Τώρα είναι 13:29 pm 29 03 2024

Θα ήταν επιτυχημένο ένα Βορειοηπειρωτικό κόμμα στην Ελλάδα ;

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 22:50 pm 27 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 23:08 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό priest » 23:00 pm 27 03 2007

Οι τοποθετήσεις της κοκκινομάλλας, του Νέβερ, του ξύλινου και άλλων που κινούνται στο ίδιο πνεύμα, με βρίσκουν σύμφωνο.
Είχα γράψει και πριν ενάμιση μήνα σε άλλη θεματική ενότητα, ότι το ιδανικό για μας θα ήταν να σχηματιστεί μία εκλογική περιφέρεια, ένας νοητός νομός Βορείου Ηπείρου, με υποψήφιους από το κάθε κόμμα, στα πρότυπα των κατεχόμενων περιοχών της Κύπρου, όπου οι πρόσφυγες αναδεικνύουν δικούς τους αντιπροσώπους από την επαρχία που κατάγονται, με τα εκλογικά κέντρα βέβαια και την εκλογική διαδικασία να διεξάγονται στα ελεύθερα εδάφη.
Το ίδιο εξάλλου ίσχυε και στην ελληνική βουλή τα πρώτα χρόνια λειτουργίας της, όπου υπήρχαν εκπρόσωποι των αλύτρωτων περιοχών.
Για παράδειγμα στη Βουλή του 1844 ο Γιάννης Μακρυγιάννης εξελέγη Βουλευτής Άρτας!
Γι' αυτό εξάλλου ονομαζεται επίσημα Βουλή των Ελλήνων και όχι Βουλή της Ελλάδος.

Όσο για τα γραφόμενα της Αμαρυλίδος, θα πω ότι αν υπάρχει ένα κόμμα να μας εκπροσωπεί στην Αλβανική Βουλή, αυτό δεν είναι άλλο από το ΚΕΑΔ. Σίγουρα δεν είναι τέλειο, αλλά μην είμαστε και ισοπεδωτικοί. Η αλήθεια είναι ότι κάποια στελέχη του είναι επιοικώς απαράδεκτα. Ενώ σε κάποιους έχει κλέισει ο κύκλος τους ή κάποιοι άλλοι είναι παντελώς ανίκανοι, δεν λένε να ξεκολλήσουν από τις καρέκλες τους.

υγ.: Καλό θα ήταν κάθε νέο μέλος του φόρουμ να διαβάζει παλαιότερες θεματικές ενότητες και να απαντάει πάνω σε αυτές, γιατί ανοίγουν θέματα που ήδη έχουν θιχτεί ή και εξαντληθεί.
Τελευταία επεξεργασία από priest και 23:14 pm 27 03 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 23:07 pm 27 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 23:09 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό priest » 23:13 pm 27 03 2007

Όχι Δερβιτσιώτη, σίγουρα δεν αναφερόμουν σε σενα :lol:
Και δεν πρέπει να ζητάς συγγνώμη, αυτό που έγραψα ήταν μια φιλική συμβουλή προς όλους για οικονομία χώρου και χρόνου.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 23:24 pm 27 03 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 23:10 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Human » 01:48 am 28 03 2007

Και πανω απο το 2% του εκλογικου σωματος να ημασταν,μετα απο κανα χρονο θα επερχοταν το 'σχισμα' ..αλλοι με την ΝΔ,αλλοι με το Πασοκ και οι υπολοιποι με τους.. Οικολογους!
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 20:35 pm 28 03 2007

Εγώ συμφωνώ απόλυτα με σας αλλά εκείνοι έξω τ'ακούνε;;;;;

Αχχχ βρε Dervitsioti πόσα θέλω να πώ γι' αυτό αλλά ας μη χαλάσω τη δημόσια εικόνα του φόρουμ και το χρόνο κάποιων διαχειριστών που κάθε τρείς και λίγο "αναγκάζονται" να μου στέλνουν προειδοποιητικά μηνύματα!

Όσο για τη χρηματοδότηση που λές, δε χρειάζεται να χτυπήσουν κ τόσο πολύ το μυαλό τους ώστε να φτιάξουν κ κόμμα.Τις χρηματοδοτήσεις κ τη δήθεν "οικονομική βοήθεια" τις παίρνουν κ τώρα ως απλοί σύλλογοι που πασχίζουν για το βορειοηπειρωτικό.....ΕΛΕΟΣ!

