Τώρα είναι 12:51 pm 28 03 2024

Ίδρυση Ένωσης Νέων Επιστημόνων Βορειοηπειρωτών (ΕΝΕΒ)

Συντονιστής: Νέοι

Πώς βλέπεται τη δημιουργία του ΔΝΕΒ;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 15:27 pm 19 10 2006

Πολύ θετική
6
46%
Αρκετά θετική
1
8%
Θετική
1
8%
Θα δείξει...
1
8%
Ίσως μια άλλη στιγμή...
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μία απ'τα ίδια...
4
31%
 
Σύνολο ψήφων : 13

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 13:10 pm 04 10 2006

Ευχαριστώ για την υποστήριξη έστω και των ολίγων. Αυτό που έχω να πω είναι ο δεν εκπροσωπώ το ΔΝΕΒ, απλά το βρήκα μία καλή ιδέα για τους λόγους που προανέφερα και πιστεύω ότι αξίζει να ασχοληθούμε με αυτό. "Τον αέρα", αν έρθει τελικά, μπορούμε να τον φέρουμε συμμετέχοντας ενεργά όλοι αλλιώς το ΔΝΕΒ θα είναι καταδικασμένο σε κάτι που όλοι ξέρουμε. Η διαφορά του απ' όλα τα άλλα είναι ότι θα είναι μία ομάδα νέων ανθρώπων μορφωμένων, με ίδιους κώδικες επικοινωνίας, φιλοδοξίες και όνειρα και ένα κοινό στόχο που είναι η συνολική επιτυχία και ένα καλύτερο μέλλον. Θα ήταν αφύσικο να μην υπάρχουν αντιδράσεις και άτομα που να μη μπορούν να δούν τις ευκαιρίες που θα δημιουργήσει το ΔΝΕΒ. Γενικά επειδή έχω μια σχετική εμπειρία από τέτοια χρήσιμα εγχειρήματα, αυτό που έχω να πω είναι ότι ο καθένας πρέπει να λάβει έναν ενεργό ρόλο και να κάνει προσπάθειες παρά να αρκείται σε ειρωνικές και αβάσιμες κριτικές, για να υπάρξει στο μέλλον αποτέλεσμα και επιτυχία για τα άτομα και για τον τόπο αλλιώς δεν θα γίνει τίποτα.

Πολλούς βλέπω να το σχολιάζουν αρνητικά αλλά δεν έχουν μία υπεύθυνη αντιπρόταση να παραβάλουν, οπότε δεν έχουν και ουσία αυτά που λένε...
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 13:30 pm 04 10 2006

Στη Bana έχω να πω ότι όταν κάποιος «περνά» σε μια ανώτατη σχολή αυτό που έχει μάθει όλα τα προηγούμενα χρόνια είναι να μπορεί να διαβάζει πολύ και σωστά. Το αν έχει αναπτύξει κρίση, αντίληψη των πραγμάτων, αναλυτική σκέψη κ.α. είναι τελείως διαφορετικό!

Δεν μας λες γιατί είσαι τόσο ειρωνική και καχύποπτη. Μήπως και εσύ η ίδια δεν το ξέρεις;

Εσύ για κάποιο λόγο μπορεί να πιστεύεις ότι δεν αξίζεις τον «τίτλο» του επιστήμονα, αλλά δεν μπορείς να αφαιρείς το δικαίωμα αυτό από τους άλλους.

Και τι κάνεις εσύ για να αλλάξεις την κατάσταση με όλες αυτές τις «άχρηστες» ενώσεις και τις καρέκλες των προέδρων; Αρκείσαι στην επικριτική κριτική τους και μόνο, θα αλλάξει αυτό κάτι; Αν όλοι εμείς οι νέοι, το υποτιθέμενο «αυριανό μέλλον» δεν αποφασίζουμε για μας, αναλαμβάνοντας ενεργούς ρόλους πως θα αλλάξει κάτι; Πιστεύω ότι είσαι μια έξυπνη κοπέλα και αυριανή επιστήμων και θα πρέπει κάποια πράγματα να τα δεις με πιο ανοιχτό μυαλό!
:wink:
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 13:35 pm 04 10 2006

