Τώρα είναι 12:31 pm 28 03 2024

Πότε θα γίνουν οι βουλευτικές εκλογές;

Πότε θα γίνουν Βουλευτικές εκλογές;

Ημερομηνία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ιούνιος 2007
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σεπτέμβριος 2007
4
27%
Οκτώβριος 2007
5
33%
Νοέμβριος 2007
1
7%
Μάρτιος 2008
5
33%
 
Σύνολο ψήφων : 15

Πότε θα γίνουν οι βουλευτικές εκλογές;

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 15:58 pm 25 04 2007

Ψηφίστε!!

Αγνοήστε την επιλογή "Ημερομηνία". Έγινε κατά λάθος.

Προτείνω να ψηφίζουμε μέχρι 30 Απριλίου 2007. Όποιος ή όποιοι κερδίσουν να πάρουν ένα έπαθλο.

Εγώ λέω Σεπτέμβριο και θα το αιτιολογήσω παρακάτω.
Venceremos!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 12:58 pm 08 11 2006
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό ilias » 16:15 pm 25 04 2007

Μάρτιος 2008 > μας δουλεύουν γενικά και γενικώς
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό kokkinomalla » 22:06 pm 25 04 2007

Εγω λεω οκτωβριο γιατι το σεπτεμβρη εχω και μια δυο εξεταστικες και δε με βολευει!!!Δε χωραει στο προγραμμα καταλαβαινετε
ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kokkinomalla
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: 14:09 pm 20 02 2007

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 16:00 pm 27 04 2007

Η παρατεταμένη προεκλογική περίοδος συμφέρει και τα δύο μεγάλα κόμματα για πολλούς και διάφορους λόγους.

Η μεν ΝΔ κάνει πως δεν θέλει αλλά συντηρεί ένα προεκλογικό κλίμα γιατί θέλει να είναι έτοιμη όταν και αν προκύψει θέμα. Ακόμα δεν έχει βγάλει όλους τους άσους από το μανίκι της (γενναίες αυξήσεις, διορισμοί, μαζικές υπηκοότητες κλπ)

Επομένως, δεν θέλει ακόμα εκλογές! Πιστεύω όμως ότι η φθορά της θα έχει μεγαλώσει επικίνδυνα τον Μάρτιο του 2008. Άρα θα βρει κάποια δικαιολογία τον Αύγουστο ή τον Σεπτέμβριο να αιφνιδιάσει με εκλογές (σε ένα μήνα)

Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι ο εξής: Αν παραγίνει το κακό με το σκάνδαλο με τα ομόλογα και αντιστραφούν τα γκάλοπ, τότε μπορεί να γίνουν ακόμα και τον Ιούνιο.

Το δε ΠΑΣΟΚ ζητάει επίμονα εκλογές (και καλά ότι η χώρα πάει κατά διαόλου) χώρις να τις θέλει στην πραγματικότητα. Και αυτό γιατί δεν έχει ούτε το μαχαίρι ούτε το πεπόνι. Είναι πίσω στα γκάλοπ, ο αιφνιδιασμός είναι στο χέρι της ΝΔ κλπ. Επίσης, μετά από 20 χρόνια διακυβέρνησης, πιστέυω ότι δεν μπορεί να πείσει ούτε τη γιαγιά μου ότι "για όλα ευθύνεται η ΝΔ" (Ποιος κυβερνούσε τόσα χρόνια βρε σύντροφοι;)

Έτσι, λοιπόν οι εκλογές θα αποφασιστούν από τον κ. Πρωθυπουργό όταν κρίνει αυτός ότι οι συγκυρίες είναι κατάλληλες για να υπάρξει το μικρότερο δυνατό ρίσκο να ξαναβγεί το ΠΑΣΟΚ.

Φυσικά, αυτό είναι σε βάρος και των μικρών κομμάτων γιατί πάλι θα έχουμε κλίμα πόλωσης, ψεύτικα διλλήματα και εγκλωβισμό του κόσμου στο σάπιο δικομματικό σύστημα.....
Venceremos!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 12:58 pm 08 11 2006
Τοποθεσία: Χαλκίδα


Επιστροφή στο Πολιτικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 8 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 9 μέλη συνδεδεμένα: 1 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 8 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 8 επισκέπτες

Login Form