Τώρα είναι 12:05 pm 28 03 2024

Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό keravnios » 00:08 am 17 07 2007

Παιδια ήρεμα μην πάθει κανένα εγκεφαλικό ο πάππος. Πάππο εδώ είναι φόρουμ νεολαίας και αν δεν σου αρέσει, πάρε τα χάπια σου και πήγαινε σε κανένα καπί να πιείς το τήλιο σου και να κάνεις σοβαρές συζητήσεις.
Τις ώριμες ιδέες σας τις χορτάσαμε, τόσο ώριμες σαν τις ντομάτες που σας πρέπουν.
Φιλάκια στην καράφλα
http://akrokeravnia.blogspot.com
Τα Γιάννενα ονειρεύονται, η Κρήτη ξαποσταίνει,
βουβή η Θεσσαλονίκη, η Αθήνα ξεφαντώνει...
Ποιος βογγάει σα να πεθαίνη;
-Χειμάρρα, όλορθη! Οι λύκοι
http://www.himaraunion.com
Άβαταρ μέλους
keravnios
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 12:38 pm 03 04 2006
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό lazos » 09:28 am 17 07 2007

Νίκο από την στιγμή που συμφωνείς με την AMARYLIS θα σε βλέπουν όλοι με μισό μάτι.
Προφανώς έχεις καταλάβει ότι οι περισσότεροι την προτιμούν να πλένει πιάτα και όχι
να μιλάει. Καλώς ήρθες στην μειονότητα του forum


...H AMARYLIS στην βουλή...
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 12:05 pm 17 07 2007

Λίγες μέρες απουσίασα και βλέπω ή κατάσταση βγήκες εκτός ελέγχου!!!!Τί είναι πάλι τούτα;;;
Επειδή δεν έχω χρόνο....θα πω μόνο τα εξής:
Άκη....είδα τα αντανακλαστικά σου εμφανίζουν μια ξαφνική υπερτονικότητα όταν είναι να θάψεις την AMARYLIS! Πρόλαβες να απαντήσεις αφήνοντας αιχμές για το πρόσωπό μου τις οποίες όμως δεν θα σχολιάσω γιατί απλώς....βαριέμαι να ασχολούμαι πια με κουταμάρες! Συνέχισε....

Νίκο...σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια-αν και νομίζω υπερβάλεις λίγο- ΑΛΛΑ θα ομολογήσω...με έχεις προβληματίσει αρκετα γιατί δεν είμαι ακόμη σε θέση να καταλάβω αν όντως αυτά τα εννοείς ή απλά είσαι κάποιο από τα άτακτα παιδιά του φόρουμ που αποφάσισε να μου κάνει δημοσιώς πλάκα! Υπάρχει ,βέβαια , και το τρίτο ενδεχόμενο...του Ακη και όχι μόνο...του να είσαι εγω και να μου κανω κοπλιμέντα μπάς και μου ανέβουν οι μετοχές :D :D
Όπως και να έχει....σ'ευχαριστώ!

Υ.Γ: χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε γατονι - κο.....έχει μάλλον να κάνει το κοινό της διαδικτυακής μας προέλευσης(γάτος εσύ ....αλεπού εγώ) :D :D :D
(δεν ξέρω αν το έπιασες αλλά σίγουρα δεν αντιγράφω την Όλγα!!!!!!)
Τελευταία επεξεργασία από AMARYLIS και 12:14 pm 17 07 2007, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 12:08 pm 17 07 2007

Λάζο...καμάρι...σημασία δεν έχει η ποσότητα αλλά η ποιότητα! Μην παρασέρνεις τα μέλη.... :D
Το να πλένεις πιάτα....νομίζω είναι αναπόφευκτο!
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό akisp » 22:35 pm 17 07 2007

Άκη....είδα τα αντανακλαστικά σου εμφανίζουν μια ξαφνική υπερτονικότητα όταν είναι να θάψεις την AMARYLIS!

Θα ηθελα να τονισεις τα σημεια στα οποια κατα εσενα σε θαβω.
Ομολογω βεβαια πως προσωπικα δεν μου αρεσει ο συνδιασμος επιχειρημματων και ανουσιων χαρακτηρισμων.
Το δευτερο αναιρει το πρωτο,δικια μου αποψη.

