Τώρα είναι 12:32 pm 28 03 2024

Γεια σας, είμαι ο Rodolfo Martin Arruabarrena

Συντονιστής: Νέοι

Γεια σας, είμαι ο Rodolfo Martin Arruabarrena

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:45 pm 03 08 2007

Γεια σας,


είμαι ο Rodolfo Martin Arruabarrena και με την ευκαιρία που μου δίνεται να απευθυνθώ σε όλους τους φιλάθλους της ΑΕΚ, θα κάνω μια περίληψη των εντυπώσεων μου, αυτού του πρώτου μήνα στην Ελλάδα και στην ομάδα της ΑΕΚ.



18 / 06 / 2007
Φτάνω στην Αθήνα, με όλη μου την οικογένεια. Για ένα διάστημα μείναμε σε ένα ξενοδοχείο στην Γλυφάδα, όπου, παρά το εμπόδιο της γλώσσας καθώς δεν μιλάμε ελληνικά - ενώ η γυναίκα μου και οι κόρες μου μιλάνε αρκετά καλά αγγλικά εγώ δεν μιλάω καθόλου - το προσωπικό του ξενοδοχείου μας υποδέχτηκε και μας περιποιήθηκε πολύ καλά.



5 / 07 / 2007
Με όλη την ομάδα πήγαμε στην Ολλανδία για την προετοιμασία που διήρκησε 15 μέρες.
Βρέθηκα σε μια ομάδα με πραγματικούς επαγγελματίες και ταυτόχρονα καλούς ανθρώπους, πάντα έτοιμους να βοηθήσουν παρά το μεγάλο εμπόδιο της γλώσσας. Μέσα σε 15 μέρες προσαρμόστηκα απόλυτα και αισθάνομαι πολύ άνετα με τους νέους μου συντρόφους. Υπάρχει από την μία πλευρά μια ομάδα με νέους στην ηλικία συντρόφους και από την άλλη μια ομάδα με έμπειρους ποδοσφαιριστές. Όλοι μαζί θα προσπαθήσουμε να κάνουμε μια καλή σεζόν και να γράψουμε το όνομά μας στην ιστορία του συλλόγου.

Ο πρώτος μας στόχος είναι να περάσουμε τα προκριματικά του Champions League και γι’ αυτό δουλεύουμε, έχουμε άλλες δύο εβδομάδες μπροστά μας για να γνωριστούμε καλύτερα, να διορθώσουμε λάθη τακτικής και να φτάσουμε σε ένα καλό επίπεδο φυσικής κατάστασης μιας και ήδη είμαστε σε ένα 70% - 75% προετοιμασμένοι (από την άποψη της φυσικής κατάστασης που απαιτεί αυτή η διοργάνωση).



29 / 07/ 2007
Την Κυριακή έγινε η παρουσίαση της ομάδας και το ντεμπούτο αρκετών από εμάς στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση που είχαμε παίζοντας σε αυτό το στάδιο ήταν πολύ ωραία και μπορέσαμε να δούμε τους φιλάθλους να απολαμβάνουν την ομάδα και αυτό εξάλλου ελπίζουμε όλοι : να την απολαύσουν όλη την χρονιά!



Η ζωή στην Αθήνα…
Όσο εγώ ήμουν στην Ολλανδία κάνοντας την προετοιμασία, η οικογένειά μου εγκαταστάθηκε στο νέο μας σπίτι στην Κηφισιά, το οποίο είναι πολύ άνετο και ωραίο και έχουμε πολύ ευχάριστους γείτονες. Τόσο η γυναίκα μου όσο και τα τρία μου παιδιά είναι πολύ ευχαριστημένα και έχουν προσαρμοστεί στην καινούρια μας ζωή στη Κηφισιά. Ειδικά η γυναίκα μου, μιας και υπάρχουν πολλά καινούργια μαγαζιά στο κέντρο...

Σχετικά με την διατροφή (που ήταν ένας από τους φόβους μου) δεν έχουμε βρει πολλές διαφορές με την Αργεντινή, το φαγητό εδώ είναι πολύ υγιεινό και γευστικό (τυριά, γιαούρτια κ.α) και το μόνο που μας φαίνεται παράξενο στη γεύση είναι τα κρέατα στις ψησταριές.



Αυτός λοιπόν ήταν ο πρώτος μου μήνας στην ΑΕΚ, ελπίζω να σας φάνηκε ενδιαφέρων και θα ξαναμιλήσουμε με κάποια άλλη ευκαιρία.



Έναν πολύ θερμό χαιρετισμό,


Rodolfo Martin Arruabarrena
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Γεια σας, είμαι ο Rodolfo Martin Arruabarrena

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:47 pm 03 08 2007

...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ


Επιστροφή στο Αθλητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form