Τώρα είναι 12:02 pm 28 03 2024

Άλλα ... Χρόνια

Άλλα ... Χρόνια

Δημοσίευσηαπό neb » 23:52 pm 15 12 2005

Το κοινό σημείο των δημοσιεύσεων για την τύχη, δικαιώματα...μας κλπ είναι ότι επιτέλους "αποκτούμε ανάστημα" και "φωνή". Η συσπείρωση έρχεται όταν έχουμε κοινό αντίπαλο. Εμείς, αλήθεια, ποιον αντίπαλο έχουμε Gori & Ακέφαλε; Είναι ένας; Ή πολλοί;

Πέρα απ' όλα αυτά θα πρέπει κανείς να λάβει υπόψη και μερικά "αγκάθια" και ανοιχτά ζητήματα που πρέπει να λύσει η Μάνα (Ελλάδα):

Αφού θέλετε παραδείγματα, να αναφέρω μερικά:

1. Κυπριακό
2. Μακεδονικό
3. Αιγαίο (Ύμια, Πιτα - Σειρήνες στο Αιγαίο κλπ)
4. F16 versus Eurofighter (If you know what I mean. Uncle Sam is back)
5. Παιδεία
6. Έλλειμα
7. Υγεία, Νοσοκομεία
8. Ασφαλιστικό
9. Απεργιακές κινητοποιήσεις και αντιμετώπιση αιτημάτων
10. Ολυμπιακή
11. ΔΕΗ
12. Βασικοί και δευτερεύοντες μέτοχοι
13. Παραοικονομία (τσιγκάρα καλέ πάρε τσιγκάρα)
14. ΟΣΕ και διάσπασή του
15. Μετοχοποίηση ΔΕΚΟ
16. Ευρωπαϊκή σύγκλιση - Τακτοποίση Τρύπας Ελλείματος
17. Παραβιάσεις FIR από τα γειτονάκια
18. Τη λυμματολάσπη την ανέφερα;
...

Εάν βρεις κάπου χώρο να προσθέσεις Βορειοηπειρωτικό , αλλά όχι μόνο να το προσθέσεις, αλλά να απαιτήσεις να ασχοληθεί και κάποιος μ' αυτό, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να το ασπαστώ.

Εν τω μεταξύ, η βόλτα στα γραφεία Τμημάτων Αλλοδαπών και η 4, 5, 6-ωρη και βάλε αναμονή μάλλον με προσγείωσε στην πραγματικότητα. (Α, εκεί που περίμενα με άλλους 25, βρήκα 2 άτομα να μιλάνε Ελληνικά! Ευτυχώς, ε! Το καλό πάντος ήταν όταν με ρώτησε κάποιος σε "ξένη" γλώσσα και εγώ του έδωσα την πληροφορία που ζήταγε, μάλιστα με αρκετές λεπτομέρειες, αντί να μου πει ευχαριστώ, μου είπε γιατί δεν του απαντάω λέει στην "ξένη" γλώσσα. Καλώώώώώώώ!!!)
neb
 

Re: Άλλα ... Χρόνια

Δημοσίευσηαπό Gori » 00:30 am 16 12 2005

neb έγραψε:Το κοινό σημείο των δημοσιεύσεων για την τύχη, δικαιώματα...μας κλπ είναι ότι επιτέλους "αποκτούμε ανάστημα" και "φωνή". Η συσπείρωση έρχεται όταν έχουμε κοινό αντίπαλο. Εμείς, αλήθεια, ποιον αντίπαλο έχουμε Gori & Ακέφαλε; Είναι ένας; Ή πολλοί;

Πέρα απ' όλα αυτά θα πρέπει κανείς να λάβει υπόψη και μερικά "αγκάθια" και ανοιχτά ζητήματα που πρέπει να λύσει η Μάνα (Ελλάδα):

Αφού θέλετε παραδείγματα, να αναφέρω μερικά:

1. Κυπριακό
2. Μακεδονικό
3. Αιγαίο (Ύμια, Πιτα - Σειρήνες στο Αιγαίο κλπ)
4. F16 versus Eurofighter (If you know what I mean. Uncle Sam is back)
5. Παιδεία
6. Έλλειμα
7. Υγεία, Νοσοκομεία
8. Ασφαλιστικό
9. Απεργιακές κινητοποιήσεις και αντιμετώπιση αιτημάτων
10. Ολυμπιακή
11. ΔΕΗ
12. Βασικοί και δευτερεύοντες μέτοχοι
13. Παραοικονομία (τσιγκάρα καλέ πάρε τσιγκάρα)
14. ΟΣΕ και διάσπασή του
15. Μετοχοποίηση ΔΕΚΟ
16. Ευρωπαϊκή σύγκλιση - Τακτοποίση Τρύπας Ελλείματος
17. Παραβιάσεις FIR από τα γειτονάκια
18. Τη λυμματολάσπη την ανέφερα;
...

Εάν βρεις κάπου χώρο να προσθέσεις Βορειοηπειρωτικό , αλλά όχι μόνο να το προσθέσεις, αλλά να απαιτήσεις να ασχοληθεί και κάποιος μ' αυτό, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να το ασπαστώ.

Εν τω μεταξύ, η βόλτα στα γραφεία Τμημάτων Αλλοδαπών και η 4, 5, 6-ωρη και βάλε αναμονή μάλλον με προσγείωσε στην πραγματικότητα. (Α, εκεί που περίμενα με άλλους 25, βρήκα 2 άτομα να μιλάνε Ελληνικά! Ευτυχώς, ε! Το καλό πάντος ήταν όταν με ρώτησε κάποιος σε "ξένη" γλώσσα και εγώ του έδωσα την πληροφορία που ζήταγε, μάλιστα με αρκετές λεπτομέρειες, αντί να μου πει ευχαριστώ, μου είπε γιατί δεν του απαντάω λέει στην "ξένη" γλώσσα. Καλώώώώώώώ!!!)


Kalispera kirie Adminnistratora !

Katarxin eisai o idritis tou site kai tou forum h apla admin sto forum??

Το κοινό σημείο των δημοσιεύσεων για την τύχη, δικαιώματα...μας κλπ είναι ότι επιτέλους "αποκτούμε ανάστημα" και "φωνή". Η συσπείρωση έρχεται όταν έχουμε κοινό αντίπαλο. Εμείς, αλήθεια, ποιον αντίπαλο έχουμε Gori & Ακέφαλε; Είναι ένας; Ή πολλοί;

Etsi opos ksikinises na anafertheis se ena toso sovaro thema (opos ayto pou mas afora olous), dixneis eidh oti exeis simvivastei me thn idea pos den geinete kati kai ligo ews poly misalodoksa. (Kata thn tapeinh kai prosopikh mou apopsi) Ayto akrivos einai pou emena prosopika den maresei kai me disarestei otan den mpainoume ston kopo na to doume to thema diaforetika. Ta eisagogika pou xrisimopoihses den xriazontai antitheta aytes oi lekseis tha eprepe na tis grapseis me kefaklaia malista. Ayta akrivos den iparxoun sthn dikia mas meionothta.

Oso gia ton antipalo pou anaferese . Kate emena o antipalos einai mesa mas....ean oloi emeis mazi den to pistepsoume pos exoume DIKAIOMA na diekdoukoume kati pou (einai aytonohto) tha eprepe na mas exei dothei edw kai xronia kathomaste kai simvivazomaste me tis orekseis kathe kiverniseis.

To allo peri agkathiwn pou les......File mou me sigxoreis alla den ta dexomai ta paradeigmata pou molis anaferes. SE KAMIA PERIPTWSI kai giati ayto?? - Na se rwtisw kati aplo??
Exeis dei esy MIA xwra ston kosmo pou na exei lisei ola ta provlimata ths?? Egw sou lew OXI,ta provlimata pou anaferes einai diaxronika kai ateliota.....Eides pou simvivazesai kai kaneis piso se kati pou tha eprepe na eixe dothei lisi edw kai xronia. H Mana loipon Ellada as kanei kati gia ta ksexasmena paidia ths, mono ta paidia prepei na kanoun !!??


