Τώρα είναι 10:31 am 29 03 2024

Εξάψαλμος κατά ομοφυλοφιλίας

Συζητήσεις για τις φιλικές , οικογενειακές σας σχέσεις ,και για τα κοινωνικά προβλήματα.

Συντονιστής: Νέοι

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 14:29 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Ξερω γιατι τα γραφεις αυτα:!!!!!
Εισαι και εσυ με τους αλλους βορειοηπειρωτες
Θες να μας κανεις κακο!!!
Να φτιαξετε δικο σας φορουμ, δεν εχετε θεη εδω!!!!

Εγώ;
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:30 pm 24 10 2006

Μακρια απο μας
εσεις εισαστε του Σατανα
θα σου στειλω τη Λουκα να σε φερει στα συγκαλα σου
τι ειναι αυτα που γραφεις, ντροπη σου
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 14:32 pm 24 10 2006

6666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666
Τελευταία επεξεργασία από Λαζαρος και 18:00 pm 24 10 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:35 pm 24 10 2006

Μαζι με τη Λουκα παει πακετο και ο Ψινάκης!!!
Πάλι στους που...... γυρισε το θεμα! :)
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 16:32 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:Δεν αντιλαμβανομαι την ερωτηση σου.
Τα ιδια θα εγραφα και σε ενα φορουμ για λογιστες, τα ιδια και σε ενα φορουμ για σερβιτορους.
Μη ζητατε απο μας να γινουμε μονοδιαστατοι.


Αυτό που σε ρωτάω είναι απλό. Εγώ σου παρέθεσα παραπάνω μερικούς λόγους για τους οποίους θεωρώ πως εμείς οι Βορειοηπειρώτες θα πρέπει να είμαστε προσεχτικοί όταν αναφερόμαστε στην εκκλησία.
Χειμάρρα έγραψε:Η εκκλησία έπαιξε πάντα σπουδαίο ρόλο, εάν όχι το σημαντικότερο, στη διατήρηση της ελληνικότητας των περιοχών μας. Από τα χρόνια της τουρκοκρατίας.. είμαι σίγουρος πως όλοι μας εδώ λίγο πολύ έχουμε ακούσει για τα κρυφά σχολειά, για τον Κοσμά τον Αιτωλό.. αλλά μέχρι και σήμερα.. για την ίδρυση ελληνικών σχολείων, τον εξοπλισμό τους αλλά και για τις τόσες άλλες βοήθειες.


Επίσης, θα σε προτρέψω να ρίξεις και μια ματιά στη φωτογραφία που δεσπόζει στο HomePage του site της NEB.. και να μετρήσεις απλά τους ρασοφόρους.. που κάποιος αποκαλεί τραγόμορφους σε άλλο σημείο.. !!!

Πες μου κι εσύ λοιπόν μερικούς αντίστοιχους λόγους για τους οποίους θα πρέπει σαν Βορειοηπειρώτες να μαχόμαστε την εκκλησία, χωρίς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να είμαστε ''προσεχτικοί'' στο πως εκφραζόμαστε..
Τελευταία επεξεργασία από Χειμάρρα και 23:51 pm 19 11 2006, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 18:03 pm 24 10 2006

Χειμάρρα έγραψε:Πες μου κι εσύ λοιπόν μερικούς αντίστοιχους λόγους για τους οποίους θα πρέπει σας Βορειοηπειρώτες να μαχόμαστε την εκκλησία, χωρίς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να είμαστε ''προσεχτικοί'' στο πως εκφραζόμαστε..

Γιατί εκείνοι οι παπάδες δεν ήταν μπλεγμενοι σε σκανδαλα ομοφιλοφιλίας και δεν ήταν κατά της ελληνική ιθαγένειας στους Β/Η
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 18:05 pm 24 10 2006

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:
Χειμάρρα έγραψε:Πες μου κι εσύ λοιπόν μερικούς αντίστοιχους λόγους για τους οποίους θα πρέπει σας Βορειοηπειρώτες να μαχόμαστε την εκκλησία, χωρίς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να είμαστε ''προσεχτικοί'' στο πως εκφραζόμαστε..