Κάποια στιγμή όταν ωριμάσουν οι συνθήκες και φύγουν οι καρεκλοκένταυροι με την αυλή τους, την ιδιοτέλεια, το συντηρητισμό, τη μονόπλευρη σκέψη κτλ. και έρθουν νέοι άνθρωποι με ανοικτό μυαλό, νέες ιδέες και σκέψεις, ίσως δημιουργηθεί μία ενιαία στέγη για όλους αυτούς τους απομονωμένους ηθελημένα ή μη Συλλόγους και λειτουργήσουν σαν ομάδα. Ως τότε καλή μας τύχη![/quote]
Από σένα η άνοιξη εξαρτάται... Πιάσε το πρέπει από το γιώτα και γδάρε το ίσα με το πι.
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 14:32 pm 04 10 2006

Is-apartheid έγραψε:
Αυτόεπιβεβαιώνεσαι τουλάχιστον διαβάζοντας όλα αυτά που έχεις γράψει για τον εαυτό σου η πάλι λίγα είναι... ;

...Δε θα το αχολιασαω.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!:
Με ξερεις καλα οπως κ εγω :wink: ....ξερεις πολυ καλα την αντικειμενικη μου αξια και εγω την δικια σου...οποτε, πιστεψε με ειναι καλυτερα να μην πω τιποτ αλλο και προκαλεσουμε ναυτια στο Φορουμ!!!!!

Δηλαδή να υποθέσω ότι επειδή είσαι τόσο αστέρι βρίσκεσαι σε ένα ιταλικό πανεπιστήμιο και όχι σε ελληνικό εε ?
Δηλαδή να μην σκεφτώ ότι επειδή δεν τα κατάφερες να περάσεις εδώ η επειδή έκανες το γνωστό κόλπο με το απολυτήριο …τώρα βρίσκεσαι στην Ιταλία ;


Ις......εντελως πληροφοριακα....ημουν σε καποιο υψηλοβαθμο τμημα του ΑΠΘ..., πριν ερθω εδω!!!!
Δηλαδη, οσοι ερχονται στο εξωτερικο σημαινει οτι δεν τα καταφερνουν να περασουν εκει... :P :P :P :P !
Φιλτατε, το ξερω οτι επαθες ανωμαλη προσγειωση...αλλα be cool! Κ μη κανεις γενικευσεις, οχι οτι θα θηξεις εμενα, δυστυχως για σενα (ευτυχως για μενα 8) ) βρισκομαι τοσο ψηλα που ατομα σαν κ εσενα μονο διαφημιση μπορουν να μου κανουν και οχι δυσφημηση...., αλλα υπαρχουν χιλιαδες παιδια στο εξωτερικο που εργαζονται πολυ σκληρα ,χωρις να εχουν την οικονομικη υποστηριξη κανενος, ολη τη νυχτα και την ημερα παρακολουθουν τα μαθηματα>>>>μην κρινεις δηλαδη με βασει τον εαυτο σου και τους πενιχρους τροπους σκεψεις σου, και αλλοιωνεις τους κοπους των υπολοιπων!!!! Εσυ εισαι εκει που εισαι και φουμαρεις >>>φουμαρα, τι να κανουμε υπαρχει και η διαβαθμιση, δεν μπορει να ειμαστε ολοι το ιδιο....!


Από ότι ξέρω μετά την δικαστική ερευνά για το ιταλικό πρωτάθλημα , σειρα εχει η ''φάμπρικα πτυχίων ιατρικής '' { στα κορυφαία πανεπιστήμια τις Ιταλίας κιόλας }


