Τώρα είναι 12:40 pm 28 03 2024

ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Σχόλια, ερωτήσεις νέων μελών & επισκεπτών. δοκιμές προφίλ.

Συντονιστής: Νέοι

ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό natassa » 16:12 pm 30 10 2006

Γεια σας παιδιά είμαι νέα στο forum και πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους εσάς που το δημιουργήσατε.
Γιατί όμως βρε παιδιά τόσα ψευδώνυμα :conf: :conf: :conf: ; Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι εδώ γνωρίζονται μεταξύ τους οπότε ποιός ο λόγος να μην βάζουμε τα ονόματά μας όπως έχουν;
Αν και όσοι συμφωνείται μαζί μου αλλάξτε αυτά τα περίεργα ψευδώνυμα και βάλτε τα πραγματικά σας. Μια παρέα δεν είμαστε;
Έχουμε κάτι να κρύψουμε;

Άκουσες εσύ ΙΟΚΑΣΤΗ :wink: ; Άλλαξε το όνομά σου αμέσως :x .
Μόνο ένα ψευδώνυμο μου άρεσε.
ΒΟΥΡΚΑΡΗΣ καλό :P :P :P
natassa
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 16:19 pm 26 10 2006
Τοποθεσία: ATHINA

Παρατηρηση

Δημοσίευσηαπό akisp » 17:03 pm 30 10 2006

Αν και όσοι συμφωνείται μαζί μου αλλάξτε αυτά τα περίεργα ψευδώνυμα και βάλτε τα πραγματικά σας. Μια παρέα δεν είμαστε;
Έχουμε κάτι να κρύψουμε;


Νατασα πολυ αφελης και επικίνδυνη, ειναι η προταση σου.
Σε καμμια περιπτωση δεν συμβουλευουμε τα μελη του κοινου μας φορουμ να δημοσιευσουν προσωπικα τους στοιχεια.
Αντιθετως επιθυμια μας ειναι να χρησιμοποιουνε ψευδωνυμα και να μην δινουν σε τριτους προσωπικες πληροφοριες.
Αυτο μπορουν να το πραξουν μονον εφοσον ειναι βεβαιοι για την ταυτοτητα του συνομιλητη τους.

Επισης υπαρχει αντιστοιχα και ο ακολουθος κανονας για οσους απο μας
γνωριζουμε προσωπα και καταστασεις.


Κανόνας Προειδοποίηση

Απαγορεύεται αυστηρά η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων άλλων χρηστών χωρίς την άδεια τους.
Στα προσωπικά δεδομένα συμπεριλαμβάνονται και ονόματα, τηλέφωνα, διευθύνσεις, φωτογραφίες, e-mail, κωδικοί.
Η παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται την άμεση διαγραφή του συγκεκριμένου θέματος ή μηνύματος
και ενδεχομένως την απαγόρευση πρόσβασης στο φόρουμ για τον συγκεκριμένο χρήστη (ban :allcards: )!

Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!



Σας συνιστουμε στο μελλον να ειστε ποιο προσεκτικη στις τοποθετησεις σας.

Ευχαριστουμε
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό natassa » 16:02 pm 31 10 2006

Θάνο, μάλλον παρεξήγησες αυτό που ήθελα να πω. Εγώ δεν εννοώ να βάλουμε επίθετα ή άλλα προσωπικά στοιχεία είτε δικά μας είτε άλλων χωρίς την συγκατάθεσή τους.
Εμένα π.χ. το μικρό μου είναι πράγματι Νατάσσα. Αυτό σημαίνει ότι είμαι εκτεθειμένη; Σε ποιόν και γιατί;
Σ΄αυτό εδώ το φόρουμ αυτό που μας ενώνει είναι η καταγωγή μας και τα ιδιαίτερα προβλήματα που έχουμε.
Υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να καλυφθώ πίσω από ένα ψευδώνυμο;
Η ιδέα μου αυτή άλλωστε βασίστηκε στο ότι θεώρώ ότι είμαστε μια παρέα εδώ μέσα.
Σαφώς δεν επέβαλλα τίποτα σε κανέναν.
Καλά λοιπόν...να μου αλλάξετε όνομα ...από δω κι πέρα θα με λέτε ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ. :P :P :P
natassa
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 16:19 pm 26 10 2006
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό Νεολαια » 17:06 pm 31 10 2006

