Τώρα είναι 16:19 pm 12 05 2024

Είχατε/Θα κάνατε ποτέ σχέση με Αλβανό/ίδα;;;

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Δημοσίευσηαπό ΧΑΝΤΑΚΑΣ » 23:47 pm 24 02 2007

ΠΟΤΕ!
1. για εθνικούς λόγους: με τους κατακτητές καμία σχέση
2. μεγάλη διαφορά νοοτροπίας
3. γνωρίζω πολλά παιδιά από μικτούς γάμους: οι απόλυτοι ανθέλληνες

Καλές οι προσωπικές σχέσεις αλλά ποτές κανείς Αλβανός δεν μας υπερασπίστηκε. Τι τα θέλετε τα μπλεξίματα. "Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα"
Γιαδαύτο από μακριά.
Σήκου Χιμάρα, σήκου
σήκου τι καρτερείς;

Να σηκώσεις τα παιδιά σου
να κουνήσουνε τη Γης
ΧΑΝΤΑΚΑΣ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 00:07 am 21 01 2007
Τοποθεσία: Χιμάρα & πάσης Ελλάδος

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:22 am 25 02 2007

kokkinomalla έγραψε:warning:...ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ BOY ΤΙ ΝΑ ΠΩ?


Αυτος ειναι και ο λογος που θεωρεις ρατσιστικες τις αποψεις μας.
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 03:52 am 25 02 2007

βανα υπαρχει ενα θεμα που ρωταει αν οι ελληνες ειναι ρατσιστες απεναντι σας και καποιοι λετε ναι με βεβαιοτητα
απο την αλλη τρεφετε αισθηματα "μισους"??? για τους αλβανους
ποιος ειναι ο "ρατσιστης"
το συμπερασμα δικο σου και αν γινεται λιγοτερο επιθετικο την επομενη φορα
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 04:02 am 25 02 2007

και κατι που ξεχασα απο αυτο που σχολιασες βγαινει το συμπερασμα οτι οι πρωτες επαφες μου με αλβανους ηταν καλες??
απλα εχω μαθει να μην κρινω ΛΑΟΥΣ αλλα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και να προσπαθω οσο γινεται να μη βγαζω γενικα συμπερασματα
θα ηθελα αν μπορουσες να κανεις κι εσυ το ιδιο προς εμενα ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Human » 15:05 pm 25 02 2007

Απλα μερικες φορες το θυμα γινεται ο χειροτερος θυτης!
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 18:57 pm 25 02 2007

πιστευω οτι οτι και να πω θα ειναι περιττο μπροστα στα λογια του human ειναι ο πιο σωστος απο ολους στη συζητηση
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Βανα » 21:07 pm 25 02 2007

kokkinomalla έγραψε:...
απλα εχω μαθει να μην κρινω ΛΑΟΥΣ αλλα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και να προσπαθω οσο γινεται να μη βγαζω γενικα συμπερασματα
θα ηθελα αν μπορουσες να κανεις κι εσυ το ιδιο προς εμενα ευχαριστω

Ο καθενας κρινει με βασει τα βιωματα του καθως και με βασει αυτα που βλεπει (στην εν λογω περιπτωση, αυτα που εσυ γραφεις).
Μα δε νομιζω να σφαλω στο οτι σε χαρακτηρισα απο την πρωτη στιγμη της ακρας-αριστερας ιδεολογιας. Με γεια σου με χαρα σου, απλα μην το κρυβεις κ λες οτι δε σε εκφραζει καποια πολιτικη παραταξη :conf: :!:
Δεν ειναι ντροπη ξερεις να ανηκουμε καπου, απλα οταν το κρυβουμε δειχνει ή οτι λειτουργουμε υποχθονια (οποτε εχουμε και καποιο σκοπο. . . :wink: ) ή οτι ντρεπομαστε για το ποιον μας.

Στο "στεκι" σου/σας, να στε σιγουροι οτι οταν ερθει η στιγμη να ψηφισουμε στην Ελλαδα, θα το σκεφτουμε πολυ καλα, και ελπιζω πολλοι συμπατριωτες μου να μην ψαρωσουν και τοτε οπως εχουν αρχισει να ψαρωνουν τωρα, και ουτε να βλεπουν τα πραγματα με τον οφθαλμο του "ευρωπαιου" πολιτη .