Εν τω μεταξύ, η βόλτα στα γραφεία Τμημάτων Αλλοδαπών και η 4, 5, 6-ωρη και βάλε αναμονή μάλλον με προσγείωσε στην πραγματικότητα. (Α, εκεί που περίμενα με άλλους 25, βρήκα 2 άτομα να μιλάνε Ελληνικά! Ευτυχώς, ε! Το καλό πάντος ήταν όταν με ρώτησε κάποιος σε "ξένη" γλώσσα και εγώ του έδωσα την πληροφορία που ζήταγε, μάλιστα με αρκετές λεπτομέρειες, αντί να μου πει ευχαριστώ, μου είπε γιατί δεν του απαντάω λέει στην "ξένη" γλώσσα. Καλώώώώώώώ!!!)


Oso sto pio pano kommati ? Se pia glwssa se rwthse o "kakomiris" sta agglika? Prwton simfwnw oti tha eprepe na diksei eygnomosynh pou ton voithises alla to na apaiteis apo ekeinon na milaei nte kai kala Ellinika den to katalavainw. Prosferei to elliniko kratos sxoleia gia enilikes (opos kanoun oles oi xwres ths E.E ) etsi wste oi ksenoi na ensomatonontai grigorotera sthn koinonia mathainontas thn glwssa?! An oxi tote kala ekane o anthropos kai den milise ellinika...isws tou parei parapano kairo apo allous na mathei thn glwssa apo monos tou kai me ton kairo.Den einai kako na mhn kserei ellinika enas ksenos.....Diladi esy ama pigaines Egypto metanastis PX den tha xriazosoun kairo na miliseis thn glwssa?

Eimaste emeis adikimenoi alla einai kai oi ipolipoi allodapoi adikimenoi....me pianei katathlipsi otan ta skeftomai filoi mou ! Einai krima apo ton theo tetoia talaiporia kai eksathliosi.

Distixos h Ellada se themata metanastwn einai polla xronia piso alla h oikonomia ths tous exei anagki,pou tha paei tha strwsei h katastasi.

Elpizw mesa apo tis diafwnies mas na vgei kati kalo,pragmatika to eyxomai .

Ps: Mia erwtisoula : O sillogos exei kapoia selida sto internet. Tha ithela na mathw pos einai domimenos o sillogos pios/oi pairnei-oun apofaseis kai poia einai h politiki tou silogou ws pros to thema ths ipikoothtas.

Filika Gori.[/i]
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 00:53 am 16 12 2005

"Το κοινό σημείο των δημοσιεύσεων για την τύχη, δικαιώματα...μας κλπ είναι ότι επιτέλους "αποκτούμε ανάστημα" και "φωνή"." :shock: :shock:

Αποκταμε αναστημα που, ποτε, ποιος, κληρωνει τετοιο λαχειο για μας;;;;

Αναλογικα ειμαστε σε καλυτερη μοιρα απο τους Κουρδους στην Τουρκια.
Μηπως να ευχαριστησουμε τη μαμα για αυτην την μεγαλη προσφορα απεναντι μας;
Εχει προβληματα η μαμα λες ,Ναι μια ζωη ειχε και θα εχει!
Το ιδιο και ο πατερας σου ,η μανα σου, ο δικος μου και η δικια μου και ολων των αδερφων μας!
Νοιαστηκε κανεις για τα προβληματα τους;
(Παπαθεμελης ,Σουρλας,)
15 χρονια τουμπεκι καναμε και βελτιωθηκε τπτ;

"Εάν βρεις κάπου χώρο να προσθέσεις Βορειοηπειρωτικό , αλλά όχι μόνο να το προσθέσεις,
αλλά να απαιτήσεις να ασχοληθεί και κάποιος μ' αυτό, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να το ασπαστώ."
Θες πρωτα μηπως να ζητησουμε την αδεια απο πρασινα ή μπλε σκυλακια του χωρου μας ;;

Ως τι πηγες στον "Τμημα τακτοποιησης Β.ηπειρωτων" ;
Καθοτι ο τιτλος σου δηλωνει διαχειριστης της ιστοσελιδας της ΝεΒ
εαν δεν απατωμε.
Γνωριζουμε την αχαριστη συμπεριφορα των δηθεν Β.πειραιωτων.
Απο απογονο Τουρκων τι περιμενεις;
Εσυ απο την αλλη Ως ΝεΒ μηπως θα πρεπει να προσεχει τη γραφεις...;
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

!!!!!