Μαλλον εσύ παρεξήγησες αυτά που είπε ο Θάνος.
Είναι δικαίωμα του καθενός να βάλει ότι όνομα νομίζει, πάντα μέσα στους κανόνες του Φόρουμ.
Αρκετοί έχουν βάλει τα δικά τους, άλλοι για λόγους που αυτοί ξέρουν, έβαλαν ψευδώνυμα.
Αν ήθελαν δε θα έβαζαν τα δικά τους;;;;;
Φυσικά και ναι,άλλά έλα που όμως.....
Μακάρι να γινόνταν αυτό που πρότεινες.Το ' χουμε επιχειρήσει πιο παλιά, αλλά μάταιο...
Αυτή είναι και η ομορφιά και το ενδιαφέρον του Φόρουμ.
Καλή η πρότασή σου..............................
Άβαταρ μέλους
Νεολαια
Site Owner
Site Owner
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 17:50 pm 23 12 2005

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Βανα » 19:05 pm 21 01 2008

Moira, συνεχισε σε παρακαλω το ''μοιρολοι'', ειναι ανεκτιμητης αξιας κι ας μην φαινεται...Σε διαβεβαιωνω πως θα δωθει- αν χρειαστει- μαχη για να σε αφησουμε να ΕΚΦΡΑΣΤΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 02:18 am 22 01 2008

Εγώ Βάνα λέω να το ξανασκεφτείς....Η Μοίρα ειδικεύεται στους πληστηριασμούς...κοινώς θα κάνει τα αδύνατα δυνατά να μας ρίξει në ankant... :lol: (εεε Μοίρα;;;; :conf: ). Ήδη προσπάθησε μια φορά αλλά δεν καρποφόρησε η προσπάθειά της (εεε Μοίρα;;;;).
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 11:03 am 22 01 2008

σίγουρα εσύ κάτι θα ξέρεις πολύ καλά από φανάρια,φαίνεσαι άλλωστε,εσύ και η παρέα σου άπο τον μοιραίο τρόπο που κρατάτε π.χ. το τσιγάρο.ένα δείγμα τουλάχιστον αναφέρω,εμένα όμως δεν μου αρέσει το βορειοηπειρωτικό να το κάνετε φανάρια....αυτό είναι το πρόβλημα.και απορώ αλήθεια με το θράσος σας,αν δεν είχαν δρομολογηθεί 200 ψήφοι άπο χειμάρρα,δεν θα βλέπατε ποτέ το δ.σ.,ούτε στα ονειρά σας.για αυτό να φιλάτε ευλαβικά πάντα το χέρι του νονού με τη διαπλοκή πρέπει να τα έχεις πάντα καλά,δεν είμαι άπο χειμαρρα,απλά λυπάμαι για την συνγκεκριμένη κατάντια θα έλεγα.οι χειμαρρεοι δεν ειχαν καμία δουλεία να βγούν με αυτόν τον τρόπο,είχαν ζητηθεί απο ΝΕΒ 3 -4 άτομα.άλλα είπαν στους χειμαρρέους και άλλα κάναν το απόγευμα της κυριακής,ύπο την επίβλεψη του νονού,να είναι καλά ο άνθρωπος γιατί χωρίς αυτόν πάπαλα.....ουουου.....
δεν φταίνε καθ'αυτού οι χειμαρρεοι,δεν ξέρανε οι άνθρωποι τι ψηφίζαν,γιατί αν ξέραν πάλι πάπαλα...ουουου....
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 11:18 am 22 01 2008

Κακομοιρα εισαι λιγο εκτος θεματος, αλλα μαρεσει που αρχισες να σκεφτεσαι. Προχωρα θα σου κανει καλο. Καλιω αργα παρα ποτε.
ΥΓ. Μη ξαναγραψεις καταρες και προσωπικες βρισιες για μενα η για οποιονδηποτε αλλο, γιατι δεν φημιζομαι για την υπομονη μου.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό lazos » 11:22 am 22 01 2008

moira τελείες, παραγράφους κενά βοηθάνε να διάβασει κάποιος ενα κείμενο
Σε παρακαλώ προσπάθησε να γράφεις καλύτερα, πριν με πνίξεις
Και επίσης απαγορευοντε οι προσβολες σε πρόσωπα και κυρίως συγγενικά μελών

