Τώρα είναι 12:13 pm 28 03 2024

Ιθαγένεια στο πί και φί

Συντονιστής: Νέοι

Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό ntinos » 23:44 pm 09 04 2007

παιδια εχετε ακουσει για αυτο: Μου το ειπε ενας συμπατριωτης μας, οτι αν βαλεις δικηγορο και του δωσεις 150€ (για καθε ατομο) σου βγαζει υπηκοοτητα πιο νωρις απο οτι θα περιμενουμε μεχρι να μας βγαλουν απο το δημαρχειο.

Αληθευει κατι τετοιο ?
LOVINA FM 87.9 Mhz

Ο ΣΚΑ'Ι' στη Λοβίνα : Κανάλι CH:26 UHF -- FR: 511 MHz

http://www.lovina.gr

Η Βόρειος Ήπειρος ηταν, ειναι και θα ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ....!!!
Άβαταρ μέλους
ntinos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 14:09 pm 08 04 2007
Τοποθεσία: Λοβίνα-Ανω δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Mr.Tax » 08:42 am 12 04 2007

να σου πώ εγώ ενα σύντομοτερο τρόπο, δήλώνεις συγγενης του νινι και σε μια βδομαδα γίνεσαι Ελληνας με την βούλα.


Εδω ρε φίλε κάθομαι και διαβάζω τα ΦΕΚ που δημοσιευουν ονοματα όσων πέρνουν υπηκοότητα και μεχρι στιγμής δεν έχω διαβασει κανενα ΒΗ
Μονο ρωσια θυμίζουν τα ονοματα, οπότε ακόμα πάπαλα
Mr.Tax
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 13:25 pm 07 12 2006

Δημοσίευσηαπό ilias » 13:37 pm 12 04 2007

Mr.Tax έγραψε:να σου πώ εγώ ενα σύντομοτερο τρόπο, δήλώνεις συγγενης του νινι και σε μια βδομαδα γίνεσαι Ελληνας με την βούλα.


Εδω , φίλε κάθομαι και διαβάζω τα ΦΕΚ που δημοσιευουν ονοματα όσων πέρνουν υπηκοότητα και μεχρι στιγμής δεν έχω διαβασει κανενα ΒΗ
Μονο ρωσια θυμίζουν τα ονοματα, οπότε ακόμα πάπαλα


διάβασε καλύτερα ή πλήρωσε να διαβάσεις ολόκληρο ΦΕΚ. έχουν βγει ονόματα.
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό Mr.Tax » 21:34 pm 12 04 2007

ρε φίλε δεν διαβάζω και όλη μέρα ΦΕΚ :lol: :lol: χαλάρωσε έχουμε και δουλειές αλλά τα βλέπω σε τακτά χρονικά διαστήματα και όλο ρωσοβραζιλιάνικα ονόματα διαβάζω. Τωρα αν εσύ διάβασες κάποιο καλώς, αν θές μας λές και βέβαια να μην είναι του θείου η του ξαδέρφου κάποιου αθλητη
Mr.Tax
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 13:25 pm 07 12 2006

Δημοσίευσηαπό Δωρίνα » 13:54 pm 15 04 2007

Mr.Tax έγραψε:να σου πώ εγώ ενα σύντομοτερο τρόπο, δήλώνεις συγγενης του νινι και σε μια βδομαδα γίνεσαι Ελληνας με την βούλα.


δηλαδή?
Εικόνα
Δωρίνα
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 05:14 am 20 01 2006

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 13:57 pm 15 04 2007

Κατι ξερει ο Ηλιας......
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό ntinos » 15:47 pm 04 06 2007

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την ιθαγένεια? μπας και προλάβουμε το επόμενο φοιτητικό επίδομα (1000ευρω)....!!!
LOVINA FM 87.9 Mhz

Ο ΣΚΑ'Ι' στη Λοβίνα : Κανάλι CH:26 UHF -- FR: 511 MHz

http://www.lovina.gr

Η Βόρειος Ήπειρος ηταν, ειναι και θα ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ....!!!
Άβαταρ μέλους
ntinos
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 14:09 pm 08 04 2007
Τοποθεσία: Λοβίνα-Ανω δρόπολης

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό Ούτις » 20:06 pm 04 06 2007

ntinos έγραψε:Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την ιθαγένεια? μπας και προλάβουμε το επόμενο φοιτητικό επίδομα band: (1000ευρω)....!!!

Σε κάποιον που είχε καταθέσει αίτηση πολιτογράφησης το 1999-2000 του είπαν ότι ο φάκελος βρίσκεται στον Υπουργό για την υπογραφή της σχετικής απόφασης. Οπότε μάλλον κοντεύει :D . Το επόμενο στάδιο είναι η δημοσίευση της απόφασης στο ΦΕΚ και μετά η ορκωμοσία. Και μετά ..... band:
Οπότε έχοντας υπόψη τον χρόνο υποβολής της αίτησης, τον χρόνο που προσκόμισες τα πρόσθετα δικαιολογητικά, κ.λ.π. υπολόγισε αν θα χαρείς το επόμενο 1000ευρω. :wink:
Οὖτις ἐμοί γ᾽ ὄνομα· Οὖτιν δέ με κικλήσκουσι
μήτηρ ἠδὲ πατὴρ ἠδ᾽ ἄλλοι πάντες ἑταῖροι.᾽
(Ομήρου, Οδύσσεια, ι 366-367)
Άβαταρ μέλους
Ούτις
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 21:56 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: Εν Αθήναις

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό Ούτις » 21:01 pm 27 06 2007

bananofis έγραψε:Μηπως ξερετε,καποιον δικηγορο,που να διεκπεραιωνει τετοιες υποθεσεις?Εαν ναι,παραθεστε τηλ.επικοινωνιας του.

