Τώρα είναι 07:20 am 19 04 2024

Εξάψαλμος κατά ομοφυλοφιλίας

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Δημοσίευσηαπό Βανα » 14:26 pm 22 10 2006

Gori έγραψε:- Ειναι σωστη κατα την γνωμη σας, ειναι δικαιος η λεει κουταμαρες ενω εχει την φωλια λερωμενη ;;;


....Γκορι, θα σε παρακαλουσα να προσεξεις λιγο τις εκφρασεις σου, το ιδιο κ ο Λαζος!!! Εαν εχεις στοιχεια που να αποδεικνυουν αυτα τα οποια παρεθεσες τοτε ορθως τα παρεθεσες! Για να θεμελιωσεις λοιπον την ανω θεση σου, δεν εχεις παρα να μας δειξεις τα ντοκουμεντα σου!
Δεν τα διαβαζουμε μονο εγω, εσυ κ 2,3 αλλοι...τα διαβαζουν πολλα ατομα!

Αλλα οχι να γραφουμε επειδη το ακουσαμε απο τη Λιτσα, η οποια το εμαθε απο την Πιτσα, η οποια με τη σειρα της το ακουσε απο τη Νιτσα...κ.ο.κ :roll: :roll: :roll: !
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 20:28 pm 22 10 2006

Kαποια ατομα μοιαζουν να λειπουν πολυ καιρο απ την Ελλαδα και καποιοι αλλοι μαλλον δεν εχουν περασει ποτε απ αυτο εδω το κομματι γης!
Η εκκλησια τις κυριακές αποτελει πασαρέλα για τους υπερήλικες, ολοι αυτοι που σε ολη τους τη ζωη δεν ακολουθησαν κατα το ελαχιστο το λογο του Χριστού νομιζουν πως πηγαινοντας στην εκκλησια θα παρουν συγχωροχάρτι!!!
Εμένα η θρησκεία μου μιλάει για αγάπη, για αλληλεγγύη και για ταπεινοφροσύνη!!!
Τι σχεση εχει ο λόγος του Χριστού με το ταγεράκι της κυρα Καίτης;
Που ήταν η εκκλησία στο μεγάλο σεισμό του 99, τοτε που επι μήνες κοιμομασταν σε σκηνες?? Χορτάσαμε λογια απ το Χριστόδουλο.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 11:48 am 23 10 2006

xylino spathi έγραψε:Kαποια ατομα μοιαζουν να λειπουν πολυ καιρο απ την Ελλαδα και καποιοι αλλοι μαλλον δεν εχουν περασει ποτε απ αυτο εδω το κομματι γης!
Η εκκλησια τις κυριακές αποτελει πασαρέλα για τους υπερήλικες, ολοι αυτοι που σε ολη τους τη ζωη δεν ακολουθησαν κατα το ελαχιστο το λογο του Χριστού νομιζουν πως πηγαινοντας στην εκκλησια θα παρουν συγχωροχάρτι!!!
Εμένα η θρησκεία μου μιλάει για αγάπη, για αλληλεγγύη και για ταπεινοφροσύνη!!!
Τι σχεση εχει ο λόγος του Χριστού με το ταγεράκι της κυρα Καίτης;
Που ήταν η εκκλησία στο μεγάλο σεισμό του 99, τοτε που επι μήνες κοιμομασταν σε σκηνες?? Χορτάσαμε λογια απ το Χριστόδουλο.


Ναι.. αλλά.. ΓΙΑΤΙ μου (μας) τα λες όλα αυτά?!?

Εσύ, ''ΩΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΗΣ'' που ζημειώνεσαι από τα παραπάνω?!?
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 21:21 pm 23 10 2006

Ζημιώνομαι σαν ανθρωπος, και πρωτα ειμαι ανθρωπος και μετα ολα τα αλλα!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Gori » 02:33 am 24 10 2006

Καλησπερα/μερα !

Δεν ξερω αν σας το ειπαν αλλα δεν εχουμε δικτατορια πια !

Παιδια μια διευκρινιση στα οσα λεει ο Xειμαρρα.