Γιατί εκείνοι οι παπάδες δεν ήταν μπλεγμενοι σε σκανδαλα ομοφιλοφιλίας και δεν ήταν κατά της ελληνική ιθαγένειας στους Β/Η


????
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό Βανα » 18:38 pm 24 10 2006

xylino spathi έγραψε:
Δεν αναφερομουν σε εσας warning: παιδια,
ενταξει ο Gori γεννηθηκε στο Οσλο, εσυ στη Ρωμη, ο Βαγγελης στην Πραγα.

Ξυλινε εαν ειχα γεννηθει στη Ρωμη θα ειχα "προοδευτικες" ιδεες:P !
Ειχα την ΤΥΧΗ βλεπεις να γεννηθω στα ΡΙΖΑ!

Εγω αναφερομαι σε ολους αυτους που δεν τολμουσαν να αναφερουν ουτε το οτι ειδαν τους ΝΤΙΟΥΞ και το Μαγκαιβερ στην ΕΡΤ1.
Δεν εχω τραυματα απ το θειο Ενβερ, εχω εμπειριες, την εμπειρια του πολυβολου τα μεσανυχτα, το νεκρο σωμα συνανθρώπου μας να σερνεται πισω απο την καροτσα στρατιωτικου οχηματος διαλυμενο απ τις σφαιρες και την εμπειρια του συγχωριανου που συρθηκε στα κρατητηρια και τις φυλακες επειδη ειπε "Αυτο το ψωμι που τρωμε εμεις εδω, στην Ελλαδα δεν το τρωνε ουτε τα σκυλια".

Εχεις δικιο σ αυτα που λες, απλα εγω και πολλα αλλα παιδια δεν τα ζησαμε. Εχω φροντισει ομως να πληροφορηθω για ολα αυτα...αλλωστε εχω αμεση σχεση με τον Λ.Π ο οποιος σκοτωθηκε στα συνορα επειδη ηθελε ενα καλυτερο αυριο!

Εισαι τυχερη που δεν τα βιωσες ολα αυτα ή μαλλον ατυχη γιατι δε θα μπορεσεις ποτε να εκτιμησεις τι σημαινει ελευθερια λογου.

Μαλλον ατυχη που δεν τα εζησα :cry: , τυχαιρη που ειμαι μικροτερη σας :D !
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό Βανα » 18:43 pm 24 10 2006

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Ώρε πατριώτες τι πάθατε με τους γκέι και το Χριστόδουλο; Άλλα προβλήματα δεν έχουμε. Ανάψατε ένα θέμα που είναι για Κολωνακιώτες. Έχουμε εμείς ανάγκη να γίνουμε γκέι; Ένα κάρο προβλήματα έχουμε. Μας βγήκε το όνομα για τόσα πράγματα, με τους γκει θα ασχολούμαστε για να μας λένε και π...ούστηδες; Ή μήπως με το Χριστόδουλο και τους παπάδες που είναι γκέι, μπάι, φίου, φιου-φίου;


Πεστα Λαζαρε πεστα!
Απορω τι σας καιει τοσο πολυ αυτο το θεμα :roll: :roll: :roll: ...!

Μην ανησυχειτε παντως...κατα βαθος οι ΒΗ εχουμε φιλελευθερες κ προοδευτικες ιδεες! Οποτε ουδεν προβλημα!
:Hangman: :Hangman: :Hangman: :Hangman:
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό 18-ΑΡΑ » 19:13 pm 24 10 2006

μιλήστε για ερωτα, για αγαπη, για νεολαια...
Αφηστε τους παπαδες εκει που ειναι
Άβαταρ μέλους
18-ΑΡΑ
Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 00:18 am 16 02 2006
Τοποθεσία: ΠΩΓΩΝΙ

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 00:21 am 25 10 2006

Bana έγραψε:
ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Ώρε πατριώτες τι πάθατε με τους γκέι και το Χριστόδουλο; Άλλα προβλήματα δεν έχουμε. Ανάψατε ένα θέμα που είναι για Κολωνακιώτες. Έχουμε εμείς ανάγκη να γίνουμε γκέι; Ένα κάρο προβλήματα έχουμε. Μας βγήκε το όνομα για τόσα πράγματα, με τους γκει θα ασχολούμαστε για να μας λένε και π...ούστηδες; Ή μήπως με το Χριστόδουλο και τους παπάδες που είναι γκέι, μπάι, φίου, φιου-φίου;


Πεστα Λαζαρε πεστα!
Απορω τι σας καιει τοσο πολυ αυτο το θεμα :roll: :roll: :roll: ...!