Έχεις p.m.
Οὖτις ἐμοί γ᾽ ὄνομα· Οὖτιν δέ με κικλήσκουσι
μήτηρ ἠδὲ πατὴρ ἠδ᾽ ἄλλοι πάντες ἑταῖροι.᾽
(Ομήρου, Οδύσσεια, ι 366-367)
Άβαταρ μέλους
Ούτις
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 21:56 pm 16 11 2006
Τοποθεσία: Εν Αθήναις

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό Human » 11:27 am 05 07 2007

Hi Ουτις,

Εαν το π.μ ειχε το τηλ του δικηγορου, μπορω να εχω και γω ενα, please?

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Human
Hello World!
Άβαταρ μέλους
Human
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 01:29 am 26 07 2006
Τοποθεσία: W&W

Μέχρι που μπορεί να φτάσει η ηλιθιότητα?

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 11:14 am 13 07 2007

Συμπατριώτης, νεαρός με προβλήματα νοητικής υστέρησης, ακοής και ομιλίας εκ γενετής προσκόμισε τα χαρτιά του προχτές σε Δημαρχείο της Μαμάς Πατρίδος... Η απάντηση της υπαλλήλου στην μητέρα του: «Κυρία μου ο γιος σας δεν μπορεί να πάρει ελληνική υπηκοότητα διότι δεν ομιλεί την ελληνική γλώσσα»… Η μάνα του έκλαψε, πήρε τον γιο της και έφυγε σαν κυρία! Εγώ μάλλον θα την είχα στείλει τουλάχιστον στο νοσοκομείο και ας μην έχω ακουμπήσει ποτέ ούτε μύγα!

Συγχαρητήρια στην ΚΥΡΙΑ, κουράγιο και ψηλά το κεφάλι!

ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?! Τελικά η ηλιθιότητα δεν έχει όρια, είχε δίκιο ο Αϊνστάιν…
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό Α.Η.1914 » 14:34 pm 13 07 2007

,,,,,, ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ...

Μικοαστοί Νεοέλληνες δεν θέλουμε έλεος...
Θέλουμε ΔΙΚΑΙΩΣΗ...
Αποκατάσταση της αδικίας του 1913 ΤΩΡΑ.
Άβαταρ μέλους
Α.Η.1914
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 00:07 am 16 01 2007

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό Αννη » 02:17 am 14 07 2007

Παρατραβηγμένο παιδιά.. Μάλλον η συγκεκριμένη υπάλληλος θα ήταν κολλημένη (για να μη χρησιμοποιήσω κανένα άλλο χαρακτηρισμό και βγουν αστεράκια). Δε γίνονται αυτά τα πράγματα..
Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ...

ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΑΣ ΜΗΝ ΛΗΣΜΟΝΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...
Άβαταρ μέλους
Αννη
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 00:46 am 17 01 2007
Τοποθεσία: Γράψη-Κάτω Δρόπολη

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό ANNOYLA » 09:16 am 17 09 2007

Spoiler:
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΗΔΗ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ.

ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ "ΡΙΞΕΙ¨ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ.

ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΛΛΑ Η ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕ.

H αληθεια ειναι οτι δινουν κανονικα.ηδη τηλεφωνησαν σε ενα συγγενη μου να παει να παρει τη δικια του.

το κακο ομωσ ειναι ξεκινουν πρωτα με αυτουσ που ειχαν "ριξει¨τα χαρτια πριν απο χρονια.

εξω απο την αθηνα σχεδον τελειωνουν γιατι ειναι λιγα τα ατομα αλλα η αθηνα θα αργησε.
Τελευταία επεξεργασία από Anonymous και 00:01 am 18 09 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Κεφαλαία χρησιμοποιούμε συνήθως στις ταφόπλακες.
ANNOYLA
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 09:08 am 17 09 2007

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό θοδωρης-καρροκι » 20:15 pm 15 12 2007

Είμαι από Καρόκι και έχουν δόση σε αρκετούς ταυτότητες.
Τελευταία επεξεργασία από epgiorgos82 και 22:53 pm 15 12 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: greeklish
Θοδωρής-Καρρόκι!
Άβαταρ μέλους
θοδωρης-καρροκι
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23:24 pm 04 06 2007
Τοποθεσία: Ναύπακτος

Re: Ιθαγένεια στο πί και φί

Δημοσίευσηαπό ANTIRASISM » 22:02 pm 12 06 2008

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΕΛΛΑΔΙΤΗΣ (ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΖΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ ΕΙΤΕ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑΣ) ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ Η ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΘΗΚΑΝ, ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΕΝΤΑΧΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ "ΠΟΛΙΤΩΝ"!! ΟΙ ΑΛΥΤΡΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΠΕΡΙ ΔΙΑΦΥΛΑΞΗΣ ΤΗΣ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ Β.ΗΠΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΦΤΗΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΔΕΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ "Β.ΗΠΕΙΡΟ" (Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ) ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ. ΣΗΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΟΤΙ Δ-Ε-Ν ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ 700,000 ΑΛΒΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΟΛΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ-ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ.
ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΩΔΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.
ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ? ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΘΕΙ, ΕΧΟΥΝ ΚΛΗΘΕΙ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ? ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΑΝΑΓΑΦΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ? ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΟΥ...ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΑΦΜ ..ΧΑΟΣ!
ANTIRASISM
 


Επιστροφή στο Νομοθεσία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 7 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 7 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Login Form