Τώρα είναι 11:45 am 28 03 2024

Προς ΝΕΒ: Ελέυθερος Διάλογος και όχι συμβιβασμός

Προς ΝΕΒ: Ελέυθερος Διάλογος και όχι συμβιβασμός

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 13:44 pm 09 05 2007

Αξιότιμοι κύριοι/ες της Νεολαίας ΒΗ

Προφανώς δεν κατανοήσατε τα λεγόμενά μου όσον αφορά την διαχείριση του φόρουμ και την ισορροπία μεταξύ ελέγχου (θεμιτότατος και απαραίτητος) και ελεύθερου διαλόγου μεταξύ ανθρώπων που ενδιαφέρονται ειλικρινά για την επιβίωση και το μέλλον της αγαπημένης μας πατρίδας. Σε όλα τα κείμενα μου δεν προκάλεσα και δεν έθιξα κανέναν, πέραν των τελευταίων ειρωνικών μου απαντήσεων σε προσωπικές "επιθέσεις" των διαχειριστών. Τον λόγο αυτών των επιθέσεων δεν τον κατανόησα ακόμη, αλλά από τα λεγόμενά τους προκύπτει ότι η κριτική μου (καλοπροαίρετη πάντα) προς τα πεπραγμένα των συντονιστών ελήφθει "διαφορετικά" άνευ λόγου και αιτίας. Πιστεύω και συνεχίζω να πιστεύω ότι οι διαχειριστές πρέπει να επιδιώκουν την ελεύθερη έκφραση απόψεων και να προάγουν τον διάλογο μακριά από προσωπικά πιστεύω ή δηλώσεις του στυλ «εάν δεν σας αρέσουμε πηγαίνετε στους διπλανούς ή στο otinanai.al». Υπήρξα διαχειριστής και γνωρίζω πόσο δύσκολη είναι αυτή η ισορροπία, αλλά ποτέ μα ποτέ δεν επιτέθηκα δημοσίως σε κάποιον επειδή είπε αυτό που πιστεύει και ήταν αντίθετο με τα δικά μου πιστεύω. Επίθεση νοείται μόνο όταν κάποιος θίγει τον δεοντολογικό κώδικα του φόρουμ, βρίζει ή εκθέτει απόψεις που παραβιάζουν το νομικό πλαίσιο και εμπλέκουν τον ιδιοκτήτη σε νομικές περιπέτειες.

Αν και προέρχομαι από αγωνιστές προγόνους με ενεργή συμμετοχή τα τελευταία 100 χρόνια σε αγώνες για την παιδεία της πατρίδος μας, τα τελευταία 17 χρόνια απέχω συνειδητά από οποιαδήποτε πολιτική παράταξη, αλλά όχι από τα πολιτικά δρώμενα του τόπου μου. Γιατί κανείς δεν με έχει πείσει ότι αυτό που κάνει το κάνει "αθώα", "άνευ ανταλλαγμάτων", "άνευ προσωπικού οφέλους" όπως δυστυχώς έχει αποδείξει η ιστορία και τα πεπραγμένα. Γιατί οι πιο πολύ σου ζητάνε να γίνεις «δικός τους» για να σε "βοηθήσουν", γιατί δεν "γουστάρουν" να πετυχαίνει ο διπλανός υποτιθέμενος "εχθρός" τους . Και σε αυτό ακολουθώ κατά γράμμα την συμβουλή ενός θείου μου πολιτευτή εν Ελλάδι: "Σιάσε γερά ποδάρια μοναχός σου γιόκα μου".