Δημοσίευσηαπό ΜΠΑΤΖΑΚΗΣ » 21:08 pm 16 12 2005

ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΗ!
ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ.
ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
αλλά αν θες να μιλήσεις με τα παιδιά του προεδρείου της Νε.Β έχει και mail

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:
ΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΤΟΥ ΔΣ
ΜΠΑΤΖΑΚΗΣ
 

Η δυναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 21:09 pm 16 12 2005

Νεβ θες διαλογο, παραθυρα η απλα να σε αφησουμε στην ησυχια σου;

Ολα ειναι εφικτα απλα μοιρασου μαζι μας τις διαθεσεις σου.
Εαν θες να γινει κατι για το κοινο συμφερον μας να εισαι πιο ευελικτος.
Διαβαζε και τις απαντησεις των αλλων πριν γραψεις τις δικες σου.
Ο αδερφος μας ηταν στην Κω και τωρα στη Νορβηγια και δεν εχει την
ευχερεια να γνωριζει καποια πραγματα.

Οπως αναφερει ο Gori υπαρχουν, ΝΑΙ ειναι αληθεια πολλα αδερφια που
μπορουν να προσφερουν , αρκει να μην τους αποπαιρνουμε απο την πρωτη
στιγμη.
Πουλωντας τη δικια μας Αποτυχια ως σαν δικια τους.

Το Τμημα τακτοποιησης Β.ηπειρωτων ειναι στο Τμήμα Αλλοδαπών Αμαρουσιου 1ος οροφος γραφειο 9.
Και μην με βαλεις στην διαδικασια να σου απαντησω για το τι ειναι
ντροπη και τι αισχος για μας και για τον αντιπαλο μας (Ελλ. Πολ. και τα οργανα της).
Το οτι πηγες ως απλος ανθρωπος εσυ ο φερομενος ως ενεργο μελος
της Νεβ δεν σου λεει τπτ;
Εμεις ειμαστε ιδιοι ,ναι αδερφε, αλλα απεναντι σε ποια Πολιτεια;

Γρηγοροσημο ειναι το σημα κατατεθεν στην Ελλαδα.
Αυτο που ψαχνουμε
εμεις ομως ειναι το Εθνοσημο της ψυχης μας να αποτυπωθει και στο
Γα....νο το χαρτι!!!!

Εαν αντιλαμβανεσε πως ειμαι εγω ο αντιπαλος σου λυπαμε.
Φρονισε ομως να κοιταξεις στον καθρεφτη και ισως εκει δεις τον πραγματικο σου Αντιπαλο.
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

Υγιές Διάλογος

Δημοσίευσηαπό ΑΡΕΙΑΝΟΣ » 21:21 pm 16 12 2005

Καλημερίζω τα μέλη του Φόρουμ και μη.
Ωραίες οι συζητήσεις και οι απόψεις όλων. Τα πράγματα είναι όντως μπερδεμένα, οι απόψεις μας το ίδιο. Μέσα από έναν υγιές διάλογο, νομίζω θα βγάλουμε αρκετά συμπεράσματα.
Δεν υπάρχουν εχθροί, ούτε αντίπαλοι στισ συζητήσεις μας.
Διαφορετικές απόψεις, ναι.
Καλή δύναμη σε όσους εργάζονται και φοιτούν.
Άβαταρ μέλους
ΑΡΕΙΑΝΟΣ
Αρθρογράφος
 
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 21:10 pm 04 12 2005

Δημοσίευσηαπό Gori » 02:11 am 17 12 2005

Ti wraia tha htan na eixame kai episimes apopseis twn energwn melwn tou sillogou. Na doume aytoi ti exoun na poun kai eidikotera aytwn pou dioikoun ton sillogo.

