Τώρα είναι 10:38 am 20 04 2024

Τί θα θέλατε να κάνετε στο άμεσο μέλλον;

Συντονιστής: Νέοι

Τί θα θέλατε να κάνετε στο άμεσο μέλλον;

Δημοσίευσηαπό Artemis » 11:19 am 06 05 2006

Ερώτηση--------Συζήτηση

Έχετε σκεφτεί ότι οι δυνατότητές σας, οι οικονομικές και οι άκρως ατομικές, είναι περιορισμένες.


Τί θα θέλατε να κάνετε στο άμεσο μέλλον, που νομίζετε ότι δε θα καταφέρετε ποτέ?



Ας πούμε, εγώ, θα ήθελα να ταξιδέψω ως μέλος μιας αρχαιολογικής ομάδας, που κάνει έρευνες σε απόκρυφες ΄σπηλειές! Πάντα με συγκινούσε το μυστήριο της καταγωγής μας.. και τα μυστικά του αρχαίου κόσμου.


Εσάς?
Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό των ανόητων είναι ότι προσέχουν τα σφάλματα των άλλων και δεν βλέπουν τα δικά τους.
Άβαταρ μέλους
Artemis
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 21:13 pm 19 02 2006

Ειμαι αισιοδοξη

Δημοσίευσηαπό Phoenix » 11:30 am 06 05 2006

:arrow: Melina is back. :D :idea:

Λοιπον φιλοι,

Ειμαι αισιοδοξη. Ξερω οτι ολα αυτα που θελω να κανω ισως να μην προφθασω να τα κανω. Τι σημασια εχει ομως αυτο? Ετσι κι αλλιως αυτα που εχουν μεγαλυτερη σημασια και ειναι πιο σημαντικα για μενα, αυτα και εχουν προτεραιοτητα. Γινονται απλα και μονον γιατι ετσι λειτουργει το μυαλο μου και το συναισθημα μου.

Στην πορεια της ζωης, και βιωνοντας καθε μερα αυτα που βιωνω, τι η ποιος με εμποδιζει να αλλαζω το ονειρο και να κατευθυνω την ζωη μου προς αυτο που θεωρω οτι με κανει να ειμαι καλα?

Εξ αλλου εχω και μια πεποιθηση που ειναι η εξης: ο,τι γινεται γινεται μονον για καλο (εστω και αν βραχυπροθεσμα φαινεται το αναποδο). Αρα αν δεν προλαβω να κανω το σημερινο ονειρο πραγματικοτητα, ειναι γιατι η πραγματοποιηση του αυριανου μου ονειρου θα μου δωσει μεγαλυτερη ικανοποιηση.

Και μετα .... τα καλυτερα μου χρονια ειναι αυτα που ακομα δεν εχουν ερθει.... και μεσα σ αυτα τα χρονια θα περασω καλα γιατι ξερω να ειμαι καλα ακομα και οταν δεν ειμαι καλα , γιατι ξερω οτι μετα θα ειμαι καλα.
__________________________________
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 04:08 am 20 12 2005

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:30 pm 11 05 2006

Οι παλιοτεροι, ηλικιακα, σιγουρα θα θυμουντια μια διαφημιση που ελεγε:
"Μεγαλωσαμε και οι επιθυμιες μας εγιναν αναγκες"
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Φοιβος » 23:40 pm 12 05 2006

δεν επιθυμώ πράγματα για τα οποία τουλάχιστον δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι μια μέρα θα τα αποκτήσω.
And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Άβαταρ μέλους
Φοιβος
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 21:03 pm 04 12 2005

Δημοσίευσηαπό Ορεστης » 23:55 pm 12 05 2006

polaaaaaaaaaaa pola pola pola polaaa pola pola kai liga eipa!!!
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)
Άβαταρ μέλους
Ορεστης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 07:26 am 10 03 2006
Τοποθεσία: pogoni

Δημοσίευσηαπό Talk talk » 22:36 pm 15 05 2006

Εγώ θα πω το πολύ γνωστό: "Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις".