Οπότε μιας και ζητήσατε λίγα λόγια για μένα, σας λέω συνοπτικά ότι γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Δερβιτσιάνη, όπου πήγα στο ελληνικό 8χρονο και σε αλβανικό λύκειο μέχρι το 91. Ήρθα στην Ελλάδα το 91 έχω ως έδρα τα Γιάννενα και το χωριό και γυρνάω γενικώς ανά την Ενωμένη και μή Ευρώπη και παραμένω εργένης. Από σπουδές τίποτε άλλο... Τελείωσα πρώτος αριστεύσας στο λύκειο, υπήρξα μέλος της Ελληνικής Ολυμπιακής Ομάδας στα Μαθηματικά (και της Αλβανικής στο Δημοτικό), πέρασα πρώτος στην σχολή μου δίνοντας πανελλήνιες εξετάσεις με τους Ελλαδίτες για να "νιώθω" ισότιμος, έχω τρία πτυχία με άριστα και συνεχίζω, συνεργάζομαι πάνω από 10 χρόνια ως υψηλόβαθμο στέλεχος έρευνας και ανάπτυξης με κορυφαίες ευρωπαϊκές βιομηχανίες (ιατρική πληροφορική, ρομποτική, αυτοκίνητο, μικροηλεκτρονική, διάστημα, κ.α), ως σύμβουλος περιφερειακών αναπτυξιακών δράσεων στην Ευρωπαϊκή Ένωση, σε Ελληνικούς Δημόσιους Φορείς και στην Αλβανική Κυβέρνηση λίαν συντόμως μιας και έχω ξεκινήσει κάποιας μορφής επιχειρείν στην πατρίδα. Όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω λάβει ούτε μία δραχμή υποτροφία, ούτε ένα φιλικό "σπρώξιμο", δεν έχω βγάλει ούτε μια δραχμή χωρίς να φτύσω αίμα και ιδρώτα (όπως άλλωστε η πλειοψηφία των βορειοηπειρωτών), είμαι περήφανος για την καταγωγή μου, το δείχνω παντού και πάντα και δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου όταν κάποιος μου την θίγει.

Σας βρήκα τυχαία δυστυχώς, ενώ θα έπρεπε κάπως να έχω ενημερωθεί για την ύπαρξη σας από φίλους ή συγχωριανούς μου που συμμετέχουν στα κοινά σας. Είμαι και συμμετέχω στο διαδικτυακό διάλογο της ΝΕΒ, γιατί μου "αρέσετε" και θέλω να γίνετε καλύτεροι, θέλω να με ενημερώνετε και να συμβάλω όσο μπορώ και εάν μπορώ στην ενημέρωση των υπολοίπων. Δέχομαι οποιαδήποτε "επίθεση" απόψεων, όπως άλλωστε το έχω αποδείξει στο φόρουμ. Ο εσωτερικός διάλογος σε μία οργάνωση ή ένωση ανθρώπων είναι υγεία και οδηγεί πάντα στην μακροπρόθεσμη επιβίωσή του και στην επίτευξη των στόχων του. Ακόμη όμως δεν έχω καταλάβει ή/και δεν με έχετε πείσει για τα πεπραγμένα σας, τις προθέσεις σας, ίσως γιατί δεν σας έχω γνωρίσει από κοντά, ίσως γιατί είμαι αναρχικός εκ φύσεως... ίσως... ίσως... ίσως τελικά γιατί είμαι καινούργιος εδώ.

Αν εσείς επισήμως πιστεύετε ότι οι "αναρχικές ή "εκτός γραμμής" μου απόψεις αντιβαίνουν ή θίγουν το κύρος της Νεολαίας Βορειοηπειρωτών δεν έχω κανένα πρόβλημα να μην σας ενοχλώ άλλο, οπότε διαγράψτε αυτό το θέμα και θα διαγράψω και εγώ τον λογαριασμό μου. Πιστεύω ότι και εσείς μπορείτε να ζήσετε χωρίς εμένα χαλαρά και εγώ χωρίς εσάς πολύ άνετα. Δεν "ανηκω" σε κανένα κόμμα, ούτε παράταξη και πολιτικά πρόσωπα. Ήμουνα και είμαι πάντα "ψωνισμένος" με την πατρίδα, "αναρχικός", "ασυμβίβαστος" και δεν πρόκειται να αλλάξω στα 32 μου.

Ειλικρινώς και πάντα φιλικά
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Διάλογος;

Δημοσίευσηαπό akisp » 16:13 pm 09 05 2007

Σε όλα τα κείμενα μου δεν προκάλεσα και δεν έθιξα κανέναν, πέραν των τελευταίων ειρωνικών μου απαντήσεων σε προσωπικές "επιθέσεις" των διαχειριστών.