Συγνώμη priest που επαναλαμβάνω θέματα που ενδεχομένως να τα είχατε εξαντλήσει στο παρελθόν, αλλά δεν είχα το χρόνο να τα διαβάσω όλα. Η άποψή σου με βρίσκει 100% σύμφωνη αλλά μπορείς να μου λύσεις μια απορία(πραγματικά τώρα).Σ'αυτή την περίπτωση, όμως, που οι Β/Ητες βρίσκονται σε όλες σχεδόν τις περιοχές της Ελλάδος και οχι συγκεντρωμένοι σε μία, όπως τα παραδείγματα που ανέφερες, θα προσέρχονται σε κάποια συγκεκριμένα εκλ.κέντρα π.χ στην Αθήνα για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα;

όσο για το ΚΕΑΔ, αν και σε πολλους δεν αρέσει, θεωρώ οτι αυτά που είπα δεν είναι ψεύδη.Μπορεί να μην αντιπροσωπεύουν το 100% των στελεχών, ισχύουν,ωστόσο,για τη συντριπτική πλειοψηφία αυτών!Μπορείς να μου υπενθυμήσεις σε παρακαλώ κάποια επιτυχία αυτών τα οσα χρόνια υφίστανται;Κ μην ακούω για υπηκοότητες και τέτοια γιατί θα γελάσει κ ο κάθε πικραμένος.......
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό priest » 23:08 pm 28 03 2007

AMARYLIS έγραψε:Σ'αυτή την περίπτωση, όμως, που οι Β/Ητες βρίσκονται σε όλες σχεδόν τις περιοχές της Ελλάδος και οχι συγκεντρωμένοι σε μία, όπως τα παραδείγματα που ανέφερες, θα προσέρχονται σε κάποια συγκεκριμένα εκλ.κέντρα π.χ στην Αθήνα για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα;


Αν και μάλλον ουτοπική αυτή η προοπτική, θα μπορούσαν να συσταθούν το πολύ 7-8 εκλογικά κέντρα στο Λεκανοπέδιο και την υπόλοιπη Αττική, π.χ. Αθήνα, Περιστέρι, Μαρούσι, Καλλιθέα, Ζωγράφου, Πειραιάς, Κορωπί, Ελευσίνα (γράφω δήμους αντιπροσωπευτικούς για κάθε σύνολο προαστίων που υπάρχει συσπείρωση Βορειοηπειρωτών) και άλλα τόσα στην υπόλοιπη Ελλάδα. Στην Πάτρα και την Καλαμάτα για τους ΒΗπειρώτες της Πελοποννήσου, στη Λαμία και το Αγρίνιο για αυτούς της Στερεάς Ελλάδος, στο Ηράκλειο για τους εν Κρήτη και Αιγαίο, στη Λάρισα για τους "Θεσσαλούς", στη Θεσσαλονίκη για τους "Μακεδόνες" και "Θράκες" και στα Γιάννινα γι' αυτούς που κατοικοεδρεύουν στη Νότια Ήπειρο.

Ευκαιρία να ανοιχτεί και ένα γκάλοπ με αυτό το θέμα.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό priest » 23:15 pm 28 03 2007

AMARYLIS έγραψε:όσο για το ΚΕΑΔ, αν και σε πολλους δεν αρέσει, θεωρώ οτι αυτά που είπα δεν είναι ψεύδη.Μπορεί να μην αντιπροσωπεύουν το 100% των στελεχών, ισχύουν,ωστόσο,για τη συντριπτική πλειοψηφία αυτών!Μπορείς να μου υπενθυμήσεις σε παρακαλώ κάποια επιτυχία αυτών τα οσα χρόνια υφίστανται;


Συντάξεις ΟΓΑ, βιβλιάρια υγείας, ελληνικές πινακίδες-οδοδείκτες, ελληνική παιδεία, έργα υποδομής...
Αν δεν αγωνίζεται γι' αυτά η ΟΜΟΝΟΙΑ τότε ποιος αγωνίζεται;
Οι... Ταβοτσίπηδες;!
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 23:17 pm 28 03 2007

Σαν ιδέα ωραία αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτή στην πράξη.
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό keravnios » 23:42 pm 28 03 2007