Με την εξής διευκρίνηση: δεν είναι το σύμπαν που συνωμοτεί αλλά όλο μας το είναι, που συνειδητά ή όχι μας σπρώχνει προς τα κει.
"...That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
Άβαταρ μέλους
Talk talk
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 22:28 pm 11 02 2006

Δημοσίευσηαπό mayromata » 08:50 am 28 05 2006

ploysio andra
ksekoyrasth doylia
3 mpoympoykakia(2+1)
kaloys petheroys
polla taksidia
«ΚΙ ΑΝ ΠΛΗΘΟΣ Τ΄ ΑΣΧΗΜΑ, ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ΄ ΑΔΕΙΑ ΑΦΕΝΤΕΣ, ΦΤΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΜΙΑ ΨΥΧΗ, ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΦΤΑΝΩ, ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ. ΕΝΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.»
Άβαταρ μέλους
mayromata
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 21:30 pm 26 01 2006

Δημοσίευσηαπό mayromata » 11:56 am 30 05 2006

Dystyxos eisai mikros!!!! gia mena.
«ΚΙ ΑΝ ΠΛΗΘΟΣ Τ΄ ΑΣΧΗΜΑ, ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ΄ ΑΔΕΙΑ ΑΦΕΝΤΕΣ, ΦΤΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΜΙΑ ΨΥΧΗ, ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΦΤΑΝΩ, ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ. ΕΝΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.»
Άβαταρ μέλους
mayromata
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 21:30 pm 26 01 2006

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:49 am 02 06 2006

Sumfwnw me talk-talk.......
Egw tha hthela na ginw mia epituxhmenh plastikos xeirourgos.....gia na diorthwnw tis elaxistes ekswterikes ateleies stis voreiohpeirwtises kai stoys voreiohpeirwtes :idea:
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 15:38 pm 04 06 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό lazos » 13:27 pm 03 06 2006

Να ταξιδέψω με Ferrari απο το σπίτι μου στην Αθήνα στο χωριό μου στην Αλβανία σε δρόμο τύπου Ιταλίας χωρίς να με σταματήσει κανείς για ελεγχο

Ποιο πιθανό είναι πάντως να πάρω Ferrari παρά να γίνουν όλα τα αλλα :wink:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:25 am 04 06 2006

Sumfwnw me talk-talk.......
Egw tha hthela na ginw mia epituxhmenh plastikos xeirourgos.....gia na diorthwnw tis elaxistes ekswterikes ateleies stis voreiohpeirwtises kai stoys voreiohpeirwtes :idea:
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 01:54 am 05 06 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό xaos » 14:41 pm 04 06 2006

Να φτιαξώ ένα reality show μόνο για ΒΗ

κάτι σαν το Truman Show

το παιχνίδι θα λέγετε "ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ" ο νικιτής θα αναλάβει να ηγηθεί των ΒΗ.

θα ήταν ωραίο να έχεις όλους τους δήθεν να προσποιούνται ή να νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα:
πρώην Κομουνιστές, θηγμένους, εθνικιστές, σοσιαλιστές, δεξιούς κ.α. που δεν έχουν ιδέα από τις ιδεολογίες που τόσο θερμά υποστηρίζουν, να προσπαθούν να δώσουν λύσεις στο Βορειοηπειρωτικό Ζήτημα και να σώσουν το τόπο μας από την ερήμωση.

Βεβαια 1-2 επισόδεια θα ασχοληθούν με αυτά... μετά θα αρχίσουν να πλακώνονται μεταξύ τους και να φορτώνουν τ' ασθενοφόρα.
Άβαταρ μέλους
xaos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 15:16 pm 21 05 2006
Τοποθεσία: ΠΛΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό lazos » 22:49 pm 04 06 2006

xaos έγραψε:Να φτιαξώ ένα reality show μόνο για ΒΗ

κάτι σαν το Truman Show

το παιχνίδι θα λέγετε "ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ" ο νικιτής θα αναλάβει να ηγηθεί των ΒΗ.

θα ήταν ωραίο να έχεις όλους τους δήθεν να προσποιούνται ή να νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα:
πρώην Κομουνιστές, θηγμένους, εθνικιστές, σοσιαλιστές, δεξιούς κ.α. που δεν έχουν ιδέα από τις ιδεολογίες που τόσο θερμά υποστηρίζουν, να προσπαθούν να δώσουν λύσεις στο Βορειοηπειρωτικό Ζήτημα και να σώσουν το τόπο μας από την ερήμωση.

Βεβαια 1-2 επισόδεια θα ασχοληθούν με αυτά... μετά θα αρχίσουν να πλακώνονται μεταξύ τους και να φορτώνουν τ' ασθενοφόρα.



Εσυ θα πάς πολύ μπροστά.
Δεν κάνω πλάκα. :wink:
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:29 am 05 06 2006

xaos έγραψε:...πρώην Κομουνιστές, θηγμένους, εθνικιστές, σοσιαλιστές, δεξιούς κ.α. ........τ' ασθενοφόρα.