Μην ανησυχειτε παντως...κατα βαθος οι ΒΗ εχουμε φιλελευθερες κ προοδευτικες ιδεες! Οποτε ουδεν προβλημα!
:Hangman: :Hangman: :Hangman: :Hangman:

:evil: :twisted: Ποιο προβλημα; Οι Β/Η δεν εχουμε προβλημα με τους γκει και την ερωτικη ζωη των παπαδων, οι παπαδες εχουν προβλημα με την ιθαγενεια στους Β/Η.
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 00:24 am 25 10 2006

Χειμάρρα έγραψε:
ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:
Χειμάρρα έγραψε:Πες μου κι εσύ λοιπόν μερικούς αντίστοιχους λόγους για τους οποίους θα πρέπει σας Βορειοηπειρώτες να μαχόμαστε την εκκλησία, χωρίς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να είμαστε ''προσεχτικοί'' στο πως εκφραζόμαστε..

Γιατί εκείνοι οι παπάδες δεν ήταν μπλεγμενοι σε σκανδαλα ομοφιλοφιλίας και δεν ήταν κατά της ελληνική ιθαγένειας στους Β/Η


????


Νομιζω οτι ειμαι σαφης. Εκεινοι οι παπαδες (της αυτονομιας) δεν ήταν γκει αλλα επαναστατες
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Λαζαρος » 00:26 am 25 10 2006

18-ΑΡΑ έγραψε:μιλήστε για ερωτα, για αγαπη, για νεολαια...
Αφηστε τους παπαδες εκει που ειναι

Έτσι μπράβο!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Λαζαρος
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 01:33 am 02 05 2006
Τοποθεσία: Βρυσερά Δρόπολης

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 10:49 am 25 10 2006

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:
18-ΑΡΑ έγραψε:μιλήστε για ερωτα, για αγαπη, για νεολαια...
Αφηστε τους παπαδες εκει που ειναι

Έτσι μπράβο!!!!!!


http://members.lovingyou.com/vbulletin/upload/

...
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό xylino spathi » 14:10 pm 25 10 2006

Δεν εχω καμια προθεση να κανω πολεμο κατα της εκκλησιας, ημουν αλλωστε απ αυτους που στις αρχες του 90 καναμε τη μικρη μας "επανασταση" ανοιγωντας την πορτα της εκκλησιας, περναγα ατελειωτες ωρες στο να περιποιουμε το εσωτερικο της εκκλησιας.
Ουτε με τους παππαδες εχω προβλημα, υπαρχουν παππαδες αγιοι και παππαδες απλως ρασοφοροι.
Το προβλημα μου ειναι με την ηγεσια της εκκλησιας, που ενω διατυμπανιζει ποσο πολυ μας αγαπαει ειναι εναντιον του βασικοτερου αιτηματος μας.
Δεν αμφισβητω τη βοηθεια που εχει προσφερει η εκκλησια, απλως πιστευω πως το προβλημα μας δε λυνετε με ενα φορτηγο ρυζι και μακαρονια.
Θελω την ηγεσια της εκκλησιας να ξεκολλησει απ τα φαντασματα του παρελθωντος και να σταθει στο πλευρο μας.
Εχω προβλημα με ολους αυτους που μας θεωρουν "επιπολεους" επειδη θελουμε να αποκτησουμε ισα δικαιωματα με τους υπολοιπους συμπατριωτες μας.
Οσο για το τι κανει καποιος στο κρεββατι του, ειναι δικο του προβλημα και δικια του ευχαριστηση!
...τωρα ξερω τι θελω, ενα μαυρο τριανταφυλλο και τη δυναμη για να παλευω
Άβαταρ μέλους
xylino spathi
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: 20:18 pm 04 12 2005
Τοποθεσία: ΖΕΡΒΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Χειμάρρα » 14:26 pm 25 10 2006