Καλο καλο..... :!: :!: :!: Δ θελω να σχολιασω το θεμα...θα σου πω μονο, οτι με ευχαριστει παρα πολυ το γεγονος οτι ηρθα εδω χωρις να ξερω γρι Ιταλικα, χωρις να γνωριζω κανεναν και εχω φτασει....εκει που εχω φτασει!
Οσο για τα πτυχια...πολλοι θελευν να γινουν Ιατροι και επιστημονες με το ζορι, δεν ανηκω σ συτην την κατηγορια...ανθρωπων!
Εσυ κατι θα ξερεις τι σημαινουν ολα αυτα, αφου τοσα χρονια στην Ελλαδα το μονο που εχεις καταφερει ειναι να γραφεις και να χιλιογραφεις το ΛΟΙΠΟΝ με Ω (λοιπων)...>>>Μας μιλας μετα για ικανοτητες, επιπεδα...η δεν ξερω εγω τι...ασε μας χριστιανε μου και ριξε καμια ματια στη γραμματικη και στο συντακτικο...με τα copy και τα paste (τα οποια τα κατεχεις καλα βλεπω :wink: ) δυσκολα ριχνεις σταχτη στα ματια....
Οποτε λαθος οπλο επελεξες για αλλη μια φορα να με χτυπησεις :cry: :cry: 8)
Απεδηξες, οτι κοβεις και ραβεις τα παντα στα δικα σου μετρα και σταθμα Ις...
Αλλα οπλα να βρεις που πανανε, μ αυτο το βλημα που εκτοξευσες με κανεις υπερηφανη...για τα οσα εχω καταφερει...και δεν ειναι τιποτα μπροστα σε οσα θα καταφερω!

Δεν μου λες βρε AL-BANA πόσο πάει το μάθημα γιατί μόλις κάνω και γω τα λεφτά θα έρθω από κει να πάρω βρε αδερφέ και ένα πτυχίο ιατρικής , αχρείαστο να’ναι άλλα ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η μύρα …


Ειπαμε...μπορει να ειμαι "ανικανη" :P :P :P στον επιστημονικο τομεα αλλα οχι και Αλμπανα..., μηπως με μπερδευεις με καμια του συγγενικου σου περιβαλλοντος :lol: :lol: :lol: :lol: .Οσο για τα υπολοιπα, το μονο που κανουν ειναι οτι αποδεικνυουν την καταγωγη σου και τα φουμαρα τα οποια φουμαρεις.....Θα μπορουσα να πω οτι σε λυπαμαι, αλλα εχω παψει να λυπαμαι ανθρωπους που εχουν την υγεια τους, οποτε, η παρουσα κατασταση το μονο που μου προκαλει ειναι ναυτια, εμμετο και αιδια!
Ελα να σου δωσω εγω ta money αλλα να ξερεις οτι ποτε δεν προσφερουν honey :lol: :lol: :lol: :!:

Χαίρομαι για τους βαθμούς και την πρόοδο σου......


....Ελα τωρα που χαιρεσαι :conf: :conf: :conf: ...να παραθετεις πραγματα τα οποια να συμβαδιζουν εν μερη μα τα οσα πιστευεις, αυτο βγαζει ματι καλε μου. Ξερεις Ις, οι chic τροποι πειθους ας τους να τους χρησιμοπουουν οσοι τους κατεχουν...δεν ειναι για σενα, εχεις ακομη δρομο μπροστα σου...μπορει απο την Albania να πηγες στη Θεσσαλονικη, δ λεω μεγαλη προοδος, αλλα εχεις ακομη....δρομο μπροστα σου....!
Αλλα κατι μου λεει οτι εσυ μπορει να ζεις στη συμπρωτευουσα, αλλα συχνα πΥκνα κανεις μακροβουτια στα "πεντακαθαρα" νερα του Θερμαικου!
Οποτε, "που 'μουνα Γιαννη που 'σουνα παντα"...., απο το επιπεδο της Αλβανιας επελεξες αυτο του Θερμαικου, κ οχι της συμπρωτευουσας.....
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 02:26 am 05 10 2006, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 14:50 pm 04 10 2006

Novus Ordo Seclorum έγραψε:Στη Bana έχω να πω ότι όταν κάποιος «περνά» σε μια ανώτατη σχολή αυτό που έχει μάθει όλα τα προηγούμενα χρόνια είναι να μπορεί να διαβάζει πολύ και σωστά. Το αν έχει αναπτύξει κρίση, αντίληψη των πραγμάτων, αναλυτική σκέψη κ.α. είναι τελείως διαφορετικό!

Δεν μας λες γιατί είσαι τόσο ειρωνική και καχύποπτη. Μήπως και εσύ η ίδια δεν το ξέρεις;

Εσύ για κάποιο λόγο μπορεί να πιστεύεις ότι δεν αξίζεις τον «τίτλο» του επιστήμονα, αλλά δεν μπορείς να αφαιρείς το δικαίωμα αυτό από τους άλλους.