Δεν ξερω εαν με εχεις καταταξει σε καποια απο τις παραπανω κατηγοριες, ελπιζω πως οχι γιατι, οσο λιγοτεροι θα ειναι οι συμμετεχοντες τοσο μεγαλυτερες θα ειναι οι πιθανοτητες για να βγαλουμε το σωστο ΗΓΕΤΗ. Εγω θα ηθελα να προσφερω τις πρωτες βοηθειες μεχρι να φτασουν τα ασθενοφορα... αφου οπως ξερουμε καθυστερουν αρκετα, φυσικα αφιλοκερδως!!! Ετσι θα μπορω να κανω και λιγη πρακτικη...γιατι φανταζομαι θα ειναι αρκετοι οι τραυματισμενοι. Τι λες :?:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Gori » 02:31 am 05 06 2006

Bana έγραψε:
xaos έγραψε:...πρώην Κομουνιστές, θηγμένους, εθνικιστές, σοσιαλιστές, δεξιούς κ.α. ........τ' ασθενοφόρα.

Δεν ξερω εαν με εχεις καταταξει σε καποια απο τις παραπανω κατηγοριες, ελπιζω πως οχι γιατι, οσο λιγοτεροι θα ειναι οι συμμετεχοντες τοσο μεγαλυτερες θα ειναι οι πιθανοτητες για να βγαλουμε το σωστο ΗΓΕΤΗ. Εγω θα ηθελα να προσφερω τις πρωτες βοηθειες μεχρι να φτασουν τα ασθενοφορα... αφου οπως ξερουμε καθυστερουν αρκετα, φυσικα αφιλοκερδως!!! Ετσι θα μπορω να κανω και λιγη πρακτικη...γιατι φανταζομαι θα ειναι αρκετοι οι τραυματισμενοι. Τι λες :?:


Siga Bana me thn mayrh zwnh .... mipos kouvalas kai maixairi ?
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 11:37 am 05 06 2006

[/quote]
Siga Bana me thn mayrh zwnh .... mipos kouvalas kai maixairi ?

Εμεις λεμε ου φονευσεις ... kai αγαπα τον πλησιον σου, εσυ μας μιλας για μαχαιρια! :shock:
Οσο για την μαυρη ζωνη...αυτη την εχω (+ ενα dan)!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό butrinti » 17:21 pm 05 06 2006

xaos έγραψε:Να φτιαξώ ένα reality show μόνο για ΒΗ

κάτι σαν το Truman Show

το παιχνίδι θα λέγετε "ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ" ο νικιτής θα αναλάβει να ηγηθεί των ΒΗ.

θα ήταν ωραίο να έχεις όλους τους δήθεν να προσποιούνται ή να νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα:
πρώην Κομουνιστές, θηγμένους, εθνικιστές, σοσιαλιστές, δεξιούς κ.α. που δεν έχουν ιδέα από τις ιδεολογίες που τόσο θερμά υποστηρίζουν, να προσπαθούν να δώσουν λύσεις στο Βορειοηπειρωτικό Ζήτημα και να σώσουν το τόπο μας από την ερήμωση.

Βεβαια 1-2 επισόδεια θα ασχοληθούν με αυτά... μετά θα αρχίσουν να πλακώνονται μεταξύ τους και να φορτώνουν τ' ασθενοφόρα.
esy ti tha eisai o Mikroytsikos h o Khriakoy?
VENI,VIDI,VICI
Άβαταρ μέλους
butrinti
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 11:29 am 17 04 2006
Τοποθεσία: AG.SARANDA

Δημοσίευσηαπό xxx » 17:12 pm 06 06 2006

προς Χαος: καλο αλλα νομιζω οτι γινεται καθε παραμονες εκλογων
αλλα απο την αλλη
αν μπορεσεις και το πραγματοποιησεις δεχομαι να ειμαι παρουσιαστης! :)
"Oti mporei na metrh8ei den aksizei panta.'Oti aksizei den mporei panta na metrh8ei".
Albert E.
Άβαταρ μέλους
xxx
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 01:36 am 01 04 2006
Τοποθεσία: ximara

Δημοσίευσηαπό Gori » 16:27 pm 07 06 2006

Οσο για την μαυρη ζωνη...αυτη την εχω (+ ενα dan)!


Wx.... :shock: :shock:

Kala thn pairnw piso thn anafora peri mayrhs zwnhs tote ....
Gori
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Διάφορα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 5 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 5 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Login Form