Τώρα είναι 12:58 pm 28 03 2024

Αλλαγή ονόματος

Συντονιστής: Νέοι

Re: Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό anastasia87 » 18:58 pm 13 05 2008

Να ρωτησω κατι....
Καποιος απο εμας λοιπον παιρνει (ελπιζω ολοι) Ελληνικη Ταυτοτητα και Διαβατηριο. Ας πουμε οτι δεν καταφερνει ή θελει να κανει τιποτα απο τα παραπανω(κερασματα, δικαστηρια κτλ). Δεν μπορει οταν γραφτει στο Ελληνικο δημοτολογιο να κανει εκει μια αιτηση αλλαγης ονοματος..ή εστω μεταβολη καποιων γραμματων?? Εδω στον Δημο μου ξερω εναν Αιγυπτιο που λεγονταν Αχμετ ΄κατι τετοιο και το κανε κανονικο Ελληνικο πχ Φωκας οταν πηρε΅Ελληνικη υπηκοοτητα. Ξερει καποιος κατι?
anastasia87
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 19:09 pm 11 05 2008
Τοποθεσία: λευκαδα

Re: Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό stellar » 03:03 am 22 02 2009

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ.
ΖΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΟΜΟΓΕΝΟΥΣ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΚΤΗ? ΣΑΦΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΔΟΣΩ ΝΕΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΟΜΟΓΕΝΩΝ? ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΚΔΟΘΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΒΙΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ?
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)
stellar
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02:19 am 22 02 2009

Re: Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό NIVo » 02:25 am 23 12 2009

εμενα ο παππους μου που πηρε την υπηκοοτητα του αλλαξανε το ονομα αυτοματα.βαλανε σιγμα και στο ονομα και στο επιθετο.
NIVo
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 20:40 pm 02 12 2007

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Νομοθεσία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 7 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 7 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Login Form