Τώρα είναι 20:41 pm 29 04 2024

Την προσοχή σας λίγο !

Δημοσίευσηαπό παρατηρητης » 23:06 pm 22 03 2007

1)κοκκινομαλλα..μπορεις να μου πεις ποτε καταδικασε ο ΣΥΝ την 17Ν??

2)βλαχογκομενε,γιατι εισαι αδικος???και μαλιστα με μια γυναικα....η αμαρυλις δεν ειπε οτι την καλυψα πληρως στην φραση μου "δεν λεω να γινουν ολοι οι β/η δεξιοι",αλλα γενικα σε οσα εγραψα.....μην παραπληροφορεις και βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα.

Υ.Γ. αφου μια ιδεα δεν μπορει να εφαρμοστει στην πραξη και ειναι ουτοπικη,γιατι την υποστηριζετε?



φιλικα ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ...........
Άβαταρ μέλους
παρατηρητης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 17:52 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: απο την μεση και κατω

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 23:25 pm 22 03 2007

φίλε κεραυνία παρόλο που έχει αποδειχτεί από άλλες συζητήσεις ότι διαφωνούμε πολιτικά, για μια ακόμη φορά θα σε παραδεχτώ για αυτά που λές και θα σε συγχαρώ!
Venceremos!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 12:58 pm 08 11 2006
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό vlaxogomenos » 00:27 am 23 03 2007

παρατηρητης έγραψε:1)κοκκινομαλλα..μπορεις να μου πεις ποτε καταδικασε ο ΣΥΝ την 17Ν??

2)βλαχογκομενε,γιατι εισαι αδικος???και μαλιστα με μια γυναικα....η αμαρυλις δεν ειπε οτι την καλυψα πληρως στην φραση μου "δεν λεω να γινουν ολοι οι β/η δεξιοι",αλλα γενικα σε οσα εγραψα.....μην παραπληροφορεις και βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα.

Υ.Γ. αφου μια ιδεα δεν μπορει να εφαρμοστει στην πραξη και ειναι ουτοπικη,γιατι την υποστηριζετε?



φιλικα ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ...........


Απο τη στιγμη που λεει οτι την καλυπτεις πληρως και αυτη σου η φραση θα την καλυπτει. Τι κι αν ειναι γυναικα? Δε μπορουμε να αντιλεγουμε σε γυναικες? Δεν ειμαι αδικος, αυτο που διαβαζω λεω. Και σιγα την παραπληροφορηση pε παρατηρηρτη. Λες και ειμαι ειδησιογραφικο καναλι για να παραπληροφορω τον κοσμο που με βλεπει.
Ο εξυπνος παραδεχεται..
Ο πονηρος δικαιολογειται...
Ο βλακας επιμενει...
Άβαταρ μέλους
vlaxogomenos
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: 23:15 pm 13 02 2007
Τοποθεσία: Εξαρχεια-Λιβαδεια (Βοιωτιας)

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 00:37 am 23 03 2007

Αγαπητέ keravnie, λυπάμαι αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη να μπω στο τρυπάκι που προσπαθείς να με βάλεις. Άλλωστε, σας μάθαμε πια πως λειτουργείτε και έχουμε πάθει ανοσία! Όποτε αντιλαμβάνεστε κάποιον με "επικίνδυνα" για τα δικές σας βλέψεις όπλα προσπαθείτε να τον καταπνίξετε με τον πιο άνανδρο τρόπο. Δεν είχα και ουτε έχω σκοπό να επιτεθώ σε προσωπικό επίπεδο αλλά αν κάποιος έχει τη μύγα και μυγιάζεται δεν φταίω εγώ γι'αυτό.
Αν δεν κάνω λάθος, το forum αυτό διαθέτει όλων των ειδών τις θεματικές ενότητες με σκοπό να ακουστούν όλων των ειδών οι απόψεις.
Δυστυχώς δεν ξεφύτρωσα για να μπορέσεις να με κόψεις ωστε να μαραθώ, υπάρχω και μάλιστα σας παρακολουθώ καιρώ τωρα και αποφάσισα να ταράξω λίγο τα νερά και να προβληματήσω και οχι να κατεβάσω το επιπεδο όπως εσύ μολις τώρα κατάφερες.
Κάτι τελευταίο....χαίρομαι μόνο που ο τρόπος σου αυτός δεν οφείλεται σε μένα αλλά στην προσωπικότητά σου αφου μολις πριν από λίγο διαπίστωσα πως έτσι απευθύνεσαι σε όλους
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 01:23 am 23 03 2007

Λυπάμαι που οι απαντήσεις μερικών με αναγκάζουν να απευθύνομαι με γυναικουλίστικο τρόπο ενω πραγματικά δεν θέλω!!!Έυχομαι οι επόμενες να θέσουν τη συζήτηση σε νέο επίπεδο ωστε να εστιασούμε στην ουσία του θέματος.
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 02:16 am 23 03 2007

