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα από δυο αράδες λέξεις.
Δεν είμαι ΟΦΑ (όπου φυσάει ο άνεμος) και έχω τις αρχές μου.


Μια άσχετη με το θέμα ερώτηση σε σένα άλλα και σε όποια άλλη θέλει :
Θα προτιμούσες ένας άντρας να σου πει στα ίσια ότι σε γουστάρει μόνο για κρεβάτι ή να σου τάξει σχέση και μετά από λίγο, αφού σε ρίξει στο κρεβάτι, να σε παρατήσει;
Μην πιάνεσαι στις λέξεις, την κεντρική ιδέα πιάσε δηλαδή ειλικρίνεια ή κοροϊδία ;
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ » 12:01 pm 22 11 2006

ilias έγραψε:Χριστινάκι, μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα από δυο αράδες λέξεις.
Δεν είμαι ΟΦΑ (όπου φυσάει ο άνεμος) και έχω τις αρχές μου.


Μια άσχετη με το θέμα ερώτηση σε σένα άλλα και σε όποια άλλη θέλει :
Θα προτιμούσες ένας άντρας να σου πει στα ίσια ότι σε γουστάρει μόνο για κρεβάτι ή να σου τάξει σχέση και μετά από λίγο, αφού σε ρίξει στο κρεβάτι, να σε παρατήσει;
Μην πιάνεσαι στις λέξεις, την κεντρική ιδέα πιάσε δηλαδή ειλικρίνεια ή κοροϊδία ;



Ηλία άκου με λίγο:αυτά που σου έγραψα δεν ήταν συμπεράσματα αλλά κάποιες ύποθέσεις στηριζόμενες σ'αυτές αυτές τις 2 αράδες(που έγραψες)και διάβασα.Επουδενί δεν είχα σκοπό να θίξω πρόσωπα και καταστάσεις(χα το ίδιο λέει και ο Ευαγγελάτος).
Τώρα όσον αφορά το ερώτημά σου δεν νομίζω πως ο οποιοσδήποτε από μας θα ήθελε να τον κοροίδέψουν,αλλά αν απαντήσω συγκεκριμμένα για το άτομό μου σου λέω ότι θεωρώ το ψέμα ενα από τα χειρότερα πράγματα!!!!!!!!!!!!Είναι από τις βασικότερες αρχές που μου έμαθαν οι γονείς μου με αποτέλεσμα να κινούμαι με ειλικρίνεια σε κάθε τομέα της ζωής μου(και αυτό δεν μου έχει βγεί ποτέ σε κακό για όσους θα λένε τώρα -μωρέ τι μας λέει αυτή της βγήκε η ειλικρίνια σε καλό?Ναι,ναι και όμως με την αλήθεια οδηγό κανείς δεν χάνει πιστέυω)και αφού εγώ λειτουργώ έτσι επόμενο είναι Ηλία να επιθυμώ το ίδιο και από τους γύρω μου και πόσο μάλλον από τον σύντροφό μου.

Γιατί όμως μας έκανες αυτή την ερώτηση?Μήπως σου κόλλησε καμία για γάμο και εσύ δεν της το είχες τάξει(και αυτή άρχισε να σου τρώει τ'αυτια με γκρίνια?????????Αν ναι περαστικά σου-χααααααααααα)
Αυτά Ηλία ελπίζω να σε κάλυψε η απάντησή μου,αν όμως όχι μην ανησυχείς έχω κ'αλλλα στην γκλάβα μου-χαααααα! Καλά να περνάς...
Άβαταρ μέλους
ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: 13:44 pm 25 10 2006
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ilias » 12:36 pm 22 11 2006

Χριστινάκι

Καμία σχέση με γάμο (μικρός είμαι ακόμα!!!). Η ερώτηση μου ήταν ρητορική. Αναμενόμενη απάντηση απλά με τη συμπεριφορά τους πολλές γυναίκες σε σπρώχνουν στο ψέμα.
Προσωπικά θεωρώ την ειλικρίνεια υπέρτατο αγαθό και χαίρομαι που συμφωνείς απλά στο πλαίσιο της ειλικρίνειας γίνομαι ωμός μερικές φορές.
Ρώτα τον ξάδερφο μου να σου πει περισσότερα (όσα ξέρει).
Πάντως είμαστε ωραίο σόι!!!! Όταν έρθω πάνω μπορεί να το διαπιστώσεις.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll:
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό xenia » 12:51 pm 22 11 2006