Δεν ανήκω σε καμια οργάνωση (οπως σιγουρα κανεις εσυ) δεν γλείφω κανέναν και δεν κοιτάω αριστερά και δεξιά όταν λέω την γνώμη μου. Ούτε τα αφτιά κανενός χαϊδεύω όπως ίσως θα έχετε καταλάβει. Αρα δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην πω την γνωμη μου ειτε αφορα την εκκλησια ειτε και τον σεβασμιοτατο και τα πικροψολα σχολια του !!! Μηπως μπερδεψες Φοριυμ και ηθελες να τα γραψεις για αλλον :roll:

Κοριτσι (Βανα) δεν κατακρινω οσους πανε εκκλησια ... ανησυχια εκφραζω οτι δεν ξερουν τι τους γινεται. Η μαλλον οτι τους ρειχνετε σταχτη στα ματια ... Πως μπορει καποιος να εκπροσωπει τον θεο και την αγαπη του Χριστου προς τους ανθρωπους και ταυτοχρονα να του δεινεται το δικαιωμα να κατηγοριοποιεί και να τους δαχτυλοδειχνει δημοσια, μια αν μην τι αλλο ασθενη ομαδα ανθρωπων .... γιατι και οι ομοφυλοφιλοι ειναι ανθρωποι. Μην ξεχνουν μερικοι πως και αλλοι εις το ονομα του θεου κανουν πολεμους και λεηλατουν χωρες ... ακομα και με αυτους μηπως να σωπαινει κανεις και να κανει τον παλαβο μιας και υπαρχουν αλλοι που τα διαβαζουν αυτα που λεμε και γραφουμε ;;; Πως ειπατε;;; Να κοιταμε τα χαλια μας πριν παμε και αναιβουμε στην πλατη αλλων.

Με το σημειο 4 εχεις απολυτο δικαιο .... τι να πω με κουφανες ... ε με καπελωσες να πω! Διαφορετικη την κανει αλλα σε καμμια περιπτωση αξιοθαυμαστη... εξαλλου εξαρταται πως το εννοει καποιος το αξιοθαυμαστο... Ισως να συμφωνω μαζι σου αν ηξερα τι ηθελες να πεις.

Δασκαλεματα για το αν θα πρεπει να προσεχω τις εκφρασεις μου η οχι αλλου .... εκει που σε παιρνει οχι σε μενα :wink: Το αλλο πως το ειπες ;;; Ντοκουμεντα θες για αυτα που ειπα ;;;

Οσο για τις φιλες σου την Λιτσα την Πιτσα και την Νιτσα τις αφηνω σε σενα μιας και τις γνωριζεις καλα :wink:

Μια επισημανση : Μην κανουμε το λαθος και ανακατευουμε μιλα και πορτοκαλια. Για μενα εχει αλλη εννοια η πιστη μας και αλλη ο ρολος που η εκκλησια διαδραματει. :idea: Εκκλησια και πιστη για μενα δεν συμβαδιζουν.
Gori
 

Δημοσίευσηαπό Βανα » 04:20 am 24 10 2006

Gori έγραψε:
Με το σημειο 4 εχεις απολυτο δικαιο .... τι να πω με κουφανες ... ε με καπελωσες να πω! Διαφορετικη την κανει αλλα σε καμμια περιπτωση αξιοθαυμαστη... εξαλλου εξαρταται πως το εννοει καποιος το αξιοθαυμαστο... Ισως να συμφωνω μαζι σου αν ηξερα τι ηθελες να πεις.

Τι αλλο θα μπορουσα να πω Γκορι..παρα μονο αυτο που συμβολιζει η λεξη αξιοθαυμαστη>αξια θαυμασμου!

Δασκαλεματα για το αν θα πρεπει να προσεχω τις εκφρασεις μου η οχι αλλου .... εκει που σε παιρνει οχι σε μενα :wink:

Δεν εχω καλες σχεσεις με την εκπαιδευση ξερεις :P :P !
Κ επειδη γνωριζω τον εαυτο μου, δεν επιδιωκω ποτε να κανω τη δασκαλα, ασε που δεν εχω κ την υπομονη κιολας! 8)

Το αλλο πως το ειπες ;;; Ντοκουμεντα θες για αυτα που ειπα ;;;


Ναι!

Οσο για τις φιλες σου την Λιτσα την Πιτσα και την Νιτσα τις αφηνω σε σενα μιας και τις γνωριζεις καλα :wink:

¨Δυστυχως¨ για μενα :D δεν γνωριζω καμια....

Αλλωστε, το αποδεικνυει το γεγονος οτι δεν εχω ασχοληθει ποτε με το τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του, (σε αντιθεση μ εσας) γιατι απλουστατα>>>η προσωπικη ζωη ειναι κατοχυρωμενο δικαιωμα!
Τελευταία επεξεργασία από Βανα και 13:30 pm 24 10 2006, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 11:01 am 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Ζημιώνομαι σαν ανθρωπος, και πρωτα ειμαι ανθρωπος και μετα ολα τα αλλα!


