Τώρα είναι 12:17 pm 29 03 2024

Δικαιώματα ομογενών στο εξωτερικό;

Re: Δικαιώματα ομογενών στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό kosmas » 15:49 pm 26 03 2009

Geia sas paidia!(sorry gia thn grafi)

Ti kanete?
Telika meta apo poli kairo k treksimo katalaba pws den ginete tipota me thn periptosi mas,exw kanei para poles prospathies
exw perasei polles ypiresies sthn Ellada k stin Ollandia dikigorous ktl..DEN GINETE TIPOTA!apo poythena .--

eimai sthn ollandia twra kati mhnes doyleyw kanonika (maura)!

Telika h moni periptosh gia na parw ta xartia einai me thn boeithia tis kopelas moy (ollandeza) tha paw ellada gia 2-3 mhnes k tha kanei ayti etish gia na me ferei stin olladia!

Pistolero: se kathe xwra ta progmata einai diaforetika sthn ollandia den theloyn alloys metanastes k einai dyskola!

kai kati allo,to ti lene sthn ellada den exei kamia sxesei,gia sygoyria pes tis filis soy na parei thl stin Italia,stin astynimia allodapwn.
elpizw na pane ola kala.

x
kosmas
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 10:32 am 12 04 2008

Re: Δικαιώματα ομογενών στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 00:15 am 01 04 2009

Κοσμά κοίτα μην σε πιάσει κανείς εκεί, γιατί δεν αστειεύονται. Καλή τύχη με τα χαρτιά.
Λογικά θα σου πάρει 1.5 χρόνο, εκτός αν έχεις τον αριθμό φακέλου να στα σπρώξει κάποιος.
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Δικαιώματα ομογενών στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό kosmas » 14:51 pm 02 05 2009

Elpzw na mhn me piasoyn..
Den exw kapoion na moy smpoksei ta xartia, ekei exw faei to kolima twra!
exei kaneis kapoion?xaxa!

telika sto sxedio poy eixa gia na me ferei h kopela moy ollandia,yparxei k edw dyskolia
prepei na pernei 1476,00E kathara to mhna alla den ta pernei omws.

opote prota prepei na brh kalyterh doyleia k meta.
kosmas
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 10:32 am 12 04 2008

Re: Δικαιώματα ομογενών στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό alexandros1989 » 15:33 pm 24 02 2010

Καλησπ'ερα παιδι'α!
Ειμαι ομογεν'ης και 'εχω καταθ'εσει την α'ιτηση για την υπηκο'οτητα εδ'ω και 1 χρ'ονο! αλλ'α ακ'ομα τα χαρτια μουε'ιναι στην περιφερεια και δεν γνωριζει κανεις για ποσο ακομα θα βρισκονατι εκει...
Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να παω για μεταπτυχιακο στην ελβετια αλλα χωρις το ελληνικο διαβατηριο δεν θα μπορω να εργαστω φυσικα με5α την αποφοιτηση..
Σας παρακαλω πολυ, αν γνωριζει καποιος τι ενεργειες θα πρεπει να κανω να μου απαντησει γιατι εχω αρχισει να απελπιζομαι...
Εαν απευθυνθω σε δικηγορο θα εχω γρηγοροτερο αποτελεσμα? η τζαμπα τα χρηματα..??
alexandros1989
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15:14 pm 24 02 2010

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form