Συμφωνώ μαζί σου Ηλία, είναι πολλές οι γυναίκες που θέλουν το παραμύθι τους για να "πέσουν". Υπάρχουν όμως, λίγες ομολογουμένως, που προτειμούν την αλήθεια. Απλά, θα πρέπει λίγο οι άντρες να μπείτε στη διαδικασία να τις διακρίνετε!! Συμφωνώ με τη Χριστίνα. Θέλω αλήθεια από την αρχή, όποια και αν είναι αυτή! Μπορεί να μην μου αρέσει ενοίωτε, αλλά τη θέλω...
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ » 13:17 pm 23 11 2006

ilias έγραψε:Χριστινάκι

Καμία σχέση με γάμο (μικρός είμαι ακόμα!!!). Η ερώτηση μου ήταν ρητορική. Αναμενόμενη απάντηση απλά με τη συμπεριφορά τους πολλές γυναίκες σε σπρώχνουν στο ψέμα.
Προσωπικά θεωρώ την ειλικρίνεια υπέρτατο αγαθό και χαίρομαι που συμφωνείς απλά στο πλαίσιο της ειλικρίνειας γίνομαι ωμός μερικές φορές.
Ρώτα τον ξάδερφο μου να σου πει περισσότερα (όσα ξέρει).
Πάντως είμαστε ωραίο σόι!!!! Όταν έρθω πάνω μπορεί να το διαπιστώσεις.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll:



Είσαι μικρός για γάμο Ηλία??????????????????????????????????????????????
Και πόσο περιμένεις να πάς για να νίωσεις έτοιμος????????????????????????
Εγώ πιστεύω πως δεν έχεις βρεί την κατάλληλη γιατί αν την έβρισκες δεν θα σκεφτόσουν την ηλικία σου καθόλου..............................................
Τώρα όσον αφορα την ομορφιά Ηλία πιστεύω πως δεν έχει και τόση σημασία για τον γάμο.Αν δεν έχουμε εσωτερική ομορφιά όλα έρχονται και παρέρχονται συμφωνείς ή τσούκ??Βεβαια ότι έχει κανείς καλό ειναι,αλλά το πιο σημαντικό απ'όλα είναι ο εσωτερικός μας κόσμος πιστεύω(γενικά μιλάω Ηλία μην το προσωποποιείς οκ? :) :) :) ).Γειά Χαραντάν...............................
Άβαταρ μέλους
ΖΕΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: 13:44 pm 25 10 2006
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ilias » 14:01 pm 23 11 2006

Εντός εκτός και επί τα’ αυτά !!!
Σχετικά με την ηλικία όπως λέει και ο Μηλιώκας «εγώ είμαι 12 χρονών και μεγαλοδείχνω»
whistle: whistle: whistle: whistle: whistle: whistle: whistle:
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό Ούτις » 19:28 pm 23 11 2006

ilias έγραψε:Εντός εκτός και επί τα’ αυτά !!!
Σχετικά με την ηλικία όπως λέει και ο Μηλιώκας «εγώ είμαι 12 χρονών και μεγαλοδείχνω»
whistle: whistle: whistle: whistle: whistle: whistle: whistle:

Από την ιστορία της ζωής σου που εξιστόρησες παραπάνω rtfm: προκύπτει ότι πρέπει να είσαι τουλάχιστον 30 ετών σήμερα εκτός αν ήταν παραμύθι... whistle: whistle: whistle:
Scripta manent φίλε μου έστω και παραμύθι... :lol:
Οὖτις ἐμοί γ᾽ ὄνομα· Οὖτιν δέ με κικλήσκουσι
μήτηρ ἠδὲ πατὴρ ἠδ᾽ ἄλλοι πάντες ἑταῖροι.᾽
(Ομήρου, Οδύσσεια, ι 366-367)
Άβαταρ μέλους
Ούτις
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 21:56 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: Εν Αθήναις

Επόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form