Και τι κάνεις εσύ για να αλλάξεις την κατάσταση με όλες αυτές τις «άχρηστες» ενώσεις και τις καρέκλες των προέδρων; Αρκείσαι στην επικριτική κριτική τους και μόνο, θα αλλάξει αυτό κάτι; Αν όλοι εμείς οι νέοι, το υποτιθέμενο «αυριανό μέλλον» δεν αποφασίζουμε για μας, αναλαμβάνοντας ενεργούς ρόλους πως θα αλλάξει κάτι; Πιστεύω ότι είσαι μια έξυπνη κοπέλα και αυριανή επιστήμων και θα πρέπει κάποια πράγματα να τα δεις με πιο ανοιχτό μυαλό!
:wink:


....Καλο καλοοοοοοοο, αλλος ενας chic τροπος πειθους....δε θα πω τιποτ αλλο! Τα ειπα προηγουμενως στον Ις...

***Θα σου απαντησω μονο στο μπολντ...και ποιος εισαι εσυ που πρεπει να σου απολογηθω για την καχυποψια μου...αν εχεις την τολμη, το θαρρος και την ανδρεια, συστησου ποιος εισαι...και θα σου απαντησω σε πολλα πραγματα! Ε δε γινεται εγω να δηλωνω ποια ειμαι, ενω εσυ να κρυβεσαι και να μου ζητας να σου δεινω εξηγησεις, για το τι πιστευω...!
Δυστυχως που θα σε απογοητευσω αλλα δεν μπορω να απανταω σε ανωνυμους....που δεν εχουν τα κοτσια να δηλωνουν την ταυτοτητα τους και προσπαθουν να γινουν επωνυμοι απο τους Συλλογους-Μορφωμενων-Επιστημονων...

Οσο για το αν ειμαι εξυπνη η οχι....τι σημασια εχει, αφου φροντιζω να το αποδεικνυω σε αλλους τομεις οχι ιδρυοντας συλλογους μορφωμενων....
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 15:21 pm 04 10 2006

Πρώτον είμαι από τη Δερόπολη. Άλλα δν λέω άλλα γιατί δ θέλω να συνδεθώ ντε κ καλά μ το ΔΝΕΒ. Κάποια άλλη στιγμή που δν θα υπάρχουν είδη «φίλτρα» για να σχηματίσεις άποψη για μένα μπορώ να πω.

Δεύτερον σου ζήτησα να κρίνεις τις απόψεις μου. Κάτι που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα παραπάνω για μένα για να έχεις άποψη. Με λίγη σκέψη θα το καταλάβαινες!

Τρίτον πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις με «φτηνές» δικαιολογίες! Δν σου ζήτησα να κάνουμε παρέα! Ούτε κ εγώ ξέρω ποια είσαι αλλά σου απαντώ.

Τέλος το να αποδεικνύει κάποιος στον εαυτό του ότι είναι έξυπνος είναι καθαρά εγωιστική αυτοϊκανοποίηση και δεν έχει σχέση με τη γενικότερη προσφορά που στόχο έχει το ΔΝΕΒ κ άλλες Ενώσεις. Και αυτό το εγωιστικό είναι που δεν θα μας οδηγήσει ποτέ μπροστά ενωμένους respekt:
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Artemis » 15:51 pm 04 10 2006

θα παρακαλεσω τον προεδρο να δει σοβαρα το θεμα με το ονομα που θελουν να βαλουν οι πονηροι, αποφοιτοι...


μα είναι σοβαροι;;;;


Πριν καν ξεκινήσουν έδειξαν τισ προθέσεις τους.....


Γιατι επειλέξανε ειδικά αυτό το όνομα;;;;


Χιλιάδες ονόματα άλλα υπάρχουν;;;;

Γιατί;;;;
Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό των ανόητων είναι ότι προσέχουν τα σφάλματα των άλλων και δεν βλέπουν τα δικά τους.
Άβαταρ μέλους
Artemis
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 21:13 pm 19 02 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 16:12 pm 04 10 2006

Ελεονώρα έγραψε:Από πότε κλέβετε και ονομασίες;
Αυτό είναι εύκολο να το αντιμετωπίσουμε, υπάρχει και η δικαστική οδός.
Όμως δεν θέλουμε να φθάσουμε εκεί, γιατί πιστεύουμε πως κάποιος θα καταλάβει τι έκανε και να ενεργήσει........................