Αν κάποια απο τα θέματα σου διαγραφούν θα θεωρήσω ότι είσαι ενήμερη για τον λογο
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 11:31 am 22 01 2008

δεν είμαι καθόλου εκτός θέματος,μία καλή σου φιλενάδα,αμαρυλης το όνομα αυτής κάπου μου έγραψε για φανάρια και εγώ της απάντησα,εδώ,πάντα με σκοπό.....
και όσο για το κακομοίρα μου,το μάτι σου το αλίθωρο που τρέχει στον κατήφορο και κάνει τράκα τρούκα....
όσο για της βρησιές που λες,κατά την όψη μπορεί να είναι αλήθεια,κατά την ουσία όχι,αυτό ξανασκέψου το και πες μου...αν είσαι έξυπνος θα καταλάβεις και θα κρατάς τη θέση σου όπως πρέπει. Και στην τελική όπως την έφτιαξες,εσύ βέβαια και οι άλλοι.....καταλαβαίνεις τι λέω...
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 11:35 am 22 01 2008

Καλά τα ανέκδοτα και οι αρχαίες φιλοσοφίες...

Ο απλός λαός όμως τα λέει καλύτερα (πιο κατανοητά)...

Εδώ ο κόσμος καίγεται...και η μπάμπο λούζονταν! (να μη πω την άλλη εκδοχή τωρα!)

"Φιλική" συμβουλή, άλλαξε το αβατάρ σου, ίσως να εισακουστούν τα παράπονά σου...
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 11:40 am 22 01 2008

περιττό να σου πώ άσχετο,αλλά επειδή με προκαλείς θα σου πώ και η ξανθιά πηδ....ταν....καλό ε,για σένα,με αγάπη......
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 11:48 am 22 01 2008

Χαχαχα, μου έφτιαξες τη μέρα...σε ευχαριστώ...

Αν διακρίνω από τη στάση σου...πρέπει να ζηλεύεις πολύ την υγειέστατη ξανθιά...

"Φιλική" συμβουλή Νο2, μήπως να διοχέτευες την ενέργειά σου σε κάτι πιο επικοδομιτικό για σένα;
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 12:19 pm 22 01 2008

σαν τη δηλαδή;που να καταλάβω εγώ άπο αυτά τα πραγματά,ενώ εσύ όπως τουλάχιστον δείχνεις,μάλλον τα σπουδάζεις...είναι σημαντικός τομέας και αυτός,αρχαία τέχνη κάτα τα άλλα,όπως λέει και ο λαός <μάθε τέχνη και άστην και αν πεινάσεις πιάστην>.μην το πάρεις και κάτα γράμμα,δεν χρειάζεται να πεινάσεις κιόλας,μην εξανληθείς,χάσει και η ξανθιά τη φρεσκάδα της.<όπως λές>καν΄το πιο πριν,αν δεν το έκανες ήδη....πάλι με αγάπη για σένα...
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 12:40 pm 22 01 2008

Με όποιον τομέα και να ασχοληθείς στη ζωή σου γλυκιά μου μαϊμουδιτσα, καλό είναι...Πετυχαίνεις την ολόπλευρη ψυχοπνευματική σου καλλιέργεια...Με μια λέξη κατακτάς την παιδεία, σε όλα τα επίπεδα... Διευρύνεις τους ορίζοντές σου και είσαι σε θέση να διαξάγεις ανθρώπινες συζητήσεις.

Και να στο κάνω πιο λιανά, φεύγεις από το στάδιο της μαϊμους και εξελίσσεσαι...κατεβαίνεις απο το δέντρο...μπανάνες έχει και στον πολιτισμό, ενδεχομένως μεταλαγμένες, αλλά μπανάνες...