Πρόλαβες να απαντήσεις αφήνοντας αιχμές για το πρόσωπό

Η πλειοψηφία ,στην οποια προφανως ανηκεις και συ, αδυνατη να κατανοησει τα γραφομενα μου.
Υπενθιμησα δικια σου προταση για να ζητησω
την συμμετοχη στο διαλογο και του νεου μελους.
Και οχι την απαξιωση των μελων και του χωρου.
Εχω κανει λαθος;

Η εφεση που εχουμε στην κατα κορον και ανευ λογου κοκορομαχια δεν θεωρω πως βοηθαει
κανεναν απο μας.
Επιλεγετε εσεις την οποια συνεχεια.

Επι του θεματος ή επι διμαχης γυρω απο το
τιποτα αντιστοιχα.

##
Εικόνα
Εικόνα
akisp
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 22:30 pm 14 09 2006
Τοποθεσία: Δροβιανη - Αγ. Αντρεας - Βόρεια Ήπειρος

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό fotis » 00:12 am 18 07 2007

Κατά την προσωπική μου άποψη θα πρέπει σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε για μία πιο δυναμική εκπροσώπηση.κι ο μόνος τρόπος για μία πιο δυναμική και αποτελεσματική εκπροσώπηση είναι η είσοδος ανθρώπων της μειονότητας στην ελληνική βουλή.Ετσι θα πετύχουμε εμείς τους στόχους μας κι έτσι θα κατοχυρώσουμε τους εαυτούς μας ακόμα καλύτερα στην ελληνική κοινωνία.Θα πρέπει να γίνουμε πρωταγωνιστες κι οχι να παραμείνουμε κομπάρσοι και θεατές των πολιτικών παιχνιδίων των δύο χωρών.Παρακαλώ τον οποιοδήποτε μπορεί και έχει την θέληση να κάνει το βήμα και σίγουρα ολοι μας θα τον στηρίξουμε.Είναι πλεονέκτημα η ψήφος που μας δινεται και δεν θα πρέπει να την σπαταλίσουμε σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ!!!!
fotis
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13:15 pm 23 06 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό lazos » 09:29 am 18 07 2007

fotis έγραψε:Ετσι θα πετύχουμε εμείς τους στόχους μας


Οι στόχοι ποίοι είναι;
Άντρας λογάται όποιος μπορεί, να σκύφτει το κεφάλι
όταν πουλούν παλικαριές κι εγωισμούς οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 14:37 pm 18 07 2007

και έρχομαι βρε φώτη και ρωτώ : αυτοί οι καλοδεχούμενοι εκπρόσωποι στην ελληνική βουλή από που θα ξεφυτρώσουν; από το ΠΑΣΟΚ , απο τη Ν.Δ, από την ΟΜΟΝΟΙΑ(τη θυγατρική;;; :conf: ), από ανεξάρτητη πρωτοβουλία ορισμένων, από βορειοηπειρωτικό κόμμα, από ΠΟΥ ;;;;;;;;
Υ.Γ θα επιτρέπεται άραγε η διπλή εκπροσώπηση, π.χ και μέλος της ομόνοιας και μέλος του πασοκ;;;; :conf: :conf: :conf:
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Βανα » 01:33 am 21 07 2007

μεφιστοφελής έγραψε: Βάνα θα σε μαλώσω. Ακόμη κι εγώ που έκανα μόλις τρεις μήνες νοσηλευτική γνωρίζω ότι αλκοόλ και χάπια δεν πάνε μαζί. Ιδού:

Μιας και ηρθε το πληρωμα του χρονου πολλοι ειναι αυτοι που αναζητουν τη λυτρωση. . .εγω αποφασισα να το ριξω στα "χορτα" και την αιθυλικη αλκοολη, αφου η σωτηρια της ψυχης ειναι σπουδαιο πραγμα !

