Τώρα είναι 07:51 am 29 03 2024

ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Ποιος πιστεύετε ότι θα είναι ο καινούριος πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ

Το δημοψήφισμα λήγει στις 20:01 pm 26 10 2007

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΑΛΙΩΤΗΣ
1
25%
ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
3
75%
ΑΛΛΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 4

ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 20:01 pm 01 10 2007

ποια είναι η γνώμη σας για της εξέλιξης που γίνονται στο ΠΑΣΟΚ αυτών τον καιρό με την διαδικασία για να βγάλουν καινούριο πρόεδρο?
και ποιον πιστεύετε εσείς ότι είναι καλύτερος για εμάς με την έννοια ότι θα μας στηρίξει και θα μας βοηθήσει ?
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό lazos » 21:31 pm 01 10 2007

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 22:38 pm 01 10 2007

Κατ' αρχάς, πριν ψηφίσουμε epgiorgos, οφείλουμε να πούμε τα εξής:

1ον: Το ροζ (συνολάκι) κανόνων από πάνω κραυγάζει ζητώντας δεκανίκια. Και συγκεκριμένα οι κάτωθι λέξεις μου φώναξαν βοήθεια:
α) Η λέξη απαγορεύετ(ε) μου την είπε γιατί δεν της βάλαμε ένα "αι"
β) Η λέξη "ανάμειξη" φωνάζει ότι της εκλάπη ένας τόνος από το τελικό "η"
γ) Στο συνδικάτο της λέξης "ανάμειξη" συνενώθηκε και η λέξη "Οσοι", όπου το όμικρον διεκδικεί τη μερίδα του λέοντος από την "ανάμειξη" και πληροφορίες το θέλουν να έχει καλέσει σε μονομαχία το "η".
δ) Η λέξη "επιθυμήτε" σε μια προσπάθεια απόδοσης ασύλου, έκανε αίτηση για την παραλαβή ενός "ει".
ε) Η λέξη "Εδω" προσπαθεί να πάει κόντρα στα trust & συνδικάτα και να αποκτήσει μονοπωλιακή ισχύ για να έχει καλύτερη πρόσβαση στην αγορά των τόνων.
στ) Η λέξη "θα" έχει εγκλωβιστεί στην τελευταία πρόταση και ελπίζει σε ένα καλύτερο μέλλον.

2ον: Εσύ τώρα θα μου πεις εκ παραδρομής. Όχι ρε συ Silvy και εγώ υποπίπτω σε -εκ παραδρομής- πτώσεις (αν και δεν ήταν λάθος). Αυτό είναι Παρά-παραδρομή.

3ον: Ώπα, κουμπάρε Καραμήτρο πάρ’ το αλλιώς: Απαγορεύεις σε ΟΛΟΥΣ του ΒΗ συλλόγους την (πως την είπες;) κομματικοποίηση; Σε όλους;;; Και αυτοί τι σου λένε; Είσαι σίγουρος; Και ποιος σου έδωσε αυτή τη δύναμη;

"Σε προστριβές;;;" Ρε epgiorgo πόσες προστριβές είχες για το δημοσίευμά σου; Σου προστρίφτηκε ο lazo με αυτό που σου απάντησε;

Σε "ελλαδίτικα κόμματα;;" Αυτό το ακούς; Δεν είμαι εγώ ρατσιστής, εσύ είσαι μαύρος. Και 'συ Βλάχο (και οι όμοιοί σου) ακόμα είσαι registered ωρε; Δεν σε θέλουμε φίλε, δεν το 'χεις πάρει χαμπάρι.

"Βρείτε τα στέκια τους;;" "η γραμμή τους σας υπαγορεύει;;;". Εαν αυτό δεν υποβαθμίζει την νοημοσύνη κανενός, τότε ή ο υπογράφων της παρούσης είναι υπέρ-μυγιάγγιχτος, ή η νοημοσύνη της πλειοψηφίας ανήκει εκτός 4-διάστατου χωροχρόνου.
Ποια γραμμή και ποιος την υπαγορεύει; Ξεκόλλα ρε σου λεω. Ο Θείο έφυγε. Εσύ ρίχνεις ακόμα τσόφλια κόκκινα σε πόρτες; Τα SS τα έκανες σκόνη.