Δεν μπορω να πιστεψω οτι το συζηταμε ακομη αυτο το θεμα. Έχουμε ξεφύγει τελείως. Όποιοδήποτε ελληνικό κόμμα που σέβεται την ύπαρξή του, οφείλει να αγωνίζεται για το καλό του ελληνισμού και μόνο. Λυπάμαι αλλά θα συμφωνήσω με την κοκκινομάλλα, (όσο και αν μου την σπάει). Ξεκαβαλήστε λιγάκι και κοιτάξτε να βρείτε καμία πρόταση ουσίας να καταθέσετε.
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 13:43 pm 01 04 2007

Κeravnie λυπάμαι που μου δίνεις την αφορμή να σου πω (άσχετα με το θέμα που συζητάμε) οτι τουλάχιστον εσύ πρέπει να ξεκαβαλήσεις οπωσδήποτε την καλαμιά. Το ύφος σου συνεχίζει να είναι προσβλητικό και απαίσιο.
Το θέμα αυτό είναι πολύ σημαντικό, άσχετα αν οι διαχειρηστές θέλησαν να το κρύψουν(ξέρουν αυτοί πως).Το ένα θέμα σας βρωμάει και το άλλο σας ξυνίζει.Για χρόνια τώρα θέλετε να ακούτε μόνο οτι σας συμφέρει. ΕΛΕΟΣ! Όποιος πρεσβεύει αντίθετη από τη δική σας άποψη γίνεται αυτόματα εχθρός. Θα τα βάλετε ποτέ αυτά στην άκρη για να πάμε επιτέλους μπροστά ή ετσι θα συνεχίσετε με το ίδιο βιολί.
Θες να συζητήσουμε για τη σύσταση της νεολαίας του ΠΑΣΟΚ και τα ποσοστά που πήραν τα νέα μας είδωλα(καταγωγής Β.Ηπείρου);;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 19:05 pm 01 04 2007

Εχεις τα αποτελεσματα?
Θα χαιρομουνα αν εβλεπα καποιο συμπατριωτη μου να εχει υψηλα ποσοστα στη νεολαια μιας παραταξης που κυβερνουσε επι χρονια και ειναι πολυ πιθανο να ξανακυβερνησει.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Πως το θέλετε;

Δημοσίευσηαπό akisp » 20:35 pm 01 04 2007

AMARYLIS έγραψε:Αχχχ βρε Dervitsioti πόσα θέλω να πώ γι' αυτό αλλά ας μη χαλάσω τη δημόσια εικόνα του φόρουμ και το χρόνο κάποιων διαχειριστών που κάθε τρείς και λίγο "αναγκάζονται" να μου στέλνουν προειδοποιητικά μηνύματα!


Οταν θα απευθυνεστε σε μας , φροντιζετε να το αναφερετε ξεκαθαρα.
Θανος ή αλλιως Ακης Πανας , ή αλλιως χωριάτης ή αλλιως θεός.

Τα οποια προσωπικα μηνυματα τα λαμβανετε για να μην
σας πιασουμε απροετοιμαστους δημοσια.
Εννοειτε πως εφοσον το επιθυμειτε θα τα δημοσιευσουμε για να καταλαβουν
και οι συνομιλητες τις πιεσεις που ασκουμε σε σας.
Και υποψιν η προσωπικη επικοινωνια δινει την ευκαιρια σε σας να μας απαντησετε.
Η δημοσιευση τους απο την αλλη επιβαλλει σε μας να εφαρμοσουμε τους κανονες
που εχετε φροντισει να διαβασετε και να συμφωνησετε.

AMARYLIS έγραψε:Το θέμα αυτό είναι πολύ σημαντικό, άσχετα αν οι διαχειρηστές θέλησαν να το κρύψουν(ξέρουν αυτοί πως).Το ένα θέμα σας βρωμάει και το άλλο σας ξυνίζει.Για χρόνια τώρα θέλετε να ακούτε μόνο οτι σας συμφέρει.

Παλι σε μας αναφερεστε, γιατι το γενικευετε;
Δινει ετσι αλλο βαρος στην οποια θεση σας;
Οσοι γνωριζουνε εμεναν διαβαζοντας τα παραπανω θα γελουσανε.
Η θα μου λεγανε το ακολουθο
Οποιος ανακατευετε με τα πιτουρα...