xylino spathi έγραψε: Εχω προβλημα με ολους αυτους που μας θεωρουν "επιπολεους" επειδη θελουμε να αποκτησουμε ισα δικαιωματα με τους υπολοιπους συμπατριωτες μας.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..
Γι αυτό το θέμα είναι στο χέρι μας να βρούμε τρόπο να τους αλλάξουμε γνώμη.. Γιατί τη γνώμη της εκκλησίας, όπως και να το κάνουμε, ''κάποιοι'' την ακούνε..

Απλά.. αυτό που προσπαθώ να τονίσω με όλα όσα έγραψα στην ενότητα αυτή, είναι να προσεχουμε λίγο παραπάνω ΠΩΣ τοποθετούμε τις διεκδικήσεις μας.. (ας μή βρίζουμε τουλάχιστον..) ΚΑΙ ας επικεντρωθούμε σε θέματα που άπτονται άμεσα των συμφερόντων μας χωρίς να αναλωνόμαστε σε άσχετα τέτοια.. προξενώντας ζημία και μόνο..

Με άλλα λόγια.. απλοϊκά και λαϊκά.. ΜΗΝ ''πάμε για φρύδια και βγάλουμε μάτια..''
Άβαταρ μέλους
Χειμάρρα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 22:27 pm 13 01 2006
Τοποθεσία: ΠΡΙΝΟΣ - ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευσηαπό Βανα » 15:35 pm 25 10 2006

Τελικα, πιστευουμε το ιδιο αλλα πολλες φορες ο τροπος που τα γραφουμε δημιουργει παρεξηγησεις...!
...Όποιος το πνεύμα του ποθεί να δυναμώσει,
να βγει απ' το σέβας κι από την υποταγή.

Από τες ηδονές πολλά θα διδαχθεί.
Την καταστρεπτική δεν θα φοβάται πράξη.
Το σπίτι το μισό πρέπει να γκρεμισθεί.
Έτσι θ' αναπτυχθεί ενάρετα στην γνώση...
Άβαταρ μέλους
Βανα
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01:02 am 31 05 2006
Τοποθεσία: Μάλτσιανη-Ριζά-Αγ.Σαράντα

Δημοσίευσηαπό priest » 21:26 pm 26 10 2006

1) Κλασικό αλλά εντός θέματος: Ο Θεός έπλασε τον Αδάμ και την Εύα για να αυξάνεται και να πληθύνεται το ανθρώπινο γένος επί της γης. Αλλιώς θα έκανε τον Αδάμ και τον Μήτσο.
Ας κάνει ο καθείς το σώμα του ότι γουστάρει, αλλά δεν θα ξεφτυλίζουμε τους θεσμούς, τα ιερά και όσια.

2) Όπως δεν αντιδράμε τώρα σε γάμο ομοφιλόφυλων σε 30 χρόνια δεν θα αντιδράμε και στην παιδεραστία. Οι "προοδευτικοί" του μέλλοντος θα μάχονται και γι αυτό το "δικαίωμα".

3) Δεν ξέρω Gori αν κάποιοι μπερδεύουμε τα μήλα με τα πορτοκάλια, δεν μπερδεύουμε πάντως το "χ" με το "ψ".
Άκους εκεί
πικρόψολα σχόλια
:conf: :conf: :conf: :oops: :oops: :oops:

Συμπέρασμα: αδερφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια
(εγώ ανήκω στα παλικάρια)
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Άβαταρ μέλους
priest
Τακτικό μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 18:06 pm 07 06 2006
Τοποθεσία: ΦΟΙΝΙΚΗ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κοινωνία, Σχέσεις και Οικογένεια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 342 την 02:14 am 20 11 2019

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Login Form