Με ολη την καλη διαθεση και χωρις ουδεμια επιθεση .
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 22:46 pm 25 02 2007

Μα δε νομιζω να σφαλω στο οτι σε χαρακτηρισα απο την πρωτη στιγμη της ακρας-αριστερας ιδεολογιας. Με γεια σου με χαρα σου, απλα μην το κρυβεις κ λες οτι δε σε εκφραζει καποια πολιτικη παραταξη
Δεν ειναι ντροπη ξερεις να ανηκουμε καπου, απλα οταν το κρυβουμε δειχνει ή οτι λειτουργουμε υποχθονια (οποτε εχουμε και καποιο σκοπο. . . ) ή οτι ντρεπομαστε για το ποιον μας.

δε θα προσπαθησω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας σε αφηνω να ξανασκεφτεις μονη σου μηπως τα παραπανω με θιγουν
παντως τα καταφερες να με φιμωσεις γιατιδεν προκειται να ξαναεκφρασω θεση στα πολιτικα δεν μπαινω σε διαλογο με ατομα που με αντιμετωπιζουν με καχυποψια και σνομπισμο
λαθος μου που νομιζα οτι μπορω να εκφραστω ελευθερα χωρις να με κρινουν ποσο μαλλον να μου κολλησουν ταμπελιτσα
Υ.Γ.τουλαχιστον την τελευταια γραμμη θα επρεπε να την ειχες ξανασκεφτει
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Never Surrender » 22:58 pm 25 02 2007

Χαλαρωστε γιατι μου φαινεται ετσι οπως το παμε εδω μεσα θα τα κανουμε locked ολα τα πολιτικα θεματα. Ο καθενας εχει τις αποψεις του και ειναι σεβαστες ολες οι αποψεις εδω μεσα. Το θεμα μας ειναι αν αντεχεται τον αντιλογο.
Άβαταρ μέλους
Never Surrender
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 18:31 pm 29 06 2006

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 23:20 pm 25 02 2007

κι ολα αυτα επειδη ειπα οτι θα εκανα σχεση με αλβανο αυτο ειναι το θεμα σωστα?καλα δε θα κανω τελικα!!
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Never Surrender » 23:27 pm 25 02 2007

kokkinomalla έγραψε:κι ολα αυτα επειδη ειπα οτι θα εκανα σχεση με αλβανο αυτο ειναι το θεμα σωστα?καλα δε θα κανω τελικα!!


Εγω που βρηκα υποψηφιους γαμπρους τι να τους πω τωρα;;;
Άβαταρ μέλους
Never Surrender
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 18:31 pm 29 06 2006

Δημοσίευσηαπό Βανα » 23:33 pm 25 02 2007

kokkinomalla έγραψε:κι ολα αυτα επειδη ειπα οτι θα εκανα σχεση με αλβανο αυτο ειναι το θεμα σωστα?καλα δε θα κανω τελικα!!

Κοριτσι μου, η προσωπικη ζωη ειναι κατοχυρωμενο δικαιωμα, και ως εκ τουτου δεν μπορει να την κρινει κανεις. Για το εαν θα κανεις καλα η οχι, δεν μπορω να το ξερω. Οπως σου ειπα και σε αλλη θ.ενοτητα κανω αντιλογο σε αυτα που λες.


* Και παλι σου τονιζω οτι δεν εχω σκοπο να θιξω, ουτε εσενα αλλα ουτε και κανεναν αλλον. Λυπαμαι εαν το εκλαμβανεις ετσι.
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 23:34 pm 25 02 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 23:34 pm 25 02 2007

αν ειναι ωραιοι κατι θα γινει αλλα στα κρυφα μην προκαλεσουμε!!!
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό keravnios » 05:42 am 26 02 2007

Δεν έτυχε μέχρι στιγμής και η άποψή μου ήταν πως δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω σχέση μεγαλύτερη των 2-3 ωρών με μια αλβανίδα. Τυχαία το καλοκαίρι γνώρισα μια κοπέλα που έκανε διακοπές στα μέρη μας (Από τα Τίρανα). Προσπαθώντας να είμαι απλά κοινωνικός έπιασα κουβέντα μαζί της και απλά συνειδητοποίησα πως δεν είναι εξωγήινη ούτε μου φταίει σε κάτι εκείνη.
Το θέμα λοιπόν με τις αλβανίδες και τους αλβανούς είναι αν μπορούν να δεχθούν την ιστορική αλήθεια και την ενοχή του κράτους και των μέχρι τελευταίας γενιας προγώνων τους. Αν αυτό είναι εφικτό και υπαρχει έλξη λοιπόν, δεν βλέπω τον λόγο να πεις όχι σε μια τέτοια σχέση.