Einai mia anoikti prosklisi na mpoun stis sizitiseis mas.......

To allo pou den katalava einai h apostasi pou iparxei anamesa ston sillogo neolaias kai ton kentriko sillogo? Ayto katalava diladi apo thn diaxwrisi pou ginete sthn erwthsh mou gia plirofories sxetika me to pos litourgei o sillogos!! ??

Oso gia to allo pou ipostirikse enas filos pos iparxoun anamesa mas atoma pou xrisimopoiountai na dialioun h na anaprosanatolizoun tis opoies prospatheies gia nasigkrotisi einai alhtheia. Prosopika oute o idios o Karamanlis den me kanei na allazw apopseis oxi mono gia to diko mas to thema alla kai genikotera.... Thelisi.agwna kai dialogo thelei to zitima kirioi. Giati mhn ksexnate pos oi epanastates sthn epoxh mas exoun katanthsei na einai tromokrates ....

Pios loipon exei stoixeia gia tous sillogous mas na ta dosei edw sto foroum kathos sto diadiktio den vriskw kati aksiologo ews tipota me tis episimes energeies pou kanei o sillogos kai tis drasthriothtes ws pros to zitima pou mas apasxolei.
Prosopika oi pites kai ta glentia pou diorganwnei den me endiaferoun katholou.

Thn kalispera mou
Gori
 

ΛΕΦΤΑ

Δημοσίευσηαπό ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ » 20:56 pm 17 12 2005

ΑΓΩΝΑ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΣΗ,ΚΛΠ....
ΩΡΑΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΧΟΡΕΨΕ.
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΧΟΡΕΨΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ.
ΤΙ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΦΕΙΑ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, ΛΕΦΤΑ;
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΤΗ ΦΛΟΓΑ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;
ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ.
ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ
 

Ο τροχος

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 01:04 am 18 12 2005

ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ έγραψε:ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΧΟΡΕΨΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ.
ΤΙ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΦΕΙΑ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, ΛΕΦΤΑ;


Χορευουμε 15 χρονια θελουμε ειτε οχι με παραφωνη συνοδεια.
Ξεχνας το σημαντικοτερο ή μηπως εσυ εχεις υποψιν
τους ανθρωπους που θα διαχειριστουν τα οσα αναφερεις.
Και εχεις γνωση πως υπηρξαν ολα αυτα στο αμεσο παρελθον.
Το που κατεληξαν γνωριζεις ή θες να μαθεις μηπως;

Βεβαια υπαρχει και μια μικρη ασχημη λεπτομερεια¨:
Οι εχων το προσταγμα να νομιζουν πως απευθυνονται
σε αβουλα πλασματα που δεν θα ανταποδωσουν
σε πρωτη ευκαιρια την οποια πραξη κανουν ,αρνητικη ή θετικη!

Και οχι τπτ αλλο φιλε αλλα εαν υποθεσουμε οτι σου προσφερουμε
τα οσα ζητας , τι χρονικα περιθωρια θα χρειαστεις για να ανταποδωσεις
εργο αναλογο των απαιτησεων;
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

Δημοσίευσηαπό Gori » 10:26 am 18 12 2005

Mhn leme kourafeksala twra re paidia ok !!

Kserete posa lefta pirte o sillogos apo thn E.E san enisxisi !! ??

Efoson loipon file den gnorizeis tote mhn kaneis logo gia to thema ayto.....alla to pio simantiko apo ola einai to anthropino dinamiko ayto pou kanei thn diafora oxi to xrhma. Mporei na exeis ola ta lefta kai thn dynamh tou kosmou ean den ksereis na ta metaxeirizesai xameno kormi tha eisai (to esy einai geniko)

Ena einai to thema na mazeyotoume sovara oloi mas kai oloi oi emplekomenoi kai anoigoume enan dhmosio dialogo metaksy mas gia na eksalifthoun oi opoies diafores mas ston tropo drashs.