Προσωπικη επιθεση χαρακτηριζεται τις απαντησεις που λαβατε απο εμενα;
Γιατι εγω απαντησα σε οσα μου θεσατε ερωτηματα και εθεσα σε σας τα αντιστοιχα .
Παντα καλοπροαιρετα οπως εσεις αναφερετε συνεχως και παντα στα πλαισια διαλογου.
η κριτική μου (καλοπροαίρετη πάντα) προς τα πεπραγμένα των συντονιστών ελήφθει "διαφορετικά" άνευ λόγου και αιτίας.

Σαν νεος στο φορουμ και παλιος στο διαδικτυο οφειλετε λογο της εμπειριας σας
να ξεδιαλυνετε την παρεξηγηση, δικια μου αποψη παντα.
Πιστεύω και συνεχίζω να πιστεύω ότι οι διαχειριστές πρέπει να επιδιώκουν την ελεύθερη έκφραση απόψεων και να προάγουν τον διάλογο μακριά από προσωπικά πιστεύω ή δηλώσεις του στυλ «εάν δεν σας αρέσουμε πηγαίνετε στους διπλανούς ή στο otinanai.al».

Οι διαχειριστες κινουνται στα πλαισια που οριοθετη ο χωρος φιλοξενιας μας.
Οταν οι ιδιοι σεβονται τους επισκεπτες-μελη εχουν την δυσαναλογη απαιτηση
(οπως αποδυκνειεται ) να σεβονται και αυτοι τον χωρο και τους συνομιλητες τους.
ποτέ μα ποτέ δεν επιτέθηκα δημοσίως σε κάποιον επειδή είπε αυτό που πιστεύει και ήταν αντίθετο με τα δικά μου πιστεύω.

Παρακαταθηκη και τιμημα που γνωριζεται το κοστος του.

Αν και προερχεται απο εσφαλμενη αφετηρια το συγκεκριμενο.
βλεπεται και σεις γνωριζεται πως το πληκτρολογιο και η οθονη
δεν καταλαβαινουν απο τραμπουκισμους και επιδειξης δυναμης,
που χανεται μετα την εξοδο μας απο το διαδικτυο.
(Τοσες πορειες και παντα ειμασταν η χαρα των μπατσων)
Επίθεση νοείται μόνο όταν κάποιος θίγει τον δεοντολογικό κώδικα του φόρουμ

Αληθεια τον εχετε διαβασει, εκει που αναφερει πως παραχωρειται
τα δημοσιευματα σας στο χωρο που σας φιλοξενει;
(Θυμηθειτε την ακουσια διαγραφη μηνυματων)
τα τελευταία 17 χρόνια απέχω συνειδητά από οποιαδήποτε πολιτική παράταξη, αλλά όχι από τα πολιτικά δρώμενα του τόπου μου. Γιατί κανείς δεν με έχει πείσει ότι αυτό που κάνει το κάνει "αθώα", "άνευ ανταλλαγμάτων", "άνευ προσωπικού οφέλους" όπως δυστυχώς έχει αποδείξει η ιστορία και τα πεπραγμένα. Γιατί οι πιο πολύ σου ζητάνε να γίνεις «δικός τους» για να σε "βοηθήσουν", γιατί δεν "γουστάρουν" να πετυχαίνει ο διπλανός υποτιθέμενος "εχθρός" τους . Και σε αυτό ακολουθώ κατά γράμμα την συμβουλή ενός θείου μου πολιτευτή εν Ελλάδι: "Σιάσε γερά ποδάρια μοναχός σου γιόκα μου".