Po po plithintikos..... eisai eggegrameno melos ???
Gori
 

προσχοχη

Δημοσίευσηαπό akisp » 16:58 pm 04 10 2006

Οσοι επιθυμουν να κανουν προσωπικες επιθεσεις παρακαλουνται να τις κανουν
εφοσον το επιθυμουν σε αλλον χωρο εκτος του κοινου ιστοτοπου μας.
Διαφορετικα θα αναγκαστουμε να παψουμε να σας φιλοξενουμε για ευλογο χρονικο διαστημα.

Καταννοητο;

Ευχαριστουμε.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό Βανα » 17:36 pm 04 10 2006

Novus Ordo Seclorum έγραψε:Πρώτον είμαι από τη Δερόπολη. Άλλα δν λέω άλλα γιατί δ θέλω να συνδεθώ ντε κ καλά μ το ΔΝΕΒ. Κάποια άλλη στιγμή που δν θα υπάρχουν είδη «φίλτρα» για να σχηματίσεις άποψη για μένα μπορώ να πω.
Δεύτερον σου ζήτησα να κρίνεις τις απόψεις μου. Κάτι που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα παραπάνω για μένα για να έχεις άποψη. Με λίγη σκέψη θα το καταλάβαινες!

Τρίτον πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις με «φτηνές» δικαιολογίες! Δν σου ζήτησα να κάνουμε παρέα! Ούτε κ εγώ ξέρω ποια είσαι αλλά σου απαντώ.

Τέλος το να αποδεικνύει κάποιος στον εαυτό του ότι είναι έξυπνος είναι καθαρά εγωιστική αυτοϊκανοποίηση και δεν έχει σχέση με τη γενικότερη προσφορά που στόχο έχει το ΔΝΕΒ κ άλλες Ενώσεις. Και αυτό το εγωιστικό είναι που δεν θα μας οδηγήσει ποτέ μπροστά ενωμένους respekt:


....Αγαπητε, το τι κανω, πως θα απαντησω (αμεσα, εμμεσα) και αν θα απαντησω ειναι κατι το οποιο αφορα εμενα και μονο! Αυτο ομως που δεν κανω ποτε ειναι να μιλαω/κρινω χωρις να ξερω (το τονιζω αυτο....)...και στην εν λογω περιπτωση, αυτος ο οποιος ειναι λαθος πληροφορημενος εισαι εσυ και οχι εγω! Εσυ και ο λοιποι ¨ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ" ανερχομενοι και μη, προσπαθηστε εκτος απο ονομασιες ΔΝΕΒ, να μην κλεβεις και δικιες μου εκφρασεις...¨φτηνες".
Οχι τιποτ΄αλλο αλλα δε διδαχτηκατε ποτε στην επιστημονικη σας πορεια οτι δεν ταιριαζουν ουτε οι αντιγραφες αλλα ουτε και οι απομιμησεις στο πνευμα της επιστημης!!!
Αλλα μονο οι επινοησεις και οι εφευρεσεις!!!!

Ιδου Δροπολιτη...ποιος ειναι αξιος να θεωρηθει επιστημονας και ποιος οχι!!!
Με τον αερα του Ις...στα πανια σας :lol: :lol: ...θα σας παρει ο ανεμος και τα μποφορια...
...Ξερεις μου μαθανε πολλα...ενα απο τα οποια...Η ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..., εκρινα με τον τροπο μ τα οσα εκρινα επειδη τυχαινει να ειμαι αρκετα εως και παρα πολυ in στην ενημερωση (ΒΗ κυκλους) & out απο οργανωσεις και συλλογους! Η δικια σας η μερα φανηκε απο τοτε, που παρολο το επιστημονικο σας πνευμα δεν μπορεσατε (μη πω δεν ειστε σε θεση, γιατι δε θελω να λεω κακιες) να βρειτε μια δικια σας ονομασια...αφου δεν ειστε σε θεση να κανετε αυτο...τι θα μπορεσετε να προσφερετε, σε ολους εμας τους υπολοιπους ?
Γι αυτο εκρινα τα οσα εκρινα...μη νομιζεις οτι κανω τον δικηγορο της ΝΕΒ.