Υστερόγραφο περί ρατσισμού: Κάποιοι άνθρωποι είμαστε όντως ρατσιστές. Πριν τρέξετε να μας κατακρίνετε εσείς οι ιδεαλιστές, δεν θα ήταν κακό να μας ρωτήσετε γιατί είμαστε ρατσιστές και αν στηρίζουμε κάπου τα πιστεύω μας. έστω και για εγκυκλοπαιδική ενημέρωση.

Υστερόγραφο περί διαλόγου: Βλέπω ότι κάποια μέλη (απλά, τακτικά, συντονιστές), έχουν πρόβλημα με τον υγιή διάλογο και σε αντίθεση με τα όσα υποτίθεται ότι πρεσβεύουν, καταφεύγουν σε προσωπικές επιθέσεις και προσβολές. Δεν μπορώ να παρατηρήσω κανέναν γιατί όπως ξέρετε όλοι εδώ μέσα, δεν είμαι και το καλύτερο παιδί (ειδικά όταν τσιμπάνε ευαίσθητες περιοχές του εγκεφάλου μου). Απλά το σημειώνω και όποιος θέλει ας αναλογιστεί.

Υστερόγραφο 3: Είναι η Human και όχι ο Human.
(είδες Human Μαθαίνω. αχ τι τραβάμε εγώ και συ με τα nicknames μας)
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Human » 20:44 pm 26 02 2007

:) Οι ΒΗ-τες μαθαινουν γρηγορα!

Θα μας κανεις μια εγκυκλοπαιδική ενημερωση αν μπορεις;
Εχω την εντυπωση πως δεν ειναι ρατσισμος -οπως το εχεις διατυπωσει- απλα, μια καποια προκαταληψη.
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 15:29 pm 01 04 2007

Μου κάνουν τρομερή εντύπωση τα όσα διάβασα, αυτός ο ξαφνικός διαχωρισμός από τους Αλβανούς και τις Αλβανίδες λές και τόσα χρόνια ζούσαμε σε άλλο......πλανήτη! ΕΛΕΟΣ

Προσωπικά, πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί Αλβανοί και Αλβανίδες (όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις χώρες και με όλες τις εθνότητες)που αν ασχολούνταν μαζί μας θα μας έπεφτε πολύ. Άτομα άξια θαυμασμού σε όλες τις απόψεις. Δεν αμφιβάλλω πως υπάρχουν κ άτομα απαράδεκτα αλλά αυτά συμβαίνουν παντού. Σημασία έχει τί ζητά ο καθένας...........
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 16:45 pm 01 04 2007

κοιτάξτε κανένας δεν ξέρει τι θα του κάτσει για παρέα συντροφιά σχέσει κ.λ.π
.
για αυτό το θέμα είναι λίγο άστοχο νομίζω.
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 22:12 pm 02 04 2007

Δεν ειχα ποτε σχεση με Αλβανιδα, ουτε καπιας αλλης εθνικοτητας πλην της Ελληνικής. Δεν ξερω αν θα εκανα σχεση, αλλα σιγουρα δεν θα ηθελα να παντρευτω Αλβανιδα.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό marinap » 22:04 pm 16 04 2007

δεν ετυχε ποτε!!!αλλα δε γνωρισα κ καποιον αλβανο να με ενθουσιαζει :D ουτε με β/η εχω κανει κ παλι δεν ετυχε....
Άβαταρ μέλους
marinap
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21:29 pm 16 04 2007

Re: Είχατε/Θα κάνατε ποτέ σχέση με Αλβανό/ίδα;;;

Δημοσίευσηαπό ilei » 12:05 pm 25 09 2007

Το θέμα δεν είναι αν θα έκανε κάποιος σχέση με Αλβανό ή Αλβανίδα αλλά πως θα γίνουμε καλύτερη .
Ας ψάξει ο καθένας μας ως μονάδα λίγο πιο πίσω από αυτό.
Και αναφέρομε στους < 25 χρονών και σε όσους > 25 έχετε μεγαλύτερα αδέρφια.
η προπαγάνδα που άσκουσε η ίδια η οικογένεια στο παιδί ’άθελα της πάντα και κρίνοντας βάση βίωμα των τους’ έχει φέρει ως αποτέλεσμα τον κρυφό ρατσισμό ως προς αυτούς.
Το μεγαλο μυστηριο ειναι οτι υπαρχει κοσμος και οχι το πως ειναι ο κοσμος..
Άβαταρ μέλους
ilei
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 12:19 pm 22 06 2007

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form