Και αυτο σας χαριζει την πρωτοτυπια;
Ειστε ο μοναδικος που το πρατει ή μηπως ανηκετε στην πλειοψηφια;
Αυτο το σκεφτηκατε;
17 χρονια αποχης - 17 χρονια συνηγοριας
σε οποια τυχη-ατυχια οριζεται απο τους αλλους για μας.
Και γνωριζετε αριστα πιστευω πως αυτα τα χρονια δεν σβηνονται ευκολα οσο και να τα θελουμε.
Το μελλον θα δειξει ποιοι επραξαν σωστα.
Οπότε μιας και ζητήσατε λίγα λόγια για μένα, σας λέω συνοπτικά ότι γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Δερβιτσιάνη, όπου πήγα στο ελληνικό 8χρονο και σε αλβανικό λύκειο μέχρι το 91. Ήρθα στην Ελλάδα το 91 έχω ως έδρα τα Γιάννενα και το χωριό και γυρνάω γενικώς ανά την Ενωμένη και μή Ευρώπη και παραμένω εργένης. Από σπουδές τίποτε άλλο... Τελείωσα πρώτος αριστεύσας στο λύκειο, υπήρξα μέλος της Ελληνικής Ολυμπιακής Ομάδας στα Μαθηματικά (και της Αλβανικής στο Δημοτικό), πέρασα πρώτος στην σχολή μου δίνοντας πανελλήνιες εξετάσεις με τους Ελλαδίτες για να "νιώθω" ισότιμος, έχω τρία πτυχία με άριστα και συνεχίζω, συνεργάζομαι πάνω από 10 χρόνια ως υψηλόβαθμο στέλεχος έρευνας και ανάπτυξης με κορυφαίες ευρωπαϊκές βιομηχανίες (ιατρική πληροφορική, ρομποτική, αυτοκίνητο, μικροηλεκτρονική, διάστημα, κ.α), ως σύμβουλος περιφερειακών αναπτυξιακών δράσεων στην Ευρωπαϊκή Ένωση, σε Ελληνικούς Δημόσιους Φορείς και στην Αλβανική Κυβέρνηση λίαν συντόμως μιας και έχω ξεκινήσει κάποιας μορφής επιχειρείν στην πατρίδα. Όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω λάβει ούτε μία δραχμή υποτροφία, ούτε ένα φιλικό "σπρώξιμο", δεν έχω βγάλει ούτε μια δραχμή χωρίς να φτύσω αίμα και ιδρώτα (όπως άλλωστε η πλειοψηφία των βορειοηπειρωτών), είμαι περήφανος για την καταγωγή μου, το δείχνω παντού και πάντα και δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου όταν κάποιος μου την θίγει.

Σας βρήκα τυχαία δυστυχώς, ενώ θα έπρεπε κάπως να έχω ενημερωθεί για την ύπαρξη σας από φίλους ή συγχωριανούς μου που συμμετέχουν στα κοινά σας. Είμαι και συμμετέχω στο διαδικτυακό διάλογο της ΝΕΒ, γιατί μου "αρέσετε" και θέλω να γίνετε καλύτεροι, θέλω να με ενημερώνετε και να συμβάλω όσο μπορώ και εάν μπορώ στην ενημέρωση των υπολοίπων. Δέχομαι οποιαδήποτε "επίθεση" απόψεων, όπως άλλωστε το έχω αποδείξει στο φόρουμ. Ο εσωτερικός διάλογος σε μία οργάνωση ή ένωση ανθρώπων είναι υγεία και οδηγεί πάντα στην μακροπρόθεσμη επιβίωσή του και στην επίτευξη των στόχων του. Ακόμη όμως δεν έχω καταλάβει ή/και δεν με έχετε πείσει για τα πεπραγμένα σας, τις προθέσεις σας, ίσως γιατί δεν σας έχω γνωρίσει από κοντά, ίσως γιατί είμαι αναρχικός εκ φύσεως... ίσως... ίσως... ίσως τελικά γιατί είμαι καινούργιος εδώ.

Συγχαρητηρια και εις ανωτερα!
Αν και το παραπανω ανηκει σε αλλη θεματικη ενότητα, σε αυτο ομως ακολουθειται την τακτικη
του μελους που αφηνει και κατι για να εχουν να ασχολουντε οι συντονιστες.
Δεν "ανηκω" σε κανένα κόμμα, ούτε παράταξη και πολιτικά πρόσωπα. Ήμουνα και είμαι πάντα "ψωνισμένος" με την πατρίδα, "αναρχικός", "ασυμβίβαστος" και δεν πρόκειται να αλλάξω στα 32 μου.