KERAVNIE .....μια διευκρίνηση μόνο: μήπως είσαι και συ ένας ταλαντούχος αμφίχειρας που γράφει άλλοτε με το δεξί και άλλοτε με το αριστερό ανάλογα με το τί τον βολεύει κάθε φορά;;;;-ΑΑΑΑ καλό εεεε!!!!!!!!!!!Φιλάκια
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vlaxogomenos » 02:19 am 23 03 2007

Ποιος ειναι ο γυναικουλιστικος τροπος? Δε καταλαβαινω τι θες να πεις με αυτο. Δωσε μου ενα παραδειγμα γραπτων σου αν μπορεις.
Ο εξυπνος παραδεχεται..
Ο πονηρος δικαιολογειται...
Ο βλακας επιμενει...
Άβαταρ μέλους
vlaxogomenos
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: 23:15 pm 13 02 2007
Τοποθεσία: Εξαρχεια-Λιβαδεια (Βοιωτιας)

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 12:08 pm 23 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 22:06 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 13:05 pm 23 03 2007

Πρώτον, είμαι 23 και οχι 47 ή 57 όπως σπεύσατε να συμπαιράνετε!
Δεύτερον, Dervitsioti, σε συγχαίρω και σ'ευχαριστώ συνάμα!
Τρίτον, μέχρι στιγμής οι συνομιλητές που προηγήθηκαν αντέδρασαν με τέτοιο τρόπο στα λεγόμενά μου που με ανάγκασαν να παρεκτραπώ από τον αρχικό μου στόχο που ήταν ο προβληματισμός και η αναγωγή σε κάποιο συμπέρασμα.Δυστυχώς καταλείξαμε όπως σωστά λες Dervitsioti να πυροβολάμε με άσφαιρα και οχι γιατι είμαστε παντογνώστες αλλά γιατί η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση και μάλιστα με μικρόψυχες "αποδείξεις" μπάς και γίνουμε πειστηκοί και κατανοητοί σε αυτά που λέμε!
Συμφώνω Dervitsioti με όσα λες,αλλά αυτή η πραγματικότητα δεν νομίζω μας δίνει το απαλλακτικό να κάνουμε το ενα μάτι τυφλό και το άλλο αυτί κουφό αιωνίως. Είναι η καλύτερη ευκαιρία για μας οχι μόνο να ξυπνήσουμε αλλά και να επέμβουμε δυναμικά, να ξεφορτωθούμε μια γαι πάντα αυτές τις σαπιες φυσιογνωμίες που μας εκπροσωπούν και να αποδείξουμε τελίκα τί πραγματικά αξίζουμε .
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 13:56 pm 23 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 22:11 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Mr.Tax » 14:06 pm 23 03 2007

ναι και γω ειμαι 18 τσ τσ τσ γυναικες... :axe:




ΥΓ Ξερω τωρα θα ριξεις ενα κατεβατο με επιχειρηματα (λέμε τωρα)
Mr.Tax
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 13:25 pm 07 12 2006

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 14:53 pm 23 03 2007

Αγαπητέ Δερβοτσιώτη, είμαι πράγματι 23 αλλά από ποιό χωριό είμαι δεν μπορώ να σου πώ τουλάχιστον εδώ φαβερά. Νομίζω έχω καταλάβει ποιός είσαι και αν σου δώσω και έγω ένα μόνο στοιχείο και συ θα με καταλάβεις ποιά είμαι!
Αν και μικρότερη από σένα, φαντάζομαι με λιγότερες εμπειρίες, ευκαιρίες κλπ,έμαθα από την οικογενειά μου να λειτουργώ ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, όπως εσύ.Επέλεξα ένα επάγγελμα τελέιως ανεξάρτητο ακριβώς γι' αυτό το λόγο.Να μπορώ να σταθώ στα πόδια μου χωρίς ποτέ να έχω την ανάγκη να χειρίζω και να με χειρίζονται. Αλλά δυστυχώς και πάλι,το "μικρόβιο" γαι τα κοινά δεν μπορώ να το αποβάλλω παρά τη φθορά που ξέρω οτι προκαλεί σε όλα τα επίπεδα.
Ένας οικογενειακός μας φίλος μου είπε κάποτε κάτι πολύ σοφό : Ο μοναδικός τρόπος να "να βάλεις στη θέση τους αυτούς που σε πόνεσαν" χωρίς να παρεκραπείς από τον ηθικό δρόμο του Θεού είναι να γίνεις κορυφαία στο επάγγελμα που διάλεξες.Μόνο τότε θα τους έχεις στο χέρι σου!
Πήρα όμως την αφορμή να μπώ σ' αυτό το forum, αν και απείχα συνειδητά, από ένα στιγμιότυπο που έτυχε να παρακολουθήσω στο γλέντι των Β/Ητων στην Πάρνηθα....Οι απαντήσεις τους όμως αποτέλεσαν, λυπάμαι που το λέω, την πιο ισχυρή απόδειξη του γιατί είμαστε ακόμη ....έτσι!
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vlaxogomenos » 15:05 pm 23 03 2007