KSIPNISTE kai SOVAREYTITE alliws o kanapes tou spitiou ekei einai parte tilekontrol kai fate koutoxotro pou sas/mas poulane.
Gori
 

μερικες αλήθειες

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 02:22 am 19 12 2005

Φίλε GORI,
αναφέρεις πως ο σύλλογος,εννοώντας προφανώς την Ομοσπονδία Βορειοηπειρωτών ο ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ, εισέπραξε μεγάλα ποσά απ τη Ευρωπαική Ενωση.
Τα λεφτά αυτά τα εισέπραξε η ομοσπονδία στα πλαίσια δύο προγραμμάτων για την ένταξη των μειονοτήτων στην ελληνική κοινωνία. Ναι, τα ποσα αυτά ήταν μεγάλα (για τα δικά μας δεδόμενα) αλλά τα ποσά αυτά έπρεπε να χρησιμοποιηθούν μόνο για τους σκοπούς των προγραμμάτων και για τίποτα άλλο.
Οσο για το ανθρώπινο δυναμικό, πρόρεινε μας κάποιον καλύτερο. Το πιο ε'υκολο πράγμα ειναι να κάνεισ κριτική, η ζωή όμως προχωραέι απ αυτούς που κάνουν ενέργειες έστω και λανθασμένες.
Όλοι κατηγορούν την ομοσπονδία, αλλά στισ πρόσφατες εκλογές δεν είδα κανέναν να προτείνει κάτι καινούργιο.
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να υποστηρίξω πως η Ομοσπονδία είναι αλάνθαστη, ούτε θα υποστηρίξω πως έχει παράγει κάποιο έργο άξιο αναφοράς αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Τα προβλήματα μας έχουν τις βάσεις τους στην ιδιαιτερη μας πατρίδα, δεν είναι δυνατόν να έχουμε χωριστεί σε Ομονήτες και Σοσιαλιστές. Πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό και να δούμε τι μας ενώνει. Η υπάρχουσα κατάσταση είναι τραγική, μας υποβαθμίζει κάθε μέρα πιο πολύ.

Υ.Γ Συγχωρησέμε για τον αδόμητο λόγο μου, απλώς γράφω ότι σκέφτομαι.

Αν θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για την ομοσπονδία επισκέψου το zervati.tripod.com τη σελίδα με τα σχόλεια.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

ΑΓΩΝΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ=0

Δημοσίευσηαπό ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ » 19:05 pm 19 12 2005

EΠΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ Μ.Μ.Ε.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΦΕΙΑ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΛΠ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΕΣ, ΕΞΕΔΡΑ, ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΠΑΝΟ ΚΛΠ, ΚΛΠ, ΚΛΠ,
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΦΙΣΕΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΜΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΝΟΙΚΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ....
ΓΙ' ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΕΦΤΑ, ΛΕΦΤΑ, ΛΕΦΤΑ....
ΑΝ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΠΟ 50 ΕΥΡΩ( ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ)ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ, ΠΟΙΑ Η ΟΥΣΙΑ;
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΠΙΜΕΝΩ.......
ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΔΕ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ
 

Αντιγραφεις λαθος..

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 02:27 am 20 12 2005

Πολυ σιγουρος εμφανιζεσε αλλα δεν απαντησες στην ερωτηση μου 8)
Ενημερωση μεσα απο το διαδικτυο για αρχη τι λες;
Γιατι οταν ειχαμε τηλ, γραφεια ειμασταν οργανωμενοι;
Ενω οταν κατεβαινες με ολα αυτα Δευτερα απογευμα εκανες τη διαφορα;
Μπορεις να μοιραζεις την ειδηση στομα με στομα,η με πρωτοτυπια :wink:
Ημεριδα για μας ή για τους παππουδες μας και κατι πρασινομπλε γλαστρες ;
Ανοιχτα ολη μερα γιατι εχουν αξιοθεατα η θα παραγουν εργο;
Και τα λεφτα δεν βρισκονται στους δρομους αλλα σε επαγγελματιες
που θα σου ζητησουν αποδειξη παραχης υπηρεσιων :wink: σε ενοχλει η ιδεα μηπως;
Μηδεν αυτος -οι που θα ασχοληθουν γιατι θα εχουν σπονσορες τους επαγγελματιες,
που αν δουν πως δεν κανουν τα οσα υποσχεθηκαν....
Τι λες γι αυτο 8)
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