Ειναι γνωρισμα που κυριαρχει στην πατριδα μας.
Αξιολογες μοναδες που η σκεψη της συνεργασιας δειχνει
σε ενα καλυτερο μελλον.
Αν και μεχρι τωρα δεν υπηρξε επιβεβαιωση των προσδοκιων.
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 16:42 pm 09 05 2007

Αξιότιμε διαχειριστά, το θέμα μαζί σας έχει εξαντληθεί σε άλλη ενότητα και η οποία σωστά έχει κλειδωθεί. Εφόσον δεν εκπροσωπείτε την άποψη της ΝΕΒ (όπως εσείς λέτε και η ΝΕΒ το επιβεβαιώνει επίσης στην απάντηση προς εμένα) προφανώς το παραπάνω δεν απευθυνόταν σε εσάς. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Προς ΝΕΒ: Ελέυθερος Διάλογος και όχι συμβιβασμός

Δημοσίευσηαπό lazos » 18:49 pm 09 05 2007

Dervitsiotis έγραψε:Πιστεύω και συνεχίζω να πιστεύω ότι οι διαχειριστές πρέπει να επιδιώκουν την ελεύθερη έκφραση απόψεων και να προάγουν τον διάλογο μακριά από προσωπικά πιστεύω ή δηλώσεις του στυλ «εάν δεν σας αρέσουμε πηγαίνετε στους διπλανούς ή στο otinanai.al».


Το otinanai.gr το πρότεινα εγώ σαν αστείο αλλά γιατί διαφωνείς ότι αν δεν σου ή δεν μας αρέσει πάμε αλλού.
Εγώ αυτό πιστεύω και αν διαφωνείς πυροβόλησε με και συνέχισε να τσακώνεσαι για το ποιος έχει δίκιο είναι ποιο έξυπνος ή ποιο ωραίος.

Το ότι το forum είναι σε site της NEB απ΄οτι κατάλαβα δεν σημαίνει ότι οι απόψεις και ότι λέγετε έχουν τις προδιαγραφές που ορίζει ο σύλλογος.
Αν συνέβαινε αυτό εγώ τουλάχιστον θα είχα αποχωρήσει από καιρό.

Αντί να τσακώνεστε, βρίζεστε μεταξύ σας κάντε κάτι καλό για σας και για όλους μας.
Ανοίξτε ένα ενδιαφέρον θέμα
. -
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:28 pm 09 05 2007

lets talk about s3x!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Re: Προς ΝΕΒ: Ελέυθερος Διάλογος και όχι συμβιβασμός

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 00:02 am 10 05 2007

lazos έγραψε:Αντί να τσακώνεστε, βρίζεστε μεταξύ σας κάντε κάτι καλό για σας και για όλους μας.
Ανοίξτε ένα ενδιαφέρον θέμα.


http://www.neb.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1579
Αυτό όπως και πολλά άλλα είναι ψιλά γράμματα...
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Never Surrender » 05:18 am 10 05 2007

ο δερβιτσιωτης εννοει οτι ολοι οι συντονιστες πρεπει να ειναι δημοκρατικοι σαν εμενα.

Ειμαι ο μονος συντονιστης που ολοι με αγαπανε και με εχουν κορωνα στο κεφαλι τους.
Άβαταρ μέλους
Never Surrender
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 18:31 pm 29 06 2006

Δημοσίευσηαπό ilias » 10:24 am 10 05 2007

Never Surrender έγραψε:ο δερβιτσιωτης εννοει οτι ολοι οι συντονιστες πρεπει να ειναι δημοκρατικοι σαν εμενα.

Ειμαι ο μονος συντονιστης που ολοι με αγαπανε και με εχουν κορωνα στο κεφαλι τους.


εγώ δεν σ' αγαπώ και μακριά από κορώνες ....
(R)evolution :ctf2: :ctf2: :ctf2:
Άβαταρ μέλους
ilias
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 22:58 pm 16 01 2006

Δημοσίευσηαπό lazos » 17:42 pm 10 05 2007

Never Surrender έγραψε:ο δερβιτσιωτης εννοει οτι ολοι οι συντονιστες πρεπει να ειναι δημοκρατικοι σαν εμενα.

Ειμαι ο μονος συντονιστης που ολοι με αγαπανε και με εχουν κορωνα στο κεφαλι τους.


