Τώρα είναι 12:39 pm 28 03 2024

Τα επτά παράθυρα - Τηλέμαχος Κώτσιας

Συντονιστής: Νέοι

Δημοσίευσηαπό lazos » 18:29 pm 21 10 2006

Αρκεί να μην κάνει το λάθος και πάει σε εκπομπή του Τριανταφυλόπουλου πρίν.
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 20:42 pm 22 10 2006

lazos έγραψε:Αρκεί να μην κάνει το λάθος και πάει σε εκπομπή του Τριανταφυλόπουλου πρίν.

Αν παει στην εκπομπη του Τριανταφυλοπολυλου δεν χρειαζεται παρουσιαση στην εφημεριδα
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑ » 16:47 pm 02 02 2007

To βιβλίο αυτό αξίζει πολύ. Εγώ το διάβασα και ειναι ενα από τα καλύτερα βιβλία που διαβασα ποτέ. Συνολικά διαβασα 3 βιβλία του κ. Κώτσια και ήταν και τα 3 συναρπαστικά. Το καλύτερο (κατα την άποψη μου) από τα 3 ήταν το "Τελευταιο καναρίνι" Το τρίτο βιβλίο ήταν το "Τρεις γενιες Αμερικανοι" συλλογή με Διηγηματα. Αν διαβασω και άλλα θα σας πω την άποψη μου.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΙΑ
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17:49 pm 08 12 2006
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό xenia » 12:19 pm 05 02 2007

Λάζαρε,είναι μπαμπάς σου?? Δε το ήξερα!! Μπορείς να μου πεις τίτλους βιβλίων και εκδόσεις?? Ευχαριστώ
Μην μετανιώνετε για ότι έχετε κάνει αλλά για ότι δεν κάνατε επειδή φοβηθήκατε ή το σκεφθήκατε αρκετά.
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 07:56 am 06 02 2007

xenia έγραψε:Λάζαρε,είναι μπαμπάς σου?? Δε το ήξερα!! Μπορείς να μου πεις τίτλους βιβλίων και εκδόσεις?? Ευχαριστώ


Ειναι ο πατερας μου. Όλα τα βιβλία ειναι απο τις εκδοσεις "Κεδρος"

1. Περιστατικό τα μεσανυχτα (συλλογη διηγηματων)
2. Το τελευταιο καναρινι (νουβελα)
3. Το τραγουδι εκεινης της νυχτας (νουβελα)
4. Βροχη στο μνημα του φανταρου (νουβελα)
5. Τα επτα παραθυρα (μυθιστορημα)
6. Τρεις γενιες Αμερικανοι (συλλογη διηγηματων)
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό maraki » 19:49 pm 07 02 2007

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:
xenia έγραψε:Λάζαρε,είναι μπαμπάς σου?? Δε το ήξερα!! Μπορείς να μου πεις τίτλους βιβλίων και εκδόσεις?? Ευχαριστώ


Ειναι ο πατερας μου. Όλα τα βιβλία ειναι απο τις εκδοσεις "Κεδρος"

1. Περιστατικό τα μεσανυχτα (συλλογη διηγηματων)
2. Το τελευταιο καναρινι (νουβελα)
3. Το τραγουδι εκεινης της νυχτας (νουβελα)
4. Βροχη στο μνημα του φανταρου (νουβελα)
5. Τα επτα παραθυρα (μυθιστορημα)
6. Τρεις γενιες Αμερικανοι (συλλογη διηγηματων)


Συγχαρητήρια Λάζαρε για τον πατέρα σου, χτες διάβασα το συγκεκριμένο θέμα διοτι δεν γνώριζα ότι υπήρχε κάποιος Βορειοηπειρώτης που έχει γράψει λογοτεχνικά βιβλία (κακώς δεν το γνώριζα). Πάντως σε ένα βιβλιοπωλείο που πήγα σήμερα δεν είχε κανένα, αυτό σημαίνει ότι ήταν ανάρπαστα (είχαν τελειώσει).
Άβαταρ μέλους
maraki
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 12:31 pm 23 10 2006
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 21:08 pm 07 02 2007

maraki έγραψε: Πάντως σε ένα βιβλιοπωλείο που πήγα σήμερα δεν είχε κανένα, αυτό σημαίνει ότι ήταν ανάρπαστα (είχαν τελειώσει).

Δυστυχως δεν σημαινει αυτό σημαινει οτι δεν εχουν ζητηση. Συνηθως πουλανε τον πρωτο χρονο που βγαινουν ή αν γινει καποια καποια εκδηλωση. Δυστυχως ακομη και τα βιβλια εγιναν μοδα. Παντως πουλαει αρκετα βιβλια σε σχεση με τους ελλαδιτες πεζογραφους και οι λογοτεχνικες στηλες των εφημεριδων ασχολουνται με τα εργα του και γραφουν θετικα σχολια.
Αν θες να παρεις καποιο βιβλιο πρεπει να το παραγγειλεις λεγοντας τον εκδοτικο οικο, το ονομα του βιβλιου και το συγγραφεα.
Αν θελετε θα βαλω σε ξεχωριστα τοπικ τα βιβλια του πατερα μου και τα σχολια από τις εφημεριδες οπως εκανε η Μελινα για το βιβλίο αυτό. Δεν μπορω να μιλησω αντικειμενικά γιατι ειναι πατερας μου, αλλά πιστευω ότι εξιζει να μπει στο σιτε αυτο καθε βιβλίο που γραφεται από ΒΗ και κυριως οταν εκδιδεται από μεγαλο εκδοτικό οικο. Επισης αν θελετε θα ανακοινωνω τις παρουσιασεις που κανει ο εκδοτης στα βιβλια του πατερα μου και οποιος θελει να ερχεται.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xenia » 10:10 am 08 02 2007

Ναι Λάζαρε, Καλό θα ήταν να ενημερωνόμαστε!!
Μην μετανιώνετε για ότι έχετε κάνει αλλά για ότι δεν κάνατε επειδή φοβηθήκατε ή το σκεφθήκατε αρκετά.
Άβαταρ μέλους
xenia
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 13:10 pm 10 11 2006
Τοποθεσία: Ριζά-Αγ. Σαράντα, (Μένω Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό Nymfodwra » 21:08 pm 10 02 2007

Λαζαρε θελω να δωσω συγχαρητηρια στο πατερα σου για το βιβλιο ''Τρεις γενιες Αμερικανοι'' το διαβαζω αυτο το καιρο και ειναι πολυ ωραιο.
Άβαταρ μέλους
Nymfodwra
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 17:12 pm 08 02 2007

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 15:03 pm 11 02 2007

Nymfodwra έγραψε:Λαζαρε θελω να δωσω συγχαρητηρια στο πατερα σου για το βιβλιο ''Τρεις γενιες Αμερικανοι'' το διαβαζω αυτο το καιρο και ειναι πολυ ωραιο.

Ευχαριστω θα του τα διαβιβασω
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βιβλια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Login Form