Δημοσίευσηαπό Φοιβος » 05:28 am 20 12 2005

Gori έγραψε:Mhn leme kourafeksala twra re paidia ok !!

Kserete posa lefta pirte o sillogos apo thn E.E san enisxisi !! ??

Efoson loipon file den gnorizeis tote mhn kaneis logo gia to thema ayto.....alla to pio simantiko apo ola einai to anthropino dinamiko ayto pou kanei thn diafora oxi to xrhma. Mporei na exeis ola ta lefta kai thn dynamh tou kosmou ean den ksereis na ta metaxeirizesai xameno kormi tha eisai (to esy einai geniko)

Ena einai to thema na mazeyotoume sovara oloi mas kai oloi oi emplekomenoi kai anoigoume enan dhmosio dialogo metaksy mas gia na eksalifthoun oi opoies diafores mas ston tropo drashs.

KSIPNISTE kai SOVAREYTITE alliws o kanapes tou spitiou ekei einai parte tilekontrol kai fate koutoxotro pou sas/mas poulane.




Φίλε Gori δεν μπορώ να παρακολουθήσω αυτά που γράφεις. Χρησιμοποίησε ελληνικά και αν δεν είναι εφικτό, απλοποίησε λίγο τα greekless σου.

Πάντως, απ’ ότι έπιασα σ’αυτά που γράφεις δεν σε βλέπω πολύ ενημερωμένο, χωρίς παρεξήγηση, πολύ ράδιο-αρβύλα απόψεις έχεις.
Άβαταρ μέλους
Φοιβος
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 21:03 pm 04 12 2005

Δημοσίευσηαπό Gori » 17:59 pm 20 12 2005

ΦΟΙΒΟΣ έγραψε:Φίλε Gori δεν μπορώ να παρακολουθήσω αυτά που γράφεις. Χρησιμοποίησε ελληνικά και αν δεν είναι εφικτό, απλοποίησε λίγο τα greekless σου.

Πάντως, απ’ ότι έπιασα σ’αυτά που γράφεις δεν σε βλέπω πολύ ενημερωμένο, χωρίς παρεξήγηση, πολύ ράδιο-αρβύλα απόψεις έχεις.



Prwta apo ola to na kaneis xaraktirismous sta grafomena twn alwn prepei na exeis diksei esy kati to diaforetiko :wink:

To oti den eimai arketa enimeromenos einai alitheia alla den vlepw na mathainw kati kainourgio edw mesa etsi ki alliws.
To na exei enas anthropos freskes idees kai diaforetikes apo tis mouxliasmenes twn pollwn ths parousas katastasis mallon enoxlei kai den aresoun se pollous.

Me to radio arvila pou anafereis file,xwris pareksigisi, akra deksia mou thimizeis, exeis kamia sxesh??

Osa gia to teleytaio Greeklish grafetai oxi greekless :wink:
Gori
 

Επιμένω....

Δημοσίευσηαπό ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ » 01:42 am 21 12 2005

Στον Ακέφαλο

Ενημέρωση από το διαδίκτυο.... Πόσοι έχουν Η/Υ, και πόσοι Ιντερνετ;
Τα γραφεία είναι το παν, για συνελεύσεις των οργανωτών, για ενημέρωση των ενδιαφερομένων κλπ.
Οι ημερίδες είναι πιο επίσημες με καλεσμένους κυβερνητικούς και μη.
όσο για τα λεφτά βρες τα μου και σου δίνω αύριο την υπηκοότητα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω από το 92 που ασχολούμαι και τουλάχιστον έχω κάποια πείρα
ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ
 

Επιμένεις να αντιγραφεις..