Ποιος είπε ότι έχουμε δημοκρατία;
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 16:17 pm 13 05 2007

Αφού Δερβιτσιώτη δεν σε έχουν πείσει τόσα χρόνια οι άξιοι πολιτικοί μας καιρός να πείσεις εσύ για την αξία σου και τα οράματά σου!Όχι όμως αυτούς που δραστηριοποιούνται αλλά τον κόσμο! Η πολιτική σε χρειάζεται!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ!
Πρόσεχε μόνο μη φάς κανένα χτύπημα κάτω από τη μέση από αυτούς που το συνηθίζουν!!!!!
Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ!
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό keravnios » 23:50 pm 13 05 2007

Δεν θα μου φανεί παράξενο να τον δω βουλευτή τον Δερβιτσιώτη ούτε άσχημο. Χτυπήματα κάτω από την μέση όμως θα φάει όποιος και αν είναι. Μακάρι, βορειοηπειρώτης πατριώτης να ειναι και ας είναι και η Αμαρυλίς
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 11:41 am 14 05 2007

AMARYLIS έγραψε:Η πολιτική σε χρειάζεται!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ!


ΑΜΑΡΥΛΙΣ, μιας και με γνώρισες προσωπικά από εδώ μέσα δεν με ξέρεις... το είχες ξαναπροτείνει και στον καφέ και στο ξαναλέω ότι "Δεν ανήκω σε κόμματα, δεν ασχολούμαι με κομματικά ποτέ, γουστάρω την πολιτική, αλλά όχι το πολιτικό σύστημα..., γουστάρω την ΒΗ και όποιον βοηθάει στην επιβίωσή μας, σιχαίνομαι τους αυτόκλητους πατριώτες". Και είμαι πολύ γομάρι δερβιτσιώτικο στο μυαλό για να γίνω πολιτικός... Θα "δέρνομαι" με όλους....
Και για να καταλάβεις, μιας και πολιτευεσαι με την ΔΑΠ, εγώ και άλλοι 6 είμασταν αυτοί που πετάξαμε τον τότε πρόεδρό σας από την νεοσύστατη τότε Σχολή και επιβάλλαμε δικτατορία με ανεξάρτητη παράταξη απολιτίκ... (πάνω από 90% είχαμε στις φοιτητικές για 5 χρόνια...)


AMARYLIS έγραψε:Πρόσεχε μόνο μη φάς κανένα χτύπημα κάτω από τη μέση από αυτούς που το συνηθίζουν!!!!! Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ!


ΑΜΑΡΥΛΙΣ, κάτω από την μέση δεν με πειράζει... στην μέση θα ήταν πρόβλημα!! :oops: Πάντως πρέπει να σου πώ πως μου αρέσει να με χτυπάνε... φτιάχνομαι... whip: whip: whip: μόνο έτσι θα με πείσουν να ασχοληθώ με την πολιτική... αν με βαράνε...

ΑΜΑΡΥΛΙΣ, μιας και ξέρω ότι θα κατέβεις σε λίγα χρόνια για βουλευτίνα, δηλώνω ότι θα σε ψηφίσω... με το αζημίωτο βέβαια... :conf:
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 12:04 pm 14 05 2007

Δερβη, εσύ κάνεις για αυτό το "επάγγελμα" γιατί ξέρεις να δέρνεσαι με τρόπο εγώ όμως είμαι μόνο για παστίτσοπόλεμο και καλύτερα να κάτσω στ'αυγά μου!

Κοίτα, περίμενα να σε φοβίζουν περισσότερο τα χτυπήματα κάτω από τη μέση,αλλά αφού δεν μασάς από τέτοια....τώρα θα δεις!
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 12:33 pm 14 05 2007

AMARYLIS έγραψε:Δερβη, εσύ κάνεις για αυτό το "επάγγελμα" γιατί ξέρεις να δέρνεσαι με τρόπο εγώ όμως είμαι μόνο για παστίτσοπόλεμο και καλύτερα να κάτσω στ'αυγά μου!

Η "πολιτική κουζίνα", σύντομα κοντά σας από την ΑΜΑΡΥΛΙΣ... Έλα που δεν θές!!! Μπάμ κάνει ότι θα γίνεις "επαγγελματίας"!

AMARYLIS έγραψε:Κοίτα, περίμενα να σε φοβίζουν περισσότερο τα χτυπήματα κάτω από τη μέση,αλλά αφού δεν μασάς από τέτοια....τώρα θα δεις!

Τώρα σκιάχτηκα!!!... :roll: και τι ακριβώς θα κάνεις...?
θα βγάλεις στην πιάτσα την προσωπική μου ζωή ΑΜΑΡΥΛΙΣ?... :lol:
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ


Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Login Form