AMARYLIS έγραψε:μέχρι στιγμής οι συνομιλητές που προηγήθηκαν αντέδρασαν με τέτοιο τρόπο στα λεγόμενά μου που με ανάγκασαν να παρεκτραπώ από τον αρχικό μου στόχο που ήταν ο προβληματισμός και η αναγωγή σε κάποιο συμπέρασμα.Δυστυχώς καταλείξαμε όπως σωστά λες Dervitsioti να πυροβολάμε με άσφαιρα και οχι γιατι είμαστε παντογνώστες αλλά γιατί η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση και μάλιστα με μικρόψυχες "αποδείξεις" μπάς και γίνουμε πειστηκοί και κατανοητοί σε αυτά που λέμε!


Δηλαδη οσοι προηγηθηκαμε, περαν του παρατηρητη που σε υπερασπιστηκε, σου επιτεθηκαμε με αποδειξεις της πλακας?
Ο εξυπνος παραδεχεται..
Ο πονηρος δικαιολογειται...
Ο βλακας επιμενει...
Άβαταρ μέλους
vlaxogomenos
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: 23:15 pm 13 02 2007
Τοποθεσία: Εξαρχεια-Λιβαδεια (Βοιωτιας)

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 15:52 pm 23 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 22:11 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Barbakas » 19:31 pm 23 03 2007

Να προσθεσω και εγω κατι.......

Νομιζω εχουμε χασει λιγο τη μπαλα της συζητησης......Πρεπει να το παρουμε απο την αρχη, και να δουμε πως η αριστερα και η δεξια της Αλβανιας δεν εχει να κανει σε κανενα επιπεδο με την αριστερα και τη δεξια της Ελλαδος,οποτε πιστευω πως δεν πρεπει να συγχεουμε τις πολιτικες μας πεποιθησεις, συμφωνα με τα οσα περασαμε απο τα αλβανικα καθεστωτα.Τι δεξια?, τι αριστερα?, τι κεντρωα στην Αλβανια...ολοι θελαν το κακο της βορειου Ηπειρου,πρωτα απο ολα γιατι ειναι Αλβανοι.

Επομενως πρεπει να ξεχασουμε και να βαθμολογησουμε τα ελληνικα κομματα συμφωνα με τα εργα που μας προσφεραν και τον αγωνα που εκαναν για εμας τους βορειους Ηπειρωτες.

Εδω ναι τιθεται θεμα.....που νομιζω ομως οτι δεν αφορα τον καθενα ξεχωριστα,αλλα το κοινο συμφερον ενος ξεχωριστου πληθυσμου οπως εμεις.
Αν θελετε η συζητηση να γινει πιο επικοδομητικη,τοτε πρεπει να την συνεχισουμε αλλιως.....π.χ. να αναφερουμε τις κινησεις και οσα εκαναν για εμας τα ελλαδιτικα κομματα, και συμφωνα με αυτα να βαθμολογησουμε και να κρινουμε αναλογα για το κοινο συμφερον.
" Σφίχτε τις πλώρες άφοβα, θαλασσοπόροι ξένοι,Θάλασσα μες στο Πάνορμον, θυμός ανέμου μπαίνει,Κι' αυτό που τωρα βλέπετε στο Πάνορμον σαν άστρο,Ειναι της νίκης τρόπαιον, αστραποβόλον κάστρο.Νυφάδες Χιμαριώτισσες τ' ανέστησαν με ζήλο,..."
Βηλαράς,1813
Άβαταρ μέλους
Barbakas
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20:56 pm 06 11 2006
Τοποθεσία: ΧΙΜΑΡΑ ΠΑΝΩ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 00:15 am 25 04 2007

:?: :?: :?: :?: :?:
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό ilias » 00:23 am 25 04 2007

AMARYLIS έγραψε:Επέλεξα ένα επάγγελμα τελέιως ανεξάρτητο ακριβώς γι' αυτό το λόγο.Να μπορώ να σταθώ στα πόδια μου χωρίς ποτέ να έχω την ανάγκη να χειρίζω και να με χειρίζονται.


ποιο είναι αυτό το επάγγελμα ; με ενδιαφέρει ...
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 10:41 am 25 04 2007

AMARYLIS έγραψε:Έυχομαι οι επόμενες να θέσουν τη συζήτηση σε νέο επίπεδο ωστε να εστιασούμε στην ουσία του θέματος.

Προεκλογικες δεσμέυσεις; Ή απλά ευχολογηματα;
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 22:14 pm 25 04 2007

"ποιο είναι αυτό το επάγγελμα ; με ενδιαφέρει"

μαγειρας φυσικα!!!
ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 02:14 am 27 04 2007

AMARYLIS έγραψε:Αγαπητέ Δερβοτσιώτη, είμαι πράγματι 23 ....

Aυτο το γραφουν με εντονα και πριν τα κατεβατα. Και βαλε και καμια φωτο
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πολιτικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form