Σας προτειναμε να μας κανετε προτασεις για να βγουμε απο το τελμα.
Ισως εσεις να θεωρητε οτι αυτο θα γινει μεσα απο το παρον νημα.
Επειδη εμεις αδυνατουμε να το αντιληφθουμε , εμπρος παραθεστε μας τις σκεψεις σας.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό keravnios » 21:01 pm 01 04 2007

Κοπελιά, εσύ παίρνεις φόρα και σταματημό δεν έχεις. Τους εχθρούς τους βλέπεις εσύ και όχι εγώ. Το πως αντιμετοπίζω τις αντίθετες απόψεις φαίνεται από άλλες συζητήσεις εδώ μέσα. Αν μη τι άλλο με ειλικρίνια και εντιμότητα. Αν θες να κανεις μαθήματα ηθικής και δεοντολογίας πες μας το όνομά σου για αρχή να ξέρουμε που να απευθύνουμε τις ευχαριστίες μας όταν καταφέρουμε να πάρουμε κάτι από την προσωπικότητά σου. Ερώτηση: Τι ψήφισες στις δημοτικές εκλογές που πέρασαν?

AMARYLIS έγραψε:Κeravnie λυπάμαι που μου δίνεις την αφορμή να σου πω (άσχετα με το θέμα που συζητάμε) οτι τουλάχιστον εσύ πρέπει να ξεκαβαλήσεις οπωσδήποτε την καλαμιά. Το ύφος σου συνεχίζει να είναι προσβλητικό και απαίσιο.
Το θέμα αυτό είναι πολύ σημαντικό, άσχετα αν οι διαχειρηστές θέλησαν να το κρύψουν(ξέρουν αυτοί πως).Το ένα θέμα σας βρωμάει και το άλλο σας ξυνίζει.Για χρόνια τώρα θέλετε να ακούτε μόνο οτι σας συμφέρει. ΕΛΕΟΣ! Όποιος πρεσβεύει αντίθετη από τη δική σας άποψη γίνεται αυτόματα εχθρός. Θα τα βάλετε ποτέ αυτά στην άκρη για να πάμε επιτέλους μπροστά ή ετσι θα συνεχίσετε με το ίδιο βιολί.
Θες να συζητήσουμε για τη σύσταση της νεολαίας του ΠΑΣΟΚ και τα ποσοστά που πήραν τα νέα μας είδωλα(καταγωγής Β.Ηπείρου);;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 00:47 am 02 04 2007

...
Τελευταία επεξεργασία από Dervitsiotis και 23:10 pm 01 05 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό ΧΑΝΤΑΚΑΣ » 22:44 pm 02 04 2007

Παίδες, αντί να αντιμαχόμαστε για τα ωραία μάτια των ελλαδικών κομμάτων, ας κάνουμε κάτι άλλο. Κάτι που θα έδινε χαρά στις έρημες μανάδες και γιαγιάδες μας. Να σκεφτούμε και να εργαστούμε για να βοηθήσουμε την ιδιαίτερη πατρίδα μας να αναπνεύσει αέρα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ.
Τα υπόλοιπα περί ψήφου στα ελλαδικά κόμματα έρχονται δεύτερα. Όποιος θέλει ας επιλέξει ότι του ταιριάζει. Πρέπει όμως να σκέφτεται ότι κουβαλάει στην πλάτη του μια ιστορία και δεν πρέπει να την κρύβει αλλά να είναι υπερήφανος γιαυτή.
ΥΣ μερικοί από εμάς, γενικά μιλάω και δεν είναι μπηχτή, συνηθίζουμε να επιλέγουμε περιθωριακούς πολιτικούς σχηματισμούς στην Ελλάδα. Ας πάψουμε κάποτε να είμαστε οι χαμένοι της υπόθεσης. Κανείς δεν συμπαθεί αυτούς που κλαψουρίζουν συνέχεια "τι πάθαμε εμείς οι καημένοι"!
Σήκου Χιμάρα, σήκου
σήκου τι καρτερείς;

Να σηκώσεις τα παιδιά σου
να κουνήσουνε τη Γης
ΧΑΝΤΑΚΑΣ
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 00:07 am 21 01 2007
Τοποθεσία: Χιμάρα & πάσης Ελλάδος