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 03:40 am 21 12 2005

ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ έγραψε:
Ενημέρωση από το διαδίκτυο.... Πόσοι έχουν Η/Υ, και πόσοι Ιντερνετ;


Πολυ περισσοτεροι απο οσους φανταζεσαι και θες να ενηρωσεις!
Ειτε για θεματα που απτονται της καθημερινοτητας μας ειτε για
πιο σοβαρα.
Απο τον πιτσιρικα στο δικτυακο καφε μεχρι την Ελλ. Πολιτεια καθως και την
Ευρωπαϊκη.
Συν τα Μ.Μ.Ε. που καιγομαστε τοσο πολυ απο το μαυρο που μας ριχνουν..

Τα γραφεία είναι το παν, για συνελεύσεις των οργανωτών, για ενημέρωση των ενδιαφερομένων κλπ.

Οχι το ανθρωπινο δυναμικο που τα επανδρωνει;
Και παλι δεν απαντας στην ερωτηση οταν αυτα υπηρχαν ποιο το εργο
που παραχθηκε...

Οι ημερίδες είναι πιο επίσημες με καλεσμένους κυβερνητικούς και μη.

Τι σημαινει πιο επισημες;Μας θαβουν με παπα και τελετη;
Και τι οφελος εχουμε απο ημεριδες ,ο Θεος να τις κανει,
διχοννοιας;

όσο για τα λεφτά βρες τα μου και σου δίνω αύριο την υπηκοότητα.

Προσδιορισε το ποσο που χρειαζεσαι -ται για να την αποδοθει
στο συνολο των Β.ηπειρωτων.
Και μετα συντασουμε ενα συμβολαιο που θα υπογραφει μεταξυ εσενα και εμας
παρουσια πληρεξουσιων δικηγορων.

Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω από το 92 που ασχολούμαι και τουλάχιστον έχω κάποια πείρα

Εαν μονο αυτο εχεις λυπαμε.
Ισως να εγραφες τις εμπειριες σου για να αποφυγουμε τα ιδια λαθη
και τις κακοτοπιες.
Η κατοπιν συνεντευξεως και βιογραφικου να αναλαμβανες χρεη συμβουλου
στις αβγαλτες οργανωσεις μας
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

100000 ΕΥΡΩ

Δημοσίευσηαπό ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ » 17:55 pm 21 12 2005

ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 100 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΩ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑΣ ΘΑ ΛΥΘΕΙ
ΑΦΩΛΙΑΣΤΟΣ
 

Τουλαχιστον;

Δημοσίευσηαπό Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης » 20:50 pm 21 12 2005

Αρχιζιεις να με κουραζεις με μισα επιχειρηματα.
Τουλαχιστον δεν στεκει σαν ορος καθοτι ακυρωνει
ποινικες ρητρες.
Υπολογισε το ποσο εφοσον μπορεις ,επαναλαμβανω,
για το συνολο μας και τα ξαναλεμε.

Το να επιμενεις χωρις να απαντας στις
αυτονοητες ερωτησεις που δημιουργουν τα επιχειρηματα σου
τι ειδους αρχη ειναι;
Ακεφαλος Βορειοηπειρωτης
 

Δημοσίευσηαπό Dropolitis » 21:54 pm 21 12 2005

Για σας,
Ωραία περνάτε εδώ, και το είχα χάσει τόσον καιρό. Πέντε άτομα όλα και όλα, και οι μισοί παλεύουν να βρουν τρόπο να συνεννοηθούν και οι άλλοι κόβουν κοστολόγιο για το πόσο θα κοστίσει η ταυτότητα.
Περνάει η ώρα, σοβαρά θέματα, σοβαρές συζητήσεις, ωραία θα έρχομαι να μου φτιάχνεται τη διάθεση.
Να πούμε κάτι και για τον καιρό Ε!!!!! Τι λετε???? :D
Dropolitis
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Για Ομογενείς

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 10 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 10 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

Login Form