Τώρα είναι 22:51 pm 12 05 2024

ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό caress » 14:58 pm 03 10 2008

Καλησπέρα σε όλους.
Δυστυχώς σας ανακάλυψα μόλις σήμερα μετά από 15 και χρόνια στην Ελλάδα. χρειάζομαι μια βοήθεια σχετικά με τις ρυθμίσεις εάν υπάρχουν βέβαια σχετικά με δάνεια ή επιδοτήσεις κ.λ.π. σε ομογενείς για επαγγελματικες κινήσεις. Είμαι 27 χρονών και χρειάζομαι οπωσδήποτε μια βοήθεια σε κάτι που θέλω να κάνω. παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει που θα μπορούσα να απευθυνθώ για περισσότερες πληροφορίες για τέτοιου είδους θέματα, ως ομογενείς. Δεν έχω την απαραίτητη προυπηρεσία για να παω απλά σε μια τράπεζα και να βγάλω ένα δάνειο όπως όλος ό κόσμος και είναι πολύ κρίσιμο για μένα να βρω από κάπου μια πηγή για να προχωρήσω σε αυτό το επαγγελματικό εγχείρημα μήπως μπορέσω επιτέλους να κάνω κάτι δικό μου. ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει σε αυτό το θέμα.
caress
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14:20 pm 03 10 2008

Re: ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό Freedom » 19:55 pm 03 10 2008

Την περίοδο αυτή και μέχρι την 30-11-08 είναι και ισχύ ένα πρόγραμμα επιδότησης (ΤΕΜΠΕ)του επιτοκίου των δανείων μικρομεσαίων επιχειρήσεων (ΜΜΕ) κατά 6 μονάδες (ΤΕΜΠΕ).

Το πρόγραμμα αυτό αφορά δάνεια από 30.000 μέχρι 400.000 ευρώ , για αγορά πάγιων(εξοπλισμος, αγορά η ανακαίνιση στέγης κλπ) και η επιδότηση του επιτοκίου δανεισμού κατά (6)έξι μονάδες αφορά τα πρώτα (10)δέκα χρόνια του δάνειου.

Στο πρόγραμμα αυτό επιλέξιμες είναι οι υφιστάμενες ή νεοϊδρυόμενες επιχειρήσεις που απασχολούν λιγότερους από 50 εργαζόμενους και ο ετήσιος κύκλος εργασιών τους δεν υπερβαίνει τα 10 εκατ. ευρώ, και ανήκουν σχεδόν σε όλους τους κλάδους και τομείς της οικονομίας εκτός ελάχιστων που εξαιρεί ο Κανονισμός 1998/2006.( αλειια, προτωγενης παραγωγή κλπ)

Το πρόγραμμα αυτό συμπεριλαμβάνετε στην Δράση 2.10.2 της Ευρωπαϊκής Ένωσης, στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα» του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ και υλοποιείται μέσω του Ταμείου Εγγυοδοσίας (ΤΕΜΠΜΕ).

Το πακέτο αυτών των δανείων αποτελεί μια ευκαιρία να αποκτήσετε ιδιόκτητες εγκαταστάσεις η να επεκτείνετε την δραστηριότητα σας η να εκσυγχρονίσετε τον επαγγελματικό εξοπλισμό σας .



Είμαστε στην διάθεση σας για να σας δώσουμε κάθε συμπληρωματική πληροφορία η διευκρίνηση η ακόμα και να σας υποστηρίξουμε όπου μας χρειάζεστε Για την ολοκλήρωση της αίτησης και του φάκελου του δάνειου σας για το ΤΕΜΠΜΕ.
Freedom
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 19:54 pm 15 12 2006

Re: ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό janigost » 14:11 pm 03 11 2008

χαιρεται,

ειμαι καινουργιο μελος και εγω τωρα σας ανακαλυψα. εχω ανοιξει εδω και λιγοτερο απο χρονο με την γυναικα μου μια μικρη επιχειρηση, πως μπορω να κανω χρηση αυτου του ΤΕΜΠΤΕ για να επιχορηγησω την επιχειρηση μου, σας παρακαλω βοηθειστε με αν μπορειτε

ευχαριστω
janigost
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14:07 pm 03 11 2008

Re: ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 14:34 pm 03 11 2008

janigost έγραψε:.... αυτου του ΤΕΜΠΤΕ
:-)

Πατριώτη... κλίκαρε ΕΔΩ για περαιτέρω πληροφορίες.


...
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Re: ΔΑΝΕΙΑ Ή ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΟΜΟΓΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:06 pm 03 11 2008

Το ΤΕΜΠΤΕ εκτος απο την επιδοτηση του επιτοκιου εγγυατε και για επιχειρησεις τα οικονομικα στοιχεια των οποιων είτε ειναι ανυπαρκτα (για νεοιδρυθεισες επιχειρησεις) είτε δεν ειναι αρκετα καλα για να χρηματοδοτηθουν απο καποιο πιστωτικο ιδρυμα.
Θελει προσοχη , ομως, στη χρηση του λογω του οτι δεν ειναι καθολου ευελικτο.
Αν το δανειο δεν αποπληρωθει εντος του συμφωνηθεντος χρονοδιαγραμματος κινδυνευεις αμεσα με εκποιηση των περιουσιακων στοιχειων
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ


Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Login Form