Περιμενω λοιπον αυτην την αλλη φορα ...που το ξερεις μπορει να κανουμε και καλη παρεα μαλιστα, οχι απλα παρεα...ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΕΣΥ , επιστημων εγω θα ταιριασουμε αρκετα :wink: :!:, δε νομιζεις?

*** Το εγραψα με κεφαλαια για να σβησω τη διψα σε οσους "ταιριαζει" ή μαλλον εχουν την ψευδαισθηση οτι τους ταιριαζει η ανω ονομασια....!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Novus Ordo Seclorum » 18:04 pm 04 10 2006

Είσαι εκτός τόπου, χρόνου και θέματος! Μάλλον ο Ιταλικός αέρας δν σου κάνει καλό! Εσύ η ίδια αμφσιβητείς τον εαυτό σου γιατί το έκρινες απο την αρχή χωρίς να ξέρεις τίποτα! :conf: :conf: :conf: Δεν έχεις τίποτα σημαντικό και ουσιώδες να πεις και το μόνο που κάνεις ειναι να βγάζεις το κόμπλεξ σου σε όλους τους άλλους! Οι λέξεις και ο λόγος είναι κοινά αγαθά και δεν έχουν αποκλειστικούς «πατέρες». Δείχνεις το «πολύ» ελεύθερο και «επιστημονικό» πνεύμα που έχεις μ' αυτά που γράφεις και με τα άσχετα πράγματα που απαντάς!
Άβαταρ μέλους
Novus Ordo Seclorum
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11:25 am 03 10 2006
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gori » 19:11 pm 04 10 2006

Perimente re seis diladi .... egw kai o opiosdhpote allos giati na paei na simmetexei se ayton ton sillogo.

- Pioi eisaste, pio einai to parelthon sas, apo pou kratei h skoufia sas kai to pio simantiko pio einai to wfelos ths idrisis aytou tou sillogou pou apokliei allous eksipnous anthropous me peira kai empiria apo thn zwh alla distixos xwris anotati ekpaideysi ??!!

Apla pragmata rotaw, ti na to kanw to onoma ayto kathe ayto ... :!: Den pan na se lene kai M.Aleksandro ... den paizei kanena apolitos rolo.

Einai simantiko pisteyw na gnorizei kapoios pioi apartizoun thn arxikh omada .... ean esy file eisai organo xriamotodotoumeno apo ypoptes phges giati na se plisiasw (Ekfrazw emena kai mono me to teleytaio) mias kai to anefera ayto pios einai o oikonomikos sas sxediasmos ?

Logikes apories pisteyw pos exw :roll: :lol:

P.S : Mr support den metafereis olh thn sizitisi sto allo topic... einai xazo na yparxoun dyo me to idio periexomeno.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό mayromata » 19:15 pm 04 10 2006

symfwnw gia prwth fora meta apo kairo me to Gori...
«ΚΙ ΑΝ ΠΛΗΘΟΣ Τ΄ ΑΣΧΗΜΑ, ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ΄ ΑΔΕΙΑ ΑΦΕΝΤΕΣ, ΦΤΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΜΙΑ ΨΥΧΗ, ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΦΤΑΝΩ, ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ. ΕΝΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.»
Άβαταρ μέλους
mayromata
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 21:30 pm 26 01 2006

Δημοσίευσηαπό Gori » 19:18 pm 04 10 2006

mayromata έγραψε:symfwnw gia prwth fora meta apo kairo me to Gori...


Sigkinoumai afantasta poly mayromata alla as mas apantisei o Novus 8)
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Φοιβος » 19:19 pm 04 10 2006

Λέτε πολλά και δεν μπορώ να παρακολουθήσω τη κουβέντα σας... δεν φταίτε εσείς αλλά εγώ που δεν προλαβαίνω....