Τώρα.. τι επιχείρημα είναι αυτό?!? Όλοι άνθρωποι είμαστε..



Gori έγραψε:Δεν ξερω αν σας το ειπαν αλλα δεν εχουμε δικτατορια πια !

Παιδια μια διευκρινιση στα οσα λεει ο Xειμαρρα.

Δεν ανήκω σε καμια οργάνωση (οπως σιγουρα κανεις εσυ) δεν γλείφω κανέναν και δεν κοιτάω αριστερά και δεξιά όταν λέω την γνώμη μου. Ούτε τα αφτιά κανενός χαϊδεύω όπως ίσως θα έχετε καταλάβει. Αρα δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην πω την γνωμη μου ειτε αφορα την εκκλησια ειτε και τον σεβασμιοτατο και τα πικροψολα σχολια του !!! Μηπως μπερδεψες Φοριυμ και ηθελες να τα γραψεις για αλλον :roll:


Μου (μας) λες ότι επιτήθεσαι στην εκκλησία, τη καθυβρίζεις κ.τ.λ. γιατί δεν φοβάσαι να πεις την άποψή σου.
Δε μου (μας) λες όμως, αυτή την άποψη.. Γιατί την έχεις?!? ΏΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΗΣ πάντα..

Αντιλαμβάνομαι ότι θα μπορούσε να σε πειράξουν οι εκφράσεις του Χριστόδουλου για τους ομοφυλόφιλους.. Όστόσο, πολλές φορές, εξαρτάται ΚΑΙ από την ερμηνία που τους δίνει κάποιος.
Οποιαδήποτε όμως ερμηνία.. δεν δικαιολογεί τέτοιες εκφράσεις όπως αυτές που γράφτικαν στη συγκεκριμένη ενώτητα.. Πολύ περισσότερο, γιατί γράφτικαν από χέρια ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ..

Και οπωσδήποτε, δεν αμφιβάλλει κανείς για το '''πολιτικό σύστημα'' .. τουλάχιστον αυτό του foroum..
Ας είμαστε όμως λίγο προσεχτικότερη με αυτά που λέμε.. γιατί σε τελική ανάλυση, περισσότερο ζημιά κάνουμε στον εαυτό μας πολλές φορές παρά ''καλό''..


ΥΓ. Στη Μαντική κόβεσαι.. έλα ξανά το Σεπτέμβριο :)
Τελευταία επεξεργασία από Χειμάρρα και 11:40 am 24 10 2006, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό lazos » 11:22 am 24 10 2006

Βάνα δεν είμαστε σε δικαστήριο για έχουμε αποδείξεις, θεμελιώσεις και ντοκουμέντα.
Αν πιστεύεις ότι αυτά πουλέμε δεν ισχύουν μπορείς να μας πυροβολήσεις με συνοπτικές διαδικασίες, χωρίς δίκη.
ΕυχαριστώΕικόνα
Άβαταρ μέλους
lazos
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05:14 am 16 12 2005
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 13:06 pm 24 10 2006

Φιλε Χειμαρρα, τα πραγματα τα βλεπω και ως βορειοηπειρωτης, οχι μονο ως βορειοηπειρωτης!
Αντιμετωπιζω τη ζωη σαν βορειοηπειρωτης, σαν υπαλληλος, σαν μισθωτος, σαν φιλαθλος, σαν μεταναστης,σαν αποφοιτος μιας σχολης, σαν σερβιτορος και γενικα διαμορφωνω αποψη απο ολα οσα εζησα και απο ολα οσα διαβασα!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 13:07 pm 24 10 2006

[quote="Gori"]Καλησπερα/μερα !

Αρα δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην πω την γνωμη μου ειτε αφορα την εκκλησια ειτε και τον σεβασμιοτατο και τα πικροψολα σχολια του !!! Μηπως μπερδεψες Φοριυμ και ηθελες να τα γραψεις για αλλον :roll:quote]

Γεια σου Gori γιγαντα! :lol: :lol: :lol:
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 13:14 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Φιλε Χειμαρρα, τα πραγματα τα βλεπω και ως βορειοηπειρωτης, οχι μονο ως βορειοηπειρωτης!
Αντιμετωπιζω τη ζωη σαν βορειοηπειρωτης, σαν υπαλληλος, σαν μισθωτος, σαν φιλαθλος, σαν μεταναστης,σαν αποφοιτος μιας σχολης, σαν σερβιτορος και γενικα διαμορφωνω αποψη απο ολα οσα εζησα και απο ολα οσα διαβασα!