****** Πιστευω πως η ΝΕΒ, μια εντονη προσωπικοτητα με πανελλαδικη εμβελεια, υστερα απο 4χρονια αρκετα πετυχημενης πορειας στην Ελλαδα, πρεπει να αρχισει τον κυκλο διαιωνισης των στοχων της. Ετσι λοιπον, προτεινω μεσω μιας - σιγουρα οχι μονογενικης !!!- αλλα αμφιγονικης αναπαραγωγης, να δημιουργησει μια θυγατρκη στην Αλβανια , κατα προτιμηση με εδρα την πρωτευουσα. Οι στοχοι και τα οραματα, οπως καταλαβαινετε, πρεπει να ειναι διαφορετικα και περισσοτερα απ αυτα που εχει θεσει την Ελλαδα . . .γι αυτο και αναφερθηκα σε συγχωνευση και οχι σε δι ή τριζωνικη οργανωση!!!
Ισως το ολο αλβανοκρατουμενο μονοπθλικο κλιμα (γι αυτο και επελεξα τα Τιρανα!, κ οχι Αγ.Σαραντα ή Αργυροκαστρο) θα τους κανει να εκδηλωσουν λιγοτερο τα οποια παθη και τις αναποφευκτες αντιπολοτητες που θα τους κυριευουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα. Δεν ξερω κατα ποσο γινομαι κατανοητη αλλα, εμμεσως πλην σαφως, υποστηριζω πως η ολη ατμοσφαιρα θα λειτουργησει ως αγχολιτικο ή καλυτερα αντικαταθληπτικο...και ετσι αντι να να αλληλοαποθουνται θα ελκονται μεταξυ τους και ισως καταφερουν, επιτελους (!!!), να δημιουργησουν εναν γορδιο δεσμο .

°Οφις°, σε καλωσοριζω στην παρεα μας!
Προσπερναω τη Νοσηλευτικη :conf: μιας και ειναι ανεξαρτητη απο τη Φιλοσοφικη :lol: και σου τονιζω πως οφειλεις να εισαι περισσοτερο προσεκτικος οταν "μαλωνεις", μην γινω κακια και πω λασπωνεις, τους υπολοιπους. Ειναι οφθαλμοφανες πως οι 2 πρωτες σειρες της απαντησης (ειρωνια!), ειναι ανεξαρτητες απο την αποψη μου (*****)! Τωρα που το προσεξες καλυτερα, φανταζομαι θα καταλαβες πως τα οινο-πνευματα συνδεονται με τα χορτα . . .και τα αγχολιτικα/ αντικαταθληπτικα δρουν μονα τους, που;;;;;;
μα πανω στα ανησυχα, ατακτα, ανασφαλη και εκτροχιασμενα πνευματα φυσικα. :(

AMARYLIS έγραψε:Βάνα, βρίσκω ενδιαφέρουσα την άποψή σου(αν και δεν κατάλαβα αν τα έλεγες αυτά σοβαρά ή ειρωνικά) . . .

Αμαρυλλις, ειλικρινα, δεν περιμενα απο 'σενα να εχεις μια τετοια απορια. Φροντισα, αφενος να ενσωματωσω την τοποθετηση μου με τον καλυτερο δυνατο τροπο στην εισαγωγη που κατα τα αλλα εσυ η ιδια επελεξες
AMARYLIS έγραψε:Επειδή τον τελευταίο καιρό διακρίνω μια παρεκτροπή από τον βασικό μας στόχο...έλεγα...μήπως είναι καλύτερα να διοχετεύσουμε τη συσσωρευμένη ενέργειά μας σε κάτι επικοδομιτικό και να μην αναλωθούμε άλλο σε προσπάθειες εντυπωσιασμού, διάσωσης προσωπικής ακεραιότητας και απόδειξης οτι δεν είμαστε ελέφαντες. Όσοι έχουν τέτοιες διαθέσεις...τους προσφέρουμε ένα εικονικό Johnnie Walker black label to keep walking!
Για την πλειοψηφία πιστεύω εξ ημών προέχει το Β/Ητικό ζήτημα και η μελλοντική πορεία των Β/Ητων σε Ελλάδε και Αλβανία, ως εκ τούτου, λοιπόν, θεωρώ οτι η ΝΕΒ(εφόσον είναι ένας αναγνωρισμένος φορέας με πολλούς υποστηρικτές και κατά συνέπεια δύναμη) πρέπει να λάβει μια βασική πρωτοβουλία...ποιά κατά τη γνώμη σας;;;;;;;