όσο για το ΔΝΕΒ δεν έχει τπτ να φοβηθεί η ΝΕΒ, ίσα ίσα μας τιμούν με την προσπάθεια σφετερισμού του ονόματος, "τσάμπα διαφήμιση" - όπως λέει και ένας φίλος μου.

Για τις προθέσεις, τι να σας πω δεν ξέρω... όταν μάθω τα πρόσωπα που το οργανώνουν θα μπορώ να σας πω τη γνώμη μου. –Αν και όπως φοβάμαι θα είναι οι ίδιοι μορφωμένοι – αυτοκηρυσσόμενοι διανοούμενοι που έχουν ψηφίσει καμιά δεκαριά καταστατικά ως σήμερα και έχουν προωθήσει διάφορες τερατόμορφες οργανώσεις ΒΗ βλπ ΣEA - FORUM κλπ -

Αν όμως όντως πρόκειται για νέους επιστήμονες που στόχο έχουν την προώθηση των επαγγελματικών τους συμφερόντων, τότε εύγε... καλή αρχή!!!
Βέβαια, καλά θα ήταν να το εξετάσετε άλλη μια φορά το όνομα... έτσι, για λόγους καλής πίστης…

Όσο για την δικαστική οδό... επιτρέψτε μου να σας πω ότι υπάρχει πληθώρα δικαστικών αποφάσεων για την προστασία του ονόματος και του διακριτικού γνωρίσματος..., αν βρω και σε ηλεκτρονική μορφή καμία θα την ανεβάσω στο φόρουμ να διαβάσετε.
And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Άβαταρ μέλους
Φοιβος
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 21:03 pm 04 12 2005

Δημοσίευσηαπό Βανα » 20:39 pm 04 10 2006

Novus Ordo Seclorum έγραψε:Είσαι εκτός τόπου, χρόνου και θέματος! Μάλλον ο Ιταλικός αέρας δν σου κάνει καλό! Εσύ η ίδια αμφσιβητείς τον εαυτό σου γιατί το έκρινες απο την αρχή χωρίς να ξέρεις τίποτα! :conf: :conf: :conf: Δεν έχεις τίποτα σημαντικό και ουσιώδες να πεις και το μόνο που κάνεις ειναι να βγάζεις το κόμπλεξ σου σε όλους τους άλλους! Οι λέξεις και ο λόγος είναι κοινά αγαθά και δεν έχουν αποκλειστικούς «πατέρες». Δείχνεις το «πολύ» ελεύθερο και «επιστημονικό» πνεύμα που έχεις μ' αυτά που γράφεις και με τα άσχετα πράγματα που απαντάς!


:conf: :conf: :conf: :conf: :conf:
Ξερεις οι τετοιου ειδους συζητησεις, εντελως ακαρπες :x , μου ανεβαζουν την αδρεναλινη στα υψη (=νευριαζουν, οχι τιποτ αλλο αλλα μπορω να διαθεσω καπου καλυτερα τον χρονο μου), οποτε δε θα δωσω αλλη εκταση στην ολη υποθεση....! Μη μου πεις τωρα οτι παραταω τα οπλα...κτλ! Αρχισες να μου κανεις και ιατρονομικες γνωματευσεις...τωρα μαλιστα ηρθε κ εδεσε το πραγμα!
Αφου, κετεληξες στο αν μου κανει καλο η κακο ο Ιταλικος αερας :o :o Δηλαδη, με ηξερες και πιο πριν πως ημουν και τωρα κατεληξες στο συμπερασμα αυτο... 8) 8) 8) :!: Η μηπως πας να αποδειξεις ποιος
ειναι κομπλεξικος, ποιος δεν εχει επιχειρηματα-τεκμηρια... κ.ο.κ :roll: :roll: :roll:
Σε πληροφορω οτι, ο Ιταλικος αερας οχι μονο κακο δεν μου κανει αλλα παρα μα παρααααααα πολυ καλο.....εσυ σκεφτηκες ποτε να αλλαξεις αερα?
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 20:49 pm 04 10 2006

Gori έγραψε:Perimente warning: seis diladi .... egw kai o opiosdhpote allos giati na paei na simmetexei se ayton ton sillogo.