Άρα, αφού σαν Βορειοηπειρώτης δεν έχεις παράπονο από την εκκλησία.. Δεν θα πρέπει σε ένα ''FORUM ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ'' να ακούγονται τα τόσα υβριστικά για την εκκλησία.. Και να δίνεται η εντύπωση ότι οι βορειοηπειρώτες δεν εκτιμούν την προσφορά της εκκλησίας στους κόλπους τους..
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό Βανα » 13:24 pm 24 10 2006

Χειμάρρα έγραψε:
Άρα, αφού σαν Βορειοηπειρώτης δεν έχεις παράπονο από την εκκλησία.. Δεν θα πρέπει σε ένα ''FORUM ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ'' να ακούγονται τα τόσα υβριστικά για την εκκλησία.. Και να δίνεται η εντύπωση ότι οι βορειοηπειρώτες δεν εκτιμούν την προσφορά της εκκλησίας στους κόλπους τους..


Ειπα να το κανω Χ18 αυτη τη φορα μπας κ το καταλαβουν....!

Το ξερουμε οτι αρκετοι συμπατριωτες ειναι προοδευτικοι, αλλα σιγα παιδια γιατι αρχιζουμε κ βγαζουμε ματια μ αυτα που γραφετε!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 13:29 pm 24 10 2006

Δεν ακουγονται μονο υβριστικα, ακουγονται και επαινετικα σχολια, κανουμε μια συζητηση και ο καθενας εχει δικαιωμα να εκφρασει τη γνωμη του.
Περασαμε τη μιση μας ζωη υπο ενα καθεστως που κανεις δεν τολμουσε να εκφραστεί ελεύθερα, τωρα που μπορουμε "επιτρεψτε" μας να το κανουμε.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Βανα » 13:39 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Περασαμε τη μιση μας ζωη υπο ενα καθεστως που κανεις δεν τολμουσε να εκφραστεί ελεύθερα, τωρα που μπορουμε "επιτρεψτε" μας να το κανουμε.


Ξυλινε, να τα ερμηνευσουμε ως "τραυματα" του κυριου Ενβερ ολα αυτα :?:
Εγω, ο Γκορι κ αλλοι της ηλικιας μας ή και μικροτεροι μας δεν τις εχουμς βιωσει αυτες τις καταστασεις, οποτε μονο παιδικα τραυματα δεν μπορουν να θεωρηθουν!
Εγω δε θα πω τιποτ αλλο πανω σ αυτο το θεμα, οσοι μπορεσαν να καταλαβουν αυτα που ηθελα να πω καλως, οσοι παλι οχι, τους καλω να τα ξαναδιαβασουν γιατι μπορει να τα εμπεδωσουν με μια δευτερη αναγνωση!
Χωρις παρεξηγησεις κ με ολη την καλη διαθεση. :D
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 13:45 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Δεν ακουγονται μονο υβριστικα, ακουγονται και επαινετικα σχολια, κανουμε μια συζητηση και ο καθενας εχει δικαιωμα να εκφρασει τη γνωμη του.
Περασαμε τη μιση μας ζωη υπο ενα καθεστως που κανεις δεν τολμουσε να εκφραστεί ελεύθερα, τωρα που μπορουμε "επιτρεψτε" μας να το κανουμε.


Δεν σου στερεί κανείς το δικαίωμα να εκφραστείς ελεύθερα.. δεν μπορεί κανένας να το κάνει ούτος ή άλλος από αυτό εδώ το forum.
Αυτό όμως που σου ζητάω εγώ (και ίσως και μερικοί άλλοι) είναι να μου πείς ΓΙΑΤΙ εκφράζεσαι έτσι ''ΩΣ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΗΣ'' σε ένα FORUM ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ?!?
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:04 pm 24 10 2006