Όποιος δεν προλάβει να διαβάσει το παρόν, θα του σταλεί αντίγραφο με π.μ. (παράδοξο...αφού δεν θα προλάβει, πως θα ξέρει ότι υπήρξε;)

Υ.Γ. Και είμαι με εμένα ε. Δεν ανήκω, όπως και εσύ δεν ανήκεις. Τα σενάρια συνομωσίας δεν ισχύουν.
Άβαταρ μέλους
Yiannis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 02:28 am 08 12 2005

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 23:01 pm 01 10 2007

Nτροπη σας παιδια. Δεν επρεπε να το κανετε αυτο. Που ειναι ρε η λεβεντια μας η ελληνικη; Ειναι δυνατον να εντοπιζουμε ορθογραφικα λάθη στο "δικο" μας φόρουμ; Απα πα πα με απογοητευετε.
Ασε που δεν υπαρχουν λαθη, αλλα και να υπηρχαν παλι δικιο θα εχει φυσικα η διαχειριση αφου μονο εκεινη ξερει τησωστη ορθογραφια.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό epgiorgos82 » 23:21 pm 01 10 2007

ρε μήπως ξεφύγαμε λίγο από το θέμα άλλο ρώτησα?
αλλά δεν βλέπω να απασχολεί κανέναν μας μάλλον γιατί δεν είναι μόνο το αν θα βγάλει το ΠΑΣΟΚ πρόεδρο αλλά και τη αντιμετώπιση που θα υπάρχει από την αξιωματική αντιπολίτευση γενικά προς την κυβέρνηση της ΝΔ γιατί αν έχετε ακούσει καθόλου για τα μέτρα τα οποία έρχονται για τους πολίτες αυτής της χώρας είναι τεράστια, γιατί όταν θα αρχίσουν τα κρύα του χειμώνα και θα χρειαστεί να πάμε να βάλουμε πετρέλαιο θέρμανσης και εκεί που το πληρώναμε 0,60€ το λίτρο τώρα θα φτάσει 1€ και όχι μόνο το πετρέλαιο αλλά και όλα τα άλλα μέτρα που έχει σκοπό να πάρουν γιατί πριν τις εκλογές μυρίζανε τον παρά με το κιλό τώρα θα κάτσουν να το μαζέψουν με το κουντάλη
Άβαταρ μέλους
epgiorgos82
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 16:08 pm 20 10 2006
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΟΓΟΡΑΝΤΖΗ

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό tziobanis » 11:49 am 02 10 2007

Yiannis έγραψε:Κατ' αρχάς, πριν ψηφίσουμε epgiorgos, οφείλουμε να πούμε τα εξής:

1ον: Το ροζ (συνολάκι) κανόνων από πάνω κραυγάζει ζητώντας δεκανίκια. Και συγκεκριμένα οι κάτωθι λέξεις μου φώναξαν βοήθεια:
α) Η λέξη απαγορεύετ(ε) μου την είπε γιατί δεν της βάλαμε ένα "αι"
β) Η λέξη "ανάμειξη" φωνάζει ότι της εκλάπη ένας τόνος από το τελικό "η"
γ) Στο συνδικάτο της λέξης "ανάμειξη" συνενώθηκε και η λέξη "Οσοι", όπου το όμικρον διεκδικεί τη μερίδα του λέοντος από την "ανάμειξη" και πληροφορίες το θέλουν να έχει καλέσει σε μονομαχία το "η".
δ) Η λέξη "επιθυμήτε" σε μια προσπάθεια απόδοσης ασύλου, έκανε αίτηση για την παραλαβή ενός "ει".
ε) Η λέξη "Εδω" προσπαθεί να πάει κόντρα στα trust & συνδικάτα και να αποκτήσει μονοπωλιακή ισχύ για να έχει καλύτερη πρόσβαση στην αγορά των τόνων.
στ) Η λέξη "θα" έχει εγκλωβιστεί στην τελευταία πρόταση και ελπίζει σε ένα καλύτερο μέλλον.

2ον: Εσύ τώρα θα μου πεις εκ παραδρομής. Όχι ρε συ Silvy και εγώ υποπίπτω σε -εκ παραδρομής- πτώσεις (αν και δεν ήταν λάθος). Αυτό είναι Παρά-παραδρομή.

3ον: Ώπα, κουμπάρε Καραμήτρο πάρ’ το αλλιώς: Απαγορεύεις σε ΟΛΟΥΣ του ΒΗ συλλόγους την (πως την είπες;) κομματικοποίηση; Σε όλους;;; Και αυτοί τι σου λένε; Είσαι σίγουρος; Και ποιος σου έδωσε αυτή τη δύναμη;

"Σε προστριβές;;;" Ρε epgiorgo πόσες προστριβές είχες για το δημοσίευμά σου; Σου προστρίφτηκε ο lazo με αυτό που σου απάντησε;

Σε "ελλαδίτικα κόμματα;;" Αυτό το ακούς; Δεν είμαι εγώ ρατσιστής, εσύ είσαι μαύρος. Και 'συ Βλάχο (και οι όμοιοί σου) ακόμα είσαι registered ωρε; Δεν σε θέλουμε φίλε, δεν το 'χεις πάρει χαμπάρι.