και αφετερου, προκειμενου να αποφευχθουν αγνες παρεξηγησεις, αποριες κτλ, να κανω εμφανεστατη την ειρωνια και να τη διαχωρισω απο την αποψη μου . . .(βλεπε το κενο που υπαρχει και τα ****** ).
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό kostast » 02:15 am 24 07 2007

amarylis νομιζω οτι διαλεξες ενα θεμα που (ποναει!!!!) και απο πολυ λιγα ατομα θα ακουσεις κατι επικοδομιτικο η καποια προταση στην οποια να στηριχτεις.!!!!
απ'οτι διαβαζω,δηλαδη,κανενας δεν το εχει σκεφτει ενω ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να απασχολει ολους μας.
δεν μου κανει ομως εντυπωση γιατι ουτως η αλλος λιγοι ειναι αυτοι που ασχολουντε...οπως οι πολιτικοι π.χ.
επισης ποτε δεν προκειται να συμφωνισουμε ολοι αν και σαν ταλαιπωριμενος λαος που ειμαστε θα επρεπε να ειμασταν ολοι ενωμενοι,σαν μια μπουνια και να διεκδηκουμε καθε φορα τα συμφεροντα μας γιατι σημερα πρεπει να παλευουμε γι'αυτα,δεν χαριζει κανεις ΤΙΠΟΤΑ.εγω νομιζω οτι εχουμε εναποθεσει ολες τις ελπιδες μας(δεν μιλαω για κατι συγκεκριμενο αλλα γενικου ενδιαφεροντως)στο ελληνικο κρατος!!εχουμε ζησει ολοι εδω και ξερουμε πια κατασταση επικρατει.καλος η κακως η πατριδα μας βρισκετε στην αλβανια και εδω θα συμφωνισω με την (βανα) που λεει οτι θα πρεπει να εντεινουμε τις πρωσπαθειες μας εκει.συμφωνω με την δημιουργια νεολαιας στην αλβανια γιατι θα εχουμε μια αμεσοτερη επαφη με τα εκει δεδομενα.φυσικα και οποιαδηποτε αλλη ενεργεια ΕΚΕΙ νομιζω μονο καλο θα κανει και νομιζω οτι ειναι καλοδεουμενη απο ολους.
τωρα τα περι "ανεξαρτησιας" η "Β/Η βουλευτης" νομιζω οτι ειναι εκτος πραγματικοτητας κυριως το πρωτο....
ας ογανοθουμε πρωτα και να κινουμαστε κατω απο μια κοινη γραμμη πλευσης(πραγμα δυσκολο οχι ομως ακατορθωτο)και ολα νομιζω θα παρουν το δομο τους.
τελος επικροτω τις ενεργειες του forum αλλα πιστευω οτι θα πρεπει να εντεινει τις προσπαθειες του με το να ενημερωνει τα μελη ωστε η συμμετοχη να ειναι μεγαλυτερη και με πολλαπλα οφελη για τους νεους Β/Η.
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ σε ολους......και ελπιζω να τα πουμε στα χωρια μας να γλεντισουμε και να περασουμε καλα.
το χωριο μου λεγετε ΧΛΩΜΟ και βρισκετε στο ΠΩΓΩΝΙ.
"Μόνο δύο πράγματα είναι απέραντα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.Και για το πρώτο δεν είμαι καθόλου σίγουρος"- Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
kostast
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 03:34 am 30 05 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Riza » 09:23 am 13 10 2007

AMARYLIS έγραψε:Επειδή τον τελευταίο καιρό διακρίνω μια παρεκτροπή από τον βασικό μας στόχο...έλεγα...μήπως είναι καλύτερα να διοχετεύσουμε τη συσσωρευμένη ενέργειά μας σε κάτι επικοδομιτικό και να μην αναλωθούμε άλλο σε προσπάθειες εντυπωσιασμού, διάσωσης προσωπικής ακεραιότητας και απόδειξης οτι δεν είμαστε ελέφαντες. Όσοι έχουν τέτοιες διαθέσεις...τους προσφέρουμε ένα εικονικό Johnnie Walker black label to keep walking! :conf:
Για την πλειοψηφία πιστεύω εξ ημών προέχει το Β/Ητικό ζήτημα και η μελλοντική πορεία των Β/Ητων σε Ελλάδε και Αλβανία, ως εκ τούτου, λοιπόν, θεωρώ οτι η ΝΕΒ(εφόσον είναι ένας αναγνωρισμένος φορέας με πολλούς υποστηρικτές και κατά συνέπεια δύναμη) πρέπει να λάβει μια βασική πρωτοβουλία...ποιά κατά τη γνώμη σας;;;;;;;



Θα μπορουσε νομιζω να κανει πολλα.