Δεν αναφερομουν σε εσας ρε παιδια,
ενταξει ο Gori γεννηθηκε στο Οσλο, εσυ στη Ρωμη, ο Βαγγελης στην Πραγα.
Εγω αναφερομαι σε ολους αυτους που δεν τολμουσαν να αναφερουν ουτε το οτι ειδαν τους ΝΤΙΟΥΞ και το Μαγκαιβερ στην ΕΡΤ1.
Δεν εχω τραυματα απ το θειο Ενβερ, εχω εμπειριες, την εμπειρια του πολυβολου τα μεσανυχτα, το νεκρο σωμα συνανθρώπου μας να σερνεται πισω απο την καροτσα στρατιωτικου οχηματος διαλυμενο απ τις σφαιρες και την εμπειρια του συγχωριανου που συρθηκε στα κρατητηρια και τις φυλακες επειδη ειπε "Αυτο το ψωμι που τρωμε εμεις εδω, στην Ελλαδα δεν το τρωνε ουτε τα σκυλια".
Εισαι τυχερη που δεν τα βιωσες ολα αυτα ή μαλλον ατυχη γιατι δε θα μπορεσεις ποτε να εκτιμησεις τι σημαινει ελευθερια λογου.
Οσο για το "φορουμ βορειοηπειρωτων" να κανετε μια αιτηση να μετνομαστει σε "γκετο εθνικοφρονούντων και θρησκόληπτων βορειοηπειρωτων", οι θεματικες ενοτητες να περιοριστουν σε δυο: 1) ]Διπλή υπηκόοτητα και 2) Οι αλβανοι καραδοκουν να κατασπαραξουν τις περιουσιες μας
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 14:06 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Δεν αναφερομουν σε εσας warning: παιδια,
ενταξει ο Gori γεννηθηκε στο Οσλο, εσυ στη Ρωμη, ο Βαγγελης στην Πραγα.
Εγω αναφερομαι σε ολους αυτους που δεν τολμουσαν να αναφερουν ουτε το οτι ειδαν τους ΝΤΙΟΥΞ και το Μαγκαιβερ στην ΕΡΤ1.
Δεν εχω τραυματα απ το θειο Ενβερ, εχω εμπειριες, την εμπειρια του πολυβολου τα μεσανυχτα, το νεκρο σωμα συνανθρώπου μας να σερνεται πισω απο την καροτσα στρατιωτικου οχηματος διαλυμενο απ τις σφαιρες και την εμπειρια του συγχωριανου που συρθηκε στα κρατητηρια και τις φυλακες επειδη ειπε "Αυτο το ψωμι που τρωμε εμεις εδω, στην Ελλαδα δεν το τρωνε ουτε τα σκυλια".
Εισαι τυχερη που δεν τα βιωσες ολα αυτα ή μαλλον ατυχη γιατι δε θα μπορεσεις ποτε να εκτιμησεις τι σημαινει ελευθερια λογου.
Οσο για το "φορουμ βορειοηπειρωτων" να κανετε μια αιτηση να μετνομαστει σε "γκετο εθνικοφρονούντων και θρησκόληπτων βορειοηπειρωτων", οι θεματικες ενοτητες να περιοριστουν σε δυο: 1) ]Διπλή υπηκόοτητα και 2) Οι αλβανοι καραδοκουν να κατασπαραξουν τις περιουσιες μας


Εξακολουθείς να ΜΗΝ μου λες ΓΙΑΤΙ...
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:10 pm 24 10 2006

Δεν αντιλαμβανομαι την ερωτηση σου.
Τα ιδια θα εγραφα και σε ενα φορουμ για λογιστες, τα ιδια και σε ενα φορουμ για σερβιτορους.
Μη ζητατε απο μας να γινουμε μονοδιαστατοι.
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 14:24 pm 24 10 2006

Ώρε πατριώτες τι πάθατε με τους γκέι και το Χριστόδουλο; Άλλα προβλήματα δεν έχουμε. Ανάψατε ένα θέμα που είναι για Κολωνακιώτες. Έχουμε εμείς ανάγκη να γίνουμε γκέι; Ένα κάρο προβλήματα έχουμε. Μας βγήκε το όνομα για τόσα πράγματα, με τους γκει θα ασχολούμαστε για να μας λένε και π...ούστηδες; Ή μήπως με το Χριστόδουλο και τους παπάδες που είναι γκέι, μπάι, φίου, φιου-φίου;
Τελευταία επεξεργασία από Λαζαρος και 14:28 pm 24 10 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:27 pm 24 10 2006

Ξερω γιατι τα γραφεις αυτα:!!!!!
Εισαι και εσυ με τους αλλους βορειοηπειρωτες
Θες να μας κανεις κακο!!!
Να φτιαξετε δικο σας φορουμ, δεν εχετε θεη εδω!!!!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 6 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 6 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Login Form