Εχθρικά, η ξανθιά!
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 12:45 pm 22 01 2008

όπως δείχνεις,εσύ.τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα πρέπει να πέτυχες,δεν ήθελα να το πω,με εξαναγγαζεις,όσο για το μαιμουδίτσα και τα λοιπά επειχιρήματα σου,είναι όντως πολύ φθηνά να τα λάβω υπόψη.χαιρετώ....
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 13:23 pm 22 01 2008

Τα ξεκατιμιάσματα, λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά δεν είναι του στυλ μου...οπότε εγώ σταματώ εδώ.
(οι απαντήσεις σου ήταν άκρως προβλέψιμες, είδα αυτό που ήθελα, ευχαριστώ)

Εσύ όμως που έισαι τόσο υπεράνω, για να λάβεις υπόψην τα φτηνά επιχειρήματα μιας ξανθιάς, και οποιασδήποτε ξανθιάς, γιατί δεν παρουσιάζεις με ανθρώπινο και φυσιολογικό τρόπο τις θέσεις σου;
Μήπως δεν υπάρχουν;
Δεν σου απαγορεύει κανείς να λες τη γνώμη σου.Πες στην όμως ολοκληρωμένα.
Αν όλοι εμείς είμαστε άχρηστοι, δεν ενδιαφερόμαστε για την πατρίδα μας, θέλουμε να προβάλλουμε μόνον τον εαυτούλη μας και όλα αυτά που έχεις πει, τότε εσύ που έχεις όλη αυτή την σοφία να αναγνωρίσεις τα ελαττώματα μας, δώσε μας τα φώτα σου για ένα καλύτερο μέλλον το οποίο μόνον εσύ διαβλέπεις.
Εσύ που αγαπάς τόσο πολύ την Πατρίδα, εξφενδονίζοντας προσβολές και κατινιές θα βοηθήσεις;
Αφού όλοι εμείς είμαστε ανάξιοι στο να αντιληφθούμε το καλό του τόπου μας, εσύ που έχεις τόσο μεγάλη ανωτερότητα στο να γνωρίζεις τα πάντα, παρουσίασε μας το όραμα και τις τοποθετήσεις σου επί του θέματος.

Λάβε αυτό ως πρόκληση, δεν είναι αργά να φερθείς πολιτισμένα.

Τέλος από μένα, καλή συνέχεια στο μαλλιοτράβηγμα!
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Moira » 15:59 pm 22 01 2008

ειλικρινα,δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ μαζί σου άλλα πρέπει να σου απάντησω σε αυτά που γράφεις.λοιπόν τι καλό μπορουν να προσφέρουν κάποια άτομα που συμμετείχαν στις εκλογές με τρόπο που θυμίζει μαφία,ναι η ΝΕΒ μάζεψε κόσμο και εμείς πάμε να δρέψουμε τώρα της δάφνες;έτσι πάει;άπο πότε έγινε κοινή συνήδειση και αποδοχή αυτό;
και ειλικρινά απορώ με τι μούτρα και τη συνείδηση θα πάτε στην κοπή της πίτας;άλλα θα μου πείτε πως οι περισσότεροι άπο εσάς δεν έχετε ιδέα τι σημαίνουν οι λέξεις αυτές γιατί αλλιώς δεν θα φτάνατε σε αυτό το σημείο διακίνησης της αφεντιάς σας....
και όσο για το ξεκατίνιασμα αν δεν το έχεις καταλάβει εισαι ταυτόσημη με αυτό!!!
Άβαταρ μέλους
Moira
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 13:17 pm 10 01 2008
Τοποθεσία: Βόρεια Ήπειρος

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Φοίβη » 16:04 pm 22 01 2008

rotfl: rotfl: rotfl:
Είμαι Βορειοηπειρώτισσα κ φαίνομαι!!
Άβαταρ μέλους
Φοίβη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 16:38 pm 14 04 2007
Τοποθεσία: Πάτρα(Πεπελιώτισσα)

Re: ΟΧΙ στα ψευδώνυμα!!!

Δημοσίευσηαπό Βανα » 17:54 pm 22 01 2008

Μοιρα, εσυ σκεφτηκες να θεσεις υποψηφιοτητα και γενικα, κατ εσε, τι ''αξιες'' πρεπει να εχει καποιος για να ασχοληθει με τα βη κοινα?
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Επόμενο

Επιστροφή στο Καλως ήρθατε.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 11 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 11 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Login Form