"Βρείτε τα στέκια τους;;" "η γραμμή τους σας υπαγορεύει;;;". Εαν αυτό δεν υποβαθμίζει την νοημοσύνη κανενός, τότε ή ο υπογράφων της παρούσης είναι υπέρ-μυγιάγγιχτος, ή η νοημοσύνη της πλειοψηφίας ανήκει εκτός 4-διάστατου χωροχρόνου.
Ποια γραμμή και ποιος την υπαγορεύει; Ξεκόλλα ρε σου λεω. Ο Θείο έφυγε. Εσύ ρίχνεις ακόμα τσόφλια κόκκινα σε πόρτες; Τα SS τα έκανες σκόνη.

Όποιος δεν προλάβει να διαβάσει το παρόν, θα του σταλεί αντίγραφο με π.μ. (παράδοξο...αφού δεν θα προλάβει, πως θα ξέρει ότι υπήρξε;)

Υ.Γ. Και είμαι με εμένα ε. Δεν ανήκω, όπως και εσύ δεν ανήκεις. Τα σενάρια συνομωσίας δεν ισχύουν.


Στην πυρά, στην πυρά!
Πως τολμά να ξεκαρδίζεται στα γέλια με μας;!
(Ξύλινα Σπαθιά)


... έγραψε:Απαγορεύετε ρητά η κομματικοποίηση των βορειοηπειρωτικών συλλόγων
και η ανάμειξη τους σε προστριβές για τις θέσεις των ελλαδίτικων κομμάτων.
Οσοι το επιθυμήτε βρείτε τα στέκια τους για να ασκήσετε τα καθήκοντα που η γραμμή τους σας υπαγορεύει.
Εδω δεν θα σας παρέχουμε αυτή τη δυνατότητα


Παρααααλογο;
Παρααααλογο;
Δεν μου απαντάει κανείς. Λογικό!!!
(Λάκης Λαζόπουλος, ως χήρα Μήτση)
Casse toi pauvre con! N.S.
Άβαταρ μέλους
tziobanis
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05:43 am 16 07 2007

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό Human » 12:28 pm 03 10 2007

->Ο ΑΛΛΟΣ

-Ο Geo είναι ολίγον υποτονικός. Όπως έλεγε και ένας παππούς στην ΤV << -ειναι λιγο soft...ξερεις τι σημαινει σοφτ...πως να το πω..λιγο μαλακος...μαλθακος>>. Βεβαια υπαρχει και η αλλη αποψη, η οποια υποστηριζει οτι ο Παπανδρεου jn ειναι πολυ μπροστα για τα ελληνικα δεδομενα. Εαν εμφανιζοταν στην πολιτικη σκηνη μετα απο 10-15 χρονια, τοτε θα καταλαβαιναν την πολιτικη του και τον τροπο που σκεφτεται/λειτουργει/δρα!
-Ο Βενιζελος ενδιαφερεται παλι για την οπτικη γωνια απ' την οποια θα τον παρει η καμερα. Μερικοι λενε οτι, αγαπα τον εαυτο του και ζηλευει την σκια του!
-Ο Σκανδαλιδης παλι..μιλαει ο Παγκαλος για αυτον...!
Δημοσιογραφος, καθως ο κος Παγκαλος περτατουσε ανεμελος, <<-Κυριε Παγκαλε! Η υποψηφιοτητα του κ. Σκανδαλιδη εκτονωνει την κριση;>>
Και ο Παγκαλος, ουτε καν να κοιταξει απο που του ηρθε η ερωτηση, απαντησε <<-Σοβαρα μιλας;!>>

Υ.Γ. Μου αρεσαν τα παπουτσια του Λαζοπουλου! :) (Πρωτη φορα βλεπω ολοκληρη εκπομπη)
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Re: ΠΑΣΟΚ ώρα 0

Δημοσίευσηαπό Νεολαια » 22:36 pm 03 10 2007

Τα πολιτικα μαλλον δε μας "πάνε".
Η πολλή "ελευθερία" δε μας κάνει καλό, η ειρωνεία στο κατακόρυφο, οι κόντρες το ίδιο.
Επιτέλους πότε θα μάθουμε να σεβόμαστε, να "υπακούμε" και να μην λέμε άλλα ντ' άλλα;
Ειλικρινά λυπάμαι....
Άβαταρ μέλους
Νεολαια
Site Owner
Site Owner
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 17:50 pm 23 12 2005


Επιστροφή στο Πολιτικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 8 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 8 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

Login Form