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 00:46 am 03 04 2007

Λοιπόν, Θάνο, επειδή σου έστειλα ένα πρ.μήνυμα το οποίο μάλλον δεν έλαβες, κι επειδή δεν έχω το χρόνο να ξαναγράφω τα ίδια θα σου πώ μόνο αυτό : αν όντως προκαλώ αρνητική εικόνα στο φόρουμ και επιφέρω σύγχυση έχετε κάθε "δικαίωμα "να με διαγράψετε.Άλλωστε.....υπάγεται κι αυτό στους κανόνες που ορίζουν τη δημοκρατία και τον τύπο!!!
Ακόμη και η φράση σου "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα..." δείχνει ξεκάθαρα τις προθέσεις σου!Την εκλαμβάνω ως απειλητική προειδοποίηση εκτός κι αν θες να μας την αναλύσεις δημόσια για αποφυγή παρεξηγήσεων.
Επειδή κατάλαβα πως ακόμη και τις καλύτερες προτάσεις να σας έκαναν θα κάνατε του "κεφαλιού" σας δεν πρόκειται να αναλωθώ με άσκοπα πράγματα.
Τέλος, να σου υπενθυμήσω πως η ειρωνεία και οι απειλές πολλες φορές γυρίζουν μπούμεραγκ......
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Human » 01:07 am 03 04 2007

Εκτος απ'την ανθρωπινη φυση,ειναι και στα γονιδια τελικα! :?
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Λαθος

Δημοσίευσηαπό akisp » 04:20 am 03 04 2007

αν όντως προκαλώ αρνητική εικόνα στο φόρουμ και επιφέρω σύγχυση έχετε κάθε "δικαίωμα "να με διαγράψετε..

Οταν καποια στιγμη μαθεις σε ποιον απευθυνεις τα παραπανω θα γελας και συ μαζι με μενα.

....εκτός κι αν θες να μας την αναλύσεις δημόσια για αποφυγή παρεξηγήσεων.

Επιλογη μου ηταν να αναλαβω ρολο διαχειριστη στο παρον φορουμ.
Και αυτο που εσυ αγνοεις ειναι πως ο συγκεκριμενος ρολος αποτελει το μοναδικο συνδεσμο με την εν λογο οργανωση.

Επειδή κατάλαβα πως ακόμη και τις καλύτερες προτάσεις να σας έκαναν θα κάνατε του "κεφαλιού" σας δεν πρόκειται να αναλωθώ με άσκοπα πράγματα.

Εδω εχεις αδικο γιατι εγω εχω καποιες εμπρακτες αποδειξεις για το αντιθετο.
Ασημαντες πιθανον αλλα δειχνουν κατι σε οσους θελησουν να κινηθουν σε βηματα αντιστοιχα με τα δικα σου.
Προυποθεση απαραιτητη να γνωριζετε τους λογους που θα θελησετε να το πραξετε.
Γιατι η απογοητευση προσμενη στη γωνια.

Τέλος, να σου υπενθυμήσω πως η ειρωνεία και οι απειλές πολλες φορές γυρίζουν μπούμεραγκ......

Ειρωνας ειναι το μεσαιο μου ονομα , οποτε εχω μαθει, η μαλλον με εχουν μαθει οι αλλοι.
Απειλες δεν συνηθιζω να κανω, παραποιεις εδω το πλουσιο βιογραφικο που εχω στις διαγραφες ( 4 η 5).
Αν τωρα μεταξυ σοβαρου και αστειου απειλεις εσυ εμενα με τη δικια μου διαγραφη,ενα μονο εχω να σου πω.
Μακαρι και το εννοω να πραγματοποιηθει αμεσα η απειλη - ευχη σου [-o< [-o< [-o< !!!.
Θα επιθυμουσα να αναλαμβανες εσυ το ποστο που αυτο το διαστημα κατεχω εγω.
Και για να μην παρεξηγηθω, το ιδιο θα ηθελα και για καποιους αλλους απο τα μελη που γνωρισα.
Οι ιδιοι το γνωριζουν αλλωστε.

##
Ειλικρινα μπορει να δυσκολευεστε να κατανοησετε τα γραπτα μου,
Ειναι φυσικο γιατι εγω παραμενω ενας χωριατης απο τη Δροβιανη.

####
4 ανεπιτυχη φορματ σε μηχανημα φιλου προκαλουν υπερδιεγερση.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πολιτικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Login Form