το θεμα θα ειναι νομιζω κατα ποσο εμεις ειμαστε σε θεση να συμβαδισουμε, να στηριξουμε, να προσφερουμε, να βοηθησουμε.

Παντως καμια βασικη πρωτοβουλια δεν εχω διαβασει μεχρι στιγμης
Riza
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18:27 pm 15 05 2007

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 00:10 am 09 01 2008

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα θέσει πολύ πριν τις εκλογές…νομίζω είναι κατάλληλη στιγμή πλέον για πιο ουσιαστικές συζητήσεις (ελπίζω δλδ!!!!)

Ξεκινώντας από την τοποθέτηση της Βάνας, που αποτελούσε και βασική πρόταση στο περιβόητο φυλλάδιο, θα ήθελα να τονίσω πως ένας από τους βασικούς στόχους της ΝΕ.Β θα πρέπει να είναι η οργάνωση παραρτημάτων της στη Β/Η πρωτίστως και ακολούθως στις μεγάλες πόλεις της Ελλάδος(όπως Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ιωάννινα κλπ). Το λιγότερο που πρέπει να πετύχουμε σε πρώτη φάση είναι να μην υπάρχει νεός/νέα που να μην γνωρίζει τι είναι κ τι πρεσβεύει η ΝΕΒ.
Ποια η δική σας άποψη;
Με ποιο τρόπο θα μπορούσαμε να χειριστούμε το θέμα αυτό;
Αν υπάρχει κάποιο μέλος του φόρουμ, όπου κ αν μένει, που επιθυμεί να συνεισφέρει σ’αυτή την προσπάθεια, ας επικοινωνήσει μαζί μας.
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 19:02 pm 09 01 2008

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα θέσει πολύ πριν τις εκλογές…νομίζω είναι κατάλληλη στιγμή πλέον για πιο ουσιαστικές συζητήσεις (ελπίζω δλδ!!!!)


Λυπάμαι... η εποχή του ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ... πέρασε... βγήκε Δ.Σ...!!!
Γιατί πρέπει να τα κάνουμε όλα ανάποδα εμείς οι ΒΗ...;!;!;! Σε λίγο θα οργανώσουμε και debate μετεκλογικό... χα χα χα

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό AMARYLIS » 02:19 am 10 01 2008

xa,xa,xa,xa,xa,xa
προτιμώ όμως τα ανέκδοτα του Ναστραντίνη.....
χα,χα,χα,χα
...το σώμα το λιώνει η τεμπελιά και την ψυχή η αδιαφορία...
Άβαταρ μέλους
AMARYLIS
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: 14:57 pm 19 03 2007
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια πρωτοβουλία αρκεί....!

Δημοσίευσηαπό Dervitsiotis » 11:41 am 10 01 2008

Αφού το ζήτησατε αξιότιμο στέλεχος της Νεολαίας... Ιδού ένα διδακτικό παραμύθι...

"Ο Ναστραντίνιδης ήθελε κάποτε να χτίσει ένα φούρνο και ρώτησε τους γείτονές του οι οποίοι ήταν ξακουστοί μάστορες. Ο ένας του έλεγε να κάνει την πόρτα προς τον νοτιά για να ψήνει καλύτερα, ο άλλος προς τον βοριά, ο άλλος να του δώσει και κλίση να φεύγει η υγρασία, κ.α., κ.α. ... Ο ένας έτσι, ο άλλος αλλιώς, τον μπέρδεψαν τον άνθρωπο. Τελικά αποφασίζει και χτίζει το φούρνο πάνω σε ένα κάρρο για να τον γυρνάει όπου και όπως ήθελε."

Μετά τιμής
"Λόγια μεγάλα, ποιητικά, ανεκτέλεστα ... λόγια κοινά, κενά, «καπνός κι αθάλη»,
που ίσως διαβάζοντάς τα να με οικτίρετε, ... γελώντας και κουνώντας το κεφάλι"
Καββαδίας
Άβαταρ μέλους
Dervitsiotis
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 17:00 pm 22 03 2007
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Η προταση σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form