- Pioi eisaste, pio einai to parelthon sas, apo pou kratei h skoufia sas kai to pio simantiko pio einai to wfelos ths idrisis aytou tou sillogou pou apokliei allous eksipnous anthropous me peira kai empiria apo thn zwh alla distixos xwris anotati ekpaideysi ??!!Apla pragmata rotaw, ti na to kanw to onoma ayto kathe ayto ... :!: Den pan na se lene kai M.Aleksandro ... den paizei kanena apolitos rolo.

Einai simantiko pisteyw na gnorizei kapoios pioi apartizoun thn arxikh omada .... ean esy file eisai organo xriamotodotoumeno apo ypoptes phges giati na se plisiasw (Ekfrazw emena kai mono me to teleytaio) mias kai to anefera ayto pios einai o oikonomikos sas sxediasmos ?

Logikes apories pisteyw pos exw :roll: :lol:

P.S : Mr support den metafereis olh thn sizitisi sto allo topic... einai xazo na yparxoun dyo me to idio periexomeno.


....Αυτη η μερα νομιζω πως πρεπει να γραφτει στην ιστορια....συμφωνω και εγω με τον Γκορι!!!! Καπως ετσι τα βλεπω και εγω τα πραγματα...., γιατι αυτος ο διαχωρισμος στους κολπους των ΒΗ¨. Δε λεω να πολεμησουμε για τα δικαιωματα των φοιτητων, αλλα μπορουν να ενσωματοθουν σε καποιων αλλο απο τους εεεεεεχω χασει τον λογαριασμο μου :roll: :roll: :roll: , ηδη υπαρχοντες συλλογους!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Ορεστης » 21:24 pm 04 10 2006

σε αυτο το σημειο ειναι επιτακτικη και η παρουσια μου :lol: :lol: :lol:
ενα μεγαλο χειροκροτιμα για τον gori και τιν Βανα που επιτελους βρεθηκαν συμφωνοι στις αποψεις τους =D> =D> =D> =D>

βρες κακομοιριδες τι καιγεστε να μαθετε αφου δε σας ανδιαφερει το θεμα οταν με το καλο βρεθητε αλλαδα ΟΚ...εγω ειμαι αυτος που πρεπει να ρωταει και thanks που κανετε αυτο το ρολο :lol: :P

bana τι κανεις? καιρο εχουμε να τα πουμε... :P α δε σου ειπα...μου εκαναν προταση να γινω εγω ο προεδρος τους,(μολις εμαθαν για της τρομερες μου ηγετικες ικανοτητες)αλλα δεν εχω απαντισει ακομα και χρειαζομαι και την δικη σου συμβουλη :lol: :lol: :lol: :lol:

(guest star sto επισοδιο αυτο η μαυροματα)
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)
Άβαταρ μέλους
Ορεστης
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 07:26 am 10 03 2006
Τοποθεσία: pogoni

Δημοσίευσηαπό Βανα » 22:00 pm 04 10 2006

Ορεστης έγραψε: bana τι κανεις? καιρο εχουμε να τα πουμε... :P α δε σου ειπα...μου εκαναν προταση να γινω εγω ο προεδρος τους,(μολις εμαθαν για της τρομερες μου ηγετικες ικανοτητες)αλλα δεν εχω απαντισει ακομα και χρειαζομαι και την δικη σου συμβουλη :lol: :lol: :lol: :lol:


Ορεστακο, καλα ειμαι...εχω επιστρεψει για τα καλο στην καθημερινοτητα!

Παμε τωρα στο φλεγθν ζητημα..... :P πρωτα απο΄ολα, παντα πιστευα οτι μια μερα θα ανεβεις πολυ ψηλα...και βλεπω οτι δεν αργησε πολυ να ερθει ετουτη εδω η μερα! Πραγματικα εχω συγκινηθει πολυ :cry: :cry: :cry: :cry: , μπραβο παιδι μου μπραβο....!( :evil: :evil: )
Βρε Ορεστη...τωρα που το καλοσκεφτομαι, επειδη εσυ εισαι ανερχομενος....ενω εγω προς το τελος μηπως ειναι καλυτερα να την παραχωρησεις σ εμενα τη θεση :lol: :lol: :lol: !
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διάφορα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form